Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:21


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 82 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: emotii mari
MesajScris: 18 Sep 2006, 17:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Cum am mai spus pe undeva pe-aci, nu mai stiu pe unde, la noi copilul a fost planificat dar intr-adevar cand am simtit eu niste fenomene in legatura cu starea mea i-am zis lui Doru ca mi-am luat test de sarcina. Si am zis ca il fac de fata cu el sa ne bucuram imrepuna. Si intr-adevar organismul nu mintea, au iesit 2 linii rosii ceea ce a confirmat sarcina. Dupa 2 luni am fost si la doctor si si acolo s-a vazut embrionul pe calc. La 4 luni s-a vazut si sexul. Se vedea clar ca este fetita.
Nasterea ar fi fost foarte usoara daca eu n-as fi tinut mortis sa nasc normal. Am vrut normal pentru ca copilul nu era mare, era cranian, adica venea bine cu capul si doctorul mi-a recomandat si el normala. Insa dupa ce mi*a facut toate chestiile pentru dilatare, eu nu ma dilatam suficient nici pentru taietura aia de 3 cm. Deja intrasem in travaliu si aveam crampe mari. De la ora 12 pana la 2 si 20 dupa amiaza simteam ca turbez asa ca am recurs la varianta B, cezariana ca sa nu ma mai chinui caci asa stabilisem cu doctorul meu inainte . Ca daca ma chinui , recurgem la B.
A fost super si recomand cezariana pentru cine este fricos si pt. cine nu se dilata.
:wok:


mercic pt raspuns:lips: si n-ai avut dureri pe urma? eu vreau tot cezariana..dar am tot auzit ca dupa aia ai niste dureri ingrozitoare de uter?! si incepusem sa-mi fac probleme..oricum eu sunt hotarata sa aleg varianta asta si pt ca sunt fricoasa dar si pt ca am auzit multe povesti urate legate de nasteri normale..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: emotii mari
MesajScris: 18 Sep 2006, 18:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Eu iti dai seama ca nu am vrut cezariana ca tot asa am auzit de la cineva ca este mai bine petnru organism sa nasti normal dar sa stii ca eu nu am nici un fel de durere!!!
Chiar nici una si operatia erata super, facuta bichini pe orizontala, o taietura mica . Practic nu se vede deloc ca este ascunsa cat de cat:D Si la plaja beton:wok:, nu se vede nimic. De durut, te doare putin operatia suportabil dupa ce te duce la salon.
Te pup.:wok:


aham, super! stiu ca ai mai zis ca era planificat copilul..ca tot eu te-am intrebat:)dar nu mai stiam dc ai ales cezariana..sunt obsedata de subiectul asta(X)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: emotii mari
MesajScris: 18 Sep 2006, 18:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Batori, plecaciuni!
Deci cand va fi momentul pot sa aleg linistita cezariana ca mie mi-e o frica de mor...

hm....cine isi permite sa faca cezariana laser sa nu-i ramana urme pe burtik?:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: emotii mari
MesajScris: 18 Sep 2006, 19:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Bai, este beton cu cezariana. Poti sa nasti si 100 de copii. Daca ar fi sa aleg acum, as zice CEZARIANA. Nu se merita atata chin. Eu stiu ce inseamna si e naspa. Plus ca nu va mai zic ca o tampita de asistenta nu imi mai innimerea o vena si m-a intepat in draci pana am varsat. Aveam a doua zi mana vanata pana la cot ca tampita aia pana la urma vazand ca nu innimereste vena mi-a pus branula la mana ceea ce ar fi trebuit sa faca de la inceput idioata:mellow:

si tu nu ai zis nimik! Hm!! Cred ca as face ca toti dracii....mai ales ca fiind si borto...si pe cale de a naste.....dai peste imbecile si inapte! Cred ca mor acolo cu ele de gat!! Ale draq incompetente! Imi aduc iar aminte de proasta de la ghiseul sectiei 13 politie! Aia n-o sa scape usor! Tre sa-mi fac si pasaportul si alte hartoage la ei!):():():(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: emotii mari
MesajScris: 18 Sep 2006, 21:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Bai, este beton cu cezariana. Poti sa nasti si 100 de copii. Daca ar fi sa aleg acum, as zice CEZARIANA. Nu se merita atata chin. Eu stiu ce inseamna si e naspa. Plus ca nu va mai zic ca o tampita de asistenta nu imi mai innimerea o vena si m-a intepat in draci pana am varsat. Aveam a doua zi mana vanata pana la cot ca tampita aia pana la urma vazand ca nu innimereste vena mi-a pus branula la mana ceea ce ar fi trebuit sa faca de la inceput idioata:mellow:


ce nebuna, ce te-a mai chinuit!:( imi pare rau!! trebuia sa-i faci o reclamatie...
am citit ca poti sa nasti max 2 prin cezariana, la al 3-lea o faci pe proprie raspundere..la asta ma gandeam si eu, pt ce atata chin cand exista solutia asta:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: emotii mari
MesajScris: 18 Sep 2006, 21:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
si tu nu ai zis nimik! Hm!! Cred ca as face ca toti dracii....mai ales ca fiind si borto...si pe cale de a naste.....dai peste imbecile si inapte! Cred ca mor acolo cu ele de gat!! Ale draq incompetente! Imi aduc iar aminte de proasta de la ghiseul sectiei 13 politie! Aia n-o sa scape usor! Tre sa-mi fac si pasaportul si alte hartoage la ei!):():():(


ce-ai patit la sectia 13? e adevarat ca administratia noastra e mizerabila dar eu eu am pica mai mare pe functionarele de labanci! m-au scos din sarite in mai multe situatii..cred ca in mare parte sunt niste incompetente cu gura mare):(

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: emotii mari
MesajScris: 19 Sep 2006, 12:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

ce-ai patit la sectia 13? e adevarat ca administratia noastra e mizerabila dar eu eu am pica mai mare pe functionarele de labanci! m-au scos din sarite in mai multe situatii..cred ca in mare parte sunt niste incompetente cu gura mare):(

sa se ia de mana cu prostele de la politite si de la admin. finanaciara si din toate birourile si ghiseele din Romania! Ele nu stiu decat:" Nu se poate!", "Nu..!" "Nu avem!" Fiecare fraza incepe cu NU!):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: emotii mari
MesajScris: 19 Sep 2006, 12:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Apropo de zis nu, stiti bancul asta ?
Se prezinta o fatuca la interviu, patronul o ia si-o prelucreaza "fata draga noi nu zicem NU la clienti, ii aburim, ii amanam". zis si facut, trece o luna, prinde fata manevra, intra un cetatean:
- manusi aveti?
V: pai, sigur... de care sa fie? de piele? tricotate?
- de piele, normale
V: cu un deget, cu 2 cu 5?
- normale, cu 5.
V: albe, rosii, verzi?
- negre, normale.
V: le purtati la palton sau la jacheta?
- la palton, ca vine iarna
V: domnule eu va propun sa veniti maine cu paltonul, sa vedem ce se asorteaza.
Pleaca omul fericit ca-l bagase cineva in seama, cand sa iasa pe usa intra val-vartej unul hiper-furios c-un colac de buda intr-o mana si c-o placa de faianta in cealalta:
- cucoana, uite asta-i capacul de la buda, asta-i nuanta la faianta, fundu' ti l-am aratat ieri ACUMA-MI DAI HARTIE IGIENICA????

(scuzati intreruperea conversatiei :~*)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: emotii mari
MesajScris: 04 Apr 2009, 13:47 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Nasterea unui copilash ar trebui sa aduca doar fericire...nu emotii negative din cauza unor asistente iresponsabile:mellow::mellow::mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sigur EL este... ACELA?
MesajScris: 22 Aug 2012, 13:08 
Nou Venit

Membru din: 22 Aug 2012, 16:03
Mesaje: 3
eu sigur faceam reclamatie acestei asistente,nu accept asa ceva


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sigur EL este... ACELA?
MesajScris: 23 Aug 2012, 10:09 
Nou Venit

Membru din: 23 Aug 2012, 13:05
Mesaje: 3
Pai ... din moment ce am acceptat sa ma marit cu el.. si ne intelegem de minune.. si e totul oky... de ca sa ma mai gandesc daca oare el o fi alesul ? pana la urma ce o fi o fi, acum sunt cu el si e tot ce conteaza :x

_________________
http://www.pensiunisinaia.org


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 82 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România