Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 17:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 508 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 00:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
laura_sandu scrie:

noi facem aici:
http://www.popasul-romanilor.ro.
Am ales astazi si meniul.Am trimis mail sa vad ce pret imi fac si maine mergem acolo sa discutam detaliile

e...asta e cu totul alta locatie, e frumoasa, eleganta..merge sa dai 4 feluri de mancare :) alta viata.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 00:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
logodnica scrie:
e...asta e cu totul alta locatie, e frumoasa, eleganta..merge sa dai 4 feluri de mancare :) alta viata.


pai atunci devine ca la nunta, nu ziceati ca nu va place? :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 00:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Ayrun scrie:
pai atunci devine ca la nunta, nu ziceati ca nu va place? :)

cum spuneai si tu, fiecare e liber sa aleaga ce-i place. :) eu admiram locatia si spuneam ca intr-adevar merg atatea feluri de mancare pentru ca e totusi un local mai "fastuos" sa zicem. asta nu inseamna ca eu l-as fi ales pentru botezul nostru. :flowers:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 00:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
logodnica scrie:
cum spuneai si tu, fiecare e liber sa aleaga ce-i place. :) eu admiram locatia si spuneam ca intr-adevar merg atatea feluri de mancare pentru ca e totusi un local mai "fastuos" sa zicem. asta nu inseamna ca eu l-as fi ales pentru botezul nostru. :flowers:



da exact , fiecare este liber sa aleaga, dar cred ca la perioada cand noi am facut botezul nu s-a inteles asta si s-a criticat decizia noastra si faptul ca am avut mai multi invitati decat aveam in plan, iar acum ........

poate asta nu a inteles nimeni, in sfarsit.......

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 01:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Ayrun scrie:
da exact , fiecare este liber sa aleaga, dar cred ca la perioada cand noi am facut botezul nu s-a inteles asta si s-a criticat decizia noastra si faptul ca am avut mai multi invitati decat aveam in plan, iar acum ........

poate asta nu a inteles nimeni, in sfarsit.......

pai nu pricep..serios. adica te-a (m) criticat ca ati avut prea multi invitati? eu nici nu-mi amintesc sa fi discutat despre asta in perioada aia..(care perioada oricum e vaga si cu multe goluri de memorie, poate pentru ca eram insarcinata si uitam la greu). eu am zis mereu ca botezul Mariei as vrea sa fie intim; nu restrans ca suna a incropeala mai mult. ci intim, cu oamenii cei mai dragi. si asa a si fost. am fost aproximativ 35 de persoane (incluzand si cativa copilasi). dar, daca ai familie mare si daca poate si nasii isi aduc invitatii lor atunci orice ai vrea..tot trebuie sa faci mai mare evenimentul. parerea mea

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 01:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:


da exact , fiecare este liber sa aleaga, dar cred ca la perioada cand noi am facut botezul nu s-a inteles asta si s-a criticat decizia noastra si faptul ca am avut mai multi invitati decat aveam in plan, iar acum ........

poate asta nu a inteles nimeni, in sfarsit.......


am facut lista de invitati.Avem 39 de invitati si 7 copii.Din astia 39....5 sunt cu semnul intrebarii.....

Anca, ai dreptate, atunci te-am criticat.Pentru ca nu imi place botezul ca o nunta.De-asta am incercat sa reduc cat pot persoanele invitate.Sunt poate multi care isi vor dori sa vina, dar....
Acum te inteleg , pt ca am vazut cand am facut lista.Se tot adunau la numar, desi imi doream ceva restrans.
Dar nu mai sari si tu cu gura :lol: Nu te ataca lumea.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 01:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

e destul de mult si cel mai bine e sa vii cu bauturile


si noi mergem cu bautura de acasa.Doar cafeaua se da la local

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 01:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:

Anca, ai dreptate, atunci te-am criticat.Pentru ca nu imi place botezul ca o nunta.De-asta am incercat sa reduc cat pot persoanele invitate.Sunt poate multi care isi vor dori sa vina, dar....
Acum te inteleg , pt ca am vazut cand am facut lista.Se tot adunau la numar, desi imi doream ceva restrans.
Dar nu mai sari si tu cu gura :lol: Nu te ataca lumea.

:hug: :nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 15:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
noi facem aici:
http://www.popasul-romanilor.ro.
Am ales astazi si meniul.Am trimis mail sa vad ce pret imi fac si maine mergem acolo sa discutam detaliile


f frumoasa locatia......felicitari pt alegere

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 15 Ian 2010, 18:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
nu stiu daca ai zis ca nu am citit inainte laura. e super locatia ,dar cred ca aveti ceva perechi...felicitari :nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 16 Ian 2010, 00:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
madutz scrie:
nu stiu daca ai zis ca nu am citit inainte laura. e super locatia ,dar cred ca aveti ceva perechi...felicitari :nparty:


avem 39 de adulti si 7 copii.Vom sta doar intr-o parte a restaurantului.Ca un separeu cu 6 mese.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 16 Ian 2010, 12:56 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
Ayrun scrie:
da exact , fiecare este liber sa aleaga, dar cred ca la perioada cand noi am facut botezul nu s-a inteles asta si s-a criticat decizia noastra si faptul ca am avut mai multi invitati decat aveam in plan, iar acum ........

poate asta nu a inteles nimeni, in sfarsit.......


eu si sormea am inteles cel mai bine, chiar nu poti renunta,avem si rude multe, prieteni la fel, chit ca va semana cu o nunta mai mica,asta e :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 18 Ian 2010, 21:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
f mult imi place restaurantul ala Laura...de fiecare data cand am trecut pe langa el am admirat...e proaspat renovat parca...prin 2006 era in constructie daca imi aduc bine aminte...stiu ca anul trecut am ramas impresionata ce frumos l-au terminat

PS 39 de pers nu mi se pare asa de mare cat sa fie nunta...cam rar ai la nunta 39 de invitati...si noi am avut 30 si ceva plus copii numai noi am facut mai relaxat, la nasi acasa...un fel de pool party in gradina

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 19 Ian 2010, 00:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
f mult imi place restaurantul ala Laura...de fiecare data cand am trecut pe langa el am admirat...e proaspat renovat parca...prin 2006 era in constructie daca imi aduc bine aminte...stiu ca anul trecut am ramas impresionata ce frumos l-au terminat

PS 39 de pers nu mi se pare asa de mare cat sa fie nunta...cam rar ai la nunta 39 de invitati...si noi am avut 30 si ceva plus copii numai noi am facut mai relaxat, la nasi acasa...un fel de pool party in gradina


pai am taiat de pe lista.ca erau mai mult.Si am considerat ca nu e necesar sa vina toata lumea,tocmai pt ca e botez, nu nunta.
Si mie imi place mult popasul romanilor.Si s-a renovat super!!E foarte elegant.Si locatia e perfecta:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 19 Ian 2010, 14:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Bamba scrie:
...si noi am avut 30 si ceva plus copii numai noi am facut mai relaxat, la nasi acasa...un fel de pool party in gradina


l-as fi facut si eu la curte in gradina daca era vara, asa mi-ar fi placut cel mai mult :), dar voi face asa cand ii iau motzul in vara, pentru ca nu i-am luat acum, vreau sa fie cald afara

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 19 Ian 2010, 16:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

l-as fi facut si eu la curte in gradina daca era vara, asa mi-ar fi placut cel mai mult :), dar voi face asa cand ii iau motzul in vara, pentru ca nu i-am luat acum, vreau sa fie cald afara



si eu i-as fi facut asa daca aveam curte si gradina :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 19 Ian 2010, 16:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Ayrun scrie:
l-as fi facut si eu la curte in gradina daca era vara, asa mi-ar fi placut cel mai mult :), dar voi face asa cand ii iau motzul in vara, pentru ca nu i-am luat acum, vreau sa fie cald afara


observase in poze ca nu i-ai luat motul. ma gandisem ca nu iti place obiceiul....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 19 Ian 2010, 16:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:

observase in poze ca nu i-ai luat motul. ma gandisem ca nu iti place obiceiul....


da se taie asa de mult sa se vada?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 19 Ian 2010, 17:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
laura_sandu scrie:

da se taie asa de mult sa se vada?



nu mai. putin, simbolic...lumea mai mult e interesata ce ia copilul de pe tava.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botezul!
MesajScris: 19 Ian 2010, 17:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:

nu mai. putin, simbolic...lumea mai mult e interesata ce ia copilul de pe tava.


la noi nu este obiceiul asta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 508 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România