Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:23


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 12:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Astazi m-am gandit la un subiect foarte practic: muzica de la nunta voastra. Sunt sigura ca majoritatea dintre voi deja v-ati hotarat asupra melodiei de deschidere, dar nunta nu se termina dupa "valsul miresei" - din fericire. :party: :party: :party:
Bazandu-va pe experienta voastra de nuntasi, dar si pe preferintele personale, care sunt melodiile care nu trebuie sa lipseasca de la nunta voastra? Care sunt "must-have"-urile pe care le veti impune Dj-ului? Alegeti asadar 5 melodii, fara de care nu va puteti inchipui mireasa, nu neaparat intr-o ordine (puteti include si melodia de deschidere) ca sa intelegem un pic din atmosfera pe care o vreti la nunta voastra.

P.S. Si, daca vreti, spuneti-ne si una pe care "sa nu dea Cel de Sus sa o aud, ca il strang de gat ep DJ" :wall: :wall: :wall:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 12:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
Melodiile care nu vor lipsi de la nunta mea:

1) Chayanne - Tiempo de vals (melodia de deschidere)

2) Brasoveanca

3) Meneaito (incredibil, dar scoate de fiecare data oamenii la dans)

4) Sarba (indiferent care tip, eu una nu ma pricep sa le deosebesc)

5) Hora

Nu vreau sub nici o forma: "Pusca si cureaua lata" si maneaua aia cu mireasa care sa joace pe masa

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 12:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
melodiile care nu trebuie sa lipseasca de la nici o nunta si care nu au lipsit nici de la a mea sunt:
-valurile dunarii a fost melodia de deschidere la nunta mea...consider ca este mult mai elegant un vals pt dansul mirilor iar noi am ales ceva clasic...
-dansul pinguinului si menaito care inveseleste atmosfera si scoate lumea la dans
-sarba
-hora
in principui trebuie sa fie toate genurile de muzica pt a fi pe placul tuturor si a se distra toata lumea dar trebuie tinut cont si de conditile mirilor...
nu am vrut la nunta mea sub nici o forma manele si dedicatiile...a fost singura conditie care a fost pusa lautarilor

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 14:59 
Nou Venit

Membru din: 05 Mar 2010, 17:46
Mesaje: 5
Daca ma intrebi de titlul pieselor s-ar putea sa ma incurc astfel incat eu cred ca nu ar trebui sa lipseasca cateva genuri de muzica si mai ales:
Valsul mirilor (e un spectacol atat de frumos cand danseaza cei 2 miri)
Muzica populara
Muzica slow
Muzica disco (mai ales cu piesele in voga :ndance: :nmusic: )

si cel mai tare.....

MUZICA GRECEASCA...(e tot un fel de populara, dar de-a altora)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 15:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2009, 15:23
Mesaje: 639
Localitate: Piatra Neamt
Well....dupa parerea mea muzica si bautura conteaza enorm la o nunta si noi ne dorim sa impacam gusturile tuturor....nu prea sunt de acord cu acei miri ''neconventionali'' care nu tin cont si de dorintele invitatiilor si aleg muzica strict dupa placul lor si la nunta danseaza doar pers tinere din gasca lor(va spun asta pt ca am participat la o nunta la care s-a dat doar rock si punk si erau invitati de toate varstele care au ramas cu un gust amar dupa aceasta nunta,totusi nu era o petrecere intre prieteni....)dar fiecare face la nunta lui dupa cum considera. Din fericire noi ascultam cam orice asa k nu o sa facem nici un sacrificiu.
Revenind la melodiile pe care mi le doresc obligatoriu:
-Forever begins tonight-Patrizio Buanne va fi mel de deschidere
-Ce seara minunata-Ion Suruceanu,E scris in stele-Eva Kiss,St Banica Jr&Angela Similea-Iubeste sincer(astea sunt dorinte proprii si personale dar cred k vor fi si pe gustul celor de varsta a 2a si vreau inca cateva melodii mai vechi gen romante)
-Florin Chilian-Zece
-2-3 melodii italienesti pt ca voi avea si cativa invitati italieni si vreau sa se simta si ei putin bagati in seama ....si cum romanul e distractiv pe orice muzica sper ca si astea le vor fi pe plac;
-bineinteles muzica populara(brasoveanca,perinita etc),hore,sarbe,muzica lautareasca veche
-un colaj cu mai multe melodii celebre staine si romanesti


Si nu vreau manele,dedicatii si alte prostii...aaa nici dansul pinguinului si musamaua sau care mai sunt acum in voga...sincer nu ma vad topind dupa cum e melodia....nu am nimic cu cei carora le plac dar la nunta mea nu...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 16:56 
Nou Venit

Membru din: 14 Iul 2008, 18:34
Mesaje: 11
Pentru nunta mea am ales urmatoarele,
Fuego -Ce seara minunata
Dansul pinguinului
Brasoveanca
Muzica populara cu sarbe si hore
Muzica usoara


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 21:29 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Pentru nunta noastra :

shania twain - from this moment
brasovanca
dansul pinguinului
menaito
melodia nasului

si evident muzica pt toate gusturile invitatii trebuie sa se simta cat mai bine imreuna cu noi si muzica conteaza f mult dupa parerea mea asa ca voi incerca sa-i impac pe toti abordand toate genurile muzicale.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 21:49 
Nou Venit

Membru din: 10 Mai 2010, 02:09
Mesaje: 12
Cu siguranta nu vor lipsi :
-Dansul pinguinului
-populara: coragheasca, sarba, batuta moldoveneasca
-directa 5- am nevoie de tine;
-Brasoveanca
-Meneaito


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 21:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Must have-urile de la nunta noastra vor fi :
1.Anastasia - Once Upon a December
2.When A Man Loves A Woman - Michael Bolton
3.La Isla Bonita - Madonna
4.I Just Can`t Stop Loving You - Michael Jackson
5.Holograf - Dincolo de nori
Muzica bineanteles ca va fi de toate genurile pentru toata lumea...si greceasca,populara,blues,vals,horele specifice,macedoneasca(ador horele lor)ce este in trend din muzica pop,r&b etc etc etc
Punem pret pe muzica veche anii 80'
Exclus manele !!!!!!!!!

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 22:31 
Nou Venit

Membru din: 04 Sep 2008, 18:11
Mesaje: 14
1. Andre Rieu - Second Waltz
2. populara- din formatie nu va lipsi saxofonul
3. dansul pinguinului
4. brasoveanca
5. meneaito


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 22:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
atmosfera este creata prin muzica si completata de invitati si alte elemente. in orice caz:
am cateva melodii pe care vreau sa le ascult neaparat la nunta mea, insa nu prea multe, pentru ca de aceea am ales o formatie si nu dj. una e sa fie melodie originala, iar alta.. imaginati-va cum ar canta un solist o melodie de-a lui Celine Dion, sa spunem? mai bine ma lipsesc!
asadar, printre altele, voi dori urmatoarele melodii:
Mai frumoasa - Laura Stoica
Let's twist again
Shania - You;re still the One
Have i told you lately (that i love you)?
Meneaito si dansul pinguinului.
hore, sarbe..
oricum, va fi si un karaoke la un moment dat, abia astept acest moment :nmarried:

ce NU vreau sa aud la nunta mea: esti mireasa vietii mele .. si manele. fac criza daca aud asa ceva.
la melodia de deschidere inca ne mai gandim, momentan au ramas 2 pe lista si niciuna nu vrea sa cedeze..

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 18 Mai 2010, 23:48 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:03
Mesaje: 397
Localitate: Bucuresti
De la nunta noastra nu trebuie sa lipseasca urmatoarele melodii:
- Francois Feldman - Les Valses De Vienne (valsul nostru);
- Stefan Banica Jr- Poveste (melodia noastra);
- Holograf - sa nu-mi iei niciodata dragostea;
- Bzn - dance, dance.
- brasoveanca
Binenteles ca vom avea toate genurile de muzica astfel incat toata lumea sa se simta bine :party:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 19 Mai 2010, 08:24 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
am ascultat orice la nunta, muzica de nunta, dar momentul in care a fost intradevar deosebit a fost acela in care acordeonistul a cantat ciocarlia numai si numai din acordeon, un moment sublim, in rest am avut musamaua, pinguinul, toate horele care trebuiau sa fie la o nunta, toata noaptea sa stat in picioare pe ring, asta cred ca a contat f mult, de preferat sa fie formatie, mizez cel mai mult pe formatie :~*
singura chestie care am avut de obiectat la tort cand ni se va aduce, sa nu aud cantareata cum imi canta la sfarsit melodia " alta data" :eek:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 19 Mai 2010, 09:57 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 17 Dec 2009, 01:00
Mesaje: 258
1.Chayanne - Tiempo de vals (melodia de deschidere)
2.George Benson si Roberta Flack - You Are The Love Of My Life
3.Jody Bernal - Loco por ti (melodia noastra)
4.Love and Marriage - Frank Sinatra
5.Brasoveanca

Exclus manele si rock!

_________________
Nimic nu e mai dulce ca dragostea; nimic mai puternic, mai inaltator; nimic mai cuprinzator; nimic mai fericit, mai plin, mai bun...in cer sau pe pamant.

Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 19 Mai 2010, 10:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
amely ce dans e acela musamaua? nu am auzit in viata mea,pe cuvant de onoare.......poate exista si in cta dar are alta denumire

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 19 Mai 2010, 13:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Acesta este mesajul castigator de ieri. Felicitari manu86! Astept mesaj privat de la tine cu numarul de telefon unde te putem contacta. Ah, si poate ne explici care e faza cu "musamaua", ca vad ca nu sunt singura care nu stie despre ce e vorba O:) .

manu86 scrie:
Well....dupa parerea mea muzica si bautura conteaza enorm la o nunta si noi ne dorim sa impacam gusturile tuturor....nu prea sunt de acord cu acei miri ''neconventionali'' care nu tin cont si de dorintele invitatiilor si aleg muzica strict dupa placul lor si la nunta danseaza doar pers tinere din gasca lor(va spun asta pt ca am participat la o nunta la care s-a dat doar rock si punk si erau invitati de toate varstele care au ramas cu un gust amar dupa aceasta nunta,totusi nu era o petrecere intre prieteni....)dar fiecare face la nunta lui dupa cum considera. Din fericire noi ascultam cam orice asa k nu o sa facem nici un sacrificiu.
Revenind la melodiile pe care mi le doresc obligatoriu:
-Forever begins tonight-Patrizio Buanne va fi mel de deschidere
-Ce seara minunata-Ion Suruceanu,E scris in stele-Eva Kiss,St Banica Jr&Angela Similea-Iubeste sincer(astea sunt dorinte proprii si personale dar cred k vor fi si pe gustul celor de varsta a 2a si vreau inca cateva melodii mai vechi gen romante)
-Florin Chilian-Zece
-2-3 melodii italienesti pt ca voi avea si cativa invitati italieni si vreau sa se simta si ei putin bagati in seama ....si cum romanul e distractiv pe orice muzica sper ca si astea le vor fi pe plac;
-bineinteles muzica populara(brasoveanca,perinita etc),hore,sarbe,muzica lautareasca veche
-un colaj cu mai multe melodii celebre staine si romanesti


Si nu vreau manele,dedicatii si alte prostii...aaa nici dansul pinguinului si musamaua sau care mai sunt acum in voga...sincer nu ma vad topind dupa cum e melodia....nu am nimic cu cei carora le plac dar la nunta mea nu...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 19 Mai 2010, 13:49 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
Felicitari manu :hap_w:

Ps La multi ani Cora...multa sanatate si tot ce iti doresti :nparty: :nparty:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 19 Mai 2010, 14:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2009, 15:23
Mesaje: 639
Localitate: Piatra Neamt
[quote="coradyne"]Acesta este mesajul castigator de ieri. Felicitari manu86! Astept mesaj privat de la tine cu numarul de telefon unde te putem contacta. Ah, si poate ne explici care e faza cu "musamaua", ca vad ca nu sunt singura care nu stie despre ce e vorba O:) .



Multumesc frumos :hug:
Ti-am trimis mesaj privat :ok: La multi ani! si multa sanatate iti doresc :ncake: :nchampagne:
Legat de musama....mai bine vedeti cu ochii vostri decat sa explic eu :p http://www.youtube.com/watch?v=UnhTU1C9Vew

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 19 Mai 2010, 17:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
felicitari manu.....uite acum ma uit sa vad si eu ce e musamaua.....nici dansul pinguinului nu ma incanta prea tare sincer
p.s.: oeps,am vazut acum....este ptr prima data in viata mea cand vad acest dans...nu l-am vazut in viata mea si am fost slava domnului la nunti in romania.....ciudat :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (18.05) Top 5 melodii de nunta
MesajScris: 19 Mai 2010, 19:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2009, 15:23
Mesaje: 639
Localitate: Piatra Neamt
elyt1000 scrie:
felicitari manu.....uite acum ma uit sa vad si eu ce e musamaua.....nici dansul pinguinului nu ma incanta prea tare sincer
p.s.: oeps,am vazut acum....este ptr prima data in viata mea cand vad acest dans...nu l-am vazut in viata mea si am fost slava domnului la nunti in romania.....ciudat :rofl:


Merci iubito :hug:

Curios k n-ai auzit din cate stiu esti din Cta nu?Eu intelesesem k in dobrogea se practica si acum s-a extins la restul...acum Dzeu mai stie :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România