Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:34 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
A disparut cu desavarsire.
Nici de pregatiri nu imi vine sa ma mai ocup. Daca ar fi dupa cum ma simt acum as anula nunta direct.


miresio, ce faci, lasi un obstacol sa-ti naruiasca fericirea si bucuria? sa distruga tot ce ai muncit si la ce ai visat??
fruntea sus:mellow::mellow::mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
A disparut cu desavarsire.
Nici de pregatiri nu imi vine sa ma mai ocup. Daca ar fi dupa cum ma simt acum as anula nunta direct.


mai am si eu momente d-astea...dar ..trec peste ...incerc sa nu ma mai gandesc si sa nu exteriorizez ce simt!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:49 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:

mai am si eu momente d-astea...dar ..trec peste ...incerc sa nu ma mai gandesc si sa nu exteriorizez ce simt!!


foartre bine descarcate, ca de aceea suntem aici ca sa ne ajutam nu?? si in al doilea rand iti prinde bine ca sa te eliberezi:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:51 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
Fruntea sus si nu te lasa coplesita de necazuri!!Fii optimista si oricum toate astea vor trece!!Crede-ma ca stiu ce spun!!Legat de cariera si eu am trecut prin niste chestii oribile acum 2 luni!1Dar a trecut


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:55 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
Nu e un singur obstacol, sunt mai multe. Si sunt pe cariera ceea ce cel mai rau pentru ca prioritatea mea e cariera. Mai bine se intampla altceva.

fruntea sus miresico
pot sa fie si o mie de obstacole, toti avem perioade si eu am avut acum treiluni, simteam ca nu mai rezist ajunsesem la limita imposibilului si insuportabilului, dar dupa aceea a iesit soarele,intotdeauna dupa ploaie iese soarele;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 30 Iun 2006, 17:58 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:
O sa imi revin repede. Deja am inceput din nou sa zambesc (toata lumea m-a intrebat azi dimineata ce am patit ca m-au vazut ca nu sunt zambareata ca de obicei) asa ca sunteti "medicament" bun. Puteti sa va patentati. :lips:
Asa ca:
1. Merci pentru incurajari!
2. Lupta continua ca doar sunt leoaica!
3. Vai de viata cui ma supara acum! :p
:lips:


e, asa imi place si pt asta mii de :flowers::flowers::flowers: si mult mult %%-%%-%%-%%- ca sa-ti dea putere sa mergi mai departe, chiar daca tu nu l-ai vazut el vine, si nici nu sti cand


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 30 Iun 2006, 18:02 
Veteran

Membru din: 20 Mai 2006, 14:43
Mesaje: 266
:ok:%%-:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 30 Iun 2006, 23:56 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

mai am si eu momente d-astea...dar ..trec peste ...incerc sa nu ma mai gandesc si sa nu exteriorizez ce simt!!



asa mi se intampla si mie...ca sunt necazuri mai mici sau mai mari...depinde de situatie...bine ca Marius isi pastreaza calmul si are rabdare pana trece la mine furtuna...eu chiar n-as putea tine in mine...

fetelor...fiti optimiste...nu lasati problemele sa va strice bucuria de a pregati nunta...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 02 Iul 2006, 17:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
O sa imi revin repede. Deja am inceput din nou sa zambesc (toata lumea m-a intrebat azi dimineata ce am patit ca m-au vazut ca nu sunt zambareata ca de obicei) asa ca sunteti "medicament" bun. Puteti sa va patentati. :lips:
Asa ca:
1. Merci pentru incurajari!
2. Lupta continua ca doar sunt leoaica!
3. Vai de viata cui ma supara acum! :p
:lips:


BRAVO!!! asa sa si faci!!!
viata ne rezerva multe obstacole si incercari peste care trebuie sa trecem intr-un fel sau altul, pentru ca altfel am claca si ce s-ar alege de noi?
nu se poate altfel!! fara incercari totul ar fi mult prea frumos si calm, iar noi nu am putea vedea cat de puternici suntem in cazuri extreme!!!
capu' sus!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 06 Sep 2006, 12:10 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Daca stau sa ma gandesc la probleme.......adevarul e ca nu am multe.Faptul ca nu mai am servici nu ne afecteaza pe nici unul.Ne descurcam chiar f bine.Si plus ca are si el mancare calda si casa curata cand vine de la stresul lui de job.Dar e o problema care nu imi da pace,desi incerc sa nu ma gandesc la ea:Am ratat o sesiune intreaga din cauza fostului job......nu mi-am platit rata la facultate.Ultima zi a fost acum 4 luni.Si pe 11 incep restantele.Ce sa mai spun ca nici profilul nu ma mai atrage deloc!Nici nu mai stiu ce sa fac!Imi vine sa renunt la facultate.oricum,la ce imi trebuie?Dar mama a zis ca face infarct daca aude ca renunt.ma gandesc sa schimb profilul.Ma atrage mult jurnalismul........dar chiar sunt intr-o mare dilema si in criza de timp.........:gun:(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 06 Sep 2006, 19:36 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Daca stau sa ma gandesc la probleme.......adevarul e ca nu am multe.Faptul ca nu mai am servici nu ne afecteaza pe nici unul.Ne descurcam chiar f bine.Si plus ca are si el mancare calda si casa curata cand vine de la stresul lui de job.Dar e o problema care nu imi da pace,desi incerc sa nu ma gandesc la ea:Am ratat o sesiune intreaga din cauza fostului job......nu mi-am platit rata la facultate.Ultima zi a fost acum 4 luni.Si pe 11 incep restantele.Ce sa mai spun ca nici profilul nu ma mai atrage deloc!Nici nu mai stiu ce sa fac!Imi vine sa renunt la facultate.oricum,la ce imi trebuie?Dar mama a zis ca face infarct daca aude ca renunt.ma gandesc sa schimb profilul.Ma atrage mult jurnalismul........dar chiar sunt intr-o mare dilema si in criza de timp.........:gun:(X)
aceeasi problema o am si eu am ratat sesiunea trecuta din cauza job-ului si nici nu mai am cand sa dau restantele toate. nu am reusit sa fac nr. de credite si ma bate si pe mine gandul ca ar fi mai usor sa renunt...ramane de vazut...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 07 Sep 2006, 16:00 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Alo? Ai innebunit? Cum sa renunti la Carte!!!
Nu te las!
Fa pe draq in patru si da examenele ca mai tarziu o sa regreti !:rocker::flowers:
:~*:~*:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturile
MesajScris: 11 Sep 2006, 13:01 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
ascultati aici povestea unui om care aproape renuntase la ideea de facultate.
imediat dupa terminarea liceului am luat la doua facultati de stat, nu la una. am terminat primul an cu bursa la ambele, dar, dand de gustul banilor si fiind spulberate toate visele mele cu referire la "cat de bine e sa fii studenta si cat de multe inveti...", am renuntat la ambele facultati. nimeni nu a inteles de ce, mama a facut crize.
anul trecut, terminand si fratello al meu liceul, el fiind mai ... "pramatie" din fire, a zis ca el face facultate, face si doctorat, dar cu o singura conditie: sa fac si eu acelasi lucru. asa ca anul acesta sunt din nou studenta, cot la cot cu fratello, invatam pentru cele cateva restante ramase. ca idee: desi fara facultate pana acum, am o cariera buna, un apartament al meu luat prin munca mea, un serviciu bun. insa ma simteam inferioara ori de cate ori mama prietenului meu avea grija sa mentioneze ca "toti prostii fac o facultate in ziua de azi". parerea mea: facultatea nu te face nici mai destept (eu tot ce stiu nu din facultate am invatat), nici mai frumos, nici mai cu mot in frunte. dar, daca te duce capul, e pacat sa nu o faci!


bine zis maria....sa stii mi-a placut...dar da-o incolo de soacra....daca soacra mea ar zice si ea asa....uite si eu sunt la facultate anul 3...si am ceva restante...chiar zilele trecute ma gandeam ca nu fac creditele...azi trebuia s ama duc la un examen dar am decis sa ma dus la reexaminare sa ma mai pregatesc un pic....dar in schimb ma duc la alt examen....
soacra abia daca vine pe la noi...mai vine cumnata mea din cand in cand...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România