Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 109 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 16:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
da,tot jucarii......sunt cele mai bine primite de copii.....sunt cei mai fericiti cand primesc jucarii.....i-ai o papuse cu carucior,daca nu e prea scumpa,si eu i-am luat nepotelei mele din romania si nu a fost tocmai ieftina....dar i-a placut la nebunie.....cand au venit la nunta noastra,le-am facut la nepotii jucarii cadou,ea are 1an si 8 luni.....o adora...acum sora mea unde pleaca trebuie sa care si caruciorul si papusa :nlol: :nlol:
si nepotelului de aici i-am luat acum 2 an o masina cu care se poate plimba prin curte....a fost super fericit...anul trecut i-am luat hainute .....nici nu s-a uitat la ele...nu a fost deloc incantat

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 16:52 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
problema este ca parintii ii fac aproape toate poftele....de fiecare data cand mergem la ei ii ducem ceva fetitei :)

cand s-au mutat la casa noua la curte...i-am cumparat hinta.

de Craciun i-am luat o papusa mare care zice mama, tata, apa, papa...tot felul de cuvinte...

are o multime de jucarii incat nu as stii ce sa-i cumpar, sper ca totusi sa gasesc ceva :)

aaa...i-am mai luat si un pian pentru copii, fier de calcat haine :nlol: , carucior are (i-a luat mama ei), masinuta de aia de plimbat pe jos tot asa (are)...

banii nu ar fi o problema :) ...adica nah...pana in 200 ron sa fie.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 16:53 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
asa este, de hainute nu sunt incantati....bine hainutele i le-am luat mai mult cand s-a nascut...si i-au prins foarte bine, cand am fost in strainatate i-am adus si de acolo adidasi si o vestuta ca mi-au placut mie.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 16:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:
asa este, de hainute nu sunt incantati....bine hainutele i le-am luat mai mult cand s-a nascut...si i-au prins foarte bine, cand am fost in strainatate i-am adus si de acolo adidasi si o vestuta ca mi-au placut mie.

f greu sa faci cadouri la cineva care are de toate....aceias probleme am si eu cu nepotii de aici.....au absolut de toate....de la trambulina,piscina,tobogan si nu stiu cate masinute si biciclete,pana la toate jocuriile posibile in casa.....sincer,este o crima ptr mine cand stiu ca se apropie ziua lor......ca nu stiu ce sa le mai i-au....sunt in aceeasi situatie ca si tine.....de aceea anul trecut le-am cumparat hainute....usor si rapid

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:00 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu ma gandeam sa-i cumpar un laptop de ala de copii...dar ii cumpara nasa ei :wall:
sper sa gasesc ceva dragut oricum, oricum ea se bucura pentru orice :p

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
atata timp cat e jucarie si nu o are se va bucura.....acum trebuie sa gasesti jucaria potrivita
a mea cumnata vrea alta bicicleta noua ptr baietel.....dar mi se pare un cadou prea scump....asta poate sa il cumpere parintii sau bunici daca vor......daca ii dam acum bicicleta dupa ce urmeaza? scuter,motor si dupa masina :rofl: :rofl: :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:
daca tot e vorba de cumparaturi...dati-mi si mie o idee ce sa-i cumpar unei fetite de 2 ani :) urmeaza aniversarea ei si ca de obicei suntem invitati la prietenii nostrii...

de cand s-a nascut fetita am rasfatat-o mereu, o iubesc foarte mult...mi-ar placea sa fie nepotica mea....o dulceata de fetita :)

pana acum i-am cumparat foarte multe....de cand era mica, paturici, hainute, jucarii...anul trecut cand a facut 1 an i-am dat bani mamei ca dorea sa-i cumpere scaun pentru masa....in fine, pana la urma nu i-a mai cumparat iar banii i-au folosit ei :wacko:

as vrea sa ii cumpar ceva, dar habar nu am :D :)
ma gandeam la cercei, bratara de aur chestii de astea, dar are de toate...i le-a cumparat nasa si bunicuta...

ce as putea sa-i iau? tot jucarie?


poti sa ii cumperi jucarii interactive, care sa ii stimuleze imaginatia...u asa caut pt baietelul prietenilor mei.Si mereu il surprind si se bucura

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:14 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
poti sa ii cumperi jucarii interactive, care sa ii stimuleze imaginatia...u asa caut pt baietelul prietenilor mei.Si mereu il surprind si se bucura


da, asa ceva o sa caut si eu....sincer, si eu ma joc pe jocurile alea cand ma duc la ei :nlol: imi pun inteligenta in joc :woow:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
jucarii interactive? cum ar fii? m-ati bagat putin in ceata.....puzzel?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:40 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
neah...un copil de 2 ani nu stie face puzzle :) :D

pai sunt tot felul de jocuri...de memorie de ex....

de ex: prima data se aprinde becul rosu...a doua oara becul albastru si apoi ala rosu...a treia oara se aprinde becul rosu si unul verde...iar tu trebuie sa le apesi asa cum face jocul respectiv la sfarsit, dupa ce nu se mai pasa butoanele...ca sa vezi daca nu le-ai uitat, daca le-ai tinut minte..

in fine, sunt multe chestii de genul asta...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:
neah...un copil de 2 ani nu stie face puzzle :) :D

pai sunt tot felul de jocuri...de memorie de ex....

de ex: prima data se aprinde becul rosu...a doua oara becul albastru si apoi ala rosu...a treia oara se aprinde becul rosu si unul verde...iar tu trebuie sa le apesi asa cum face jocul respectiv la sfarsit, dupa ce nu se mai pasa butoanele...ca sa vezi daca nu le-ai uitat, daca le-ai tinut minte..

in fine, sunt multe chestii de genul asta...


ok acum am inteles.....destul de complicate si jocurile astea ptr un copil de 2 ani dar in fine.....cred ca sunt fel de fel de jocuri....aici scrie pe fiecare joc de ex: intre 2 si 4 ani....si atunci e mai usor sa cumperi...stii sigur ca e adecvat ptr varsta copilului

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:45 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
da...sunt chestii destul de complicate dar iti dai seama ca un copil nu se uita neaparat sa faca ce zice jocul...el asculta muzica care o fac butoanele cand le apesi...culorile :)

aici pe majoritatea jucariilor scrie sub 3 ani, sau peste 3 ani :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:
neah...un copil de 2 ani nu stie face puzzle :) :D

pai sunt tot felul de jocuri...de memorie de ex....

de ex: prima data se aprinde becul rosu...a doua oara becul albastru si apoi ala rosu...a treia oara se aprinde becul rosu si unul verde...iar tu trebuie sa le apesi asa cum face jocul respectiv la sfarsit, dupa ce nu se mai pasa butoanele...ca sa vezi daca nu le-ai uitat, daca le-ai tinut minte..

in fine, sunt multe chestii de genul asta...


sau sa pui cercul in cerc, patraul in patrat...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:

ok acum am inteles.....destul de complicate si jocurile astea ptr un copil de 2 ani dar in fine.....cred ca sunt fel de fel de jocuri....aici scrie pe fiecare joc de ex: intre 2 si 4 ani....si atunci e mai usor sa cumperi...stii sigur ca e adecvat ptr varsta copilului



si aici scrie.sunt obligati sa scrie limita de varsta

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 17:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
pai asa e si normal....sa scrie si ptr tot omul care nu se pricepe......acum am inteles....au si nepotii mei jocul acesta sa pui patratul la patrat,si cercul la cerc....astea chiar ca sunt faine

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 25 Aug 2009, 19:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
la diverta mi se par cele mai smechere jucarii pt copii. nu ai cum sa nu gasesti ceva acolo.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 26 Aug 2009, 05:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
elyt1000 scrie:
la mine aici sunt pe numere.....50,56,62,68,74 samd........imi este asa greu sa le cumpar hainute cadou la nepoteii mei din romania.....ultima data am pus-o pe mama sa ii masoare picioarele nepotului si eu am mers cu metrul in magazin,sincer....habar nu aveam ce nr i se potriveste....ii cumparasem inainte o geaca si o pereche de blugi dupa varsta(i-am spus vanzatoarei varsta si ea mi-a spus ce nr i s-ar potrivi),si au fost mici....acum le cumpar mai mari sa numai am surprize


acum inteleg eu de ce anii trecuti toata lumea se mira peste masura cum nimeresc eu hainele care le duc la nepoatele mele...si cum nu este una care sa nu le fie buna...se pare ca oamenii de aici chiar le au cu marimile la copii :)) pana la 2 ani sunt pe grupe de luni...de la 2 ani in sus sunt pe numere ca si anii....2t, 3t, 4 samd...si se potrivesc frate nu gluma :)) bine acum sa nu fie copiii supraponderali ca atunci nu mai merge figura :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 26 Aug 2009, 06:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
acum inteleg eu de ce anii trecuti toata lumea se mira peste masura cum nimeresc eu hainele care le duc la nepoatele mele...si cum nu este una care sa nu le fie buna...se pare ca oamenii de aici chiar le au cu marimile la copii :)) pana la 2 ani sunt pe grupe de luni...de la 2 ani in sus sunt pe numere ca si anii....2t, 3t, 4 samd...si se potrivesc frate nu gluma :)) bine acum sa nu fie copiii supraponderali ca atunci nu mai merge figura :)


si aici sunt pe luni, apoi pe ani si chiar se potrivesc.Eu niciodata nu dau gres cand cumpar hainute

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 26 Aug 2009, 06:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
mai mai dar ce matinala esti...nu poti sa dormi din cauza arsurilor?

apropo de dormit....ti-am zis ca nu e bine sa dormi pe spate? pe o parte e indicat, de preferinta pe partea stanga (a inimii)...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cumparaturi bebe
MesajScris: 26 Aug 2009, 08:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
mai mai dar ce matinala esti...nu poti sa dormi din cauza arsurilor?

apropo de dormit....ti-am zis ca nu e bine sa dormi pe spate? pe o parte e indicat, de preferinta pe partea stanga (a inimii)...



da...din pacat mai mult de 6-6.30 nu pot sa dorm.Si arsurile ma chinuie ingrozitor.
Eu nici inainte nu dormeam pe spate...dar nu pot nici intr-o parte deja.Imi vine sa vomit in smn, si ma trezesc ca imi vine tot inapoi.E groaznic......si cica sa imi placa sarcina....:d

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 109 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România