Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:54


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: nu sunteti seriosi
MesajScris: 14 Dec 2006, 02:26 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Alexandra, nu este adevarat ce spui, desi un pic ai intuit niste chestiuni. Sa o luam pe rand:

Citat:
stupoare: nu am mai gasit agentia casa cochet!

personal, nu cred ca e o coincidenta ca ati scos agentia asa repede de pe site, si banuiesc ca ati scos=o ca sa puteti "cosmetiza" comentariile


Nu am scos NOI agentia de pe site, nici nu am avea dreptul sa o facem cata vreme a platit ca sa fie acolo. Casa Cochet este cea care a dorit sa nu mai apara pe site, nu cunoastem motivele lor....asa incat ne acuzi pe nedrept, pentru ca nu incercam sa protejam pe nimeni, fiecare are dreptul la parerile proprii. La fel cum nici nu trebuie sa credem pe toata lumea, indiferent ca LAUDA sau CRITICA vreo firma, pentru ca pe Internet toti suntem niste umbre fara identitate, deci fara responsabilitate :((

Apoi:
Citat:
nu e prima oara cand se intampla, am mai observat si la cameramani o situatie similara, in care la cateva zile dupa un comentariu negativ a disparut fisa!


Ai dreptate si aici, si in afara acestui caz au mai fost si la florarii o situatie, si la fotografi inca 2 situatii... De asemenea iti pot spune ca nu NOI am decis sa scoatem fisa de pe site, ci chiar firmele respective. Poate ca lumea nu este inca 100% pregatita sa primeasca si critici!? Poate ca retragerea lor nu are legatura cu criticile!? Nu stiu ce sa zic, de asemenea cum nu pot sti daca ei mai activeaza in continuare in piata nuntilor, si personal ma intreb daca toate metodele de promovare ar deveni interactive ca la noi, oare ce ar face firmele respective? Nu si-ar mai face nicaieri reclama de frica vreunui client nesatisfacut? Sa fim seriosi, daca ai doar UN client nesatisfacut nu te ascunzi asa tare, ca doar stim toti ca nu poti avea 100% rata de succes, dar poate ca unii dintre ei au cam multi clienti nesatisfacuti!? Nu stiu...Poate, insa, sunt doar fricosi si nu inteleg ca de fapt conteaza ca cei care ii lauda trebuie sa fie mai MULTI decat cei care ii critica!. Asta e, poate in timp vor invata!

Citat:
deci personal cred ca nu ne putem baza pe comentarii, pentru ca nu vom gasi comentarii negative niciodata! e urat din partea voastra, pentru ca ne induceti in eroare!


Nu este DELOC adevarat, GHIDUL MIRESEI nu va sterge NICIODATA comentariile negative! Dovada sunt chiar comentariile negative la adresa noastra, la REVISTE SI TARGURI, unde lumea chiar ne critica cu adevarat (unii, ca altii ne lauda) si noi nu am sters o iota! De ce sa mintim lumea ca toata lumea ne iubeste? Lumea este libera sa isi dea cu parerea, deci noi nu vom sterge comentarii. E drept, insa, ca daca clientii nostri nu mai doresc sa le apara fisa o scoatem (cel putin pentru moment), dar asta nu inseamna decat un lucru: poate ca treptat treptat cei care nu sunt seriosi deloc si au numai critici vor disparea de pe site, iar cei care au mai multe laude vor ramane....si uite asa, firmele pe care le vei gasi pe Ghidul Miresei vor fi dintre cele mai bune, pentru ca daca nu vor fi asa, iti garantam ca TU VEI VEDEA, pentru ca noi NU STERGEM comentariile negative, iti promitem!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu sunteti seriosi
MesajScris: 14 Dec 2006, 03:25 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Poti intotdeauna sa povesteti pe FORUM, daca doresti, asa ca nu te speria! E exact ca in viata....daca vrei sa povestesti poti sa o faci, pentru cine te asculta...

Asa ca feel free to express aici pe forum!:neyes::nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu sunteti seriosi
MesajScris: 27 Dec 2006, 18:12 
Nou Venit

Membru din: 11 Dec 2006, 16:10
Mesaje: 25
Mda, mi-e cam greu sa inghit ce imi spuneti voi. Totusi nu imi vine sa cred ca ei ies singuri de pe site. Adica, vreau sa spun ca inteled la nu-stiu-ce fotograf mic, etc. Dar o agentie mare iese de la voi si face CE in schimb? Ca doar nu se poate ascunde pentru totdeauna, in fond e mare! Si nu cred ca fac asa cu toti clientii, altfel nu ar fi asa mare. Cam ciudat, totusi!


Am observat shi eu lipsa unora de pe site, pe care ma gandeam sa-i contactez! EXCLUS cu desavarshire, incep sa cred ca era perfect adevarat ce se scrie despre ei!!!!!!!!!:mellow:
Punctul de vedere il voi posta la concurentza, ca doar are balta peste shi am observat ca se poarta! :mellow::mellow::mellow::mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu sunteti seriosi
MesajScris: 27 Dec 2006, 19:45 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Mda, mi-e cam greu sa inghit ce imi spuneti voi. Totusi nu imi vine sa cred ca ei ies singuri de pe site. Adica, vreau sa spun ca inteled la nu-stiu-ce fotograf mic, etc. Dar o agentie mare iese de la voi si face CE in schimb? Ca doar nu se poate ascunde pentru totdeauna, in fond e mare! Si nu cred ca fac asa cu toti clientii, altfel nu ar fi asa mare. Cam ciudat, totusi!


Am observat shi eu lipsa unora de pe site, pe care ma gandeam sa-i contactez! EXCLUS cu desavarshire, incep sa cred ca era perfect adevarat ce se scrie despre ei!!!!!!!!!:mellow:
Punctul de vedere il voi posta la concurentza, ca doar are balta peste shi am observat ca se poarta! :mellow::mellow::mellow::mellow:


Buna ziua fetele si Craciun Fericit si La multi ani!! Sa va dea Dumnezeu sanatate si tot ce e mai bun in viata.
Acum revenind: de ce esti draga mea asa de suparata?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu sunteti seriosi
MesajScris: 29 Dec 2006, 01:46 
Nou Venit

Membru din: 20 Noi 2006, 14:28
Mesaje: 27
Citat:
Poti intotdeauna sa povesteti pe FORUM, daca doresti, asa ca nu te speria! E exact ca in viata....daca vrei sa povestesti poti sa o faci, pentru cine te asculta...

Asa ca feel free to express aici pe forum!:neyes::nwink:



Daca ar vrea cineva sa asculte ce spunem aici...

Cum ramane domnilor cu drepturile de autor pe site-ul asta??? sau asta "nu se pune"?

M-am regasit fotografiata pe un site al unuia dintre furnizorii dumneavoastra si nu intr-o pozitie tocmai potrivita (tinand cont de meseria pe care o am!!!). Sa-i dau in judecata??? Pierdere de timp si mai ales de bani... oricum... suntem in Romania!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu sunteti seriosi
MesajScris: 29 Dec 2006, 06:47 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
[:unsure: Miutza, din pacate nu se poate realiza ce spui tu, dintr-un motiv extrem de simplu: ORICE vezi tu pe ecran, poti salva ca o captura de ecran....absolut ORICE! Si odata salvat ecranul, stergi restul si pastrezi poza care te interesa. Rezultatul este arhisuficient pentru a il posta pe orice alt SITE.


Se poate insa rezolva altceva, si anume: pozele sa nu poata fi salvate la rezolutii MARI, doar pentru acest lucru e utila optiunea de a NU putea salva pozele... Dar la noi pe site acest lucru este protejat, pentru ca automat este redimensionata orice poza incarcata de voi, la rezolutii mici...deci nu vor putea fi folosit pentru print, reviste, etc.

Din pacate tehnologia permite insa furtul de imagini de pe un site pe altul, indiferent de modalitatea de protejare! :(( Asa cum spuneam, faci o "poza" la tot ecranul si GATA!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu sunteti seriosi
MesajScris: 09 Mar 2007, 15:23 
Nou Venit

Membru din: 08 Mar 2007, 19:47
Mesaje: 10
Citat:
M-am regasit fotografiata pe un site al unuia dintre furnizorii dumneavoastra si nu intr-o pozitie tocmai potrivita (tinand cont de meseria pe care o am!!!). Sa-i dau in judecata??? Pierdere de timp si mai ales de bani... oricum... suntem in Romania!!!


Scuze, sunt furnizor si postul tau mi-a tras un semnal de alarma:
Cei care ti-au raspuns pana acum inteleg ca respectivul ti-a furat o poza de undeva si a adaugat-o in portofoliul sau. Daca e asa, rusine!!! Nu am facut si nu as face asa ceva niciodata.
Eu insa, inteleg ca a folosit una din pozele pe care le-a facut la nunta ta, chiar el. Daca ma insel imi fac "mea culpa", iar ce sciu mai departe nu luati in seama.
Daca insa nu ma insel, intreb. Nu este el oare autorul? (Atunci cade chestia cu dreptul de autor).
Este deranjant pentru o mireasa sa-i fie atasata imaginea in portofoliul unui fotograf? Nu vreau sa supar pe nimeni. Ar trebui, noi ca furnizori, sa cerem acordul prealabil al clientilor sau sa le impunem chestia asta prin contract? Eventual sa avem si diferente de tarif pe tema asta?
Eu unul nu m-am simtit deloc bine cand un vecin (nici macar client, fiindca nu mi-a platit fotografiile - i le-am facut cadou) ma ameninta in gluma pentru faptul ca am publicat pe sit-ul personal imaginea fiicei sale de la botez.
Voi ce parere aveti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nu sunteti seriosi
MesajScris: 14 Apr 2007, 03:56 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
si mie mi se pare normal ca sa ii intrebe pe miri daca isi dau acceptul sa posteze sau sa foloseasca materialele cu ei...nu trebuie un contract ceva e suficient o intelegere verbala...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România