Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Stergerea adresei de email din mesaje pe forum
MesajScris: 08 Mai 2006, 13:11 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Posted by AXXYUTZA


mda si eu stau pe siteuri de afara si dam adrese, linkuri toate cele si nu sterge nimeni nimeni...ata ete


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stergerea adresei de email din mesaje pe forum
MesajScris: 08 Mai 2006, 13:12 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Posted by WEBMASTER


Ok, poate nu am fost clari! Pe noi NU NE DERANJEAZA sa lasam adresele si nr voastra de telefon. Pe alte site-uri de afara, din fericire, multi au educatia definitiei de SPAM, pe cand la noi nu. Pana si pe mesaje private si suntem siguri ca ati vazut ca multi va scriu mesaje nesolicitate (la care am primit reclamatii, pentru ca lumea crede ca e cu acordul nostru). De asemenea, am avut situatii in care ni s-a spus ca pe o adresa sau la un telefon postat aici pe site au inceput sa fie agasati de anumiti furnizori sau persoane care trageau de ei sa le vanda nu-stiu-ce. Din pacate asta e situatia aici. Daca totusi voi DORITI sa va expuneti adresa de email, sa stiti ca noi v-am avertizat! Daca veti incepe sa primiti zeci de mesaje cu produse si propuneri pentru nunti, spam-uri sau sa fiti agasate sa nu ziceti ca noi v-am dat datele personale altora!

Avand in vedere cele de mai sus, daca dupa ce noi modificam automat adresa (pentru PROTECTIA celui care isi da adresa si nu din alte motive) voi o treceti din nou, o vom lasa asa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stergerea adresei de email din mesaje pe forum
MesajScris: 08 Mai 2006, 13:13 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Posted by AXXYUTZA

draga webmaster,

nu ma luam de tine dar facem diferenta intre siteruri. imi pare rau dar AFARA protectia antispam e de 100 de ori mai mare ca aici. desi VOI nu aveti voie sa imi dati mailul la nimeni primesc regulat oferte pe mail de la firmele inscrise la voi pe site, evident Oferte necerute care se cheama SPAM!!! sunt singura care primesc?! nu cred...

afara sunt pe un site si mi-a dat idul de yahoo si , ciudat, nu imi vine nimic de acolo! pentru ca ei nu dau adresa la terte persoane, voi le dati! asta e diferenta...

ne putem "certa" cat vrei pe tema asta dar raman la parerea mea ca in romania nu e bine sa scrii NICAIERI adresa de mail ca te trezesti cu balarii in mail! sau folosesti o adresa cu filtru bulk si le stergi automat!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stergerea adresei de email din mesaje pe forum
MesajScris: 08 Mai 2006, 13:29 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Axxyutza, nimeni nu da adresa voastra nimanui. Acest lucru este TOTAL ILEGAL si va garantam ca nu se intampla acest lucru.

Ce primiti voi sunt NESLETTERE-le noastre, pentru care (conform Regulamentului de inscriere) prin inscrierea pe acest forum va dati acordul. Si yahoo, si google si toate site-urile trimit Newslettere la inscrisii pe site-ul lor.

Dincolo de asta, noi NU suntem site de free-mail, cum sunt cele pe care le-ai citat, ci un site de specialitate bazat pe incasari de la cei care trimit newslettere la inscrisi si bannere/fise pe site. Dar informatiile trimise sunt DE SPECIALITATE, cand nu mai doriti sa primiti va stergeti contul si gata! Atata vreme cat cineva are cont aici se presupune ca e interesat de produse/servicii legate de nunti, de aceea ii si trimitem informatii, unele poate sunt utile! Vezi pe toate celelalte site-uri de profil (straine, ca romanesti nu exista) ca se primesc cate 2-3 newslettere pe zi cu informatii de specialitate).

Ce e cel mai important, este ca:
1) E SCRIS IN REGULAMENT ca o conditie a inscrierii (gratuite, de altfel) este trecerea in baza NOASTRA de date pentru newslettere; (Regulamentul se poate citi jos la NOTIFICARE)
2) Toate emailurile le primiti de la GHIDUL MIRESEI, nu-i asa? Nu de la TERTE parti! Deci nu am dat nimanui nici o adresa, toate au ramas la NOI. Voi primiti emailuri doar de la noi, SPAM de la furnizori primiti doar prin Mesaje Private, daca e cazul, nu pe mail. Imagineaza-ti ce ar face cei care dau aiurea mesaje private daca ar avea si emailul la dispozitie.

Stii, noi la inceput aveam si optiune de email catre utilizatori (pe langa mesaj privat) dar am avut reclamatii ca erau unii care trimiteau spam la greu. Si de aceea am blocat acea optiune. Asta e nivelul de cultura si respectare a legii in Romania, trebuie sa ne adaptam conditiilor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stergerea adresei de email din mesaje pe forum
MesajScris: 08 Mai 2006, 16:15 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Axxyutza, acum am citit ca vorbeai de stergerea adresei in general.... si nu despre noi.

Sa stii ca sincer, noi facem toate eforturile sa va facem "sederea" placuta aici pe site. Chiar incercam. Iar in ultima vreme parca multe fete nu vad asta, si nu am auzit pe nimeni sa ne sara in aparare. Incercam sa rezolvam orice problema cat mai repede, intram sa administram site-ul si in weekend, si noaptea, si de Sarbatori, etc.

Si ne-ar prinde si noua bine sa ne mai laudati un pic. Macar asa, din cand in cand. Ca de certat ne certati tot timpul (X):((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stergerea adresei de email din mesaje pe forum
MesajScris: 08 Mai 2006, 16:27 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:


Si ne-ar prinde si noua bine sa ne mai laudati un pic. Macar asa, din cand in cand. Ca de certat ne certati tot timpul (X):((


hai, nu mai fiti suparate! :lips: eu apreciez ca site-ul merge bine, ca paginile se incarca mult mai repede decat pe multe alte forumuri, ca pozele sunt aprobate destul de repede, ca sunteti atente sa faceti curatenie sau sa ne mai temperati cand ne incingem prea tare... :ok:
din pacate, sta in firea omului sa remarce doar chestiile negative, nu si pe cele pozitive... nu mai fiti suparate... multe dintre noi suntem cam stresate si "jumpy" in preajma nuntii... :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România