Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 03:37


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 02 Dec 2008, 17:39 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Te inteleg foarte bine deaorece am trecut prin asta, mai ales cand apar cheltuieli neprevizibile sau de care uiti sau tu iti faci un calcul si apoi vezi ca au crescut preturile.Eu am patit in cazul bijuteriilor pentru care imi calculasem intre 100-300 lei si am ajuns sa dau 1700 de lei, ceea ce ma facut sa renunt la altceva.
Dar ajutorul parintilor ar trebui lasa pe ultimul loc.Te simti alt fel cand faci tu totul cand tu tai tu spanzuri si tot asa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 02 Dec 2008, 20:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Te inteleg foarte bine deaorece am trecut prin asta, mai ales cand apar cheltuieli neprevizibile sau de care uiti sau tu iti faci un calcul si apoi vezi ca au crescut preturile.Eu am patit in cazul bijuteriilor pentru care imi calculasem intre 100-300 lei si am ajuns sa dau 1700 de lei, ceea ce ma facut sa renunt la altceva.
Dar ajutorul parintilor ar trebui lasa pe ultimul loc.Te simti alt fel cand faci tu totul cand tu tai tu spanzuri si tot asa.

eu voi taia si voi spanzura ....si numai eu....ei au spus ca ne ajuta si ai lui la fel.au spus sa impartim cheltuielile la 3 : Noi doi , parintii lui si parintii mei.Am fost de acord dar sa fac totul cum imi place si sa fac ce vreau.Si ei au fost de acord .Acum sa nu isi modifice parerea pentru ca ei au spus nu noi....Oricum , sa stii ca ajutorul este prea bine venit pentru ca e greu sa facy nunta de unuii snguri in ziua de azi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 02 Dec 2008, 23:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
eu voi taia si voi spanzura ....si numai eu....ei au spus ca ne ajuta si ai lui la fel.au spus sa impartim cheltuielile la 3 : Noi doi , parintii lui si parintii mei.Am fost de acord dar sa fac totul cum imi place si sa fac ce vreau.Si ei au fost de acord .Acum sa nu isi modifice parerea pentru ca ei au spus nu noi....Oricum , sa stii ca ajutorul este prea bine venit pentru ca e greu sa facy nunta de unuii snguri in ziua de azi...

da este foarte greu si un ajutor niciodata nu e de lepadat..dar cu conditia ca sa ai cu cine conlucra,nu sa ti se scoata ochii la orice pas...ca lasi oric ajutor...:ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 03 Dec 2008, 16:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
da este foarte greu si un ajutor niciodata nu e de lepadat..dar cu conditia ca sa ai cu cine conlucra,nu sa ti se scoata ochii la orice pas...ca lasi oric ajutor...:ermm:

Pai binenteles!eu le-am zis...acuma sa vedem ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 03 Dec 2008, 16:13 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
In mometul in care te ajuta cu bani nu o sa mai poti face ce vrei tu oricat ai incerca, deoarece o sa iti zica "dar ti-am dat bani faci cum vreau eu".
cel mai bine ar fi sa faci cat mai mult din banuti vostri si cand chiar a-ti ajuns la fundul sacului atunci sa apelati la ajutorul lor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 04 Dec 2008, 21:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
In mometul in care te ajuta cu bani nu o sa mai poti face ce vrei tu oricat ai incerca, deoarece o sa iti zica "dar ti-am dat bani faci cum vreau eu".
cel mai bine ar fi sa faci cat mai mult din banuti vostri si cand chiar a-ti ajuns la fundul sacului atunci sa apelati la ajutorul lor.

Stii ce tocmai mi-am dat seama azi? Ca atunci cand nu le convine ceva sau se supara pe tine de la ceva ei te lasa sau iti spun ca nu te mai ajuta cu nimik.Asa am patit eu de la un nimik si de acum voi iuncerca singurik


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 06 Dec 2008, 14:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
Stii ce tocmai mi-am dat seama azi? Ca atunci cand nu le convine ceva sau se supara pe tine de la ceva ei te lasa sau iti spun ca nu te mai ajuta cu nimik.Asa am patit eu de la un nimik si de acum voi iuncerca singurik

dar cum ai reusit sa ii superi???
dar sa stii ca si asa e bine...nu e nimik gresit

:hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 06 Dec 2008, 21:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
dar cum ai reusit sa ii superi???
dar sa stii ca si asa e bine...nu e nimik gresit

:hug:

Nu le-am facut nimik.vorbeam cu iuby meu si au inteles ceva gresit...credeau ca este vorba despre ei...Si au vorbit inainte sa asculte...Si au gresit...Dar de acuma stiu...nu mai am nevoie...ce sa ii facy asa este viatza:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 08 Dec 2008, 10:59 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
fruntea sus si o sa vezi ca o sa fie bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 08 Dec 2008, 12:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
e destul de greu sa faci o nunta in mai ptuin de un an.si intr-un an este greu dapa-i in mai putin.Acum depinde si de cat isi permite fiecare.lasa ca e bine si asa...

noi am cautat restaurant in februarie si in iulie ne-am casatorit.
cu trei luni inainte am schimbat restaurantul, aranjamentele, ora la biserica, nasii..... mai aveam sa ne schimbam intre noi.
am uitat...si formatia am schimbat-o:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 08 Dec 2008, 16:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
fruntea sus si o sa vezi ca o sa fie bine

Incerc dar m-au cam dezamagit.Acuma incearca sa repare ce au stricat dar e cam greu....De iertat ii iert ca sunt parintii mei dar asta nu inseamna ca o sa ii las de fiecare data sa greseasca


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 09 Dec 2008, 02:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
In mometul in care te ajuta cu bani nu o sa mai poti face ce vrei tu oricat ai incerca, deoarece o sa iti zica "dar ti-am dat bani faci cum vreau eu".
cel mai bine ar fi sa faci cat mai mult din banuti vostri si cand chiar a-ti ajuns la fundul sacului atunci sa apelati la ajutorul lor.

sa stii ca poti sa faci cateodata ce vrei, depinde doar cum iti impui punctul de vedere. ai mei au platit toata nunta si singura cerinta a fost sa schimb formatia. atat. cerinta intemeiata de altfel. iar cu scosul ochilor...asta e.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 09 Dec 2008, 12:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
sa stii ca poti sa faci cateodata ce vrei, depinde doar cum iti impui punctul de vedere. ai mei au platit toata nunta si singura cerinta a fost sa schimb formatia. atat. cerinta intemeiata de altfel. iar cu scosul ochilor...asta e.

Pai si tata r vrea sa imi iau rochie de nush ce fel ...ca lui nu-i plac acelea care imi plac mie....si asta e...eu imi cumpar ce imi place


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 09 Dec 2008, 13:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Pai si tata r vrea sa imi iau rochie de nush ce fel ...ca lui nu-i plac acelea care imi plac mie....si asta e...eu imi cumpar ce imi place


pai si tu iti cumperi rochia care ii place tatalui tau?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 09 Dec 2008, 15:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

pai si tu iti cumperi rochia care ii place tatalui tau?

doar nu am innebunit....dar pretentii au...:D eu imi iau ce imi place


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 09 Dec 2008, 16:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
doar nu am innebunit....dar pretentii au...:D eu imi iau ce imi place

cel mai bine e cu diplomatie...spui ca ei si faci ca tine,explici si sigur va merge...daca ati sti ce pretentii a avut tata de la mine...nu ati mai spune ca parintii vostri sunt absurzi!!!:woow::woow::woow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 09 Dec 2008, 17:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
cel mai bine e cu diplomatie...spui ca ei si faci ca tine,explici si sigur va merge...daca ati sti ce pretentii a avut tata de la mine...nu ati mai spune ca parintii vostri sunt absurzi!!!:woow::woow::woow:

la capitolul asta am avut noroc ca au facut asa cum am vrut eu chiar daca banii au fost in totalitate ai lor :D. eu nu prea pot sa spun ca este ca ei si sa fac ca mine ca nu supor sa ma prefac si prefer sa spun ceea ce ma deranjaza in fata.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 10 Dec 2008, 14:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
cel mai bine e cu diplomatie...spui ca ei si faci ca tine,explici si sigur va merge...daca ati sti ce pretentii a avut tata de la mine...nu ati mai spune ca parintii vostri sunt absurzi!!!:woow::woow::woow:

PAi si cam ce pretentii a avut tatal tau de la tine?
Ca si al meu are multe:D in rest ....ca vrea nush ce fel de bere dar sa nu fie la cutie sa fie nush cum , etc...
Ne spui asadar si noua?:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Dec 2008, 16:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
tata nu a avut pretentii de acest gen de la noi.a dorit sa ne facem nunta intr-o zi a saptamanii,sa nu cumpar rochie,ci sa inchiriez,sa nu facem nunta cu invitati ci cu parinti si nasi ....si cate si mai cate...m-am demoralizat zicandu-mi ca nu voi gasi nasi si nimeni nu va veni la nunta fiindca e scump si lumea numai merge la nunti ca alta data.si vom pierde bani!!!am ramas cu gura cascata!!!!:woow:
i-am explicat cu frumosul ca eu nu fac asa ceva si nu a inteles.asa ca ne-am certat foarte tare si l-am intrebat daca doreste sa nu ma ajute material de imi pune atat de multe conditii. a zis ca nu,el ma ajuta ,dar ar fi bine daca am face cum a zis el.eu i-am zis ca fac ca mine si nu a mai luat in discutie.asta dupa o cearta tare!!!daca altfel n u se poate ,incercam si asa...si se pare ca a mers


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 13 Dec 2008, 09:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
tata nu a avut pretentii de acest gen de la noi.a dorit sa ne facem nunta intr-o zi a saptamanii,sa nu cumpar rochie,ci sa inchiriez,sa nu facem nunta cu invitati ci cu parinti si nasi ....si cate si mai cate...m-am demoralizat zicandu-mi ca nu voi gasi nasi si nimeni nu va veni la nunta fiindca e scump si lumea numai merge la nunti ca alta data.si vom pierde bani!!!am ramas cu gura cascata!!!!:woow:
i-am explicat cu frumosul ca eu nu fac asa ceva si nu a inteles.asa ca ne-am certat foarte tare si l-am intrebat daca doreste sa nu ma ajute material de imi pune atat de multe conditii. a zis ca nu,el ma ajuta ,dar ar fi bine daca am face cum a zis el.eu i-am zis ca fac ca mine si nu a mai luat in discutie.asta dupa o cearta tare!!!daca altfel n u se poate ,incercam si asa...si se pare ca a mers

Mda nashpa , e bine totusi ca intr-un final a inteles....ai mei cand nu le convine ceva gata zic ca nu te mai ajut ca nu iti mai fac, eu zic ca nu ma intereseaza , apoi dupa o zi le trece revin la normal si tot asa....
La urma urmei sunt parintii nostri tre sa lasam de la noi.Eu am zis ca o sa ma satur intr-o zi,dar imi trece....:D O sa fie totul bine pentru toate pana la urma


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România