Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 21:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 13 Dec 2008, 13:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
stii care e chestia?
el nu a inteles nimic,numai ca nu mai comenteaza,ca ne-am certa!:argue:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 13 Dec 2008, 15:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
stii care e chestia?
el nu a inteles nimic,numai ca nu mai comenteaza,ca ne-am certa!:argue:

Pai bine macar ca a inteles.....trebuie sa luam atitudine ca altfel ...nu mai tac din gura


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 13 Dec 2008, 15:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
stii,aici la noi in tara toata lumea considera ca persoanele mai in varsta au dreptate!ei..nu e intotdeauna valabil.se intampla de multe ori sa avem idei mai bune,dar sa nu fim lasati sa le punem in practica in baza ideii de mai sus.e bine sa luam atitudine,vorba ta!:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 13 Dec 2008, 15:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
stii,aici la noi in tara toata lumea considera ca persoanele mai in varsta au dreptate!ei..nu e intotdeauna valabil.se intampla de multe ori sa avem idei mai bune,dar sa nu fim lasati sa le punem in practica in baza ideii de mai sus.e bine sa luam atitudine,vorba ta!:lips:[/quote
Bine spus.....ei cred ca au intotdeauna dreptate...eu le zic ca nu e asa dar le zic intr-un mod destul de placut ca sa nu zica , ca eu comentez sau nu ii respect


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 06 Ian 2009, 02:07 
Nou Venit

Membru din: 06 Ian 2009, 01:48
Mesaje: 6
UNDE GASESC SATIN DE CUMPARAT IN BUCURESTI?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 06 Ian 2009, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
UNDE GASESC SATIN DE CUMPARAT IN BUCURESTI?

ti-am mai scris. gasesti la magazinul Victoria si in Europa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 08 Ian 2009, 17:25 
Nou Venit

Membru din: 08 Ian 2009, 16:43
Mesaje: 1
Citat:
Dragi mirese,

Incepand de azi, forumul Ghidul Miresei isi deschide o noua fila. Trei mirese cu experienta va vor sta la dispozitie in cadrul acestei sectiuni pentru intrebari care de care mai diverse si mai "incuietoare" despre subiectul care v-a reunit pe toate aici: NUNTA. In cele ce urmeaza, le voi lasa sa se prezinte singure.



buna...as avea si eu o intrebare legata de marturii...daca imi iau la nunta marturii nu mai iau si flori de piept?intreb pt ca am tot auzit ba ca nu mai iau ,ba ca trebuie sa iau doar la apropiati...si nu stiu cum sa fac.marturiile se ia la femei diferite de cele pentru barbati?va multumesc!:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 08 Ian 2009, 18:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:


buna...as avea si eu o intrebare legata de marturii...daca imi iau la nunta marturii nu mai iau si flori de piept?intreb pt ca am tot auzit ba ca nu mai iau ,ba ca trebuie sa iau doar la apropiati...si nu stiu cum sa fac.marturiile se ia la femei diferite de cele pentru barbati?va multumesc!:nbump:

din cate stiu eu marturiile sunt una si florile din piept alta.Marturiile nu trebuie sa difere la femei de cele de la barbati pentru ca este un mic cadou de luat acasa pentru o pereche de exemplu.Iar florile de pus in piept sunt ca un fel de primire la nunta.Parerea mea....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Ian 2009, 14:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
nu este doar parerea lui pufy,asa si este...marturiile sunt obicei american parca si reprezinta acea atentie care se face unei perechi ce a participat la nunta.aceasta poate fi de la banala legatura de satin sau tul ce contine bomboane ,la trabucuri, oglinjoare, legaturi de scortisoara si cate si mai cate. florile de pus in piept se numesc cocarde si se pun la invitatii ce vin la nunta simbolizand astfel participarea lor la eveniment .aceste doua elemente nu se exclud unul pe celalalt!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Ian 2009, 15:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
nu este doar parerea lui pufy,asa si este...marturiile sunt obicei american parca si reprezinta acea atentie care se face unei perechi ce a participat la nunta.aceasta poate fi de la banala legatura de satin sau tul ce contine bomboane ,la trabucuri, oglinjoare, legaturi de scortisoara si cate si mai cate. florile de pus in piept se numesc cocarde si se pun la invitatii ce vin la nunta simbolizand astfel participarea lor la eveniment .aceste doua elemente nu se exclud unul pe celalalt!

eu cunosc si persoane care nu pun marturii pe masa, dar mi se pare mai frumos cand cineva pleaca de la nunta ta cu ceva amintire.Deci nu le exclude caci sunt frumoase.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Ian 2009, 18:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
eu cunosc si persoane care nu pun marturii pe masa, dar mi se pare mai frumos cand cineva pleaca de la nunta ta cu ceva amintire.Deci nu le exclude caci sunt frumoase.

am vazut de curand niste marturii in forma de rama foto. sunt super. poti sa le pui si pe post de card... una de familie...iar la final sa le dai ca marturie. oricum eu m-am plistisit de eternul saculet cu bomboane


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Ian 2009, 18:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
este foarte banal acel saculet de bomboane....dar cand nu stai prea bine cu partea financiara...mai pui si ceva mai ieftin...dar chestia cu rama este ceva de bun augur...chestia e ca costa cel putin2,5 lei..:tongue:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Ian 2009, 18:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
este foarte banal acel saculet de bomboane....dar cand nu stai prea bine cu partea financiara...mai pui si ceva mai ieftin...dar chestia cu rama este ceva de bun augur...chestia e ca costa cel putin2,5 lei..:tongue:

asa e costa ceva in comparatie cu saculetii dar impusti doi iepuri deodata - card si marturie. plus ca dai una de familie nu la fiecare in parte si ai satisfactia ca nu o sa se arunce.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 13 Ian 2009, 01:06 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
am vazut de curand niste marturii in forma de rama foto. sunt super. poti sa le pui si pe post de card... una de familie...iar la final sa le dai ca marturie. oricum eu m-am plistisit de eternul saculet cu bomboane


Pt asta optez si eu, dar nu neaparat rama foto. Poate fi orice tip d suport place-card care sa poata fi dat marturie si pusa spre sfarsitul nuntii o poza. Ar fi bine dc ar fi din ziua respectiva. Si inca un avantaj ar fi ca nu tb p persoana ci p cuplu, deci s merita pretul putin mai mare pt ca ajungi mult mai ieftin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 13 Ian 2009, 15:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

Pt asta optez si eu, dar nu neaparat rama foto. Poate fi orice tip d suport place-card care sa poata fi dat marturie si pusa spre sfarsitul nuntii o poza. Ar fi bine dc ar fi din ziua respectiva. Si inca un avantaj ar fi ca nu tb p persoana ci p cuplu, deci s merita pretul putin mai mare pt ca ajungi mult mai ieftin.

Fain....mi-ati dat o idee foarte m,isto...nu m-am gandit inca la astea:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 14 Ian 2009, 15:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

Pt asta optez si eu, dar nu neaparat rama foto. Poate fi orice tip d suport place-card care sa poata fi dat marturie si pusa spre sfarsitul nuntii o poza. Ar fi bine dc ar fi din ziua respectiva. Si inca un avantaj ar fi ca nu tb p persoana ci p cuplu, deci s merita pretul putin mai mare pt ca ajungi mult mai ieftin.

eu viitorilor mei fini le-am recomandat rama foto in care sa scrie ceva de genul.." fam..., va multumim ca sunteti alaturi de noi si va invitam sa luati amintirea nuntii noastre cu d-voastra'. oricum vor scoate poza voastra si isi vor pune propria poza asa ca e mai bine doar cu text.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 14 Ian 2009, 21:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
nu stiu neaparat daca ajungi mai ieftin...acum se exagereaza mult cu aceste accesorii.prea multi bani...carduri de masa, meniu, card confirmare, marturii...te ajunge de zici ca nu-i adevarat cand vezi pretul...si ce e mai aiurea e ca toate chestiile astea nu se vad...se arunca imediat ,sau nu se iau in seama...nu cunosc pe nimeni sa manance acele bomboane din marturii si nici pe cineva care colectioneaza meniuri si ia in seama cardul de confirmare si toate celelalte!eu zic sa fim un pic mai rationale si sa nu ne lasam luate de val...decat sa bagi banii in aceste lucruri pui un ban mai mult la luna de miere...parerea mea...sper sa nu se supere nimeni..:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 15 Ian 2009, 12:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
nu stiu neaparat daca ajungi mai ieftin...acum se exagereaza mult cu aceste accesorii.prea multi bani...carduri de masa, meniu, card confirmare, marturii...te ajunge de zici ca nu-i adevarat cand vezi pretul...si ce e mai aiurea e ca toate chestiile astea nu se vad...se arunca imediat ,sau nu se iau in seama...nu cunosc pe nimeni sa manance acele bomboane din marturii si nici pe cineva care colectioneaza meniuri si ia in seama cardul de confirmare si toate celelalte!eu zic sa fim un pic mai rationale si sa nu ne lasam luate de val...decat sa bagi banii in aceste lucruri pui un ban mai mult la luna de miere...parerea mea...sper sa nu se supere nimeni..:~*

ai dreptate dar tinand cont ca faci nunta o data in viata... sa stii ca e placut cand ma duc la prieteni in vizita si vad in casa marturia noastra iar referitor la meniuri majoritatea invitatilor au plecat cu ele. vacante gen luna de miere poti sa ai toata viata dar o nunta poate niciodata. poti face o nunta ieftina sau scumpa dar important e ca orice decizie vei lua sa nu o regreti mai tarziu. ziua nuntii trebuie sa fie perfecta pt ce e o data in viata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 15 Ian 2009, 13:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
ai dreptate dar tinand cont ca faci nunta o data in viata... sa stii ca e placut cand ma duc la prieteni in vizita si vad in casa marturia noastra iar referitor la meniuri majoritatea invitatilor au plecat cu ele. vacante gen luna de miere poti sa ai toata viata dar o nunta poate niciodata. poti face o nunta ieftina sau scumpa dar important e ca orice decizie vei lua sa nu o regreti mai tarziu. ziua nuntii trebuie sa fie perfecta pt ce e o data in viata.

Asa e dar depinde si de mofturile facute....ai nunta o data in viata si vrei sa iti facy nunta de lux nush de care....dar banii necesari nu sunt chiar asa cum ar trebui....si ramai dupa nunta cu nu stiu cate datorii....nici chiar asa....;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 15 Ian 2009, 14:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Asa e dar depinde si de mofturile facute....ai nunta o data in viata si vrei sa iti facy nunta de lux nush de care....dar banii necesari nu sunt chiar asa cum ar trebui....si ramai dupa nunta cu nu stiu cate datorii....nici chiar asa....;)

-asta se subintelege. mofturile trebuie sa se incadreze in bugetul alocat. acum depinde de fiecare pe ce vrea sa puna accent (muzica, meniu, rochie etc).


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România