Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:05


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 19:54 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
logodnica scrie:
aha..suna ciudi..adica practic ingroasa unghia..ca de lungit nu o lungeste, ca nu are cum, nu?!sunt blonda la faza asta? (vorba Laurei :lol: )



mai...sincer nici eu nu stiu f multe, la grosime nu e cu mult mai groasa...la lungime nu stiu, eu aveam unghiile destul de lungi atunci cand mi-am pus...diferenta in lungime nu am vazut.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 19:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
carlita scrie:


mai...sincer nici eu nu stiu f multe, la grosime nu e cu mult mai groasa...la lungime nu stiu, eu aveam unghiile destul de lungi atunci cand mi-am pus...diferenta in lungime nu am vazut.

am inteles. dar ce era diferit la unghia ta, atunci? parea data cu lac permanent..?! incerc si eu sa imi explic noutatile in domeniu, nu dati cu parul. :-`

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 20:08 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
logodnica scrie:
am inteles. dar ce era diferit la unghia ta, atunci? parea data cu lac permanent..?! incerc si eu sa imi explic noutatile in domeniu, nu dati cu parul. :-`



mai bine da un search pe google cu unghii de portelan sa vezi cum arata :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 20:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
carlita scrie:
de plastic eu nu mi-am pus niciodata si nici nu vreau...dar de portelan mi-am pus inainte sa ma duc la microrevelion...ii un praf care se dizolva cu ceva lichid (nu stiu ce ii), se face o pasta...si se pune pe unghii, dupa ce unghiile se pilesc putin pe suprafata ca sa nu mai fie asa lucioase...dupa care se vopseste peste ele...



adica un fel de french permanent? se pune peste unghii un fel de gel care apoi se pileste...apoi o pasta alba, ca in final sa aiba aspect de french.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 20:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
anidaaa scrie:
adica un fel de french permanent? se pune peste unghii un fel de gel care apoi se pileste...apoi o pasta alba, ca in final sa aiba aspect de french.



un french fara dunga aia alba...poti picta ce vrei deasupra...si la fel poate avea nuanta de roz sau de crem :)
tot la 2-3 saptamani trebuie mers la manichiura pentru ingrijire :)

dar daca vrei sa le dai jos, se poate...si la manichiura iti aplica iarasi ceva pe unghie ca sa aiba din nou luciu.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 21:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
carlita scrie:

un french fara dunga aia alba...poti picta ce vrei deasupra...si la fel poate avea nuanta de roz sau de crem :)
tot la 2-3 saptamani trebuie mers la manichiura pentru ingrijire :)

dar daca vrei sa le dai jos, se poate...si la manichiura iti aplica iarasi ceva pe unghie ca sa aiba din nou luciu.


se numeste protectie pe unghia naturala din gel sau acryl, eu am folosit o lunga perioada sau mi-am pus tipsuri

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 21:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
fetelor, va trag de mot, aici vorbim despre masti de par :rofl:

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 21:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
[quote="logodnica"]
am inteles. dar ce era diferit la unghia ta, atunci? parea data cu lac permanent..?! incerc si eu sa imi explic noutatile in domeniu, nu dati cu parul. :-`[/quote

de obicei se fac mai lungi decat unghia normala, Daria :)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 22:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
laura_sandu scrie:

de obicei se fac mai lungi decat unghia normala, Daria :)

:hug: stiam eu ca tu ma vei lamuri. pai cu search nu e acelasi lucru ca atunci cand aflu de la sursa, nu?! ca atunci nu as mai povesti nimic pe aici ci as tot da search.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 23:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
logodnica scrie:
:hug: stiam eu ca tu ma vei lamuri. pai cu search nu e acelasi lucru ca atunci cand aflu de la sursa, nu?! ca atunci nu as mai povesti nimic pe aici ci as tot da search.


e un gel care protejeaza unghia, de obicei se face unghia mai lunga decat cea normala.Se construieste :D
Rezista lacul mult mai bine pe aceste unghii.Si se fac tot felul de chestii artistice pe ele.se pun si pietricele.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 23:17 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
logodnica scrie:
:hug: stiam eu ca tu ma vei lamuri. pai cu search nu e acelasi lucru ca atunci cand aflu de la sursa, nu?! ca atunci nu as mai povesti nimic pe aici ci as tot da search.



pai da, nu e totuna...dar eu nu stiam exact pentru ca o singura data mi-am pus din portelan si nu am pus prea multe intrebari atunci :) iar unghiile nu le-am vrut mai mari, pentru ca imi erau foarte lungi atunci si le-a micsorat doar putin, mai lungi nu mi le-as fi dorit.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 23:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
carlita scrie:


pai da, nu e totuna...dar eu nu stiam exact pentru ca o singura data mi-am pus din portelan si nu am pus prea multe intrebari atunci :) iar unghiile nu le-am vrut mai mari, pentru ca imi erau foarte lungi atunci si le-a micsorat doar putin, mai lungi nu mi le-as fi dorit.

vezi, acum ai dat informatia completa. :) multumesc.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 26 Ian 2010, 23:27 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
da...si pentru ca tot povestim de masti pentru par, ce parere aveti despre frunzele de nuc pentru parul inchis la culoare...a folosit cineva?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 27 Ian 2010, 01:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:

e un gel care protejeaza unghia, de obicei se face unghia mai lunga decat cea normala.Se construieste :D
Rezista lacul mult mai bine pe aceste unghii.Si se fac tot felul de chestii artistice pe ele.se pun si pietricele.


eu nu imi faceam constructie, le purtam relativ scurte si imi placeau asa cum ieseau :) , iar chestiile artistice si pietricelele mie nu-mi plac

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 27 Ian 2010, 09:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
carlita scrie:
da...si pentru ca tot povestim de masti pentru par, ce parere aveti despre frunzele de nuc pentru parul inchis la culoare...a folosit cineva?


eu am folosit,dar nu masca..infuzie de frunze de nuc si m-am clatit cu el pe cap..parca intareste parul,nu mai era asa moale.masca nu am vazut..este?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 27 Ian 2010, 11:03 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
corina1 scrie:
eu am folosit,dar nu masca..infuzie de frunze de nuc si m-am clatit cu el pe cap..parca intareste parul,nu mai era asa moale.masca nu am vazut..este?



nu, nu cred ca exista...la infuzie ma refeream :)
dar e adevarat ca inchide parul la culoare?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 27 Ian 2010, 11:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
nu, nu cred ca exista...la infuzie ma refeream :)
dar e adevarat ca inchide parul la culoare?[/quote]

da, eu asa stiu ca inchide la culoare..parul meu fiind negru nu s-a vazut.
dar eu mi-am facut cu frunze verzi..asa ca pana in vara mai avem ce astepta.nu stiu daca pui frunzele vara la uscat si faci infuzie cu ele uscate, daca mai are acelasi efect. :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 27 Ian 2010, 11:50 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
corina1 scrie:
da, eu asa stiu ca inchide la culoare..parul meu fiind negru nu s-a vazut.
dar eu mi-am facut cu frunze verzi..asa ca pana in vara mai avem ce astepta.nu stiu daca pui frunzele vara la uscat si faci infuzie cu ele uscate, daca mai are acelasi efect. :)



deci inchide parul la culoare, inseamna ca nu o sa folosesc :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 27 Ian 2010, 11:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
carlita scrie:
deci inchide parul la culoare, inseamna ca nu o sa folosesc :nlol:

din cate am inteles inchide putin noanta parului doar daca este blond...pe saten sau brunet in nici un caz nu cred ca se observa

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masti pentru par
MesajScris: 27 Ian 2010, 14:41 
Nou Venit

Membru din: 27 Ian 2010, 16:32
Mesaje: 1
apropos de masti de par..usturoiul e cel mai bun pentru par..stiu, miroase de iti muta nasul dar face f bine radacinii firului de par si pielii capului; si ma refer la masca de usturoi aplicata pe par. usturoi pisat bine bine, pana ramane o pasta fina la acre adaugati apoi ulei de masilne. si aplicati pe firul de par, la radacina. va va arde nitel dupa 10 minute, acela e semnul ca incepe sa isi faca efectul. sa nu va speriati ca va ramane mirosul, daca spalati parul bine dupa, nu mai ramane niciun miros. doar cateodata, dimineata, daca ati transpirat in timpul noptii la par, veti mai simti un usor miros de usturoi..vreo 2 zile. doar atat. de aceea e de preferat sa faceti masca vinerea, ca aveti un weekend in fata ;)
eu am folosit si se vede diferenta notabila doar dupa o singura aplicare (ideal ar fi sa faci o data pe luna..). mie imi si cade mult par pentru ca inca alaptez..si am inteles ca pana nu termin alaptatul nu voi scapa de problema. dar dupa usturoi pot sa spun ca-mi cade mai putin. si parul straluceste mai nou incredibil de tare.[/quote]



__________________________________________________________________________________---




da e buna reteta ta , o sºo incerc si eu , e neaparat numai o data pe luna sau poti folosii knd vrei tu ? :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 211 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România