Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 242 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 29 Dec 2005, 19:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
[quote][/quote]
Ciao!

Eu sunt din Cluj, dar m-am mutat in Galati, pentru ca logodnicul meu este galatean. Eu voi avea nunta anul viitor, adica in 2006, in Cluj, in Chios. De fapt voi avea 2 nunti: pe cea din Cluj in 25 iunie si pe cea din Galati in 1 iulie 2006.
Daca vrei sfaturi poti sa ma apelezi, pentru ca eu am inceput deja sa ma interesez in legatura cu decoratiuni, dj, foto, etc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 29 Dec 2005, 23:12 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
si nunta din gl unde o faci?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 30 Dec 2005, 01:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
La Pescarul.
Mai spune-mi la ce firme pot sa apelez pentru aranjarea salii, daca vrei. Multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 08 Ian 2006, 17:34 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2005, 01:20
Mesaje: 44
Servus la toate care sunteti si nu sunteti din cluj.Eu sunt din cluj si vreau sa fac logodna anul asta (2006)si nunta abia in 2008.(am eu o chestie cu anii impari)B)dar...cum toate prietenele mele sunt in febra nuntilor si fac nunta anul asta si anul viitor poate va pot ajuta...stiu ca e foarte greu ca sa gasesti o sala la o anumita data, si ptr cele care nu sunteti din cluj ...as putea ca sa ma duc sa ma interesez daca au libera sala la data la care vreti si restaurantul(cantina )la care vreti.Nu ma costa nimik! Ma bucur daca va pot ajuta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 11 Ian 2006, 12:46 
Nou Venit

Membru din: 04 Noi 2005, 01:17
Mesaje: 7
Salutare tuturor! Mai am putin, putin si voi fi mireasa...peste 38 de zile....pe zi ce trece ma coplesesc tot mai tare emotiile. Nunta mea va avea loc pe 18 februarie (2006 :D ); petrecerea o tinem la Chios. Localul l-am rezervat in luna octombrie, doar in februarie am gasit o sambata libera pt 2006, si nu voiam sa amanam chiar atat de mult data nuntii. La Chios se organizeaza si nunti de noapte, dar sunt organizate vinerea noaptea....poate sunteti interesate de asa ceva....
Noi am ales Chiosul deoarece are capacitatea de 240 de persoane si programul mi se pare super, e la ora 15 pana la 1 noaptea, si la 1 nu te da nimeni afara, poti prelungi nunta (daca rezisti) pana la 4....
Sunt la zi cu pregatirile....eu am organizat per ansamblu totul....daca aveti nevoie de indrumari si sfaturi, sunt aici...nu ezitati sa intrebati.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 13 Ian 2006, 14:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Buna Laura!
Eu am rezervat sala din Chios anul trecut in august si nu am gasit liber doar 25 iunie, adica duminica( vroiam neaparat iunie). Ei, in Cluj nunta e de zi si de aceea e ok si duminica. Nu stiu sa-ti spun daca vei gasi in august sau noiembrie vreo zi libera, cel mai bine ar fi sa trimiti pe cineva sa se intereseze direct. daca vrei pot sa-ti dau nr. de tel de la tipa care se ocupa de Chios sa discuti personal cu ea, desi cel mai bine e sa discute cineva din partea ta fata in fata.(se poate uita si in caiet sa vada programarile, pt. ca la tel poate sa-ti spuna ce vrea ea).La mine sambata era rezervata de o banca si mi-a spus ca sub nici o forma nu se poate sa-mi dea mie sambata respectiva, dar cand am mers in decembrie sa semnez contractul in sambata aceea era tot nunta.(asa ca.....)
Eu voi fi mireasa de doua ori, adica ma imbrac in mireasa de 2 ori, dar fac casatoria civila doar in Cluj si cea religioasa doar in Gl. Si petreceri in ambele locuri.
Succes in gasirea datei nuntii si tine-ma si pe mine la curent!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 16 Ian 2006, 16:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Salutare tuturor! Mai am putin, putin si voi fi mireasa...peste 38 de zile....pe zi ce trece ma coplesesc tot mai tare emotiile. Nunta mea va avea loc pe 18 februarie (2006 :D ); petrecerea o tinem la Chios. Localul l-am rezervat in luna octombrie, doar in februarie am gasit o sambata libera pt 2006, si nu voiam sa amanam chiar atat de mult data nuntii. La Chios se organizeaza si nunti de noapte, dar sunt organizate vinerea noaptea....poate sunteti interesate de asa ceva....
Noi am ales Chiosul deoarece are capacitatea de 240 de persoane si programul mi se pare super, e la ora 15 pana la 1 noaptea, si la 1 nu te da nimeni afara, poti prelungi nunta (daca rezisti) pana la 4....
Sunt la zi cu pregatirile....eu am organizat per ansamblu totul....daca aveti nevoie de indrumari si sfaturi, sunt aici...nu ezitati sa intrebati.


Buna!
Si eu am nunta in Chios, dar in iunie si as vrea sa stiu mai multe detalii despre nunta ta. Ai stabilit deja meniul, tinand cont ca nunta e aproape? La cat s-a ajuns si cate feluri de manacare intra? De la 15 ai vrut tu sa inceapa, sau asa te-au obligat ei? Cu aranjamentul de sala cum stai? Ce te-ai hotarat sa faci? Ai apelat la vreo firma sau faci totul singura? Astept cu interes raspunsul tau! Succes mai departe!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 21 Ian 2006, 10:21 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2005, 01:20
Mesaje: 44
hmmmm...Interesanta idee aceea cu banii de la primarie, in fond si aia sunt tot bani!
Mah..parca toata lumea face nunta acum, sau...am crescut eu mare si am intrat in domeniu?(X)habar nu am...dar devine din ce in ce mai greu ca sa iti gasesti o sala in cj mai ales la data pe care o vrei tu...Ne-am inmultit?Generatia asta a fost mai numeroasa?:mellow::rolleyes:Dar ai de umblat daca vrei ceva!Chiosul nu e numai singurul ex cu rezervarile de acum un an...:(ata ete!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 26 Ian 2006, 13:28 
Nou Venit

Membru din: 04 Noi 2005, 01:17
Mesaje: 7
Citat:

Buna!
Si eu am nunta in Chios, dar in iunie si as vrea sa stiu mai multe detalii despre nunta ta. Ai stabilit deja meniul, tinand cont ca nunta e aproape? La cat s-a ajuns si cate feluri de manacare intra? De la 15 ai vrut tu sa inceapa, sau asa te-au obligat ei? Cu aranjamentul de sala cum stai? Ce te-ai hotarat sa faci? Ai apelat la vreo firma sau faci totul singura? Astept cu interes raspunsul tau! Succes mai departe!


Buna,Oana! Incerc sa-ti raspund la fiecare intrebare...Nu am stabilit inca meniul; cand am incheiat contractul ne-am inteles ca meniul il stabilim la inceputul lunii februarie, atunci cand vom stii cu o oarecare exactitate nr. de persoane care participa la petrecere; saptamana viitoare iti voi putea oferi mai multe detalii...stiu doar ca minimul de pret pe meniu este de 25 euro, si am auzit de la altii ca intra feluri multe de mancare in pretul acesta minim. Revin cu detalii saptamanile viitoare.
Da, de la ora 15 am vrut noi sa inceapa, se putea si de la ora 14, poate si mai devreme, dar am vrut sa avem ceva mai mult timp pt pregatirile de dimineata...
Initial voiam sa ornez eu sala, aveam tot felul de idei (sunt absolventa a facultatii de arte)de genul ghirlande de trandafiri facuti din hartie creponata, tot felul de flori naturale, dar am decis sa o las asa cum este in cauza ca ar putea deveni prea incarcata si obositoare, vreau sa fie decorul simplu si mi se pare suficient ceea ce au ei, am participat la nunti pe la tot felul de localuri si cantine, sunt de acord cu amenajararea peretilor din cantine dar in localurile ceva mai selecte chiar mi se pare de prost gust sa mai "impopotzonez" eu decorul lor; localul pune la dispozitie husele pt scaune si fetele de masa, presupun ca au ei si ceva sfesnice sa le aseze pe mese; totodata in spatele nostru a mirilor va fi un aranjament mare din baloane sub forma de inima pe care l-am comandat , la atata se rezuma "imbunatatirile" aduse de noi...
Si eu am primit tot felul de indrumari si sfaturi de la niste prieteni care au avut nunta la Chios in iunie 2005; ei au ornat mesele cu tot felul de pietricele asezate pe mese; au avut vreo 7 feluri de mancare in meniu si au mancat foarte foarte bine, petrecerea lor a inceput tot la ora 15 si a tinut pana la 4 dimineata...
O sa-ti povestesc mai mult imediat dupa nunta,eventual iti trimit si poze... mai sunt 23 de zile....ma lupt cu emotiile, cu tensiunea si cu timpul...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 26 Ian 2006, 14:01 
Nou Venit

Membru din: 04 Noi 2005, 01:17
Mesaje: 7
Citat:
Inca o intrebare: anul trecut am auzit ca de anul acesta intra in vigoare ceva lege prin care tinerii casatoriti primesc bani de la stat contravaloare a 200 Eur. M-am interesat la Primarie dar inca nu se stie nimic.
Voi ce stiti?


Mi-am pus iubitul sa se intereseze de problema asta referitor la cei 200 euro; el fiind ziarist are acces mai usor la unele informatii. Imediat ce voi afla ceva concludent va voi da si voua de stire...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 26 Ian 2006, 14:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Buna!
Mersi mult de raspunsuri, astept sa revii dupa nunta cu detalii mai multe si poze. Nici eu nu vreau sa impopotonez sala prea mult, pt. ca mi se pare f. frumoasa. Eu vreau sa ornez doar podul, la intrare sa fac o arcada de flori naturale, masa mirilor cu ceva flori naturale pe suporturi din fier forjat in spatele nostru si pe mesele invitatilor vaze cu flori. In legatura cu ora la care va incepe nunta si eu cred ca cea mai potivita ar fi ora 15.
Am sa ma interesez si eu cu cei 200 E pt. tinerii casatoriti acordati de primarie si daca aflu ceva revin.
Mult succes cu ultimele pregatiri si sa ai o nunta de vis!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 27 Ian 2006, 11:49 
Nou Venit

Membru din: 04 Noi 2005, 01:17
Mesaje: 7
Oana, e super ideea cu ornatul podului dar din pacate eu nu o pot pune in aplicatie, nunta mea e in toiul iernii si gasesc flori si verdeata la preturi foarte mari :ermm: ; si nu pot risca sa-l impodobesc cu tot felul de alte materiale perisabile, poate ninge si s-ar distruge intr-o clipa. Eu imi doresc din tot sufletul sa ninga iar lacul sa fie inghetat si astfel sa dau o reprezentatie pe patine...avem tot felul de idei traznite pt invitatii nostrii....asta sper ca va compensa lipsa unui decor de nunta foarte elaborat.
Da, faza cu cei 200 de euro dati de primarii celor care se casatoresc e adevarata; inca nu am aflat detalii ci doar ca se primesc in jur de 7 milioane...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 30 Ian 2006, 16:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Oana, e super ideea cu ornatul podului dar din pacate eu nu o pot pune in aplicatie, nunta mea e in toiul iernii si gasesc flori si verdeata la preturi foarte mari :ermm: ; si nu pot risca sa-l impodobesc cu tot felul de alte materiale perisabile, poate ninge si s-ar distruge intr-o clipa. Eu imi doresc din tot sufletul sa ninga iar lacul sa fie inghetat si astfel sa dau o reprezentatie pe patine...avem tot felul de idei traznite pt invitatii nostrii....asta sper ca va compensa lipsa unui decor de nunta foarte elaborat.
Da, faza cu cei 200 de euro dati de primarii celor care se casatoresc e adevarata; inca nu am aflat detalii ci doar ca se primesc in jur de 7 milioane...


Ciao! Ai dreptate cu ornatul podului, e iarna, eu am uitat complet!
Mi se pare super misto ideea sa-ti iei patinele cu tine, pe bune!!! Ar fi ceva iesit din comun si cred ca ar da foarte bine! Ar fi ceva deosebit si toata lumea va tine minte nunta ta!!!
Despre cei 200 E eu m-am interesat si am inteles ca nu se primeste nimic, dar.....daca zici tu, o sa ma mai interesez.
Mai vorbim si spor la pregatiri!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 242 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România