Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 17 Mai 2007, 18:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
ce fel de nunta va doriti?O petrecere cu prietenii?Receptie la tine acasa?Sau nunta clasica?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 17 Mai 2007, 18:26 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
ce fel de nunta va doriti?O petrecere cu prietenii?Receptie la tine acasa?Sau nunta clasica?


va fi o nunta clasica...la rstaurant, cu prietnii, familia, colegii, cunostintele si cei apropiati.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 17 Mai 2007, 19:58 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
si noi vom avea o nunta clasica tot asa doar cu rudele si prietenii apropiati.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 19 Mai 2007, 14:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
:napplause:...numai eu am probleme cu numarul invitatzilor....la fel,o sa fie o nunta clasica...insa restaurantul are capacitate de 240 de locuri iar la noi se anuntza 300 de persoane.....(X)(X)



nu are terasa?ca atunci te poti ruga sa fie vreme buna si vor sta o parte pe terasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 19 Mai 2007, 16:22 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 18:57
Mesaje: 44
Citat:

va fi o nunta clasica...la rstaurant, cu prietnii, familia, colegii, cunostintele si cei apropiati.

Si noi vom avea tot o nunta clasica la restaurant cu toate rudele, cunostintele.......etc. etc. Insa vom avea si o petrecere mai mica dupa cununia civila doar cu colegii si prietenii nostrii. Vor fi aproximativ 50 de persoane toate de varsta noastra iar muzica va fi asigurata de un dj Asa ca vom avea si o petrecere moderna si una clasica :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 19 Mai 2007, 16:47 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Si noi vom avea tot o nunta clasica la restaurant cu toate rudele, cunostintele.......etc. etc. Insa vom avea si o petrecere mai mica dupa cununia civila doar cu colegii si prietenii nostrii. Vor fi aproximativ 50 de persoane toate de varsta noastra iar muzica va fi asigurata de un dj Asa ca vom avea si o petrecere moderna si una clasica :ndance:



presupun ca faci petrecerea dupa cununia civila pt ca cea religioasa si nunta vor fi in alta zi, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 19 Mai 2007, 17:18 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 18:57
Mesaje: 44
Citat:


presupun ca faci petrecerea dupa cununia civila pt ca cea religioasa si nunta vor fi in alta zi, nu?

Da sunt la o saptamana diferenta Pe 13 oct e cununia si pe 20 e nunta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 20 Mai 2007, 03:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Da sunt la o saptamana diferenta Pe 13 oct e cununia si pe 20 e nunta



super.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 21 Mai 2007, 00:25 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Da sunt la o saptamana diferenta Pe 13 oct e cununia si pe 20 e nunta


misto! voi va petreceti de 2 ori! :ndance:sa aveti parte de 2 petreceri frumoase si sa fiti fericiti impreuna!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 21 Mai 2007, 02:17 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 18:57
Mesaje: 44
Citat:

misto! voi va petreceti de 2 ori! :ndance:sa aveti parte de 2 petreceri frumoase si sa fiti fericiti impreuna!:-*

Multumim mult!!!!!!!!!!!! Sper ca toate fetele de aici sa aiba parte de petreceri reusite care sa le umple sufletul de fericire :lips: :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 21 Mai 2007, 03:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Multumim mult!!!!!!!!!!!! Sper ca toate fetele de aici sa aiba parte de petreceri reusite care sa le umple sufletul de fericire :lips: :-*


asa speram si noi.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 21 Mai 2007, 16:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
Buna miresicilor! Noi de curand ne-am decis sa ne casatorim... asa cam rapid... doar dupa 7 luni... ne-am gasit si local pentru 22 sept, ceva foarte clasic, nimic special pana aseara, cand am fost intr-o statiune montana la vreo 100 km de noi si ne-a venit ideea de ce sa nu facem ceva mai deosebit, adica o nunta intr-o gradina, sub cerul liber..
plaie si.... dezastru...Ce parere aveti, merita riscul???
Ne-am gandit la mii de lumanari... in suporturi si pe jos, chiar gasisem niste aranjamente pentru gradini mai mult decat splendide... ar fi inedit, dar totusi...daca...


Ar trebui sa te gandesti ca ai invitate care o sa iti vina pe tocuri si indifrent daca ploua sau nu tot aiurea e pt ele ca daca nu ploua se face praf si tot nu da bine, ai avea ceva mai mult noroc daca ar fi pe un platou de ciment si atunci merge si in gradina....

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 21 Mai 2007, 16:25 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 18:57
Mesaje: 44
Citat:
Buna miresicilor! Noi de curand ne-am decis sa ne casatorim... asa cam rapid... doar dupa 7 luni... ne-am gasit si local pentru 22 sept, ceva foarte clasic, nimic special pana aseara, cand am fost intr-o statiune montana la vreo 100 km de noi si ne-a venit ideea de ce sa nu facem ceva mai deosebit, adica o nunta intr-o gradina, sub cerul liber...dar acolo ar fi destul de complicat sa-i ducem pe toti cei 130 pers, asa ca aseara ne-am reorientat pentru o gradina de vara din oras, splendida, pentru luna august... si se pare ca va "functiona"! Dar totusi am emotii in ceea ce priveste starea vremii. Mi se pare totusi foarte riscant, dupa atata pregatire, sa vina o plaie si.... dezastru...Ce parere aveti, merita riscul???
Ne-am gandit la mii de lumanari... in suporturi si pe jos, chiar gasisem niste aranjamente pentru gradini mai mult decat splendide... ar fi inedit, dar totusi...daca...

Buna si bine ai venit printre noi! :lips: Dupa parerea mea o nunta in aer lider este intradevar deosebita. Eu am o prietena care o decis sa-si faca nunta tot in aer liber pe 1 septembrie anul acesta. Insa spunea ca in cazul in care ploua (cu toate ca se roaga si zi noapte sa nu fie asa :npray:) are un local asigurat unde poate sa se retraga cu intreaga nunta. Tot ce pot sa-ti spun este ca patronul localului este un prieten de fam. pt ca nu stiu care patron ar risca sa-ti inchirieze un local in care nu are certitudinea ca va avea loc o nunta.
O idee ar fi sa te interesezi la o agentie de organizatori de nunti si vezi daca poti sa inchiriezi un cort din acela superb pt gradina. Asa vei avea o nunta in aer liber cu iz american. :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 21 Mai 2007, 17:22 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Buna si bine ai venit printre noi! :lips: Dupa parerea mea o nunta in aer lider este intradevar deosebita. Eu am o prietena care o decis sa-si faca nunta tot in aer liber pe 1 septembrie anul acesta. Insa spunea ca in cazul in care ploua (cu toate ca se roaga si zi noapte sa nu fie asa :npray:) are un local asigurat unde poate sa se retraga cu intreaga nunta. Tot ce pot sa-ti spun este ca patronul localului este un prieten de fam. pt ca nu stiu care patron ar risca sa-ti inchirieze un local in care nu are certitudinea ca va avea loc o nunta.
O idee ar fi sa te interesezi la o agentie de organizatori de nunti si vezi daca poti sa inchiriezi un cort din acela superb pt gradina. Asa vei avea o nunta in aer liber cu iz american. :-*



bine ai venit pe forum! la fel ma gandeam si eu cand am citit ceea ce ai scris tu de nunta in gradina...la un cort amenajat astfel incat indiferent de vreme nunta se va desfasura fara probleme...iar in ceea ce priveste ideea de nunta in gradina SUUUUPER!!!;);)
mult spor la pregatiri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 22 Mai 2007, 03:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Buna miresicilor! Noi de curand ne-am decis sa ne casatorim... asa cam rapid... doar dupa 7 luni... ne-am gasit si local pentru 22 sept, ceva foarte clasic, nimic special pana aseara, cand am fost intr-o statiune montana la vreo 100 km de noi si ne-a venit ideea de ce sa nu facem ceva mai deosebit, adica o nunta intr-o gradina, sub cerul liber...dar acolo ar fi destul de complicat sa-i ducem pe toti cei 130 pers, asa ca aseara ne-am reorientat pentru o gradina de vara din oras, splendida, pentru luna august... si se pare ca va "functiona"! Dar totusi am emotii in ceea ce priveste starea vremii. Mi se pare totusi foarte riscant, dupa atata pregatire, sa vina o plaie si.... dezastru...Ce parere aveti, merita riscul???
Ne-am gandit la mii de lumanari... in suporturi si pe jos, chiar gasisem niste aranjamente pentru gradini mai mult decat splendide... ar fi inedit, dar totusi...daca...



eu cred ca e o idee extraordinara...cu riscuri, dar de ce sa nu merite.
oricum in luna august...nu risti decat o ploaie scurta de vara...sper.:nwink::nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 22 Mai 2007, 03:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Ar trebui sa te gandesti ca ai invitate care o sa iti vina pe tocuri si indifrent daca ploua sau nu tot aiurea e pt ele ca daca nu ploua se face praf si tot nu da bine, ai avea ceva mai mult noroc daca ar fi pe un platou de ciment si atunci merge si in gradina....


eu cred ca lumea se imbraca adecvat pt locatie.alege toculete mai mici.sau cel putin eu asa as face.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 22 Mai 2007, 14:52 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

eu cred ca lumea se imbraca adecvat pt locatie.alege toculete mai mici.sau cel putin eu asa as face.



da si eu as face la fel, dar acum depinde f mult de oameni...eu zilele trecute, cand am fost la gratar am vazut o tipa care era imbracata ca pt discoteca si avea niste sandale cu talpa ortopedica, dar foarte inalte, nu pot sa va zic cat de caragioasa era si ce comic mergea, pt ca terenul nu era neted si mai ales cum se uitau toti la el si chicoteau...si sunt multe alte exemple de genul asta, dar asta a fost cat de curand si de aceea v-am relatat-o si voua:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce fel de nunta va doriti?
MesajScris: 25 Mai 2007, 05:05 
Nou Venit

Membru din: 25 Mai 2007, 04:36
Mesaje: 1
Citat:
ce fel de nunta va doriti?O petrecere cu prietenii?Receptie la tine acasa?Sau nunta clasica?


Eu si prietenul meu discutam de doi ani sa ne casatorim. Anul acesta prin luna februarie am decis sa ne casatorim pe 2 iunie doar civil si nunta mare sa o facem ulterior.
El avand o relatie mai ciudata cu parintii sai si luand in considerare si faptul ca mama lui nu prea ma suporta a fost cam reticient in a le spune despre acest eveniment.
Dupa ce ne-am facut analizele si am ridicat certificatele medicale prenuptiale urma sa depunem actele la starea civila in 2 zile.
Fiind in vizita la parintii sai, viitorul meu sot le-a adus la cunostinta ca fercitul eveniment va avea loc in 2 saptamani.
La auzirea vestii viitorii mei socrii au fost foarte entuziasmati (asa spune el) insa au decis ca evenimentul sa nu aiba loc pe 2 iunie ci peste alte 2 luni ca sa poata pregati ei o masa pentru ceva invitati.
Eu am refuzat aceasta idee argumentand ca oricum vom rezerva o masa la restaurant pentru vreo 30 invitati si ca oricum va avea loc si o nunta mare cu tot tacamul ceva mai incolo.
De aproximativ o saptamana nu mai am liniste din cauza lor. Il suna zilnic pe viitorul meu sot si il innebunesc de cap cum ca daca nu face cum vor ei cununia civila ii baga in mormant, nu ii respecta,ii face de rusine, inseamna ca eu vreau sa-l indepartez de ei etc.
Au insistat sa discut si eu cu ei si mi-au zis ca ce daca ne-am programat la starea civila, ce daca am facut analize si altele le mai facem odata ca asa vor ei. Ei spun ca parintii organizeaza nunta copiilor si trebuie sa aiba si ei un cuvant de spus cu privire la data. Ba chiar au hotarat ca cununia sa aiba loc in Buzau nu in Bucuresti, ca ii fac ei viza de flotant viitorului meu sot si se ocupa ei de toate.
De aproape o saptamana ma cert cu viitorul sot, plangem amandoi etc.
Parintii lui incearca sa ne organizeze viata si sa decida in locul nostru de fiecare data. Nu e prima data cand ne spun cum sa procedam in anumite situatii, adica cum vor ei, ca asa e bine. Eu nu mai accept acest lucru si nu stiu cum va fi cununia mea civila care este peste vreo saptamana jumate. Probabil ca va fi cea mai urata din istorie.
Nu mi-am dorit decat o cununie civila simpla cu ceva apropiati langa noi care sa se bucure alaturi de noi. Cer asa de mult?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România