Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 18:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 17 Dec 2009, 14:36 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
marci scrie:
inca nu am reusit sa gasesc revista am fost la vreo cateva centre inmedio si nu era...unde o pot gasi in bucuresti?



Ar trebui sa o gasesti...la magazinele alea unde se vand tigari si reviste din incinta supermarket-urilor....Cora, Kaufland, Carrefour.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 17 Dec 2009, 14:47 
Nou Venit

Membru din: 02 Noi 2009, 21:39
Mesaje: 16
am fost in 2 carrefour-uri au zis ca nu o au :cry:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 17 Dec 2009, 14:53 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
marci scrie:
am fost in 2 carrefour-uri au zis ca nu o au :cry:



Eu la noi in oras tot timpul am gasit-o la magazinul de reviste din incinta Kaufland, nu stiu ce sa iti spun...unde sa cauti.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 17 Dec 2009, 14:59 
Nou Venit

Membru din: 02 Noi 2009, 21:39
Mesaje: 16
o sa mai caut...multumesc oricum


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 03 Ian 2010, 20:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
am cumparat si eu revista.. intamplator am vazut-o pe un raft.
mi-a placut una dintre perechile prezentate foarte mult.. pe ce criterii au fost alese?

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 04 Ian 2010, 15:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Cat_Eyes scrie:
am cumparat si eu revista.. intamplator am vazut-o pe un raft.
mi-a placut una dintre perechile prezentate foarte mult.. pe ce criterii au fost alese?


te referi la perechile de la nunti reale? sau la vreo perche de pantofi/cercei etc?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 04 Ian 2010, 15:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
coradyne scrie:

te referi la perechile de la nunti reale? sau la vreo perche de pantofi/cercei etc?



dupa exprimare pare sa se refere la perechile de nunti reale

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 04 Ian 2010, 16:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:
dupa exprimare pare sa se refere la perechile de nunti reale


OK, eu prima data intelesesem o pereche de pantofi... dar poate si din cauza discutiei anterioare cu Cat_Eyes despre continutul revistei :).

Nuntile reale le alegem in primul rand dupa calitatea pozelor primite. Apoi, ele trebuie sa prezinte cat mai complex nunta respectiva. Punem accentul pe prezentarea de detalii de la nunta (decoratiuni, tort, momente surpriza etc) - chestii care pot servi drept inspiratie altor mirese. Pozele de genul "eu cu mama si cu tata", pozele de grup, pozele cu invitatii de la mese in general nu sunt folosite pentru ca nu au aplicabilitate decat in cazul celor implicati, nu si in cazul persoanelor exterioare. Suntem constienti insa ca in Romania nu prea exista fotografi preocupati sa imortalizeze nunta, ci persoanele, asa ca incercam sa valorificam astfel de poze "decupand" detalii din ele (un buchet de mireasa, un aranjament de masa etc). Tocmai de aceea avem nevoie de poze foarte mari, care sa ne permita astfel de "decupaje".
Chiar daca pozele mire-mireasa sunt tot cu caracter personal, de acestea avem nevoie pentru ca ele redau tinuta mirilor, originalitatea fotografului, bijuterii, accesorii si nu in ultimul rand, o anumita atmosfera specifica fiecarui cuplu.
Un alt lucru pe care il solicitam mireselor interesate sa apara la nunti reale este sa ne raspunda la niste intrebari, ca sa obtinem o "poveste" a nuntii. Unele dintre ele sunt mai "darnice" in explicatii, altele mai "poetice", iar altele dimpotriva foarte succinte... Nu au existat cazuri pana acum, dar desigur ca daca o mireasa nu ne-ar trimite si aceste raspunsuri nu am avea cum sa publicam nunta reale, indiferent cat de frumoase ar fi pozele.
La prima editie la care am facut aceasta rubrica am trimis eu mesaje private mai multor mirese care postasera poze interesante de la nunta lor la Galerie. Ulterior, alte mirese mi-au scris pe privat ca ar vrea sa apara si ele la aceasta rubrica si am luat legatura cu ele. Deci cam asta ar fi procedura:
- trimitere de mesaj privat catre mine (coradyne): Vreau sa apar la nunti reale + adresa de mail pe care sa va scriu
- eu va trimit un mail detaliat
- voi imi trimiteti poze + text
- redactia analizeaza materialele primite si le alege pe cele mai bune (in aceasta etapa se comunica cu mireasa si i se cer eventual alte detalii sau mai multe poze)
- nuntile alese sunt publicate

Cam asta ar fi. Daca o sa se schimbe procedura, va anunt :)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 04 Ian 2010, 18:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
multumesc pentru explicatie :)
data viitoare voi preciza mai clar la ce ma refer.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 13 Ian 2010, 09:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
te referi la perechile de la nunti reale? sau la vreo perche de pantofi/cercei etc?[/quote]
tare asta..... :rofl:
eu am studiat aseara toate editiile pe care nu le am acasa pe net....super..felicitari !!!

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 26 Ian 2010, 18:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
apropo de editia 14:
are un talon pentru intrarea la targ. il completez pe ala.. si mai cumpar inca un bilet la intrare?
(Asta in cazul in care nu uit, ca de obicei, discounturile si taloanele acasa :mellow: )
deci toata "afacerea" - intrarea- ma costa 15 lei pentru 2 persoane?

hm.. inca o intrebare :)
daca mergeti cu nasii.. platiti voi intrarea? sau macar va oferiti? cum e cel mai ok? (nu cred ca se uita nimeni prea lung la doua bilete.. dar asa, din politete.. ne oferim noi?)

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: editia nr 14
MesajScris: 18 Feb 2010, 12:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Cat_Eyes scrie:
apropo de editia 14:
are un talon pentru intrarea la targ. il completez pe ala.. si mai cumpar inca un bilet la intrare?
(Asta in cazul in care nu uit, ca de obicei, discounturile si taloanele acasa :mellow: )
deci toata "afacerea" - intrarea- ma costa 15 lei pentru 2 persoane?

hm.. inca o intrebare :)
daca mergeti cu nasii.. platiti voi intrarea? sau macar va oferiti? cum e cel mai ok? (nu cred ca se uita nimeni prea lung la doua bilete.. dar asa, din politete.. ne oferim noi?)


Scuze pentru raspunsul intarziat. Da, exact asa faci cu talonul: mai cumperi un bilet si intrati doua persoane. Sa nu uiti sa le pui pe amandoua in urna ca sa ai doua sanse de castig la tombola :)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România