Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Cat de mult s-a implicat / se implica soacra in organizarea nuntii?
Absolut deloc. Nu a ridicat un deget pentru nimic. 26%  26%  [ 7 ]
Ne-a ajutat cum a putut si cum i-am cerut. In rest, ne-a lasat sa facem cum vrem noi. 52%  52%  [ 14 ]
A avut cateva "pretentii", dar nimic exagerat. 15%  15%  [ 4 ]
Ne-am certat destul de rau pentru anumite chestii. 0%  0%  [ 0 ]
Nu ma pot pronunta. 7%  7%  [ 2 ]
Voturi totale : 27
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 12 Oct 2009, 12:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Iata regulile "jocului":
Fiecare isi incepe mesajul prin cuvantul "pro" sau cuvantul "contra", iar apoi argumenteaza dupa cum crede de cuviinta.
Nu cautam sa iscam certuri, asa ca e de preferat ca fiecare sa isi spuna parerea proprie, nu sa comenteze parerile celorlalti.
Cele mai interesante mesaje vor fi publicate in revista, alaturi de statistica rezultata din sondajul atasat. :hap_w:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 12 Oct 2009, 12:17 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
cat de adevarat poate fi, a mea e acra. cat se poate de acra :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 12 Oct 2009, 12:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
pro-mai a mea s-a implicat ffff mult in organizarea nuntii noastre,dar in sensul bun al cuvantului.......ea,saraca a trebuit sa mearga peste tot cu mine.....na,eu habar nu avem unde sa merg aici si ce sa fac,sotul era mai toata ziua la munca,deci am avut nevoie mare de ajutor si soacra m-a ajutat enorm si ii multumesc ptr asta......sincer ne-am inteles bine si ne intelegem inca super......a mea socra nu pot spune ca e poama acra ca m-ar bate doamne doamne

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 12 Oct 2009, 13:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
sunt pro pt implicrea soacrei in organizare nuntii dar in limita bunului simt...adica doar atat cat vror miri si nimic mai mult....la mine s-a implicat mai mult decat necesar deoarece a vrut ca toata nunta sa fie facuta de ea...ma refer din punct de vedere financiar ca pt aranjamente sau alte chesti eu am ales ce am vrut...nu pot sa spun ca este poama acra dar nici ca este cea mai buna prietena a mea...incer sa ne vedem cat mai rar si sa nu avem nici o legatura una cu alta

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 12 Oct 2009, 13:21 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
pro!in implicarea parintilor mai ales cand relatia atat cu socrii cat si cu parintii este mai mult decat frumoasa!
si contra!soacra mea nu e poama acra deloc!
la mine soacra ma ajuta mult,insa niciodata nu se impune!cand vine vb de nunta ea spune mereu:"am incredere in tine si in gusturile tale!facem cum vrei tu!"insa sa stiti ca de multe ori atat pe ea cat si pe mama le mai intreb ce parere ar avea caci am obs ca se simt si ele importante si fericite cand fac asta iar mie una imi place sa le vad asa!singurul lucru la care soacra mea a ales 100%numai ea a fost lista invitatilor din partea fam lor(unde chiar nu aveam eu ce sa comentez)in rest ne sfatuim si avem o relatie foarte armonioasa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 12 Oct 2009, 13:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Doar o mica precizare: intrebarea din chestionar si titlul subiectului nu sunt unul si acelasi lucru. Sunt cat de cat legate intre ele ca tema, dar nu exprima acelasi lucru... Adica, voi fata de titlul subiectului trebuie sa spuneti daca sunteti pro sau contra, nu fata de intrebare.
In cazul de fata daca soacra voastra este poama acra in general, sunteti pro, iar daca nu sunteti contra.
Intrebarea e separat, se refera numai la aspectul soacra-nunta.

Cred ca nu m-am exprimat eu chiar foarte explicit... Dar nu am vrut sa ma (mai) repet, intrebandu-va practic de doua ori acelasi lucru (prin titlu si prin intrebare)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 12 Oct 2009, 14:11 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
contra, numa bete in roate mi-a pus, sa purtat f urat, asta e, multumesc ca am o mama care e tanara si in putere, ely a vazut pozele de la nunta, se vede din poze ce fata avea mama mea si ce fata avea soacra-mea, ba chiar a incercat sa intoarca nunta inapoi, ca uitase ea acasa o sticla de vin :wall:
numai zic modul urat in care sa purtat dupa nunta, sa dus la mama mea si cica nu deschidem casuta de bani sa platim?? totul era platit de ai mei, niciodata nu a intrebat de ce mai avem nevoie cu nunta, ba chiar sa oferit sa ne imprumute 20 de mil pt nunta :nerv:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 12 Oct 2009, 17:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
contra.nu e poama acra, dar nu suntem cele mai bune prietene.Avem conceptii si idei diferite, de multe ori ma enerveaza, dar important e ca ne acceptam si ne respectam reciproc.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 12 Oct 2009, 18:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
laura_sandu scrie:
contra.nu e poama acra, dar nu suntem cele mai bune prietene.Avem conceptii si idei diferite, de multe ori ma enerveaza, dar important e ca ne acceptam si ne respectam reciproc.


contra. si la mine e cam la fel. la inceput a fost o tachinare din partea ei pe care nu am luat-o in seama. imi este indiferenta si, cred acum, ca si eu ii sunt eu la fel.
sa ma enervez datorita soacrei mi se pare cel mai marunt si insignifiant lucru.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 14 Oct 2009, 17:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
si eu sunt contra...soacra mea este super...nu am avut inca ce sa ii reprosez in comportarea cu mine...si sper sa ramana asa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 02 Noi 2009, 15:06 
Senior

Membru din: 11 Sep 2007, 02:25
Mesaje: 131
pro - pentru implicarea soacrei in organizarea nuntii. desi nu foarte mult :p in cazul in care sunt lucruri pe care chiar nu le mai pot face mirii
acum ma inteleg bine cu soacra, desi nu a fost intotdeauna asa.
in concluzie: pentru mine nu e poama acra :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 06 Noi 2009, 16:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Ancutta scrie:
pro - pentru implicarea soacrei in organizarea nuntii. desi nu foarte mult :p in cazul in care sunt lucruri pe care chiar nu le mai pot face mirii
acum ma inteleg bine cu soacra, desi nu a fost intotdeauna asa.
in concluzie: pentru mine nu e poama acra :nlol:

ai dreptate...dar nu neaparat sa se implice in ce ai vrea tu sa facy sau sa te contrazica...sunt lucruri pe care trebuie sa le faca si ea...inclusiv si mama mea bineinteles


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 18 Ian 2010, 12:49 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 14:29
Mesaje: 267
Localitate: Targu-Jiu
am parte de o scoacra exact ca si mama, foarte apropiata de noi, o tutuiesc de un an, mergem in oras impreuna la cumparaturi etc, e nemaipomenita si treb s afiu recunoascatoarea, stiu ca sunt rare soacrele cva ea...ma ajuta oricand, cu orice, nu m-a judecat niciodata,. a acceptat faptul ca sunt hipoacuzica DIN PRIMA (mirele meu e normal dtpdv)

si al meu are socri xca lumea, parintii mei sunt totali, ne-au facut toate voile, ce si cum am vrut, tata e innebunit dupa mirele meu, mama la fel
cred ac ne e dat de sus si tb s afiu recunoascatoare.

Va imbratisez

_________________
Maktub... așa este scris.

Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 20 Ian 2010, 14:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
in cazul asta esti o fata super norocoasa....sper sa fie asa in continuare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 20 Ian 2010, 14:42 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
puffy_is scrie:
in cazul asta esti o fata super norocoasa....sper sa fie asa in continuare

foarte norocoasa... nu toate avem parte de asemenea socrii, de fapt soacre ca ele sunt buba :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 21 Ian 2010, 15:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
foarte norocoasa... nu toate avem parte de asemenea socrii, de fapt soacre ca ele sunt buba :nlol:


a mea numai promite,dar nu face nimic din ce zice.. :eek:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 21 Ian 2010, 16:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
corina1 scrie:
a mea numai promite,dar nu face nimic din ce zice.. :eek:

pai si atunci cand deschide gura de ce nu-i dai peste nas? de ce nu-i spui ca te-ai saturat de promisiunile ei? eu asa as face....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 22 Ian 2010, 09:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
:(

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 22 Ian 2010, 12:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
wow simo.......ce poveste trista.......imi pare tare rau sa aud o asemenea poveste......dar asta e realitatea,se intampla.....bine ca voi va intelegeti,va iubiti,asta e tot ce conteaza....viata merge inainte......mult succes

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Soacra, soacra - poama acra?
MesajScris: 22 Ian 2010, 12:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
pai si atunci cand deschide gura de ce nu-i dai peste nas? de ce nu-i spui ca te-ai saturat de promisiunile ei? eu asa as face....[/quote]

de exemplu m-a sunat intr-o zi (ea e in Portugalia) si mi-a zis ca a gasit o pereche de pantofi negri pentru mine foarte draguti.si ca a dat 100 euro pe ei si o sa ai primesc cand vine acasa...chiar m-am mirat..doamne dar ce pantofi or fi asa de scumpi...dar nu am apucat sa-i vad ca nu i-am mai primit,iar cand a venit acasa mi-a spus ca mi-a adus un calcator foarte fain numai ca e la mama ei la tara ca acolo a trimis pachet..si cand vine de la ea mi-l da...a venit ,dar nu am mai primit nici calcatorul. :wall:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România