Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Restaurant Gerard
MesajScris: 26 Oct 2009, 13:41 
Nou Venit

Membru din: 26 Oct 2009, 15:37
Mesaje: 1
Am fost la o nunta la restaurantul Gerard, in Piata Chibrit (Buc). Am inteles ca restaurantul e destul de nou, se si vedea asta. E o amestecatura de stiluri astfel incat rezultatul e tipic tiganesc: un pic de vechi, un pic de nou, hai mai bagam si niste coloane grecesti ca da bine, si niste citate de pe vremea romanilor ca intra si alea. am postat impresia aici: ***


Ultima oară modificat de carlita pe 26 Oct 2009, 13:48, modificat 1 dată în total.
reclama


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 26 Oct 2009, 13:50 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Bine ai venit mara!
Mai bine ne scrii aici pe forum parerea ta si nu ne trimiti pe alte site-uri, e usor sa dai un copy/paste.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 04 Noi 2009, 13:43 
Nou Venit

Membru din: 04 Noi 2009, 14:35
Mesaje: 4
Am facut nunta la acest restaurant de curand si am fost incredibil de dezamagita de serviciile oferite. :curse:
Am multe de povestiti asa ca voi imparti comentariul in mai multe capitole.
CAPITOLUL I

In primul rand la prima vizita la restaurant ne-a fost prezentat foarte frumos de un domn mai in vartsa care ne-a sporit increderea in acest restaurant frumos decorat si amenajat, am discutat cu proprietara locatiei si am stabilit de comun acord data nuntii, numarul minim de persoane pe care il accepta si una din cele 3 variante de meniu propuse de ei.

Am fost de acord cu toate conditiile si am batut palma, impresionati fiind de spatiul foarte mare si amenajarile existente gandindu-ne ca nu mai este nevoie sa decoram noi sala. Ulterior mergand sa platim o parte din avans, am constat ca domnul in varsta nu mai lucra acolo, fiind inlocuit de altcineva cu mult mai putina experienta, ceea ce ne-a creat suspiciuni. In cele 5 luni de dinaintea nuntii am fost cam de 4 ori la restaurant, am mai platit din avans (care a fost cam mare), am mai discutat detalii etc., si de fiecare data am constatat urmatoarele: servetele pe masa nu existatau, pai pentru suc nu ne aduceau, limonada a fost fermentata, iar inghetata pe care am mancat-o acolo a fost oribila fiind cea mai ieftina inghetata pe care o poti gasi la Metro la cutii de 10 litri.

In sfarsit a venit si ziua nuntii, zi in care am fost anuntati, telefonic, ca intelegerea noastra cu privire la numarul de persoane este de fapt alta, obligandu-ne sa platim muuulte meniuri in plus, pentru ca salonul este de 150 de persoane si noi aveam mai putine persoane, lucru situt de catre ambele parti inca de acum 5 luni in urma, dar greseala a fost si a noastra ca am mizat pe incredere reciproca si nu am cerut contract scris. Neavand ce face,am fost de acord, asta e.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 04 Noi 2009, 14:10 
Nou Venit

Membru din: 04 Noi 2009, 14:35
Mesaje: 4
CAPITOLUL II

Ajungand la restaurant in sambata nuntii, la ora stabilita, ne-au intampinat cu salonul RECE GHEATA, afara fiind 5 grade, motivand ca au dat drumul la aerul conditionat si la calorifere dar nu s-a incalzit inca. Dupa mai multe insistente, atat ale mele cat si ale invitatilor, au recunoscut ca nu a venit electricianul sa dea drumul la centrala. Dupa o ora s-a incalzit si hala....

Apoi a urmat dezastrul servirii la mese: nu au dat sucul de portocale, invitatii nici nu stiau ca am asa ceva, nu aveau bineinteles servetele pe masa la discretie, asa cum face un restaurant care se respecta, nu aveau scobitori, iar mancarea in general a fost calduta, ceea ce mi-a demonstrat ca nu a fost gatitita pe loc ci mult mai devreme si acum doar incalzita. La un moment dat nu mai era nici un ospatar in salon, absolut nici unul..... Cafeaua fiind din partea casei, a fost incredibil de proasta si slaba....Asa ceva nu se face, daca tot dai cafeaua inclusa in meniul prestabilit, macar nu-ti bate joc....
Toaletele erau foarte mici, si neincalzite, si isi meritau titilatura de "Circus Maximus", care era scris maiestruos deaspura lor...Este de mirare cum poti sa faci un singur WC, si ala neincapator pentru mine si rochia mea de miresa, in fiecare toaleta pentru un spatiu asa de mare...!!!! Probabil ca sa nu aiba cheltuieli prea mari.

La final, ospatarii dantuind voiosi pe langa masa cu tortul meu de 10 kg de la Agapitos, :ncouple: in valoare de 70 lei/kg, au scapat pur si simplu un tort de pe suportul de sus, pe frumoasa mocheta rosie......!!!! Nici o problema....l-au adunat bucatele si l-au pus pe suportul de jos, sperand ca nu i-a vazut cineva, si nici pana in ziua de azi nu am auzit vreo scuza de la ei pentru acest incident....Oricum l-au pus in farfuriile invitatilor, care a fost problema...??!!

In afara de asta, portiile de tort au fost foooarte mici, iar cand i-am atras atentia unui ospatar aflat deja la ultimele mese cu servirea tortului, grabit dea mai repede tortul ca dura prea mult nunta, sa dea portii mari ca am destul tort si sunt putine persoane, s-a uitat la mine, nu mi-a raspuns si si-a vazut de treaba. Sa va fie de bine baieti, sper ca v-ati indestulat suficient!!! :ncake:

In concluzie, MARE ATENTIE celor ce isi fac nunta acolo!!!! Spatiul intr-adevar e foarte mare, desi cam chicios, ai loc sa dansezi si sa faci poze, dar cam atat, pentru ca serviciile sunt demne de o bodega ordinara!!!

A, si daca platiti meniuri in plus, sa nu va asteptati sa va dea mancarea platita acasa la pachet!!!! Ca doar ei ce mai iau acasa, in afara de vreo 2-3 sticle de tarie, 10 litri de vin si 10 de suc??!!! Sa nu mai spun de tortul meu minunat de la Agapitos!

Sa ne auzim cu bine!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 11 Noi 2009, 11:34 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
ce experienta urata, ce le-as fi facut eu :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 11 Noi 2009, 13:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Intr-adevar foarte urata experienta ta.
Eu am fost acolo la o masa de familie cu ocazie inmormantarii bunicului meu (aprilie 2009) si nu a fost chiar asa rau. Rezervasem pentru vreo 20 de persoane. E drept ca noi nu am stat in salonul mare, de nunti, ci in partea cealalta a restaurantului. Mancarea a fost ok, servirea la fel si stiu sigur ca portiile ramase ni le-au dat acasa... Intr-adevar tin minte un chelner (sau sef de sala) mai in varsta care coordona lucrurile pe acolo si cu care am cooperat bine. Poate este cel despre care ai vorbit si tu...

Restaurantul este decorat la limita Kitsch-ului, mai ales salonul de nunti, dar nu e ceva insuportabil dupa parerea mea. Adica, am vazut si mai rau. Astia macar aveau niste scaune si niste mese rezonabile ca aspect si destul de mult spatiu.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 22 Noi 2009, 20:07 
Nou Venit

Membru din: 04 Noi 2009, 14:35
Mesaje: 4
Da, intr-adevar localul e foarte bine decorat, de asta l-am si ales. Mobilierul e foarte nou si frumos, iar mocheta rosie de pe jos e de buna calitate. Putin cam incarcat insa pe pereti, o aglomerare de stiluri diferite, si cu toate ca e bine iluminat, nu au aprins toate luminile pentru a face economie. Acest lucru e cam aiurea avand in vedere ca au un eveniment pe saptamana, si nu in fiecare zi !

Pe noi insa ne-au dezamagit foarte tare serviciile, mancarea, lipsa vadita de experienta si mai ales de bun simt, ceea ce conteaza foarte mult in cazul unui eveniment important!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 24 Noi 2009, 14:41 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2009, 16:01
Mesaje: 1
Buna fetelor,
Se pare ca specialitatea restaurantului Gerard este de a minti si de a fura. Cel mai grav este ca te lasi usor impresionat de decorul restaurantului care pana la urma este un kitsch total. Am facut si eu nunta luna asta acolo si sunt complet dezamagita de tot.
Am negociat meniul la 180 lei fara contract , ca sa am surpriza cu o sapt inainte de nunta ca se face 200 mil, sa nu mai vorbim ca nu mi s-a dat nici factura si nici chitanta la toata suma platita.

Mancarea a fost de cea mai proasta calitate, aperitivul arata jalnic, nu mi-am imaginat nici o secunda un aperitiv atat de prost, saracacios, fara stil, mancare fffffffff putina , friptura era in sange, mi-au pus 3 cartofiori in farfurie , la unele persoane a lipsit carnea de pui , iar la sarmale in loc de 3 cum era portia, mi-au pus 2 sarmale. La peste am ales salau si mi-au facut file de pangasius....... o dezamagire si o rusine cum nu se poate descrie .

Tortul a fost de 30 kg , la sfarsit nu stiu daca au mai ramas 100 persoane , portiile au fost incredibil de micii, iar acasa mi-au dat doar 1 kg de tort din 10 kg cate au mai ramas.

Si culmea nesimtirii, mi-au trecut 30 meniu in plus, abia a 2- a zi am remarcat dupa ce am numarat plicurile, am tot incercat sa vorbim cu patronul , dar ne lovim de acelasi refuz, ''ne pare rau , dar sefa nu este'', s-au se amana intalnirea de fiecare data.

Sper sa citeasca si alte persoane parerile despre ''Gerard Events", si sa aiba mare grija , ochii albastrii si buclele blonde ale d-nei Radulescu ( mama patronului ), cuceresc f usor.

Aaaaaaa, uitasem , sa nu mai vorbim de domnul brunetel cu ceafa groasa care se mai plimba prin restaurant........ chiar nu stii ce sa mai crezi.

Numai bine va doresc si atentie mare pe mainile cui ajungeti!!!!!!!

Astia ar trebui reclamati si inchisi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 25 Noi 2009, 13:03 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
:O 30 de meniuri in plus?? exista si protectia consumatorului, totusi ar trebui facuta o sesizare, sunt niste bani da-ti aiurea si bataie de joc cat cuprinde... nu lasati treburile asa ca vor mai fi persoane care vor avea de suferit de pe urma lor :shock:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 25 Noi 2009, 13:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
amely85 scrie:
:O 30 de meniuri in plus?? exista si protectia consumatorului, totusi ar trebui facuta o sesizare, sunt niste bani da-ti aiurea si bataie de joc cat cuprinde... nu lasati treburile asa ca vor mai fi persoane care vor avea de suferit de pe urma lor :shock:

din pacate nu are ce sesizare sa faca daca nu a semnat nici un contract... a fost si greseala lor ca nu au facut asta :(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 25 Noi 2009, 13:45 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
serene scrie:
din pacate nu are ce sesizare sa faca daca nu a semnat nici un contract... a fost si greseala lor ca nu au facut asta :(


pai nu stiu cum te poti baga sa organizezi un eveniment asa de important fara un contract, trebuie sa iei in calcul toate neplacerile care pot aparea :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 27 Noi 2009, 12:34 
Nou Venit

Membru din: 04 Noi 2009, 14:35
Mesaje: 4
Exact, ai MARE dreptate!!!! Greseala mea si observ ca nu numai a mea, a fost ca nu am semnat contract..!!! MARE GRESEALA!! Nu faceti ca mine!

Daca aveam contract le intentam un proces de se ducea vestea...!! Dar, asta a fost! Rostul povestiii mele este de a informa si pe altii si a ii avertiza in legatura cu ceea ce se poate intampla. D-na Radulescu, chiar mi-a inspirat incredere avand in vedere cine este, dar dupa cum vad ca nu sunt singura care si-a luat teapa, inclin sa cred ca asta e politica oficiala a restaurantului!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re.Restaurant Gerard
MesajScris: 30 Noi 2009, 12:49 
Nou Venit

Membru din: 26 Noi 2009, 18:40
Mesaje: 1
.Buna ziua!Sunt mama unui tanar care nu ne-a lasat a ne amestecam in pregatirile de nunta si avrut sa ne faca surpriza.NE-A FACUT!De la intrare in restaurantul Gerard unde se vindea chaorma cand noi am ajuns cu nuntasii ,la aperitivul saracacios si urat prezentat care m-a facut sa nu ma mai ridic de la masa sa dau ochi cu invitatii 230 la numar,la suvitele de pestisor pangasius pline de coji de oua,fripturile pline de sange pe care le-au luat in doua minute inapoi sa le ia acasa ospatarii prin spate,la apa pe care ne-au pus-o in sticle la cateva mese in loc de tarie,la majorarea meniului inainte de nunta cu doua zile,la toata mancarea pe care o carau noaptea pe strada ospatarii cu oalele de nu stim unde, la lipsa fripturii de pui la 30 de persoane,la wc.mici si pline de hartii etc.Pentru toate acestea am platit 24000 lei inainte si 33000 la terminare pentru 236 persoane.Ne-au incarcat cu 36 meniuri.Au copii un contract si chitante pt.14000 lei restul a spus doamna Radulescu ,mama patronului am inteles ,ca plateste tva si nu le poate da chitante.Toata seara se plimba un rom ras pe cap prin restaurant SEF DE SALA.AVETI GRIJA TINERILOR UNDE FACETI NUNTA SI CINE SUNT PATRONII!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 30 Noi 2009, 14:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
wow.....doamna chiar imi pare rau.....intr-adevar cateodata e bine sa mai asculti si de sfatul unui om trecut prin viata si prin aceeasi experienta......vad numai reclama negativa vis-a-vis de acest restaurant....chiar nu se poate face nimic,ptr a fi inchis? sau cel putin sa se i-a masuri

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Gerard
MesajScris: 22 Dec 2009, 01:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
Doamne, exista asa ceva???
eu inca nu am stabilit meniuri etc.. ma ingrozesc cand citesc asa ceva!
atata nesimtire sa existe?
imi pare rau pentru experientele pe care le-ati avut.. :cry:

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Nou in Romania
MesajScris: 19 Iun 2012, 15:28 
Junior

Membru din: 18 Iun 2012, 12:53
Mesaje: 59
Nu stiu daca ati aflat inca de Momentos!

Sunt cativa baieti isteti care au reusit sa faca ravagii la toate evenimentele unde au participat atat nunti cat si alte evenimente corporate.

Vin la eveniment cu echipamentul necesar, prelucreaza pozele pe loc si in final le afiseaza pe 1 -2 panouri magnetice iar toti invitatii isi aleg propria poza .

Mai multe detalii gasiti pe www.momentos.ro si bineinteles pe facebook
http://www.facebook.com/momentosmagnets


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România