Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 239 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 10 Dec 2008, 14:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
pufi poate data asta reusiti...va mai deconectati...noi mergem de revelion la restaurant la o petrecere de revelion cu niste verisori cu care suntem fff buni prieteni si alte perechi,tot prieteni...speram sa iasa ok:nparty:

Data asta chiar o sa reusesc .Plecam sigur ....Am examen sambata la 9 si la 11 plecam ...e pregatit...acuma daca se mai iveste ceva chiar ca nu voi mai pleca delok...de suparare:D
Sa speram ca e bine.Sper sa fie frumos si la tine si sa va distyrati mai mult ca niciodata:*:*:*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 12 Dec 2008, 16:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
Data asta chiar o sa reusesc .Plecam sigur ....Am examen sambata la 9 si la 11 plecam ...e pregatit...acuma daca se mai iveste ceva chiar ca nu voi mai pleca delok...de suparare:D
Sa speram ca e bine.Sper sa fie frumos si la tine si sa va distyrati mai mult ca niciodata:*:*:*

iti multumesc mult de urare si sigur vei pleca.asa am patit si noi in primavara.trebuia sa plecam de vreo 3 ori la bv si tot se iveau probleme:nerv:
ultima data m-am enervat si am zis ca plec orice ar fi...si asa am facut:hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 13 Dec 2008, 10:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
iti multumesc mult de urare si sigur vei pleca.asa am patit si noi in primavara.trebuia sa plecam de vreo 3 ori la bv si tot se iveau probleme:nerv:
ultima data m-am enervat si am zis ca plec orice ar fi...si asa am facut:hug:

Mda era cat pe ce sa nu mai plecam pentru ca s-a defectat masina:) dar va veni frate-miu sa ne ia asa ca nu plecam pana la urma.Tu esti din Galati?parca asa am vazut cunosc si eu pe cioneva acolo....E posibil sa ajung pana la vara pe acolo poate ne vedem...mi-ar face placere:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 13 Dec 2008, 13:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
ar fi super sa ne intalnim...si mie mi-ar face deosebita placere.da sunt din galati...si pana la urma plecati sau ba???:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 13 Dec 2008, 15:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
ar fi super sa ne intalnim...si mie mi-ar face deosebita placere.da sunt din galati...si pana la urma plecati sau ba???:lips:

Plekam plekam cu siguranta....Nu prea stiu sa trimit mesaj privat dar trimite-mi tu cu id-ul tau de mess daca ai si poate o sa mai vorbim si acolo:lips: chiar mi-ar placea sa ne intalnim ,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Plekam plekam cu siguranta....Nu prea stiu sa trimit mesaj privat dar trimite-mi tu cu id-ul tau de mess daca ai si poate o sa mai vorbim si acolo:lips: chiar mi-ar placea sa ne intalnim ,


unde v-ati gandit sa va faceti concediul la vara? ati gasit vreo oferta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:22 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

unde v-ati gandit sa va faceti concediul la vara? ati gasit vreo oferta?

:rofl: amandoua suntem cu gandul la concediu, eu tocmai ce am scris la "Buna Dimineata" ca planific de vreo doua saptamani concediul. Adica am cautat cazare. Vrem in Croatia la mare. 6 nopti. Am gasit un hotel care ne place si care sa nu ne usuce de bani. Mai caut totusi, desi mi-a ramas gandul la ala. Are niste camere mari, spatioase si cu mobilier nou (mie nu-mi place mobilierul vechi si mai ales nu-mi plac camerele aglomerate cu mobilier). Dar ce mi-a placut foarte mult e ca are balcon maaaare cu vedere la mare! Hotelul e chiar pe malul marii. Are parcare, tv,, internet wirless, tot ce-i trebuie. Dar mai caut totusi pe internet.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
:rofl: amandoua suntem cu gandul la concediu, eu tocmai ce am scris la "Buna Dimineata" ca planific de vreo doua saptamani concediul. Adica am cautat cazare. Vrem in Croatia la mare. 6 nopti. Am gasit un hotel care ne place si care sa nu ne usuce de bani. Mai caut totusi, desi mi-a ramas gandul la ala. Are niste camere mari, spatioase si cu mobilier nou (mie nu-mi place mobilierul vechi si mai ales nu-mi plac camerele aglomerate cu mobilier). Dar ce mi-a placut foarte mult e ca are balcon maaaare cu vedere la mare! Hotelul e chiar pe malul marii. Are parcare, tv,, internet wirless, tot ce-i trebuie. Dar mai caut totusi pe internet.



noi am gasit o oferta foarte misto in Palma de Mallorca. cred ca 90%ramane asta.
de Croatia am vb si noi cu prietenii dar cazare nu la hotel ci la vila. gasisera o oferta cu 30euro /noapte de camera. ziceau sa inchiriiem o vila. ar fi 300 de euro 10 zile, 2 persoane. sa vedem ce facem.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 22 Feb 2009, 15:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:


noi am gasit o oferta foarte misto in Palma de Mallorca. cred ca 90%ramane asta.
de Croatia am vb si noi cu prietenii dar cazare nu la hotel ci la vila. gasisera o oferta cu 30euro /noapte de camera. ziceau sa inchiriiem o vila. ar fi 300 de euro 10 zile, 2 persoane. sa vedem ce facem.


Am venit si eu pe aici...

Noi nu ne-am hotart inca unde sa megem...La Palma de Mallorca, care ar fi oferta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 22 Feb 2009, 15:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

Am venit si eu pe aici...

Noi nu ne-am hotart inca unde sa megem...La Palma de Mallorca, care ar fi oferta?


pai o saptamana in jur de 500 euro maxim iar daca stai 2 sapt se aduna suma si se scad 200 euro. ar fi o sapt la jumate. plus transport cu avionul cu Tarom/Air Europa (nu e Low cost) ar fi cam 1500/2 persoane, 2 saptamani. eu zic ca e avantajos


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 22 Feb 2009, 15:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:

pai o saptamana in jur de 500 euro maxim iar daca stai 2 sapt se aduna suma si se scad 200 euro. ar fi o sapt la jumate. plus transport cu avionul cu Tarom/Air Europa (nu e Low cost) ar fi cam 1500/2 persoane, 2 saptamani. eu zic ca e avantajos


da, e chiar ok...ai un link ceva unde as puteasa vad si eu oferta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 22 Feb 2009, 23:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
:rofl: amandoua suntem cu gandul la concediu, eu tocmai ce am scris la "Buna Dimineata" ca planific de vreo doua saptamani concediul. Adica am cautat cazare. Vrem in Croatia la mare. 6 nopti. Am gasit un hotel care ne place si care sa nu ne usuce de bani. Mai caut totusi, desi mi-a ramas gandul la ala. Are niste camere mari, spatioase si cu mobilier nou (mie nu-mi place mobilierul vechi si mai ales nu-mi plac camerele aglomerate cu mobilier). Dar ce mi-a placut foarte mult e ca are balcon maaaare cu vedere la mare! Hotelul e chiar pe malul marii. Are parcare, tv,, internet wirless, tot ce-i trebuie. Dar mai caut totusi pe internet.



cat va costa sejurul in Croatia?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Feb 2009, 00:15 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


cat va costa sejurul in Croatia?

650 euro cazarea cu mic dejun inclus pt 6 nopti. Benzina, din cate a calculat Cristi, ne mai duce maxim 200 de euro. A zis mai putin, dar n-am retinut cat. A si asta pt ca mergem doar noi doi. 2 cupluri de prieteni prefera Turcia ca merg cu copii la tobogane si all inclusive. Altii au nunta si nu merge deloc... Apoi cheltuielile aditionale: o sa mai dormim o noapte undeva in Ungaria ca sa nu conducem ca nebunii 1000 de km non stop. Asta si la dus si la intors, maxim 100 e. Plus inca o noapte ca sa vizitam si parcul Plitvice, cam 30 de euro camera la pensiunile din zona. Din ce am calculat eu ar fi 1000 de euro plus ce mai mancam bem pe acolo, intrari pe unde mai vizitam cate ceva, sa inchiriem biciclete... Sper sa ne incadram in 1500.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Feb 2009, 00:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
650 euro cazarea cu mic dejun inclus pt 6 nopti. Benzina, din cate a calculat Cristi, ne mai duce maxim 200 de euro. A zis mai putin, dar n-am retinut cat. A si asta pt ca mergem doar noi doi. 2 cupluri de prieteni prefera Turcia ca merg cu copii la tobogane si all inclusive. Altii au nunta si nu merge deloc... Apoi cheltuielile aditionale: o sa mai dormim o noapte undeva in Ungaria ca sa nu conducem ca nebunii 1000 de km non stop. Asta si la dus si la intors, maxim 100 e. Plus inca o noapte ca sa vizitam si parcul Plitvice, cam 30 de euro camera la pensiunile din zona. Din ce am calculat eu ar fi 1000 de euro plus ce mai mancam bem pe acolo, intrari pe unde mai vizitam cate ceva, sa inchiriem biciclete... Sper sa ne incadram in 1500.


:)asa am crezut ca ne va duce si pe noi in italia si franta..si nu am avut decat 1000 de eur la noi cu cazarea si ski pass -ul platit..si am fost la limita saraciei.era foarte scumpa mancarea..:(.data viitoare ori merg mai putin ori imi strang mai multi bani.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Feb 2009, 01:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
650 euro cazarea cu mic dejun inclus pt 6 nopti. Benzina, din cate a calculat Cristi, ne mai duce maxim 200 de euro. A zis mai putin, dar n-am retinut cat. A si asta pt ca mergem doar noi doi. 2 cupluri de prieteni prefera Turcia ca merg cu copii la tobogane si all inclusive. Altii au nunta si nu merge deloc... Apoi cheltuielile aditionale: o sa mai dormim o noapte undeva in Ungaria ca sa nu conducem ca nebunii 1000 de km non stop. Asta si la dus si la intors, maxim 100 e. Plus inca o noapte ca sa vizitam si parcul Plitvice, cam 30 de euro camera la pensiunile din zona. Din ce am calculat eu ar fi 1000 de euro plus ce mai mancam bem pe acolo, intrari pe unde mai vizitam cate ceva, sa inchiriem biciclete... Sper sa ne incadram in 1500.


daca mergeati mai multi si inchiriati o vila era mult mai ieftin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Feb 2009, 01:40 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
noi o sa mergem in luna de miere in Grecia :p
am vrut undeva unde sa putem face baie in mare, la vremea respectiva mi-au spus ca in Croatia e cam frigulet.
si platim 700 eur/2 pers hotel de 3*, all insclusive, avion + taxe de aeroport si cu ce mai luam la noi sper sa nu depasim 1000-1100.
cred ca am iesit super bine la pret
nu mergem cu masina ca nu avem niciunul carnet, si facem mult pe drum...
va pup:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Feb 2009, 11:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
noi o sa mergem in luna de miere in Grecia :p
am vrut undeva unde sa putem face baie in mare, la vremea respectiva mi-au spus ca in Croatia e cam frigulet.
si platim 700 eur/2 pers hotel de 3*, all insclusive, avion + taxe de aeroport si cu ce mai luam la noi sper sa nu depasim 1000-1100.
cred ca am iesit super bine la pret
nu mergem cu masina ca nu avem niciunul carnet, si facem mult pe drum...
va pup:-*



si noi am fost jumatate din luna de miere in Creta. a fost de vis.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 28 Feb 2009, 20:15 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

daca mergeati mai multi si inchiriati o vila era mult mai ieftin.

Da, asa e, am vazut ca Croatia e plina de vile din acestea. Am si gasit vreo 2 variante care mi-au placut si erau mai ieftine. Una avea si piscina :nwink:. Era f f misto, din pacate erau deja rezervate apartamentele pe toata vara. Am mai gasit inca una care mi-a placut si unde cazarea, fara mic dejun ne ducea la 420 de euro, si aveam in apartament si chicineta. Dar pana la urma, trebuie sa recunosc ca am ales hotelul din comoditate. Ca avem si mic dejun si pt ca intr-adevar camera de la hotel isi merita denumirea de "luxury". Eu ca eu... dar sotul meu dupa 6 luni de misiune, merita sa se rasfete putin. Dar daca mai e cineva care vrea Croatia, am niste adrese de site-uri ale unor vile foarte dragute si acceptabile ca pret. Le-am pastrat si eu pt alti ani, daca mai ajungem pe acolo.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 01 Mar 2009, 17:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Da, asa e, am vazut ca Croatia e plina de vile din acestea. Am si gasit vreo 2 variante care mi-au placut si erau mai ieftine. Una avea si piscina :nwink:. Era f f misto, din pacate erau deja rezervate apartamentele pe toata vara. Am mai gasit inca una care mi-a placut si unde cazarea, fara mic dejun ne ducea la 420 de euro, si aveam in apartament si chicineta. Dar pana la urma, trebuie sa recunosc ca am ales hotelul din comoditate. Ca avem si mic dejun si pt ca intr-adevar camera de la hotel isi merita denumirea de "luxury". Eu ca eu... dar sotul meu dupa 6 luni de misiune, merita sa se rasfete putin. Dar daca mai e cineva care vrea Croatia, am niste adrese de site-uri ale unor vile foarte dragute si acceptabile ca pret. Le-am pastrat si eu pt alti ani, daca mai ajungem pe acolo.



SINCER, si eu prefer hotelul.Si dupa eperienta de anul acesta din Franta, am spus ca nu voi mai merge in concediu fara mic dejun.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 11 Apr 2009, 22:22 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


SINCER, si eu prefer hotelul.Si dupa eperienta de anul acesta din Franta, am spus ca nu voi mai merge in concediu fara mic dejun.

Fetelor, ce mai faceti cu concediile? Vad ca de cand n-am mai intrat eu... si sunt vreo trei saptamani, nimeni nu si-a mai facut planuri de concediu?! Eu intre timp le-am schimbat. Am renuntat la Croatia, pt ca s-au hoatarat si fratele meu si inca o familie de prieteni sa nu mai mearga in Turcia pt ca e prea scump. Nici in Croatia cu noi nu puteau sa mearga pt ca au cate una bucata copil mic si in Croatia plaja e cu pietre, in apa sunt arici de mare... Si uite asa ne-am orientat cu totii catre Grecia. Am gasit un complex frumos cu comentarii foarte bune de la cei care au fost acolo, cu demi pensiune, un pret super acceptabil si niste peisaje in jur... superbe. Cum eu n-am mai fost in Grecia, imi convine. Ne-am hotarat sa mergem in fiecare vara in tari diferite la mare... sper sa ne ajute Dumnezeu si sa reusim. Deocamdata avem bifat pe lista doar Sharm el Sheik (luna de miere).


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 239 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România