Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 28 Noi 2005, 17:51 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Pentru o mai buna ordonare a mesajelor noastre, si daca intr-adevar ziua nuntii noastre are vreo semnificatie pentru noi, va invit, daca vreti, sa o postam aici.

Pentru noi, 26 inseamna ziua cand ne-am cunoscut si ziua cand ne-am mutat impreuna
:~*...era clar ca ziua nuntii noastre va fi tot 26, nu? :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 28 Noi 2005, 17:53 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by anca_pur


buna din nou...
apropo, de ce ai ales 30 aprilie?

noi am ales aceasta data in principiu acum 1 an si aproape 7 luni cand ne-am casatorit civil. iar unul din motive a fost ca 1 mai e liber......si asta aproape in toata lumea, asa ca avem timp de pierdut... si cum la anul se fac doi ani superbi de cand ne-am casatorit, ne vom mai casatori odata.... ;-)
si mai ales ne casatorim in romania ...

anca


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 28 Noi 2005, 17:55 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by nemary
salutare
la noi povestea este putin mai lunga. eu mi-am dorit din totdeauna ca nunta mea sa fie primavara, vara nu-mi place pt ca este prea cald..asa ca a ramas primavara. cum in luna aprilie este post pana pe 29, in mai nu am vrut eu sub nici o forma iar in martie el a ramas initial ziua de 29 apr.dar surpriza pe 29 aprilie nu se fac nunti pt.ca este Saptamana Luminata, se fac doar pe 30 aprilie (intamplator este si ziua mea de nastere) deci petrecere dubla :)) asha ca a ramas 30 aprilie.

am vazut ca esti din Craiova, pacat. daca erai din Bucuresti poate ne intalneam si stateam la povesti mai mult.
oricum ma bucur mult ca mi-ai raspuns si sper sa mai vb.
o zi buna!
:(:(:cool:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 28 Noi 2005, 17:57 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by anca_pur
buna,

ce dragut, ziua de nastere si nunta... ;-)
eu ma bucur ca pot vorbi cu cineva care are parte de acelasi stres in aceeasi perioada de timp... eu nu am pregatit nimic, decat restaurantul si muzica, de fapt ai mei au aranjat eu am fost doar sa vad restaurantul... si weekendul asta am vorbit cu viitorii nasi (nu stiam daca vror si prin telefon e cam ciudat). ei sunt super si au acceptat.... ura!!! era culmea sa nu avem nasii pe care eu mi-i doream...
in rest, nu am idee de nimic, merg in romania in decembrie sa incep ceva aranjamente... sper sa rezolv cat mai multe in 2 saptamani.

sper sa mai vorbim
o zi buna
anca


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 30 Noi 2005, 15:10 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
buna
stai linistita ca nici noi nu am facut mai nimik. in afara alegerii restaurantului cam nimik...acum cautam dj si cameraman, ne chinuim sa alegem culoarea invitatiilor etc. Rochia de mireasa am sa o fac la comanda, am vb deja cu o croitoreasa si merg dupa 15 ianuarie. mai dificil va fi cu rochia de la cununie, nu m-am hotarat inca la model, material, daca o cumpar gata facuta sau dau comanda. ooff este cam greu
:gun:
dar sper sa ne incadram in timpul care ne-a ramas, ca doar mai sunt 5 luni pana atunci(})
daca ai vreo idee referitoare la modelul rochiei pt.cununie poate imi trimiti si mie
iti doresc mult noroc in continuare %%- si sper sa vb curand.


???????


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 08 Dec 2005, 18:58 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Noi avem data casatoriei civile pe 25 august( pt ca este data relatiei noastre) si pe 26 facem cununia relogioasa si petrecerea.Acum aflu ca 26 august e si Sf Adrian si logodnicul meu e Adrian:))) Coincidenta frumoasa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Mi-am ales ziua nuntii pentru ca ...
MesajScris: 29 Dec 2005, 14:59 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
... asa a picat!
In primul rand ne-am dorit sa o facem vara ... am ales luna august ... si ca data vroiam 12 pentru ca este ziua noastra.
Dar ... ups ... pica in post nu este bine asa ca o mutam o saptamana mai incolo.
Si asa ziua de 19 august a devenit ziua nuntii noastre. Nu imi pare rau pentru ca numarul 19 imi poarta noroc fiind data zilei mele de nastere.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mi-am ales ziua nuntii pentru ca ...
MesajScris: 17 Ian 2006, 17:51 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
noi avem nunta pe 10 iunie. de ce am ales-o? pentru ca imi place luna iunie (cred ca e preferata mea):love:
si, mai ales, pentru ca parintii mei s-au casatorit in iunie si sunt fericiti dupa 31 de ani de casnicie. si asa vreau si eu :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 18 Ian 2006, 00:50 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
As fi vrut ca data nuntii sa fie 18 ianuarie pt ca atunci ne-am cunoscut.Si asa as fi avut mai mult timp la dispozitie.Dar acum e stabilita si nu vreau pt nimic in lume altceva!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 19 Ian 2006, 03:00 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
... in august n-am gasit si uite-asa am ajuns la 2 septembrie.:D

Cand ai inceput sa cauti restaurantul? Pe unde ai fost inainte de a te decide sa faci nunta la "Millenium"?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De ce ne-am ales ziua nuntii in data de ... ?
MesajScris: 20 Ian 2006, 22:22 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
pe urma sa pleca in"luna de miere"sau mai bine zis in cele 2 saptamani de miere si la munte si la mare :D

Daca te duci in Croatia in "luna" de miere le poti avea rapid pe amandoua. Sunt la distanta cam de 2-3 ore. Asa am auzit. Interesant, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România