Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:06


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Feb 2009, 21:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
pai nu stiu cum sa ma exprim.da click pe prima poza care o vezi tu si incearca sa dai la poza anterioara.mai sunt...mai multe...dar cand deschizi pagina cu poze mici nu se vad.a ta e de 2 ori chiar si din fata si din spate.incearca daca ai inteles ceva :)



am vazut si eu. foarte frumoasa rochie. felicitari.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Feb 2009, 22:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
pai nu stiu cum sa ma exprim.da click pe prima poza care o vezi tu si incearca sa dai la poza anterioara.mai sunt...mai multe...dar cand deschizi pagina cu poze mici nu se vad.a ta e de 2 ori chiar si din fata si din spate.incearca daca ai inteles ceva :)

a..nici nu ma gandeam sa caut asa..mis e pare normal sa apara asa cand deschizi la rochii de mireasa..in fine..ms!:lips:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Feb 2009, 22:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:


am vazut si eu. foarte frumoasa rochie. felicitari.

ms..%%-

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 12 Feb 2011, 18:21 
Nou Venit

Membru din: 12 Feb 2011, 19:15
Mesaje: 9
buna
As vrea sa o intreb pe Angel_lady cate ceva. Am nunta in august si ma tot gandesc la fel si fel de lucruri pt o nunta cat mai frumoasa si mai originala in acelasi timp. Dar am si unele nelamuriri legate de detaliile de la nunta. De exemplu: doar nasii au lumanari la cununia religioasa sau si mirii? cate perechi de domnisori de onoare trebuie sa fie? in cazul in care vreau rochite la fel la domnisoare, cine le plateste...eu sau ele? multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 13 Feb 2011, 01:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anky scrie:
buna
As vrea sa o intreb pe Angel_lady cate ceva. Am nunta in august si ma tot gandesc la fel si fel de lucruri pt o nunta cat mai frumoasa si mai originala in acelasi timp. Dar am si unele nelamuriri legate de detaliile de la nunta. De exemplu: doar nasii au lumanari la cununia religioasa sau si mirii? cate perechi de domnisori de onoare trebuie sa fie? in cazul in care vreau rochite la fel la domnisoare, cine le plateste...eu sau ele? multumesc



iti raspund eu .... :)
numarul lumanarilor depinde de preot.Difera de la biserica la biserica si de la zona la zona.Unii cer sa aiba si nasii si mirii, unii doar mirii...si in brasov, lumarile sunt duse de alt cuplu...nu de nasi :)
poti sa ai cate perchi de domisori si domnisoare vrei.asta tine de miri.
Si in cazul rochiilor, ramane la latitudinea ta cum procedezi.Daca vrei sa aiba rochii la fel, ideal este sa le cumperi tu.Daca nu, poti alege doar culoarea si eventual sa le pui o bratara din flori pe mana sa le diferentiezi de restul invitatilor.
Sper ca ti-am fost de folos :)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 16 Feb 2011, 14:12 
Nou Venit

Membru din: 12 Feb 2011, 19:15
Mesaje: 9
Iti multumesc pt ajutor. Da, mi-ai fost de folos ca nu prea am pe cine sa intreb...nu toata lumea stie, sau nu toata lumea e atenta la detaliile astea daca nu a avut propria nunta. Bratarile alea pt domnisoare vreau oricum sa le fac...dar m-am gandit ca daca as iesi prea scump cu rochitele, as putea sa le mai dau cate o floare in par aceeasi culoare...eu imi doresc sa fie cat mai diferite :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 16 Feb 2011, 16:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
am vazut recent poze de la o nunta si mi s-a parut ff elegant cum au fost imbracate domnisoarele


Fişiere ataşate:
40287_1362352019455_1251228258_30807446_7791722_n.jpg
40287_1362352019455_1251228258_30807446_7791722_n.jpg [ 78.65 KiB | Vizualizat de 13511 ori ]

_________________
Imagine
Imagine
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 16 Feb 2011, 16:43 
Nou Venit

Membru din: 12 Feb 2011, 19:15
Mesaje: 9
Bamba scrie:
am vazut recent poze de la o nunta si mi s-a parut ff elegant cum au fost imbracate domnisoarele


Intradevar arata f bine domnisorele respective...si mie mi se pare ca acest lucru da un plus de eleganta si de stralucire nuntii...doar ca imi e putin teama sa fac acest lucru din cauza cheltuielii,trebuie sa recunosc. Stiu ca e o data-n viata, dar totusi nu vreau sa arunc banii pe fereastra. eu vreau sa fie si frumos si economic :D nu reusesc sa ma decid nicicum in privinta rochiilor pt domnisoare :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 16 Feb 2011, 19:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
domnisoarele isi platesc rochiile...de comun acord in alegerea modelului cu mireasa si cu celalalte domnisoare ca sa fie un consens la ce pret isi permit toate

Bridesmaid Dresses: Who Pays for Them?
Q.Do bridesmaids have to pay for their own dresses?

A.Bridesmaids are generally expected to pay for their own wedding-day ensemble (shoes and jewelry included). If you're a maid and you think the cost is going to be an issue, voice your concerns to the bride. Hopefully she'll choose a dress that's reasonably priced, or consider letting you choose your own. She may give you some color/style requirements (e.g., black and ankle-length), and then each of you would choose something that suits your standards. That way, you decide how much to spend. If your financial situation is truly traumatizing you, just be upfront with the bride about what you can and cannot afford. Everyone has to be flexible.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 16 Feb 2011, 19:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
nu trebuie sa ai o gramada de domnisoare...in functie de cate prietene apropiate ai, o sa fie relativ usor sa va intelegeti...

dar totusi, nu stiam ca se face si in Romania chestie cu domnisoarele...e ceva nou?....pe vremea mea, cum zice bunica, nu erau decat nasi :) sau depinde de zona poate...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 16 Feb 2011, 20:25 
Nou Venit

Membru din: 12 Feb 2011, 19:15
Mesaje: 9
Bamba scrie:
nu trebuie sa ai o gramada de domnisoare...in functie de cate prietene apropiate ai, o sa fie relativ usor sa va intelegeti...

dar totusi, nu stiam ca se face si in Romania chestie cu domnisoarele...e ceva nou?....pe vremea mea, cum zice bunica, nu erau decat nasi :) sau depinde de zona poate...



Eu stiu de ceva vreme de domnisoare, dar nu shtiu sa zic de cand e in voga. Poate depinde si de zona...am vazut ca in alte zone este doar o domnisoara de onoare...ei bine, la noi sunt putin diferite obiceiurile....eu sunt din ardeal...la noi sunt doua perechi de nasi,iar domnisoare si domnisori sunt cam 4 sau 6 perechi din cate am vazut. :unsure: totusi inca ma gandesc...e putin neplacut pt ele sa isi plateasca o rochie pe care poate ca nu o vor mai purta niciodata :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 16 Feb 2011, 22:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
nu trebuie sa ai o gramada de domnisoare...in functie de cate prietene apropiate ai, o sa fie relativ usor sa va intelegeti...

dar totusi, nu stiam ca se face si in Romania chestie cu domnisoarele...e ceva nou?....pe vremea mea, cum zice bunica, nu erau decat nasi :) sau depinde de zona poate...


ne adaptam si noi, Gabi :)
Copiem tot ce putem de la americani :~*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 16 Feb 2011, 22:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anky scrie:


Eu stiu de ceva vreme de domnisoare, dar nu shtiu sa zic de cand e in voga. Poate depinde si de zona...am vazut ca in alte zone este doar o domnisoara de onoare...ei bine, la noi sunt putin diferite obiceiurile....eu sunt din ardeal...la noi sunt doua perechi de nasi,iar domnisoare si domnisori sunt cam 4 sau 6 perechi din cate am vazut. :unsure: totusi inca ma gandesc...e putin neplacut pt ele sa isi plateasca o rochie pe care poate ca nu o vor mai purta niciodata :D


si eu sunt din Ardeal si iti pot spune ca nu e o regula cu nr nasilor si al domnisoarelor.Fiecare are cati vrea, nu este o moda in functie de zona.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 17 Feb 2011, 06:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
anky scrie:
Eu stiu de ceva vreme de domnisoare, dar nu shtiu sa zic de cand e in voga. Poate depinde si de zona...am vazut ca in alte zone este doar o domnisoara de onoare...ei bine, la noi sunt putin diferite obiceiurile....eu sunt din ardeal...la noi sunt doua perechi de nasi,iar domnisoare si domnisori sunt cam 4 sau 6 perechi din cate am vazut. :unsure: totusi inca ma gandesc...e putin neplacut pt ele sa isi plateasca o rochie pe care poate ca nu o vor mai purta niciodata :D


de ce sa nu o mai poata purta la o alta nunta? rochie de genul celei din poza nu mi se pare ca nu ar mai putea fi purtata la o alta nunta....

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 17 Feb 2011, 06:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
laura_sandu scrie:

ne adaptam si noi, Gabi :)
Copiem tot ce putem de la americani :~*


tot ce e copiat de la americani e pe gustul meu Laura!!! :nwink:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 17 Feb 2011, 11:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
anky scrie:
Eu stiu de ceva vreme de domnisoare, dar nu shtiu sa zic de cand e in voga. Poate depinde si de zona...am vazut ca in alte zone este doar o domnisoara de onoare...ei bine, la noi sunt putin diferite obiceiurile....eu sunt din ardeal...la noi sunt doua perechi de nasi,iar domnisoare si domnisori sunt cam 4 sau 6 perechi din cate am vazut. :unsure: totusi inca ma gandesc...e putin neplacut pt ele sa isi plateasca o rochie pe care poate ca nu o vor mai purta niciodata :D

si eu stau in ardeal si nu am vazut ca este o regula cu nr domnisoarelor si a nasilor...cred ca fiecare isi pune cati/cate vrea...eu cred ca nu este neplacut pt ele sa-si plateasca singure rochile tinand cont ca chiar daca nu ai impune o tinuta tot trebuie sa-si cumpere si cu siguranta o sa o poata purta si la alta nunta daca este o rochita simpla si draguta(ma gandesc ca nu vrei ceva pompos care sa iasa in evidenta)...chestia cu floarea in par este draguta si daca iti place de ce nu

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 17 Feb 2011, 16:39 
Nou Venit

Membru din: 12 Feb 2011, 19:15
Mesaje: 9
Probabil...la toate nuntile la care am fost eu a fost asa....nu shtiu in rest...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 17 Feb 2011, 16:42 
Nou Venit

Membru din: 12 Feb 2011, 19:15
Mesaje: 9
lily scrie:
si eu stau in ardeal si nu am vazut ca este o regula cu nr domnisoarelor si a nasilor...cred ca fiecare isi pune cati/cate vrea...eu cred ca nu este neplacut pt ele sa-si plateasca singure rochile tinand cont ca chiar daca nu ai impune o tinuta tot trebuie sa-si cumpere si cu siguranta o sa o poata purta si la alta nunta daca este o rochita simpla si draguta(ma gandesc ca nu vrei ceva pompos care sa iasa in evidenta)...chestia cu floarea in par este draguta si daca iti place de ce nu





mda...stiu...e adevarat si asta...clar ca nu vreau ceva pompos, ceva simplu si dragut e de mai bun gust. Ideea e sa le placa si lor...Daca sunt atatea pareri pro, poate ca pana la urma voi face asa ;)) ca eu nu prea shtiam cum functioneaza, doar vazusem pe la alte nunti....:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 17 Feb 2011, 18:23 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Eu m-as intalni odata cu toate fetele pe care le vreau domnisoare de onoare, le-as spune ca vreau sa le am pe toate domnisoare(in caz ca nu stie vreuna) iar apoi le-as intreba daca ele vor sa-si cumpere rochite sau vin cu ce au la nunta (sigur mai au si alte rochite, nu toate persoanele isi cumpara rochie noua la fiecare nunta). Apoi le poti spune ce ai vrea tu si va puteti pune de acord, poate una dintre ele cunoaste o croitoreasa buna si nu foarte scumpa, tu sa cumperi materialul iar ele sa-si aleaga modelul si sa plateasca manopera, nu e obligatoriu sa fie acelasi model la toate...modele diferite, pentru ca fiecare fata sa mai poarte rochita si sa fie pe placul ei, doar culoarea si materialul sa fie acelasi. Sau poate va intelegeti la o culoare si isi iau toate fetele rochita din magazin intr-o nuanta asemanatoare.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari
MesajScris: 15 Mar 2011, 17:14 
Nou Venit

Membru din: 15 Mar 2011, 19:10
Mesaje: 3
Buna ziua.
Ne puteti recomanda cateva targuri de nunti luna asta?
Am aflat de unul in acest weekend intr-un club din Bucuresti - Weddings. Stie cineva ceva despre asta?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 248 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România