Ultima vizită a fost: Acum este 21 Mai 2024, 23:59


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 25 Noi 2008, 16:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
Da sa stii ca se poate si asa....dar si eu cunosc doua cupluri care au rezervat din vara asta pentru vara anului 2010...deci sincer nu mai stiu ce sa cred

pufi are dreptate...cunosc niste cupluri care si-au regizat relatia...ca altfel n u pot sa-i zic.au hotarat cand sa-i dea inelul,cum ...de fata cu toti,au organizat masa...martie 2009..cand implinesc ei anii de relatie....au hotarat sa se casatoreasca in 2010,pentru ca in 2009 fac prea multi prieteni nunta si sa nu cumva sa nu reuseasca cu banii~!!!!!!!
mie mi se pare un pik cam exagerat...dar fiecare are pasarelele lui..si noi am fost cam tot la fel...m-a cerut de 1 ianuarie 2008 si facem nunta in 2009.dar nu au avut socrii bani,,,si a trebbuit sa acceptam...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 25 Noi 2008, 20:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
pufi are dreptate...cunosc niste cupluri care si-au regizat relatia...ca altfel n u pot sa-i zic.au hotarat cand sa-i dea inelul,cum ...de fata cu toti,au organizat masa...martie 2009..cand implinesc ei anii de relatie....au hotarat sa se casatoreasca in 2010,pentru ca in 2009 fac prea multi prieteni nunta si sa nu cumva sa nu reuseasca cu banii~!!!!!!!
mie mi se pare un pik cam exagerat...dar fiecare are pasarelele lui..si noi am fost cam tot la fel...m-a cerut de 1 ianuarie 2008 si facem nunta in 2009.dar nu au avut socrii bani,,,si a trebbuit sa acceptam...

Intr-adevar sa stii ca sunt multi....la tine tot e bine , dar la altii cu 2 ani inainte este mult.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 26 Noi 2008, 13:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
Intr-adevar sa stii ca sunt multi....la tine tot e bine , dar la altii cu 2 ani inainte este mult.....

eu mi-am dorit mult sa fie cat mai repede,chiar anul asta...dar nici sotul si nici socrii nu au dorit...la noi a mai fost chestia ca e si facultatea....:devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 26 Noi 2008, 16:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
eu mi-am dorit mult sa fie cat mai repede,chiar anul asta...dar nici sotul si nici socrii nu au dorit...la noi a mai fost chestia ca e si facultatea....:devil:

e destul de greu sa faci o nunta in mai ptuin de un an.si intr-un an este greu dapa-i in mai putin.Acum depinde si de cat isi permite fiecare.lasa ca e bine si asa...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 26 Noi 2008, 17:14 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
dar tu astepti sa-ti faca socrii nunta?nici parintii nu as astepta sa-mi faca nunta...ar trebui sa va descurcati voi pe puterile voastre


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 27 Noi 2008, 14:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
dar tu astepti sa-ti faca socrii nunta?nici parintii nu as astepta sa-mi faca nunta...ar trebui sa va descurcati voi pe puterile voastre

Sa stii ca orice parinte vrea sa isi ajute copilul.Nici noi nu vrem sa ne ajute parintii de exemplu, [pentru ca vrem sa ne descurcam singuri, dar ai mei si ai lui vor sa ne ajute.Iar daca vor sa te ajute nu poti refuza ajutorul parintilor ....iar daca parintii sau socrii au spus sa nu facy anul asta de exemplu nunta poate s-au referit ca nu se vor putea pregati suficient pana vei face nunta.Pentru ei conteaza sa fie pregatiti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 27 Noi 2008, 15:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
pufy are dreptate!!!noi daca am fi facut nunta singuri nu am fi ramas cu nimic la sfarsit...ceea ce fff greu pt un cuplu.in plus de asta noi avem venituri fff mici ,suntem studenti si avem burse in afara facultatii,dar ne-am fi descurcat.chestia e ca ei au insistat sa ne ajute si ai mei si ai lui si nu am putut sa-i refuzam...pufy tu ai inteles imediat ,probabil esti in aceeasi situatie:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 27 Noi 2008, 15:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
pufy are dreptate!!!noi daca am fi facut nunta singuri nu am fi ramas cu nimic la sfarsit...ceea ce fff greu pt un cuplu.in plus de asta noi avem venituri fff mici ,suntem studenti si avem burse in afara facultatii,dar ne-am fi descurcat.chestia e ca ei au insistat sa ne ajute si ai mei si ai lui si nu am putut sa-i refuzam...pufy tu ai inteles imediat ,probabil esti in aceeasi situatie:~*

SA stii ca sunt.Ai mei spuneau ca este devreme pentru ca eu sunt studenta si nu voi avea posibilitate sa strangem banii.Asadar ai lui si cu ai mei au spus ca ne vom imparti cheltuielile.Asadar de bautura am scapat...pentru ca le cumpara ei.Si nloi ne-am fi descurcat la sfarsit dar tot asa :am fi amas pe zero.Si eu am bursa dar.....nu poti refuza ajutorul parintilor...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 28 Noi 2008, 15:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
SA stii ca sunt.Ai mei spuneau ca este devreme pentru ca eu sunt studenta si nu voi avea posibilitate sa strangem banii.Asadar ai lui si cu ai mei au spus ca ne vom imparti cheltuielile.Asadar de bautura am scapat...pentru ca le cumpara ei.Si nloi ne-am fi descurcat la sfarsit dar tot asa :am fi amas pe zero.Si eu am bursa dar.....nu poti refuza ajutorul parintilor...

si pe noi ne-au ajutat parintii. ba chiar ei au facut in totalitate nunta si noi nu am participat cu nici un leu. eu am facut 2 nuntii si daca le faceam singur pe amandoua cu siguranta ca nu ne ajungeau bani, asa ai lui au facut o nunta si ai mei o nunta si bani de la anandoua nuntile ne-au ramas nou.:ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 28 Noi 2008, 17:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
pai si atunci...cum ai zis sa nu ma astept sa ma ajute socrii...sau sa-mi faca ei nunta...?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 28 Noi 2008, 17:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
pai si atunci...cum ai zis sa nu ma astept sa ma ajute socrii...sau sa-mi faca ei nunta...?

imi cer scuze am crezut ca tu ai facut comentul de mai sus..scuze lili,imi pare rau:-*:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 28 Noi 2008, 18:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
imi cer scuze am crezut ca tu ai facut comentul de mai sus..scuze lili,imi pare rau:-*:-*

nici o problema doar ca m-am speriat si nu intelegeam cu ce am gresit.:nlol::nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 28 Noi 2008, 20:13 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
ma refeream la faptul k nu trebuie sa astepti sa-ti faca parintii sau socrii nunta,asta pt k ai zis k asta e cauza pt care asteptati ca nu sunt ei pregatiti, de asta am zis,nu k vor sa va ajute,pt k asta e altceva,una e sa ajute si alta e sa-ti faca si tu numa sa te duci la nunta ta...sper sa nu te fi suparat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 28 Noi 2008, 21:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
ma refeream la faptul k nu trebuie sa astepti sa-ti faca parintii sau socrii nunta,asta pt k ai zis k asta e cauza pt care asteptati ca nu sunt ei pregatiti, de asta am zis,nu k vor sa va ajute,pt k asta e altceva,una e sa ajute si alta e sa-ti faca si tu numa sa te duci la nunta ta...sper sa nu te fi suparat

Fetelor important ca problema este lamurita...sper sa fie totul bine si sa ne iasa la toate o nunta ca in povesti....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 30 Noi 2008, 14:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
stii almera...ei nu s-au opus din simpla dorinta...au dorit sa ne ajute cu parte din cheltuieli si anul acesta nu erau pregatiti...ne ajuta atat socrii cat si parintii mei...cred ca ei vor plati pentru tot ... :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 01 Dec 2008, 14:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
stii almera...ei nu s-au opus din simpla dorinta...au dorit sa ne ajute cu parte din cheltuieli si anul acesta nu erau pregatiti...ne ajuta atat socrii cat si parintii mei...cred ca ei vor plati pentru tot ... :lips:

Eu m-am certat ieri cu mama in privintza banilor , si de asta cred ca voi incerca sa strang destui bani ca sa imi fac si mofturile ......ca daca mie imi place ceva ea zice ca vai ce scump e....ca mai bine e asa...dar numai ca mie nu imi place...asa ca


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 01 Dec 2008, 14:52 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
cel mai bine e ca nunta sa o faceti din bani vostri.
asa am facut noi si nimeni nu a putut sa comenteze si nici noi nu le-am permis.
toate cheltuielile le-am facut noi si a fost super iar cand cineva a vrut ceva anume le-am spus frumos"cu bani tai faci ce vrei nu cu ai mei"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 02 Dec 2008, 15:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
cel mai bine e ca nunta sa o faceti din bani vostri.
asa am facut noi si nimeni nu a putut sa comenteze si nici noi nu le-am permis.
toate cheltuielile le-am facut noi si a fost super iar cand cineva a vrut ceva anume le-am spus frumos"cu bani tai faci ce vrei nu cu ai mei"

Aici ai dreptate, dar daca parintii vor sa ajute si apoi vor scoate ochii....le putem spune ca nu i-am obligat sa ne ajute si nici nu le-am cerut ceva ca sa poata scoate ochii.Au facuta de buna voie si fara ca noi sa le cerem..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 02 Dec 2008, 15:38 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
cel mai bine ar fi nuuuuuuuuuuuu
fara ajutorul lor ca apoi ies discutii cu unii dau mai putin alti mai mult si tot asa.
daca vor sa va ajute sa va dea ca dar de nunta partea cu care doreau sa contribuie la nunta voastra.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 02 Dec 2008, 17:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
cel mai bine ar fi nuuuuuuuuuuuu
fara ajutorul lor ca apoi ies discutii cu unii dau mai putin alti mai mult si tot asa.
daca vor sa va ajute sa va dea ca dar de nunta partea cu care doreau sa contribuie la nunta voastra.

stii maria...cam asa e..dar ..cand nu sunt bani accepti si ajutor...si tot ce apare pe parcurs ca si divergenta se poate rezolva cu calm si diplomatie...crede-ma la noi s-au ivit unele disconcordante, dar se rezolva...zici ca ei si faci ca tine:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România