Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:33


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 11 Iun 2007, 13:59 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Eu am nunta in septembrie.Am tot cochetat cu ideea de a fi condusa la altar de tatal meu, insa pentru ca nu am vazut pana acum nicio mireasa care sa procedeze cum imi doresc eu, aproape ca am renuntat.
Acum am revenit asupra deciziei si imi doresc mai mult ca niciodata ca tatal meu sa fie cel care ma incredinteaza celui care imi va devenii sot!
Consider ca este cel mai potrivit si totodata indreptatit si nu cred ca religia interzice acest lucru, si nici nu cred ca s-ar infaptui un pacat procedand asa!



trebuie sa vorbesti cu preotul care va va cununa sa vezi daca este el de acord, atunci no probl...conteaza ca asta iti doresti...de pacat nu cred ca este...sa ai parte de o nunta superba! spor in toate pana atunci!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 11 Iun 2007, 19:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


trebuie sa vorbesti cu preotul care va va cununa sa vezi daca este el de acord, atunci no probl...conteaza ca asta iti doresti...de pacat nu cred ca este...sa ai parte de o nunta superba! spor in toate pana atunci!


nu cred ca are preotul o prblema cu asta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 14 Iun 2007, 18:33 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
depinde de preot,,ortodocsii tin mult la ale lor..din pacate.de asta noi am decis cununia catolica,desi eu sint catolica si nu el...abia astept sa ma duca tata si baietelul meu la altar...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 15 Iun 2007, 01:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
depinde de preot,,ortodocsii tin mult la ale lor..din pacate.de asta noi am decis cununia catolica,desi eu sint catolica si nu el...abia astept sa ma duca tata si baietelul meu la altar...


incer eu nu m-am lovit de nic o pb de genul asta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 06 Iul 2007, 01:36 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
si eu doresc tot asa, chiar daca sunt ortodoxa vreau ca la nunta mea, tatal meu sa fie cel care ma va conduce la altar si deasemenea imi doresc o fanfara pe care sigur o voi avea care sa-mi cante marsul nuptial din corul bisericii :nwink:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 09 Sep 2007, 14:18 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
condusul la altar e pt cei care nu sunt ortodocsi orikum la mine voi fi insotita de cei doi cavaleri :ok::ok:prea multa bataie de cap....nu as vrea sa copii dupa anumite filme sau telenovele.....:nlol::nlol:avand in vedere k urask telenovelele:nlol::nlol:va fi asa cum se poarta...iar anumite chestii tin si de originalitate:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 12 Sep 2007, 17:38 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
condusul la altar e pt cei care nu sunt ortodocsi orikum la mine voi fi insotita de cei doi cavaleri :ok::ok:prea multa bataie de cap....nu as vrea sa copii dupa anumite filme sau telenovele.....:nlol::nlol:avand in vedere k urask telenovelele:nlol::nlol:va fi asa cum se poarta...iar anumite chestii tin si de originalitate:ok:



eu am fost condusa de cavalerii mei, iar mirele de domnisoare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 12 Sep 2007, 20:34 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:


eu am fost condusa de cavalerii mei, iar mirele de domnisoare.
asa e si la noi:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 12 Sep 2007, 23:44 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:


eu am fost condusa de cavalerii mei, iar mirele de domnisoare.


la mine o sa fie nasul. mi-ar fi placut sa fie tata.... dar nu stiu cine ar trebui atunci sa-l conduca pe mire...?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 13 Sep 2007, 01:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

la mine o sa fie nasul. mi-ar fi placut sa fie tata.... dar nu stiu cine ar trebui atunci sa-l conduca pe mire...?



eu am fost condusa de tata, iar mirele a fost incadrat de d-re si d-rele de cavaleri.in spatele lo au stat nasii.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 13 Sep 2007, 14:30 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

la mine o sa fie nasul. mi-ar fi placut sa fie tata.... dar nu stiu cine ar trebui atunci sa-l conduca pe mire...?



mama lui, nasa...dre de onoare...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 13 Sep 2007, 22:55 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
mercic pt idei.
atunci vb cu domnu' mire sa vad ce prefera :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 14 Sep 2007, 17:32 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
mercic pt idei.
atunci vb cu domnu' mire sa vad ce prefera :p



cu placere!:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 14 Dec 2007, 18:42 
Nou Venit

Membru din: 12 Ian 2007, 21:03
Mesaje: 6
Citat:


mama lui, nasa...dre de onoare...


si daca ai mai multi nasi cum faci?de ex daca ai 2-3 perchi de nasi pe cine alegi?si eu as vrea sa ma conduca tatal meu.eu as vrea sa fac la o manastire si inca n-am vobit sa vad daca ar fi vreo problema.faza e ca cununia civila m-am gandit sa o fac in curtea bisericii..si dupa aia nu stiu cum sa fac..sa intre toti in bierica si dupa aia sa intru eu cu tatal meu..aveti vreo idee?.oofff..nu poate fi totul mai simplu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 15 Dec 2007, 01:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

si daca ai mai multi nasi cum faci?de ex daca ai 2-3 perchi de nasi pe cine alegi?si eu as vrea sa ma conduca tatal meu.eu as vrea sa fac la o manastire si inca n-am vobit sa vad daca ar fi vreo problema.faza e ca cununia civila m-am gandit sa o fac in curtea bisericii..si dupa aia nu stiu cum sa fac..sa intre toti in bierica si dupa aia sa intru eu cu tatal meu..aveti vreo idee?.oofff..nu poate fi totul mai simplu


eu am avut 2 perechi de nasi.dar m-a condus tata la altar

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 05 Feb 2008, 00:24 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Eu imi doresc exact asa cum descria Laura pe prima pagina momentul:Dsa ma conduca tata si el sa ma astepte la altar...eu sutn catolica is poate de aceea imi place atat de mult obiceiul...la noi mai e si ideea ca tatal meu e tatal meu vitreg si nici nu concep sa nu ma conduca el, cred ca ar fi cadoul suprem prin care i-as multumi catus de putin pt ceea ce a facut si face in continuare pt. mine si mai ales ca mi-a fost cel mai scump si drag tata!

Scuzati momentul sentimental dar nu ma pot abtine cand e vorba de el. Dragul de el are atatea emotii ca se marita fata lui!:nblink:

Am anuntat-o d ela bun inceput pe viitoarea mama soacra care din start a reactionat reticient dar sincer nu ma intere, acest aspect sub nicio forma nu il voi schimba...in plus vorbeam aseara cu prieteni care au fost cununati de acelasi preot si ziceau ca a mai acceptat preotul, adica nu l-a deranjat cu nimic...

in plsu am aflat ca si la ortodocsi este cor si sunt super happy ca totusi voi avea parte de cantare:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 05 Feb 2008, 10:28 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Draga mea daca tu asa vrei sa ii multumesti tatalui tau este ok.Si ce treaba are soacra ca oricum nu cu mirele te duci la altar cu nasul iar el vine in urma cu nasa.Ai o soacra care incearca sa se impuna inainte de ai fi nora.Eu nu vad de ce sa nu se poate.Este foarte bine.Va cum simti tu.Si la ortodoxi este cor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 05 Feb 2008, 12:11 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Draga mea daca tu asa vrei sa ii multumesti tatalui tau este ok.Si ce treaba are soacra ca oricum nu cu mirele te duci la altar cu nasul iar el vine in urma cu nasa.Ai o soacra care incearca sa se impuna inainte de ai fi nora.Eu nu vad de ce sa nu se poate.Este foarte bine.Va cum simti tu.Si la ortodoxi este cor


la mine nu mai are cine sa ma conduca - eu as fi vrut sa fie bunicul, dar nu mai e. asa ca voi merge singura spre altar, cu capul sus.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cine ne conduce la altar
MesajScris: 05 Feb 2008, 13:22 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar de ce sa nu te conduca nasul pe tine si nasa pe el.deobicei la ortodoxi asa se face.doar la catolici am auzit ca mireasa intra singura, iar inaintea ei sunt 2 fetite mici care arunca petale de trandafiri.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România