Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 26 Mai 2007, 13:49 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

asa au foarte multi impresia,ca daca faci nunta duminica se va termina mai repde, ceea ce nu este adevarat, pe noi putin ne-a interesat ca era duminica, noi am tinut sa fie acel restaurant la fel ca si voi, daca nu avea liber amanam nunta pana anul acesta, dar am avut noroc si a iesit de minune



:napplause:
ca o nunta sa iasa frumoasa si bine, ziua in care se face (sambata, duminica) nu este ceva esential...foarte bine se poate intampla ca o nunta facuta sambata sa iasa mai aiurea ca una de duminica...conteaza felul cum este organizata si atmosfera care se creaza:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 30 Mai 2007, 20:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

Ai foarte mare dreptate.....diferenta este ca dureaza mai putin duminica decat sambata...:nwink:, avand in vedere ca a doua zi se lucreaza...:D


Tin sa te contrazic, nu dureaza mai putin

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 30 Mai 2007, 22:46 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Tin sa te contrazic, nu dureaza mai putin



si eu tin sa te contrazic...de exemplu nunta la care am fost acum 2 sapt si a avut loc sambata a durat la fel de mult ca si nunta nasilor mei care a fost anul trecut si a fost duminica:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 31 Mai 2007, 03:21 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
Citat:


si eu tin sa te contrazic...de exemplu nunta la care am fost acum 2 sapt si a avut loc sambata a durat la fel de mult ca si nunta nasilor mei care a fost anul trecut si a fost duminica:nwink:

eu sunt obligata sa o fac ziua, asa ca e sambata incepe la sala la 14 si e gata la 12 noaptea, asta e!!
e frumos dar e o mica problema cu rudele de departe, nu cred ca am unde le caza pe toate!!
deci transportul ma va cam costa , ca la 12 unde sa mearga tre sa-i duc acasa!! asa ca asta e singurul impediment
si ca tre sa ma trezesc dim sa fiu gata ca vine dupa mine cam 30 min plus intors 30, cununia civila apoi religioasa, apoi sala la 14 , dar o sa fie bine sper!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 31 Mai 2007, 19:24 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 20:07
Mesaje: 16
Citat:
eu sunt obligata sa o fac ziua, asa ca e sambata incepe la sala la 14 si e gata la 12 noaptea, asta e!!
e frumos dar e o mica problema cu rudele de departe, nu cred ca am unde le caza pe toate!!
deci transportul ma va cam costa , ca la 12 unde sa mearga tre sa-i duc acasa!! asa ca asta e singurul impediment
si ca tre sa ma trezesc dim sa fiu gata ca vine dupa mine cam 30 min plus intors 30, cununia civila apoi religioasa, apoi sala la 14 , dar o sa fie bine sper!!
DE CE TREBUIE SA FACI NUNTA ZIUA SI SA TERMINI PANA LA 12 NOAPTEA?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 31 Mai 2007, 21:25 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
eu sunt obligata sa o fac ziua, asa ca e sambata incepe la sala la 14 si e gata la 12 noaptea, asta e!!
e frumos dar e o mica problema cu rudele de departe, nu cred ca am unde le caza pe toate!!
deci transportul ma va cam costa , ca la 12 unde sa mearga tre sa-i duc acasa!! asa ca asta e singurul impediment
si ca tre sa ma trezesc dim sa fiu gata ca vine dupa mine cam 30 min plus intors 30, cununia civila apoi religioasa, apoi sala la 14 , dar o sa fie bine sper!!



va fi bine mai mult ca sigur! vor fi emotiile mai comprimate, si va iesi ffff bine! fii increzatoare!:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 05 Iun 2007, 03:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Si mai depinde si de atmosfera creata de invitati si toti restul...Ce? Daca e ziua nu se poate distra super fain lumea?
Decat sa inceapa seara si sa fie lumea obosita si cascata....mai bine ziua..
:-*:-*
Casa de piatra!!!!:ncouple::ncouple:


eu am nunta de zi.la noi in mures nici nu se fac de noapte decat la cereri speciale.
dar eu mi-am dorit de zi.ar fii prea obositor
si noi suntem rai de somn
daca ni-i se face somn si nu ne mai pleaca invitatii dmineata?tre sa stau cu toti.mi-e rau.e foarte bine ziua


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 06 Iul 2007, 01:41 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
in multe orase programul nuntilor este de dupa-masa de la ora 14 la ora 23, 24...mai mult nu se da voie, dar in alte orase, unde am participat la nunti, nuntile se fac de noapte...adevarul este ca mie imi plac mai mult de noapte, dar in orasul din care sunt nuntile se fac de zi... :zoombie:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 16 Iul 2007, 03:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
in multe orase programul nuntilor este de dupa-masa de la ora 14 la ora 23, 24...mai mult nu se da voie, dar in alte orase, unde am participat la nunti, nuntile se fac de noapte...adevarul este ca mie imi plac mai mult de noapte, dar in orasul din care sunt nuntile se fac de zi... :zoombie:


sunt frumoase si nuntile de zi.eu sincer nici nu rezist la o nunta de noapte.mi-i se par foarte obositoare.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 17 Iul 2007, 17:30 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
asa e, sunt mai obositoare...dar parca sunt mai lungi...:D am fost la nunti de la ora 4 dupa-masa, bierica + sfat + poze si de la 6 la restaurant pana dimineata pe la 6-7...depinde de nunta.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 17 Iul 2007, 18:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
asa e, sunt mai obositoare...dar parca sunt mai lungi...:D am fost la nunti de la ora 4 dupa-masa, bierica + sfat + poze si de la 6 la restaurant pana dimineata pe la 6-7...depinde de nunta.


Eu ador nuntile de noapte! La noi aici in Bucuresti numai asa se fac!!!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 17 Iul 2007, 19:19 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Eu ador nuntile de noapte! La noi aici in Bucuresti numai asa se fac!!!


si la noi la fel. dar cred ca e chestie de obisnuinta... n-am fost niciodata la o nunta de zi, dar mi s-ar parea amuzant sa ma imbrac cu rochie "de seara" la pranz :D :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 17 Iul 2007, 20:01 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

si la noi la fel. dar cred ca e chestie de obisnuinta... n-am fost niciodata la o nunta de zi, dar mi s-ar parea amuzant sa ma imbrac cu rochie "de seara" la pranz :D :D



nici eu nu am fost niciodata la nunta de zi...dar mi-ar placea tare mult;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 20 Iul 2007, 12:32 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
e frumoasa si o nunta de zi, dar mai ales cum sunt zilele astea de calduroase nu rezisti inauntru...

eu am fost si ziua si noaptea dar noaptea imi place mai mult :) deci pana ma marit trebuie sa ma mut in alt oras sa pot face nunta de noapte daca aici la cluj nu fac astia si noaptea :))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mireasa de zi
MesajScris: 21 Iul 2007, 03:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
e frumoasa si o nunta de zi, dar mai ales cum sunt zilele astea de calduroase nu rezisti inauntru...

eu am fost si ziua si noaptea dar noaptea imi place mai mult :) deci pana ma marit trebuie sa ma mut in alt oras sa pot face nunta de noapte daca aici la cluj nu fac astia si noaptea :))


in salile moderne este aer conditionat.nu vads problema cu caldura de afara

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România