Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 01:26


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2093 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 105  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 09:18 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Topic nou :\

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 09:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:
Topic nou :\


Adina, tu l-ai primit prin posta sau te-ai dus personal?
Pe mine m-au sunat imediat dupa ce am castigat si mi-au spus ca se trimit toate premiile castigate pana atunci martea trecuta.Banuiesc ca trebuia sa ajunga indiferent prin ce era trimis....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 09:26 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
topic nou :had_d: ce vorbarete suntem :nblink:
laura eu abia am castigat deci nu stiu inca nimic... si eu o sa-mi vad premiul abia in august cand plec acasa :nlol:

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 09:26 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
Adina, tu l-ai primit prin posta sau te-ai dus personal?
Pe mine m-au sunat imediat dupa ce am castigat si mi-au spus ca se trimit toate premiile castigate pana atunci martea trecuta.Banuiesc ca trebuia sa ajunga indiferent prin ce era trimis....



Prin Posta Romana un colet ajunge in 2-4 zile iar prin curierat 24 de h parca...(sau 48 :?: ), dar in ultimul timp multe colete de la Posta Romana s-au pierdut, colete fara valoare. Mai bine ii trimiteti un mesaj Corinei, sa intrebati daca s-au trimis si cand.

Ah, si daca coletele sunt trimise prin posta sa nu va asteptati sa primiti avize tot timpul :) eu ma duc si intreb la posta tot timpul cand trebuie sa imi vina ceva pentru ca postasul uita de mine :curse:

Laura, dar tie in Cluj iti vine sau in Tg. Mures ?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 09:30 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
carlita scrie:
Prin Posta Romana un colet ajunge in 2-4 zile iar prin curierat 24 de h parca...(sau 48 :?: ), dar in ultimul timp multe colete de la Posta Romana s-au pierdut, colete fara valoare. Mai bine ii trimiteti un mesaj Corinei, sa intrebati daca s-au trimis si cand.

Ah, si daca coletele sunt trimise prin posta sa nu va asteptati sa primiti avize tot timpul :) eu ma duc si intreb la posta tot timpul cand trebuie sa imi vina ceva pentru ca postasul uita de mine :curse:

Laura, dar tie in Cluj iti vine sau in Tg. Mures ?


fetelor apropo de asta, trebuie sa platim ceva la posta pt pachet?

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 09:31 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Lady_Anamaria scrie:
fetelor apropo de asta, trebuie sa platim ceva la posta pt pachet?



Nu se plateste nimic :) ...platesti doar cand primesti colet cu ramburs....daca cumperi ceva, dar tu fiindca il primesti, nu platesti nimic.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 09:32 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
carlita scrie:
Nu se plateste nimic :) ...platesti doar cand primesti colet cu ramburs....daca cumperi ceva, dar tu fiindca il primesti, nu platesti nimic.

aha... ms

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 09:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Neata iubitele...topic nou :clap:
Hai la cafi...eu tot la pat sunt,fac injectii :-S
Nici eu n-am primit inca nimic si a trecut o saptamana si.....

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 09:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:


Prin Posta Romana un colet ajunge in 2-4 zile iar prin curierat 24 de h parca...(sau 48 :?: ), dar in ultimul timp multe colete de la Posta Romana s-au pierdut, colete fara valoare. Mai bine ii trimiteti un mesaj Corinei, sa intrebati daca s-au trimis si cand.

Ah, si daca coletele sunt trimise prin posta sa nu va asteptati sa primiti avize tot timpul :) eu ma duc si intreb la posta tot timpul cand trebuie sa imi vina ceva pentru ca postasul uita de mine :curse:

Laura, dar tie in Cluj iti vine sau in Tg. Mures ?


pai am rugat-o pe Cora sa imi trimita la Mures....dar imediat plec de aici si nu am primit nimic.Mie de obicei prin Posta imi ajunge in 3-4 zile coletul, indiferent de unde primesc sau unde trimit....
I-am trimis mesaj la Cora, dar inca nu am primit raspuns...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 10:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
Neata...topic nou..super :had_d:

Am vazut ca vorbeati de bere pe masa, noi vom pune berea pe masa si se va aduce celor care cer. Insa in Arges, unde fac eu nunta, nu se pune bere la nunta. Doar tuica, vin, apa si eventual suc. Dar noi vrem sa punem si bere, asa cum se pune in alte zone. Voi avea toata bautura pusa pe masa, nu de la inceput, ci pe parcus. Eu nu am chelneri sa serveasca invitatii, vor servi cateva rude si prieteni. Din pacate, asta e situatia, mi-ar placea sa ne permitem mai mult la nunta, dar sunt convinsa va voi fi cea mai fericita mireasa, chiar daca nu voi avea toate conditiile de la restaurant.

Simo, ma bucur ca nu te dai baututa si lupti pentru mama ta :hug: :hug: Sa dea Domnul sa treceti si peste etapa asta cu bine :hug: :hug: :hug: Si sa stai in patut si sa te faci bine :hug:

Azi vine tati acasa de la Cluj :had_d: :had_d: Ii dau drumul mai repede cu doua zile pentru ca se simte bine si nu mai are stare in spital si doctorul (care este un super doctor) a zis ca se va reface mult mai bine in familie, ca acasa va avea si pofta de mancare si ca e mai bine acasa pentru el :had_d: :had_d:


Va pup, eu ma apuc sa mai strang prin casa si daca mai am timp vreau sa fac crema de zahar ars

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 10:38 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
SweetNicoleta scrie:
Neata...topic nou..super :had_d:

Am vazut ca vorbeati de bere pe masa, noi vom pune berea pe masa si se va aduce celor care cer. Insa in Arges, unde fac eu nunta, nu se pune bere la nunta. Doar tuica, vin, apa si eventual suc. Dar noi vrem sa punem si bere, asa cum se pune in alte zone. Voi avea toata bautura pusa pe masa, nu de la inceput, ci pe parcus. Eu nu am chelneri sa serveasca invitatii, vor servi cateva rude si prieteni. Din pacate, asta e situatia, mi-ar placea sa ne permitem mai mult la nunta, dar sunt convinsa va voi fi cea mai fericita mireasa, chiar daca nu voi avea toate conditiile de la restaurant.

Simo, ma bucur ca nu te dai baututa si lupti pentru mama ta :hug: :hug: Sa dea Domnul sa treceti si peste etapa asta cu bine :hug: :hug: :hug: Si sa stai in patut si sa te faci bine :hug:

Azi vine tati acasa de la Cluj :had_d: :had_d: Ii dau drumul mai repede cu doua zile pentru ca se simte bine si nu mai are stare in spital si doctorul (care este un super doctor) a zis ca se va reface mult mai bine in familie, ca acasa va avea si pofta de mancare si ca e mai bine acasa pentru el :had_d: :had_d:


Va pup, eu ma apuc sa mai strang prin casa si daca mai am timp vreau sa fac crema de zahar ars




Si eu sunt sigura ca vei fi cea mai fericita si mai frumoasa mireasa chiar daca nu ti-ai putut face toate poftele :flowers: :flowers:

Ma bucur pentru tatal tau ca este bine, sa aveti grija de el :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 10:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Nici eu nu voi pune bere...mi se pare deja prea mult....vin,wiskey,crema de wiskey,fanta,cola,suc natural,apa minerala,apa plata,energizant zic eu ca sunt foarte suficiente ! Adevarul e ca pana acum n-am vazut bere la nimeni...cred ca e pe zone si asta.
Ce ma bucur ptr tine Nico ca e tati bine...bravo,sanatate multa !!! si spor la crema de zahar :flowers:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 10:59 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
Simo dar daca dai cola mai dai si fanta??
adica eu merg pe ideea de un suc cu acid si unul fara :,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 11:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
amely85 scrie:
Simo dar daca dai cola mai dai si fanta??
adica eu merg pe ideea de un suc cu acid si unul fara :,

Pai dau si fanta ca multi nu beau cola dar beau fanta...asa e la noi aici la nunta...chiar si la petreceri...care cere cola care fanta !si vom lua sticle la un litru..

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 11:06 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
SimoBobo scrie:
Nici eu nu voi pune bere...mi se pare deja prea mult....vin,wiskey,crema de wiskey,fanta,cola,suc natural,apa minerala,apa plata,energizant zic eu ca sunt foarte suficiente ! Adevarul e ca pana acum n-am vazut bere la nimeni...cred ca e pe zone si asta.
Ce ma bucur ptr tine Nico ca e tati bine...bravo,sanatate multa !!! si spor la crema de zahar :flowers:



Da, cred ca depinde de zone...la noi toata lumea bea bere, vinul se bea mai putin...anul trecut la o nunta erau pe masa votca absolut, whisky ballentines, coniac triumf, tuica, apa, sucuri...si berea bineinteles era la frigider, nici o sticla de pe masa nu s-a desfacut :) doar bere s-a baut...dar a fost si foarte cald cei drept :,

La nunta la care am fost acum a fost asa:
Pe masa: Suc acidulat (galben si negru), suc natural (la cutie, tinut in frigider la rece, adus la cerere), tuica si vin la canceu, coniac (am lapsus la denumire).

Iar tot la 2 mese era cate o masuta cu bautura: whisky, ceva lichior pentru femei ...de acestea se ocupau chelnerii, dar daca cineva cerea whisky mai apoi iti lasa sticla pe masa (depinde aici de om, unii se simt nasol sa tot ii faca semn chelnerului sa vina sa-ti puna in pahar, altii nu...vor sa fie serviti tot timpul). Era un chelner la 2 mese de 10 persoane...iar berea era la rece, se stia (cu alcool si fara alcool), la noi la masa s-a baut vin si bere, cel mai mult...eu am but foarte mult vin, mi-a placut la nebunie...iar Mihai si restul baietilor de la masa au baut doar bere :) (cate 5-6 de persoana).

Am fost la o nunta in 2007 la Fantanita Haiducului (pe drumul national Sibiu-Brasov) ... acolo tot asa erau chelneri care veneau si iti puneau in pahar, daca te vedeau ca iei sticla sa iti pui in pahar, veneau si iti luau sticla din mana...am si patit-o...parca eu nu am maini sa-mi pun putin suc :nlol: :nlol:

Dar chestia asta se face dupa cum decid mirii :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 11:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:


Da, cred ca depinde de zone...la noi toata lumea bea bere, vinul se bea mai putin...anul trecut la o nunta erau pe masa votca absolut, whisky ballentines, coniac triumf, tuica, apa, sucuri...si berea bineinteles era la frigider, nici o sticla de pe masa nu s-a desfacut :) doar bere s-a baut...dar a fost si foarte cald cei drept :,

La nunta la care am fost acum a fost asa:
Pe masa: Suc acidulat (galben si negru), suc natural (la cutie, tinut in frigider la rece, adus la cerere), tuica si vin la canceu, coniac (am lapsus la denumire).

Iar tot la 2 mese era cate o masuta cu bautura: whisky, ceva lichior pentru femei ...de acestea se ocupau chelnerii, dar daca cineva cerea whisky mai apoi iti lasa sticla pe masa (depinde aici de om, unii se simt nasol sa tot ii faca semn chelnerului sa vina sa-ti puna in pahar, altii nu...vor sa fie serviti tot timpul). Era un chelner la 2 mese de 10 persoane...iar berea era la rece, se stia (cu alcool si fara alcool), la noi la masa s-a baut vin si bere, cel mai mult...eu am but foarte mult vin, mi-a placut la nebunie...iar Mihai si restul baietilor de la masa au baut doar bere :) (cate 5-6 de persoana).

Am fost la o nunta in 2007 la Fantanita Haiducului (pe drumul national Sibiu-Brasov) ... acolo tot asa erau chelneri care veneau si iti puneau in pahar, daca te vedeau ca iei sticla sa iti pui in pahar, veneau si iti luau sticla din mana...am si patit-o...parca eu nu am maini sa-mi pun putin suc :nlol: :nlol:

Dar chestia asta se face dupa cum decid mirii :)


carlita.....nu e vb ca iti pica mana daca iti pui suc, dar la un restaurant care are cat de cat pretentii...clientul nu are voie sa se serveasca singur.Asta e rolul chelnerilor.
Eu sincer nu am mai fost de mult la evenimente la care sa se bea bere.Cred ca depinde si de invitati pana la urma, nu neaparat de zona.
Eu as pune bautura diversificata, preferabil mai putin din fiecare.Sincer, eu nu beau decat vin la evenimente.
In ultima vreme am vazut ca se bea vodca (cu suc de mere:D), coniac , wiskey la tarie...si evident tuica nelipsita pe care o beau pers mai in varsta.si invitatii din alte tari...
Se bea vin,eventual crema de wiskey femeile.Eu de exemplu clar nu as mai pune garrone...martini....mai bea cineva??

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 11:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
buna fetele!!!
carlita imi plac sandalele,sa le porti cu placere....
simo multa sanatate.....va trece repede......am trecut si eu prin asta....stiu ce dureri sunt,de te taie toate transpiratiile,dar va fi bine intr-un final

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 11:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
elyt1000 scrie:
buna fetele!!!
carlita imi plac sandalele,sa le porti cu placere....
simo multa sanatate.....va trece repede......am trecut si eu prin asta....stiu ce dureri sunt,de te taie toate transpiratiile,dar va fi bine intr-un final

:hug: multumesc mult iubita :flowers:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 11:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
nici in Constanta nu se pune bere pe masa......nu am vazut la nici o nunta si sincer am fost la ceva nunti (am 24 verisori/are care majoritatea au avut nunta)......doar ptr al meu sotz am cumparat special bere la nunta fratelui si a surori mele,ptr ca el bea numai bere si nu puteam sa-l tin toata noaptea cu suc sau apa plata........

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (V)
MesajScris: 26 Mai 2010, 11:41 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
carlita.....nu e vb ca iti pica mana daca iti pui suc, dar la un restaurant care are cat de cat pretentii...clientul nu are voie sa se serveasca singur.Asta e rolul chelnerilor.
Eu sincer nu am mai fost de mult la evenimente la care sa se bea bere.Cred ca depinde si de invitati pana la urma, nu neaparat de zona.
Eu as pune bautura diversificata, preferabil mai putin din fiecare.Sincer, eu nu beau decat vin la evenimente.
In ultima vreme am vazut ca se bea vodca (cu suc de mere:D), coniac , wiskey la tarie...si evident tuica nelipsita pe care o beau pers mai in varsta.si invitatii din alte tari...
Se bea vin,eventual crema de wiskey femeile.Eu de exemplu clar nu as mai pune garrone...martini....mai bea cineva??



Da, stiu ca erau pretentii de restaurant, dar deja de la o vreme imi era cumva sa tot ii fac semn chelnerului daca bnu era atent sa vina sa-mi puna in pahar suc sau ce aveam nevoie, desi ei pentru asta erau platiti, sa te serveasca :nlol:

Eu la toate nuntile la care am fost (Cluj, Sibiu, Brasov) s-a consumat bere, si chiar multa. Probabil ca depinde si de invitati, eu am fost la nunti de oameni obisnuiti unde nimeni nu avea pretentii, fiecare a baut ce a vrut, bere, vin, whisky...etc, dar pe o vreme calduroasa eu zic ca merge berea, cel putin asta s-a consumat cel mai mult la nuntile la care am fost :, ...e bine sa fie cate putin din toate.

La nunta de anul trecut de la Constanta la care a fost sora mea, a fost bere...dar probabil ca mirii au comandat in special bere pentru ca erau persoane din mai multe zone ale tarii. (NU pe masa, in meniu, CLAR!)

La evenimente si eu beau doar vin, mie imi place vinul foarte mult :,

Mie nu imi place garrone, angeli, martini...sunt prea dulci pentru gustul meu :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2093 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 105  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România