Ultima vizită a fost: Acum este 19 Mar 2024, 06:06


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 07 Mai 2010, 09:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
corina1 scrie:
eu era sa am invitati pe care sa nu-i cunosc nici eu nici sotul..ne-a anuntat cumnatul ca are si el invitati din partea lui(de zici ca era nunta lui)...nu-i cunosteam nici unul din noi..nu prea am fost de acord ca am zis ca vreau sa avem la nunta persoane dragi si apropiate..ce treaba am eu cu prietenii cumnatului...i-am trecut la meniu,ca au zis ca vin..si nu au venit,2 familii... :wall:

Offfff saracutii de voi...cumnatul asta al tau numai necazuri ti-a facut...urat urat din partea lui :wokno:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 07 Mai 2010, 09:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
SimoBobo scrie:
Offfff saracutii de voi...cumnatul asta al tau numai necazuri ti-a facut...urat urat din partea lui :wokno:


ooo..si nu e tot..asi putea sa scriu un roman prin ce am trecut din cauza lor(cumnatul si cumnata)
si apropo de invitatii care vin la nunta...noi dupa cununia civila ne-am dus in parc sa facem poze cu toti invitatii,iar dupa aia am plecat noi doi prin parc sa facem poze si singuri..si a venit cumnatul la un moment dat super nervos si a inceput sa urle la noi in parc..de la auzit o gramada de lume..."haideti odata ce dracu tot faceti ca sta lumea dupa voi"...ioi am crezut ca il omor,asa nervi mi-a facut...adica ce??invitatii se grabeau sau ce??nu pentru nunta noastra au venit...el era cel grabit..trebuia sa faca el spectacol. :curse:
si s-au umflat si la biserica nu ne-au onorat cu prezenta iar la sala au aparut pe la 12 noaptea..si toata lumea ne intreba unde sunt... :curse:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 07 Mai 2010, 10:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
corina1 scrie:
ooo..si nu e tot..asi putea sa scriu un roman prin ce am trecut din cauza lor(cumnatul si cumnata)
si apropo de invitatii care vin la nunta...noi dupa cununia civila ne-am dus in parc sa facem poze cu toti invitatii,iar dupa aia am plecat noi doi prin parc sa facem poze si singuri..si a venit cumnatul la un moment dat super nervos si a inceput sa urle la noi in parc..de la auzit o gramada de lume..."haideti odata ce dracu tot faceti ca sta lumea dupa voi"...ioi am crezut ca il omor,asa nervi mi-a facut...adica ce??invitatii se grabeau sau ce??nu pentru nunta noastra au venit...el era cel grabit..trebuia sa faca el spectacol. :curse:
si s-au umflat si la biserica nu ne-au onorat cu prezenta iar la sala au aparut pe la 12 noaptea..si toata lumea ne intreba unde sunt... :curse:

Da iubita stiu de incidentul asta ni l-ai povestit si de aceea am zis asa despre cumnatul tau.... :hug:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 07 Mai 2010, 10:44 
Nou Venit

Membru din: 07 Aug 2008, 16:46
Mesaje: 10
din experienta mea, fetelor, va spun ca nu e bine sa conditionati starea voastra de spirit din ziua nuntii de lucruri circumstantiale, cum ar fi ceea ce fac sau zic rudele, chelnerii, fotogtafii, invitatii, etc.

trebuie sa fie lucru hotarat ca in ziua nuntii veti fi bucurosi, nu veti lua in seama decat ce e constructiv si pozitiv, iar...peste atitudini ca a cumnatului poti trece taindu-i pur si simplu elanul razboinic "dar de ce esti atat de afectat?" "ai si alt motiv sa fii atat de suparat?"...etc, intrebari care constientizeaza de obicei comportamentul deplasat, iesit din context.

cat despre primirea invitatilor...fiecare cum stie ca are oamenii: cu multi apropiati poti aparea si mai tarziu, cu multi necunoscuti le poti pune si hostese, cu multi care tin la prezentari formale, ii intimpini cu ambele perechi de parinti..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 07 Mai 2010, 13:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Castigatoarea zilei de ieri e cotcodacii. Si cum nu vrem sa credeti ca premiem mesajele cele mai lungi :p , va las mai jos numai paragraful pentru care o premiem, nu tot mesajul. Felicitari! Trimite-mi mesaj privat cu numarul tau de telefon.

cotcodacii scrie:
cat despre primirea invitatilor, am hotarat cum trebuia sa fie: cu caldura. Ei toti erau acolo pentru noi, facusera efortul sa se imbrace in hainele lor fie noi fie de la naftalina, special pentru noi, si, daca ei facusera drumul de acasa, puteam si noi sa il facem de la masa pana la intrarea in restaurant, pentru fiecare dintre ei. Cred ca din momentul in care am realizat asta, fiecare primire, pe care am vazut-o prietenoasa, mi-a incalzit sufletul. Nu stiu daca nu ar ajuta si hostesele sau majordomii, insa, vioara unu in nunta este cuplul tanar casatorit si pe el in asteapta toti cei care vin la nunta.

Stiu ca pare greu, dar la nunta , ca in bancul cu baba si violul, daca tot nu se poate evita , macar savureaza ce ti se intampla... :nblink:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 07 Mai 2010, 13:34 
Nou Venit

Membru din: 21 Feb 2008, 18:48
Mesaje: 20
ma bucur enorm pentru tine cotcodacii! meritai, asa cum am mai spus :napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 07 Mai 2010, 14:03 
Nou Venit

Membru din: 08 Aug 2008, 16:38
Mesaje: 5
va multumesc mult,
piperitza iti multumesc si iti datorez un vot, esti mai mult decat draguta.
Mai sunt 3 saptamani de concurs, asteptam cu interes subiectele viitoare...
premiile sunt, asa cum se vede si in chenarul de pe margini, splendide! Mor de nerabdare sa le primesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 11 Mai 2010, 10:19 
Nou Venit

Membru din: 03 Oct 2008, 18:25
Mesaje: 7
Consider ca primirea la restaurant trebuie sa o faca mirii in primul rand, impreuna cu nasii si parintii.La noi in zona se in intampina invitatii cu sampanie si piscoturi :flowers: si pupici multi .Bineinteles ca domnisoarele de onoare trebuie sa fie la intrare, pregatite sa puna cocardele invitatilor. Anul trecut am fost la nunta unei bune prietene..au facut undeva in aer liber, o locatie de vis pentru petreceri deosebite....si mi-a placut foarte mult primirea. Mirii stateau impreuna cu nasii la intrare si faceau poze cu fiecare familie care venea, bineinteles intampinarea era cu sampanie si piscoturi.Mi s-a parut foarte buna ideea si de bun gust. Spre dimineata , fotograful mergea la fiecare masa si impartea pozele. Super idee! :napplause: Mi-a mai placut ca la intrare se afla un LCD pe care se derulau poze cu mirii...derularea cronologica a vietii in imagini......inclusiv fotografii din ziua nuntii . Chiar mi-a placut! :napplause: :heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 11 Mai 2010, 14:51 
Nou Venit

Membru din: 03 Feb 2010, 21:07
Mesaje: 7
Noi am dori sa intampinam invitati cu o cupa de sampanie :nchampagne: si cate o florea rosie pentru fete, femei fetite de la gladiole, florile mele preferete,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 11 Mai 2010, 18:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
si noi am intampinat nuntasii la intrare cu sampanie si piscoturi dar cred ca a fost mai dragut la Laura (parca ea a povestit ca au intrat ultimii si au fost aplaudati ).nici nu stiu ce sa zic....am stat cu nasii pe langa usa pana au intrat toti...doar ca veneau pe rand si trebuia sa fim mereu pe faza,sa sarim cu cupele.am fost la nunti unde atunci cand soseau noi invitati se oprea melodia care canta si incepea Marsul..nu stiu ce mars exat nuptial/al miresei..habar nu am.un pic cam enervant :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (06.05)Primirea invitatilor
MesajScris: 21 Ian 2013, 13:10 
Nou Venit

Membru din: 21 Ian 2013, 13:57
Mesaje: 7
invitatii trebuie intampinati de catre miri, nasi si parinti, trebuie serviti cu un pahar de sampanie si eventual le poti adersa cateva cuvinte la microfon


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România