Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 01:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 109 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 22 Aug 2009, 12:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
ral_ct scrie:
dar de ce nu il luati pe cel de acasa?nu e voie sau cum?



nu stiu daca functioneaza sa il pun pe transformator pt 220V...noi aici suntem pe 110...si nu voiam sa il ard

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 22 Aug 2009, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
aha..nu ma pricep la ele..credeam ca e vreo chestie ca nu ai voie cu el in avion :~*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 22 Aug 2009, 15:40 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
nu stiu daca functioneaza sa il pun pe transformator pt 220V...noi aici suntem pe 110...si nu voiam sa il ard



functioneaza sigur cu transformator, si eu am chestii primite din america la 110 v si tot cu transformator le folosesc....numai sper sa ai transformator...ca sunt destul de scumpe si alea ;)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 22 Aug 2009, 20:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
carlita scrie:
functioneaza sigur cu transformator, si eu am chestii primite din america la 110 v si tot cu transformator le folosesc....numai sper sa ai transformator...ca sunt destul de scumpe si alea ;)


nu toate chestiile functioneaza...doar alea care sunt facute sa suporte 220V...la cumnata-mea i-am trimis acum 5 ani un monitor si prima data cand l-a bagat in priza s-a ars...:)

laptopurile merg de ex ca am tot venit cu ele de fiecare data...trebuie sa scrie mi se pare pe chestia aia de bagat in priza si pe al meu nu vad scris decat numai 110V :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 22 Aug 2009, 21:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
ral_ct scrie:
aha..nu ma pricep la ele..credeam ca e vreo chestie ca nu ai voie cu el in avion :~*


:) ce tare esti :) de ce sa nu am voie cu el in avion...de fapt la bagaje in cala...or sa se cruceasca pe aeroport cand or sa vada cate catrafuse de copii imi duc cu mine...nu care cumva sa imi lipseasca ceva :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 22 Aug 2009, 21:04 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
nu toate chestiile functioneaza...doar alea care sunt facute sa suporte 220V...la cumnata-mea i-am trimis acum 5 ani un monitor si prima data cand l-a bagat in priza s-a ars...:)

laptopurile merg de ex ca am tot venit cu ele de fiecare data...trebuie sa scrie mi se pare pe chestia aia de bagat in priza si pe al meu nu vad scris decat numai 110V :(



aaa...da, ai dreptate :D
si eu am primit odata un fiert de calcat si nu a mers :really: probabil ca tot asa, nu scria ca merge cu transformator...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 14:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
nu am cumparat nimic. o sa iau cand voi fi priin luna a-8-a. ( sunt superstitioasa cu copilul :nwink: ).
dar m-am uita la modele de carucioare, patuturi dulapioare.
oricum camera i-o voi amenaja pe la 2 ani. pana atunci punem patutul in camera noasta


eu nu am fost superstitioasa , am cumparat ce am considerat ca trebuie pt a nu alerga in primele zile dupa nastere, mai ales ca nu as fi putut si aveam si ceva pretentii la ceea ce vroiam sa iau , asa ca am preferat sa le iau inainte, de pe la 7-8 luni am inceput, iar multe le-am primit cu mult inainte

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 14:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
noi am primit grosul lucrurilor la baby shower in febr cand aveam 7 luni...si am mai cumparat ce ne-a lipsit pe parcurs pana am nascut...bine patutul portabil l-a cumparat adi cand eram in maternitate...ca ne-a luat prin surprindere si n-am stiut ca o sa facem cezariana...a trebuit sa schimbam dormitoare ca sa nu urc eu scarile pana la ea in camera...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 14:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Bamba scrie:
noi am primit grosul lucrurilor la baby shower in febr cand aveam 7 luni...si am mai cumparat ce ne-a lipsit pe parcurs pana am nascut...


asa-mi pare cel mai normal, sa nu stau pe alergatura dupa

binenteles, fiecare face cum crede

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 14:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

asa-mi pare cel mai normal, sa nu stau pe alergatura dupa

binenteles, fiecare face cum crede

eu nu de supersttie nu am cumparat nca.Pur si simplu...mai astept pana prin luna 7-8

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 15:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
[ binenteles, fiecare face cum crede[/quote]
eu nu de supersttie nu am cumparat nca.Pur si simplu...mai astept pana prin luna 7-8[/quote]

tot prin luna a 8-a voi cumpara si eu
pana atunci nu am de ce...cine stie poate se schimba moda, intra colectia primavara -vara nu toamna iarna :nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 15:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
ce tare esti...se schimba moda...un body la fel arata sau o salopetzica :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 15:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
ce tare esti...se schimba moda...un body la fel arata sau o salopetzica :)


:lol: :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Bamba scrie:
ce tare esti...se schimba moda...un body la fel arata sau o salopetzica :)



am glumit. :nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 15:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
adevarul ca in ceea ce priveste hainele asta mi se pare una dintre cele mai mari challenge-uri...sa calculez cat timp o sa aiba in fiecare sezon ca sa ii cumpar haine...ca eu mai fac chestii din astea....la sfarsit de vara cand sunt reducerile mari ii cumpar pt vara viitoare un maldar de haine...sa nu vina caldura mai repede si sa nu am haine :nwink:

acum ma chinui sa ii cumpar haine groase...ca nu stiu cum o sa fie vremea in sept in Rom si nu avem nici o garderoba de toamna-iarna...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 15:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
adevarul ca in ceea ce priveste hainele asta mi se pare una dintre cele mai mari challenge-uri...sa calculez cat timp o sa aiba in fiecare sezon ca sa ii cumpar haine...ca eu mai fac chestii din astea....la sfarsit de vara cand sunt reducerile mari ii cumpar pt vara viitoare un maldar de haine...sa nu vina caldura mai repede si sa nu am haine :nwink:

acum ma chinui sa ii cumpar haine groase...ca nu stiu cum o sa fie vremea in sept in Rom si nu avem nici o garderoba de toamna-iarna...


super....si cumnata mea face la fel....ii cumpara ptr vara viitoare hainute baietelului....mi se pare totusi dificil...ca nu ai cum sa stii cat de mult creste....poti doar aproxima....dar poti avea noroc
am inteles ca in sep si oct e ff cald in romania....dar iti trebuie si hainute mai groase la copil ,nu ai de unde stii.....vremea e schimbatoare

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 15:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
adevarul ca in ceea ce priveste hainele asta mi se pare una dintre cele mai mari challenge-uri...sa calculez cat timp o sa aiba in fiecare sezon ca sa ii cumpar haine...ca eu mai fac chestii din astea....la sfarsit de vara cand sunt reducerile mari ii cumpar pt vara viitoare un maldar de haine...sa nu vina caldura mai repede si sa nu am haine :nwink:

acum ma chinui sa ii cumpar haine groase...ca nu stiu cum o sa fie vremea in sept in Rom si nu avem nici o garderoba de toamna-iarna...



acesta este unul din motivele pt care nu cumpar nimic.de unde sa stiu cat e de mare cand se naste?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 16:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
sa stii ca s-au potrivit pana acum hainele asa cum sunt pe grupele de varsta...0-3, 3-6, 6-9 samd....asa ca socoteam cam cat o sa aiba ca si luni de varsta in anotimpul respectiv si cumparam...acum is toate o apa si un pamant ca i le iau pe toate de 24 de luni sau 2 ani

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 16:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
sa stii ca s-au potrivit pana acum hainele asa cum sunt pe grupele de varsta...0-3, 3-6, 6-9 samd....asa ca socoteam cam cat o sa aiba ca si luni de varsta in anotimpul respectiv si cumparam...acum is toate o apa si un pamant ca i le iau pe toate de 24 de luni sau 2 ani


la mine aici sunt pe numere.....50,56,62,68,74 samd........imi este asa greu sa le cumpar hainute cadou la nepoteii mei din romania.....ultima data am pus-o pe mama sa ii masoare picioarele nepotului si eu am mers cu metrul in magazin,sincer....habar nu aveam ce nr i se potriveste....ii cumparasem inainte o geaca si o pereche de blugi dupa varsta(i-am spus vanzatoarei varsta si ea mi-a spus ce nr i s-ar potrivi),si au fost mici....acum le cumpar mai mari sa numai am surprize

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 16:42 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
daca tot e vorba de cumparaturi...dati-mi si mie o idee ce sa-i cumpar unei fetite de 2 ani :) urmeaza aniversarea ei si ca de obicei suntem invitati la prietenii nostrii...

de cand s-a nascut fetita am rasfatat-o mereu, o iubesc foarte mult...mi-ar placea sa fie nepotica mea....o dulceata de fetita :)

pana acum i-am cumparat foarte multe....de cand era mica, paturici, hainute, jucarii...anul trecut cand a facut 1 an i-am dat bani mamei ca dorea sa-i cumpere scaun pentru masa....in fine, pana la urma nu i-a mai cumparat iar banii i-au folosit ei :wacko:

as vrea sa ii cumpar ceva, dar habar nu am :D :)
ma gandeam la cercei, bratara de aur chestii de astea, dar are de toate...i le-a cumparat nasa si bunicuta...

ce as putea sa-i iau? tot jucarie?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 109 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România