Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 118 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Recomandari make-up
MesajScris: 06 Aug 2008, 15:45 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Am si eu nevoie de o machioza buna. (X) Pe incercate de voi sau de apropiati. Nu vreau sa merg la nimereala.

Multumesc anticipat. :hug:

P.S.
Am nevoie de nume si numar de telefon va rog.:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 08 Sep 2008, 14:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
buna<
eu am fost prima data la Raluca Butnaru ( E la Furnizori). M-a fardat super frumos dar cu vreo 3 zile inainte de nunta a sunat, a spus ca pleaca in provincie si nu ma mai poate machia (asta dupa ce stabilisem toate detaliile si fusesem la machiaj de proba).:rolleyes::cry:. Ea lucreaza cu un coleg si.... in final el m-a machiat.
oricum am fost ffff multumita . e super ok tipul.
am poze atasate in galerie (asta ca sa-ti faci o idee).
Concluzia mea este ca amandoi sunt ok dar ca seriozitate pe primul loc este colegul Ralucai.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 29 Sep 2008, 14:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
buna<
eu am fost prima data la Raluca Butnaru ( E la Furnizori). M-a fardat super frumos dar cu vreo 3 zile inainte de nunta a sunat, a spus ca pleaca in provincie si nu ma mai poate machia (asta dupa ce stabilisem toate detaliile si fusesem la machiaj de proba).:rolleyes::cry:. Ea lucreaza cu un coleg si.... in final el m-a machiat.
oricum am fost ffff multumita . e super ok tipul.
am poze atasate in galerie (asta ca sa-ti faci o idee).
Concluzia mea este ca amandoi sunt ok dar ca seriozitate pe primul loc este colegul Ralucai.


Pe mine m-a machiat Ramona Chirita. Am gasit-o tot aici pe site. Am fost f multumita de rezultat, desi dupa proba, cand am ajuns acasa si m-am vazut intr-o lumina mai puternica am avut o lista intreaga de obiectii si mi-a fost teama ca poate o sa se supere sau ca o sa uite de ele pana in ziua nuntii. Dar a fost ok. A tinut cont de ele si machiajul a iesit fff natural, asa cum l-am vrut.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 28 Oct 2008, 16:18 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2008, 16:13
Mesaje: 13
pot sa fac si eu o anti recomandare? salonul gett's de la mariott. parul nu a stat, machiajul dupa 1h arata ca naiba...acum imi pare rau ca nu am gasit site-ul asta inainte de nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 12 Noi 2008, 12:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

Pe mine m-a machiat Ramona Chirita. Am gasit-o tot aici pe site. Am fost f multumita de rezultat, desi dupa proba, cand am ajuns acasa si m-am vazut intr-o lumina mai puternica am avut o lista intreaga de obiectii si mi-a fost teama ca poate o sa se supere sau ca o sa uite de ele pana in ziua nuntii. Dar a fost ok. A tinut cont de ele si machiajul a iesit fff natural, asa cum l-am vrut.

am intrat la furnizori si am observat ca raluca butnaru nu mai este. ce s-a intamplat?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 12 Noi 2008, 13:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
am intrat la furnizori si am observat ca raluca butnaru nu mai este. ce s-a intamplat?


Ba este, dar apare printre furnizorii listati cu culoarea gri.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 12 Noi 2008, 16:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
ai dreptate. scuza-ma. acum am vazut


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 10 Dec 2008, 01:37 
Nou Venit

Membru din: 03 Iun 2008, 15:23
Mesaje: 8
Citat:

Pe mine m-a machiat Ramona Chirita. Am gasit-o tot aici pe site. Am fost f multumita de rezultat, desi dupa proba, cand am ajuns acasa si m-am vazut intr-o lumina mai puternica am avut o lista intreaga de obiectii si mi-a fost teama ca poate o sa se supere sau ca o sa uite de ele pana in ziua nuntii. Dar a fost ok. A tinut cont de ele si machiajul a iesit fff natural, asa cum l-am vrut.


si pe mine tot ea m-a machiat si am fost mai mult decat incantata.
am poze la ea pe site daca vreti sa vedeti cum a iesit, atat eu cat si nasa mea aparem acolo


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 11 Ian 2009, 21:49 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
Si pe mine tot Ramona Chirita ma va machia!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 12 Ian 2009, 01:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

si pe mine tot ea m-a machiat si am fost mai mult decat incantata.
am poze la ea pe site daca vreti sa vedeti cum a iesit, atat eu cat si nasa mea aparem acolo


oare care sunteti?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 17 Ian 2009, 13:17 
Nou Venit

Membru din: 03 Iun 2008, 15:23
Mesaje: 8
Citat:

oare care sunteti?


avand in vedere ca pe site-ul ei aparem doar noi, andreea spataru si modelele de la allure models, cred ca e destul de usor sa te prinzi :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 18 Ian 2009, 11:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

avand in vedere ca pe site-ul ei aparem doar noi, andreea spataru si modelele de la allure models, cred ca e destul de usor sa te prinzi :wok:
am cautat si eu.v-a machiat foarte frumos!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 20 Ian 2009, 04:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

avand in vedere ca pe site-ul ei aparem doar noi, andreea spataru si modelele de la allure models, cred ca e destul de usor sa te prinzi :wok:


fost o intrebare prosteasca.Va vazusem deja...dar m-am aflat in treaba.Frumoase machiaje:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 22 Ian 2009, 15:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
buna,de obicei eu ma machiez singura si sunt foarte multumita,multe persoane imi spun ca imi iese de minune,desigur nu ma pot compara cu un profesionist...as vrea sa stiu daca stiti pe cineva din pitesti care ma poate ajuta cu machiajul,sunt foarte pretentioasa...:nono:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 27 Ian 2009, 22:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
buna,de obicei eu ma machiez singura si sunt foarte multumita,multe persoane imi spun ca imi iese de minune,desigur nu ma pot compara cu un profesionist...as vrea sa stiu daca stiti pe cineva din pitesti care ma poate ajuta cu machiajul,sunt foarte pretentioasa...:nono:

eu zic sa vb si cu cei din bucuresti. le platesti transportulin plus. mai mult de 50 ron nu cred ca e.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 27 Ian 2009, 22:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu zic sa vb si cu cei din bucuresti. le platesti transportulin plus. mai mult de 50 ron nu cred ca e.


eu cred ca e mai mult.eu am platit pentru un machiaj de seara 50 ron, fara deplasare

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 27 Ian 2009, 23:19 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
buna,de obicei eu ma machiez singura si sunt foarte multumita,multe persoane imi spun ca imi iese de minune,desigur nu ma pot compara cu un profesionist...as vrea sa stiu daca stiti pe cineva din pitesti care ma poate ajuta cu machiajul,sunt foarte pretentioasa...:nono:

Salu, eu sunt din Pitesti si lucrez in televiziune. Exista un singur salon in Pitesti unde este cineva care intr-adevar stie sa machieze. Oricat de pretentioasa ai fi. Nu pot sa ii dau numele aici ca se considera reclama. Daca vrei iti dau um msg privat. Spune-mi daca te intereseaza ca sa aflu de la prezentatoarele din tv si un nr de tel. Nu stiu pretul, dar salonul este unul dintre cele scumpe...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 27 Ian 2009, 23:25 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

eu cred ca e mai mult.eu am platit pentru un machiaj de seara 50 ron, fara deplasare

Si are dreptate Laura. Daca vine cineva din Buc cu siguranta e mai mult de 50 de ron, pt ca numai benzina dus-intors e vreo 25, in functie de consum. Plus ca un machiaj de nunta facut de profesionisti eu cred ca e doar el mai mult de 50 ron. Si nu vreau sa se supere cele care se machiaza bine, dar eu vad zilnic diferenta dintre machiajul facut de noi (oricat de pricepute am fi) si machiajul facut profesionist... E mareeee. Diferenta. Si un machiaj profesionist te face din frumoasa... ce sa zic... superba! Le sfatuiesc pe viitoarele mirese (si n-am niciun interes aici) sa se machieze la un profesionist. Sa caute, sa intrebe din timp. Si sa dea banii ceruti. Pentru cea mai frumoasa zi din viata, merita!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 27 Ian 2009, 23:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Si are dreptate Laura. Daca vine cineva din Buc cu siguranta e mai mult de 50 de ron, pt ca numai benzina dus-intors e vreo 25, in functie de consum. Plus ca un machiaj de nunta facut de profesionisti eu cred ca e doar el mai mult de 50 ron. Si nu vreau sa se supere cele care se machiaza bine, dar eu vad zilnic diferenta dintre machiajul facut de noi (oricat de pricepute am fi) si machiajul facut profesionist... E mareeee. Diferenta. Si un machiaj profesionist te face din frumoasa... ce sa zic... superba! Le sfatuiesc pe viitoarele mirese (si n-am niciun interes aici) sa se machieze la un profesionist. Sa caute, sa intrebe din timp. Si sa dea banii ceruti. Pentru cea mai frumoasa zi din viata, merita!

pe mine la nunta m-a machiat make-up artist principal...mi-a luat atunci 350 ron iar in vara cand voi fi nasa la braila mi-a zis ca totul va fi in jur de 400 ron. intr-adevar si eu zic ca machiajul din ziua nuntii merita fiecare ban.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandari make-up
MesajScris: 28 Ian 2009, 00:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

eu cred ca e mai mult.eu am platit pentru un machiaj de seara 50 ron, fara deplasare

nu . eu m-am referit doar transportul neincluzand machiajul este 50 ron


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 118 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România