Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:56


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 17 Apr 2007, 16:03 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Am dori sa vedem comentariile voastre, pentru ca vom introduce periodic testimonii in Revista (in fiecare editie) si evident ca dorim sa va citam direct pe voi, miresicile noastre!
:nwink::neyes::nwink::neyes::nwink:

Pupicei la toate fetele! :neyes: :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 17 Apr 2007, 19:26 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Multumim, va rugam sa va si semnati asa cum doriti sa apareti in revista. DJ, cum te trecem... "utilizator DJ", sau vrei un nume si o localitate, ceva?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 18 Apr 2007, 22:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Am dori sa vedem comentariile voastre, pentru ca vom introduce cateva testimonii in Revista - editia urmatoare si evident ca dorim sa va citam direct pe voi, miresicile noastre!
:nwink::neyes::nwink::neyes::nwink:


Eu cel mai mult am folosit sarcinile si lista de invitati care le ofera ghidul...fiind plecata din tara am putut prin intermediul ghidului sa vad lista de invitati facuta de ai mei in tara (au avut userul meu si parola, s-au logat si au introdus invitatii si apoi eu i-am putut accesa de aici si modifica, aranja la mese etc)...iar socrii au facut acelasi lucru cu invitatii lor
In al doilea rand pozele de la galerie m-au inspirat iarasi f mult in alegerea coafurii, machiajului, bijuterii etc...
Si nu in ultimul rand forumul si toate discutiile cu fetele despre pregatiri, preturi (eu care nu sunt la curent cu preturi curente...big help!)...:wok::wok:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 19 Apr 2007, 18:50 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
pe mine m-a ajutat pana acuma si o sa ma ajute in continuare sunt sigura. in primul rand lista de sarcini. este foarte bine organizata si sunt sigura ca nu voi uita nimic. apoi forumul care imi este de foarte mare ajutor pt ca aici poti auzi pareri si sfaturi de la fostele miresici cat si de la viitoarele neveste :p si galeria imi este de mare ajutor . deasemenea si din articole am avut cate ceva de invatat. felicitari celor care se ocupa de site si mult succes in continuare%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 19 Apr 2007, 23:24 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
pe acest site mi-am gasit modelul pt rochia de mireasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 19 Apr 2007, 23:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Eu mai intai am cumparat revista Ghidul Miresei care sincer m-a ajutat foarte mult, din ea am ales firma pt aranjamentele florale, dj-ul si ce m-a bucurat f tare a fost lista de invitati ce trebuia doar completata :D . Apoi m-am inscris si pe site , site care ne-a ajutat f mult in alegerea verighetelor, a marturiilor si a modelului de rochita. Nu mai vorbesc de sfaturile fetelor. Multumim "Ghidul Miresei" !!!!!!!!!:napplause::napplause::napplause:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 20 Apr 2007, 01:10 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Din start vreau sa multumesc pt textul de invitatie care l-am luat de aici,si care a avut un succes enorm la prietenii mei.
Imi place sa citesc tot ce e pe forum , pt ca uneori asa imi aduc aminte si eu cate ceva din ce am de facut.
Imi place ca v-am descoperit, si multumesc pentru sfaturile primite

:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 20 Apr 2007, 20:53 
Nou Venit

Membru din: 18 Apr 2007, 02:20
Mesaje: 1
Citat:
Am dori sa vedem comentariile voastre, pentru ca vom introduce cateva testimonii in Revista - editia urmatoare si evident ca dorim sa va citam direct pe voi, miresicile noastre!
:nwink::neyes::nwink::neyes::nwink:

da,m a ajutat mult ghidul miresei.am ales invitatii,marturii,chiar si modelul de rochita.problema este ca nu stiu cat costa o asemenea rochita ,sa nu mai spun ca atelerul este in bucuresti.asa ca daca ma puteti ajuta si cu asta,,,,as fii foarte recunoscatoare.asa dar ,,,,,cat costa oare o rochita din colectia LA SPOSA?stie cineva?multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 04 Mai 2007, 15:30 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
hai ca sunt si eu printre veteranele Ghidului si ma mandresc cu asta...;)

pentru mine cel mai important a fost sprijinul pe care l-am gasit aici, discutiile cu fetele si sfaturile pe care le-am primit pe Ghid. desi locuiesc departe de ai mei si a trebuit sa ma ocup mai mult singura de toate, pot sa spun ca n-am facut nimic singura ci impreuna cu fetele de aici. toate detaliile nuntii au fost discutate si rediscutate in asa masura incat n-am avut nici o parere de rau fata de alegerile facute.
pe langa dependenta de discutiile de pe Ghid, pe care sunt convinsa ca o simte fiecare miresica de aici, lista de sarcini, cea de invitati, calculatorul de buget, galeria de imagini, au fost de un real ajutor.

singura mea parere de rau e ca...a fost atat de frumos, toate cele 8 luni de pregatiri...ziua magica a nuntii...au trecut.

sfatul meu, viitoare miresici, e sa savurati din plin tot ce faceti pentru nunta voastra, sa va traiti la maxim ziua nuntii, sa fiti frumoase si fericite. creati-va amintiri frumoase. conteaza atat de mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 07 Mai 2007, 22:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Eu nu pot spune ca am ales vreun model de "ceva" de pe acest site! Mi-au fost in schimb foarte utile detaliile de la sectiunea "Articole" care sunt cele mai concise si cuprinzatoare de pe tot internetul; deosebit de valoroase sunt sectiunile de la "Furnizori" unde am gasit biserica (e drept ...cand am descoperit eu site-ul nu era chiar atat de cuprinzatoare rubrica "Biserici/Manastiri", insa acum e mai mult decat abundenta in informatii). Foarte utile s-au dovedit a fi si discutiile cu userii inscrisi pe forumul site-ului. De la ei am aflat cum decurge o nunta (in conditiile in care eu mai participasem la una singura .... acum 10 ani), traditii, obiceiuri si alte informatii vitale gen : cantitati de juice/food necesare la un asemenea eveniment, costuri aferente, intamplari si aventuri (primarii cu fotografi fantoma si alte chestii de acest gen!), etc etc. Sincer ... inainte de nunta am cautat multe website-uri/reviste care sa ma indrume .... dar nici unul nu mi-a fost atat de util. Pot spune ca am fost, sunt si probabil voi fi dependenta mult timp de acest site/forum! Toate cele bune echipei! Keep up the good work!:lips::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 10 Mai 2007, 19:20 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
in primul rand vreau sa le salut pe fetele de pe forum cu multe ma cunosc din perioada cea mai draguta cand imi pregateam nunta! :lips: site-ul catalogul si mai ales discutiile interminabile cu fetele pe forum m-au ajutat enorm cu lista de sarcini imi puneam ordine in idei si am reusit sa fac nunta asa cum mi-am dorit-o. a iesit superb evident pe gustul meu si al sotului si asta si datorita voua faceti o treaba excelenta si ma bucur ca atunci cand eram in pregatiri v-am descoperit:neyes:
Sunteti cei mai buni!:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 11 Mai 2007, 17:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Mada! pe unde umbli?:lips::lips::lips::-*:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 15 Mai 2007, 20:18 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Ghidul Miresei, cum ma ajuta? sa incep cu inceputul. dupa ce am stabilit cateva detalii legate de nunta, data, local, ce bauturi sa alegem, intr-una din zilele mele de la servici, cand rasfoiam o revista despre nunti pt a vedea modele de rochite, am vazut adresa de internet www.ghidulmiresei.ro. ajunsa acasa am accesat site-ul si timp de cateva saptamani am intrat zilnic pe rubrica glerie si vizializam fiecare pozica si nu m mai dadeam dusa din fata calculatorului. apoi trptata am descoperit instrumentele care imi folosesc enorm si apoi am intrat timid si pe forum, mai intai lasectiunea zone, pe Suceava. asta a mai tinut cateva zile. aici vorbeam doar cu fetele din judet si la un moment dat am incept sa intru si pe celelalte topicuri, pt a citi ceea ce scriu fetele. deoarece subiectele erau extrem e interesante nu m-am putu abtine si m inceput si eu sa scriu. acum nu este zi sa nu intru pe forum, sa vad ce se mai intampla si acest lucru imi este de mare ajutor deoarece atfel am aflat multe lucruri care trebuiesc facute la nunt si de care eu nu aveam habar, am gasit idei bune pt cadouri pt nasi, sfaturi care sunt bune de urmat in cazul unoror situatii deosebite si niste prietene bune care mereu iti sar in ajutor cu tot felul de idei care mai de care mai bune si cu sfaturi de fiecare data cand ai nevoie de ajutor.
deci, ca o concluzie, ghidul miresei inseamna prietenie, idei, instrumente (lista de invitati, lista de sarcini cu ajutorul careia nu ai cum sa uiti sa realizezi ceva pt nunta ta, furnizori etc) si multe fotografii de unde te pot inspira.
Multumim pt ajutor, Ghidul Miresei!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 03 Iul 2007, 14:59 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
cand am realizat ca tb sa ma ocup singura de nunta, am inceput sa caut pe net informatii si am intrat in panica.
erau atat de multe incat am crezut ca n-o sa fac fata. tb sa recunosc ca n-am mai avut curajul vre-o 2 zile sa mai caut :D
dupa aceea am gasit site-ul acesta si lista de sarcini. a urmat al doilea atac de panica cand le-am vazut insirate pe toate. dar asta a trecut repede pt ca am realizat ca am gasit un inceput.
si asta a fost!
dupa aceea a urmat un studiu de cateva luni: furnizori, poze, articole si, nu in ultimul rand, forumul. chiar dc eu nu scriam nimic am citit tot ce-am prins :D si cred ca asta a fost cel mai mare ajutor. asa ca va multumesc mult fetelor !! tuturor fetelor de aici !
mai sunt si alte site-uri, dar asta este THE BEST !!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 20 Iul 2007, 14:16 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Buna
Si te mine m-a ajutat foarte mult si ma va mai ajuta. Nici nu stiam de unde sa incep dar aici am gasit si lista cu sarcini, lista de invitati calculatorul. Prima reactie a fost de panica pentru ca am vazut cate sunt. Noi nu ne gandisem nici la jumatate din ele. Dar acum ne ghidam dupa liste si cred ca suntem pe drumul cel bun. Ne-au avutat foarte mult si articolele, cu melodiile pt dans, obiceiuri si traditii, ideile practice. Pozele sunt si ele de mare folos pt ca ori iti gasesti ce iti place ori iti vin alte idei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 20 Iul 2007, 14:18 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
sa nu mai spun de textele pt invitatii care si ele sunt adevarate surse


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cum ma ajuta/m-a ajutat Ghidul Miresei?
MesajScris: 06 Aug 2007, 18:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Am dori sa vedem comentariile voastre, pentru ca vom introduce periodic testimonii in Revista (in fiecare editie) si evident ca dorim sa va citam direct pe voi, miresicile noastre!
:nwink::neyes::nwink::neyes::nwink:

Pupicei la toate fetele! :neyes: :love:



ma uit pe forumuri si-mi amintesc prin ce treceam eu acum un an pe vremea asta...
daca nu era ghidul miresei nu stiu daca reuseam sa nu clachez...
lista de sarcini a fost o idee super si m-a ajutat enorm...
ideile de rochii, voal, aranjamente florale...forumurile...jos palaria!!! dupa ce m-am intors din luna d emiere am avut ocazia sa castig un concurs pe site (povestea mea de nunta), am fost in studioul de la radio Lynx la o emisiune despre invitatiile de nunta...
MULTUMESC...GHIDUL MIRESEI!!!! IN SEPTEMBRIE FACEM UN AN DE LA CASATORIA NOASTRA...:ncake:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România