Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 

De unde v-ati achizitionat (sau doriti sa achizitionati) rochia de mireasa?
De la un producator de rochii de mireasa din Romania. 17%  17%  [ 2 ]
De la un importator de rochii de mireasa / Am cumparat-o din strainatate. 33%  33%  [ 4 ]
Am facut-o pe comanda. 25%  25%  [ 3 ]
Am inchiriat-o. 8%  8%  [ 1 ]
Am cumparat-o / imprumutat-o de la alta mireasa. 17%  17%  [ 2 ]
In alt mod. 0%  0%  [ 0 ]
Voturi totale : 12
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 03 Feb 2010, 18:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Iata regulile "jocului":
Fiecare isi incepe mesajul prin cuvantul "PRO" sau cuvantul "CONTRA", iar apoi argumenteaza dupa cum crede de cuviinta, referitor la titlul subiectului. In cazul de fata, pro sau contra rochiei de mireasa second hand.
Cele mai interesante mesaje vor fi publicate in revista, alaturi de statistica rezultata din sondajul atasat. :hap_w:

P.S. Si daca tot suntem la capitolul asta, poate ne ziceti si care vedeti voi ca ar fi avantajele si dezavantajele variantelor de mai sus.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 03 Feb 2010, 20:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
desi sunt prima care isi spune parerea, eu nu-s nici Pro nici Contra. rochita mea a fost noua nu second hand. insa eu mi-am daruti rochita unei viitoare mirese si sper din tot sufletul sa o faca fericita cum m-a facut si pe mine. asa ca sunt si pro si contra :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 04 Feb 2010, 09:32 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
sunt pro si contra
rochita mea a fost noua facuta pe comanda din magazin, nu am dat-o si nici nu cred ca o sa o dau :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 04 Feb 2010, 12:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
Nici Pro, nici contra.
mi-am cumparat rochita, insa nu m-ar fi deranjat sa o iau SH. cred ca e o varianta foarte buna pentru fetele care vor o anumita rochita, dar e prea scumpa de noua. daca e bine curatata, intretinuta, .. de ce nu SH?

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 04 Feb 2010, 12:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
eu sunt conta rochie second hend...nu-mi place sa port ceva care a mai fost purtat de alta persoana...am cautat sa am o rochie mai diferita decat cele care se gasesc in magazine si pt asta mi-am facut-o pe comanda

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 04 Feb 2010, 13:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
amely85 scrie:
sunt pro si contra
rochita mea a fost noua facuta pe comanda din magazin, nu am dat-o si nici nu cred ca o sa o dau :love:

asa ziceam si eu ..ca nu o voi da;de vandut nici nu am vrut sa ma gandesc. ba o si pastram intr-un geamantan imens nefolosit gandindu-ma ca o temeblea cum i-o voi da fiicei mele peste ani si ani :nlol: si uite ca pana la urma am dat-o cadou si tare bine imi pare ca am facut asta.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 04 Feb 2010, 14:54 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
logodnica scrie:
asa ziceam si eu ..ca nu o voi da;de vandut nici nu am vrut sa ma gandesc. ba o si pastram intr-un geamantan imens nefolosit gandindu-ma ca o temeblea cum i-o voi da fiicei mele peste ani si ani :nlol: si uite ca pana la urma am dat-o cadou si tare bine imi pare ca am facut asta.


eu nici nu ma astept daca voi avea fetita sa imi imbrace rochita :rofl:
in schimb daca m-ar ruga cineva sa o imprumut cred ca as da-o cu mare drag, desi recunosc tin f mult la ea si nu prea m-as desparte de ea... mom o mai probeaza prietenele mele :njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 09 Feb 2010, 00:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
eu am avut rochie noua, cumparata de la o casa de moda din Romania.Am vandut-o cam la un an dupa nunta.
Sincer...nu vroiam, sa o dau pe gratis.Poate doar asa cum a dat-o Daria :clap:
Valoare sentimentala normal ca are, dar nu cred ca ma mai apuc sa o probez...daca o sa am o fata o sa ii arat rochia in poze...nu vad nici un motiv pentru care trebuia sa o pastrez sa imi ocupe spatiu in dulap O:)
Daca as repeta experienta.....cred ca mi-as cumpara o rochie second.Ai posibilitatea sa iti achizitionezi rochii de la case de moda renumite la jumatate de pret.Sunt purtate doar o data....chiar nu vad motivul pt care sa nu o fac.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 09 Feb 2010, 11:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
ai dreptate in mare parte laura....depinde si de la o persoana la alta....si eu imi tin rochitza momentan intr-o sacosa....:D tot nu am reusit sa o duc la curatat....de probat nu o sa o mai porbvez...dar momentul in care o sa o vad in dulap cred va fi foparte emotionant....pentru o vreme ....nu as putea sa imi dau rochitza decat daca ar avea valoare sentimentala...dar sa o vand ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 28 Apr 2010, 20:44 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 19:58
Mesaje: 272
Localitate: Suceava
Eu zic ca nu e important daca e SH sau noua, important e s ate simti tu bine in ea si sa-ti placa la nebunie. Rochita mea e noua...si mi-a placut din prima, insa daca as fi vazut la SH una care sa-mi placa extraordinar de mult nu as fi ezitat sa o cumpar.
Si eu as da-o dupa nunta cuiva care nu-si permite o rochita.....dar cine stie, oi vedea atunci

_________________
[color=#FF8080]Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 29 Apr 2010, 09:52 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
Rochia mea este cumparata de la o alta miresica :flowers: ..este de la Ersa si noua ar fi costat in jur de 2500 E..nu am avut nici o retinere sa o cumpar, arata excelent, acum fiecare cum doreste, dar era pacat sa stea in sifonier cand e asa frumoasa :neyes:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Rochie de mireasa second hand
MesajScris: 24 Iul 2012, 01:20 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2012, 03:16
Mesaje: 2
I consider, that you are not right. Let's discuss. Write to me in PM, we will communicate.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România