Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:10


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Cum v-ati cunoscut?
Ne stim din copilarie. 0%  0%  [ 0 ]
Ne-am intalnit la o petrecere. 13%  13%  [ 3 ]
Am fost colegi de facultate/ de serviciu. 26%  26%  [ 6 ]
Ne-am gasit prin Internet. 13%  13%  [ 3 ]
Aveam niste prieteni comuni care ne-au facut "lipeala". 30%  30%  [ 7 ]
Alt mod. 17%  17%  [ 4 ]
Voturi totale : 23
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 17 Dec 2009, 16:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
ai dreptate si nu ai
eu am aflat la cateva luni cine era el..
avantajul a fost doar pentru el :)

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 17 Dec 2009, 18:27 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 12:15
Mesaje: 310
Localitate: Suceava
Cat_Eyes scrie:
PRO net.
noi asa ne-am cunoscut,..de fapt, el ma cunostea, eu nu. stateam chiar la blocuri vecine, aceeasi scoala, acelasi liceu.. :alien:
asta prin '98..


in cazul asta sunt si eu pro
contra pentru cei care sunt la distante mari si vb cu lunile pe mess si apoi se intalnesc si gata fac nunta.. :unsure:
nu mi se pare prea ok

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 19 Dec 2009, 14:07 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 17 Dec 2009, 01:00
Mesaje: 258
Relatiile incepute pe net sunt cu dus si intors. Intr-un fel cunosti un om online si altfel fata in fata. Incepute pe net si continuate repede in viata reala, nu la nesfarsit pe net, asa merge. Daca e sa fie si daca norocul este in momentul cand va "gasiti" unul pe altul pe net, atunci Internetul nu e decat un intermediar, o mana intinsa pentru a va aduce impreuna. De ramaneti sau nu asa, depinde de cursul relatiei in viata reala.
Asa ca sunt pentru relatiile incepute pe net.

_________________
Nimic nu e mai dulce ca dragostea; nimic mai puternic, mai inaltator; nimic mai cuprinzator; nimic mai fericit, mai plin, mai bun...in cer sau pe pamant.

Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 28 Dec 2009, 00:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 23:44
Mesaje: 553
Localitate: suceava, madrid
PRO..
noi ne-am cunoscut pe net, sa nu credeti ca aveam vreun mesaj de genul "singura si disperata caut iubit urgent"....si pana la el ma intalnisem cu 10 sa vad care e mai potrivit ptr mine........nuuuuuuuuuuuuuuu
pur si simplu a inceput prin banalele comentarii la fotografii, pe care de multe ori le ignori....iar cateodata nu.....asa a fost in cazul nostru...am simtit pur si simplu nevoia sa-i multumesc ptr cuvintele frumoase pe care mi le-a "dedicat", simteam ca e o persoana speciala(al 6-lea simt si-a facut aparitia :clap: )....azi un mesaj ,maine 2...si dupa o sapt ne-am intalnit in centrul Madridului (locuiam cam la 120 de km distanta unul de celalalt).....a fost frumos si romantic....daca as fi avut intalnire cu cineva pe care l-am vazut macar o data in viata face to face, nu as fi simtit ceea ce am simtit in acea zi..ca vazusem sute de poze este adevarat, ca il vazusem prin web cam ...adevarat....dar nu face to face....si lucrul asta a facut sa mi se taie respiratia cand a aparut....
nu stii cum sa reactionezi....daca te ia de mana ce faci? daca vrea sa te sarute ..ii zici ca nu...cand e aproape imposibil sa nu-i rsp? ....cate amintiri frumoase...am fost intr-un bar , in care a aparut un vanzator ambulant de flori...bineinteles ca trandafirul cel mai frumos si rosu a fost al meu....acolo s-a produs si primul sarut...a stiut sa astepte..acuma privind in urma sunt tare mandra de mine si de deciziile pe care le-am luat....
dupa 5 luni ne-am mutat impreuna, ne saturasem de plans prin gari si de vb la telefon nopti si nopti la rand, sa nu mai vb ca nu mai aveam unghii de la atata tastat......si cand vom avea 2 ani 4 luni vom deveni sot si sotie!!! :neyes:

al nostru a fost un caz fericit..desi nu pot nega faptul ca sunt si cazuri mai putin fericite....
avantajul netului este ca..multi , de cele mai multe ori spun ce le trece prin cap....si vazand asta..tu decizi, daca vrei sa faci pasul de a intalni cu el sau nu....

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 05 Ian 2010, 19:07 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:54
Mesaje: 493
Localitate: Timisoara / Alba Iulia
şi eu sunt PRO !
la fel ne-am cunoscut şi noi pe net, prin alţi prieteni comuni "de net"... şi nu era deloc vorba de ceva mai mult decât o prietenie... apoi soarta şi-a băgat nasul puţin, s-a făcut să ne întâlnim ca şi prieteni... şi apoi în câteva luni, eram împreună !!!
şi uite-ne acum, mai sunt 6 luni şi avem nunta... suntem bine sănătoşi, n-am avut deloc probleme legat de asta...
distanţa nu era una neînsemnată, ca să zic aşa... eu în Timişoara, el în Alba Iulia !!!
el s-a mutat la Timişoara, ne-am văzut de treburi... şi acum după cununia civilă, locuim împreună la Alba Iulia

_________________
La Timişoara nu se discută, se iubeşte ! :love:

:ncouple: 17 iulie 2010 - Timişoara
:ncouple: 24 iulie 2010 - Alba Iulia

Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 05 Ian 2010, 21:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
ce dragut, Dienuka.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 05 Ian 2010, 21:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
da intr-adevar dienuka......chiar am vrut sa aud o astfel de poveste ptr ca nu credeam ca este posibil.....dar se pare ca m-am inselat.....felicitarii si sper sa tina ptr toata viata

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 05 Ian 2010, 23:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 23:44
Mesaje: 553
Localitate: suceava, madrid
Cat, Elyt...va multumesc din suflet ptr aprecieri :nblink:
va doresc si eu din tot sufletzelul meu sa fiti fericite, ptr ca toate meritam acest lucru, sa fiti iubite, apreciate si sa aveti parte de intelegere si multe clipe frumoase!!! :hug:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 06 Ian 2010, 00:28 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 17 Dec 2009, 01:00
Mesaje: 258
dienuka1984 scrie:
PRO..
noi ne-am cunoscut pe net, sa nu credeti ca aveam vreun mesaj de genul "singura si disperata caut iubit urgent"....si pana la el ma intalnisem cu 10 sa vad care e mai potrivit ptr mine........nuuuuuuuuuuuuuuu
pur si simplu a inceput prin banalele comentarii la fotografii, pe care de multe ori le ignori....iar cateodata nu.....asa a fost in cazul nostru...am simtit pur si simplu nevoia sa-i multumesc ptr cuvintele frumoase pe care mi le-a "dedicat", simteam ca e o persoana speciala(al 6-lea simt si-a facut aparitia :clap: )....azi un mesaj ,maine 2...si dupa o sapt ne-am intalnit in centrul Madridului (locuiam cam la 120 de km distanta unul de celalalt).....a fost frumos si romantic....daca as fi avut intalnire cu cineva pe care l-am vazut macar o data in viata face to face, nu as fi simtit ceea ce am simtit in acea zi..ca vazusem sute de poze este adevarat, ca il vazusem prin web cam ...adevarat....dar nu face to face....si lucrul asta a facut sa mi se taie respiratia cand a aparut....
nu stii cum sa reactionezi....daca te ia de mana ce faci? daca vrea sa te sarute ..ii zici ca nu...cand e aproape imposibil sa nu-i rsp? ....cate amintiri frumoase...am fost intr-un bar , in care a aparut un vanzator ambulant de flori...bineinteles ca trandafirul cel mai frumos si rosu a fost al meu....acolo s-a produs si primul sarut...a stiut sa astepte..acuma privind in urma sunt tare mandra de mine si de deciziile pe care le-am luat....
dupa 5 luni ne-am mutat impreuna, ne saturasem de plans prin gari si de vb la telefon nopti si nopti la rand, sa nu mai vb ca nu mai aveam unghii de la atata tastat......si cand vom avea 2 ani 4 luni vom deveni sot si sotie!!! :neyes:

al nostru a fost un caz fericit..desi nu pot nega faptul ca sunt si cazuri mai putin fericite....
avantajul netului este ca..multi , de cele mai multe ori spun ce le trece prin cap....si vazand asta..tu decizi, daca vrei sa faci pasul de a intalni cu el sau nu....


Ce poveste frumoasa!!!! Intr-adevar mare noroc si un caz tare fericit!

_________________
Nimic nu e mai dulce ca dragostea; nimic mai puternic, mai inaltator; nimic mai cuprinzator; nimic mai fericit, mai plin, mai bun...in cer sau pe pamant.

Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 06 Ian 2010, 01:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 23:44
Mesaje: 553
Localitate: suceava, madrid
maddy8 scrie:
Ce poveste frumoasa!!!! Intr-adevar mare noroc si un caz tare fericit!


:clap: ....am avut noroc sa dau peste persoana potrivita....probabil ca am coincis in timp si in spatiu :rofl:
pupicei :neyes:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 06 Ian 2010, 09:53 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
mai sunt si povesti inedite si frumoase.... casa de piatra si sa va iubiti o viata intreaga :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 06 Ian 2010, 10:48 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Eu nu sunt nici pro nici contra, exista multe moduri de a incepe o relatie.Conteaza doar calitatea oamenilor , nu modul in care ii cunosti.Poti avea o relatie nereusita si daca il cunosti prin intermediul prietenilor sau in alt mod!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 12 Sep 2010, 22:05 
Nou Venit

Membru din: 10 Feb 2006, 05:16
Mesaje: 5
PRO! in sfarsit un loc unde pot sa spun povestea mea de dragoste.
eu cu Eladio ne-am cunoscut pe net. mai precis pe hi5... sunt multe detalii in relatia nostra care ar putea starni discutii aprinse dar noi ne-am cunoscut pe net si am fost eu cea care a facut primul pas. la inceput era o joaca , eu nu cautam partener, nici macar amici... ci doar navigam... am inceput sa vorbim apoi s-a "ingrosat gluma". ne-am si vazut. au trecut cam 2 luni de cand am vb prima data pana cand m-am mutat la el in italia (el e roman din bacau, iar eu sunt din satu mare). au trecut 3 ani de cand suntem impreuna si relatia e din ce in ce mai buna si mai puternica. pe 13 august la monte carlo mi-a cerut mana, acuma cautam casa (abia astept sa scap de soacra :))) si ne organizam si nunta (un subiect complex si multe batai de cap ;) ).
deci nu pot sa fiu contra relatiilor incepute pe net.
ceea ce vreau sa zic e ca asa relatii sunt una la o mie. si e periculos cateodata sa ai incredere asa orbeste :nono: . aici in italia am auzit si cazuri in care femei au fost omorate de barbatii gasiti pe net.
eu sunt o norocoasa. am barbatul pe care l-am vrut, o relatie plina de principii, iubire, incredere... Doamne, cateodata astept o palma dupa cap de la soarta ca-mi merge prea bine. :had_d:

eu va doresc noroc a toate! :ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 13 Sep 2010, 23:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
Contra...Eu nu cred ca doi oameni care stau in spatele unui monitor se pot cunoaste si pot fi sinceri unul cu altul. Cel putin eu ma uit in ochii unei persoane atunci cand purtam o discutie, ochii sunt oglinda sufletului, pot astfel sa-mi dau seama cat de sincer e interlocutorul. Nu cred ca o relatie inceputa la distanta si poate cu o samanta de neadevar la mijloc poate duce la o casnicie de 20-30 ani. Ma gandesc la faptul ca aceia care isi cauta perechea pe net, nu sunt intru totul sinceri, cred ca strecoara cel putin o minciuna, care oricat de nevinovata este, tot minciuna ramane si in timp poate sa faca rau unei relatii.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 16 Iul 2012, 20:37 
Nou Venit

Membru din: 16 Iul 2012, 22:04
Mesaje: 5
Pro

In anumite situatii, in care distanta e un factor important poate ajuta doua persoane sa comunice, sa faca un prim pas, sunt persoane care abuzeaza sau n-ai de unde sa stii ce fel de persoana e in spatele calculatorului dar in esenta e bun. Poti cunoaste persoane cu gusturi asemanatoare care altfel greu le poti cunoaste.

_________________
...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Relatiile incepute pe Internet
MesajScris: 27 Noi 2012, 23:25 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Hi hi hi, noi prin intermediul unor prieteni insa am continuat pe net relatia de prietenie si dupa ne-am combinat :). Pot spune ca internetul a avut un punct forte in relatie :))


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România