Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 10:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Poate cel mai "impamantenit" obicei de nunta de pe la noi este cel cu furatul miresei. Cred ca mai corect ar fi sa se numeasca "evadarea" miresei, pentru ca de cele mai multe ori mireasa chiar isi doreste sa fie furata, sa fie dusa intr-un loc dragut, pentru ca mai apoi sa vada ce e dispus mirele sa dea sau sa faca pentru a o primi inapoi.

Asadar, povestiti-ne ce intamplari haioase (sau din contra) ati vazut cu ocazia furatului? Ce s-a cerut si ce s-a dat? Si mai ales, unde vreti sa mergeti cand veti fi furate - daca vreti?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 10:58 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
o intreaga nebunie a fost la partea asta, m-au furat si m-au dus in club, din club am fost in port de-am facut poze si toata lumea vroia sa se pozeze cu mine :blink:
in locul meu sa imbracat un prieten in mireasa,cu peruca blonda, facut ca lumea si pe sub rochie a avut un pantalon din acela cu scula, nu va zic ca toti erau in picioare sa-l filmeze pe naomi :rofl:
a iesit un ditamai showul, toti au zis ca asta au fost cel mai tacanit moment :njump:
nu am vrut sa lipsesc mai mult de o ora si nici nu am lipsit :clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 11:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
N-am vrut sa fac un P.S. din asta, asa ca va povestesc intr-un mesaj separat.

Am fost acum vreo 3-4 ani la o nunta in Norvegia, unde mirele era roman, dar mutat de foarte mic acolo... deci era mai mult norvegian. Ca demni reprezentanti ai Romaniei :p , ni s-a cerut de catre invitati sa propunem si ceva ce "se face" la nuntile romanesti... mai ales, ca vazusem tot felul de obiceiuri nordice cu acea ocazie...
Si ne-am gandit, ne-am gandit... si am hotarat sa furam mireasa. :D Le-am spus catorva invitati in ce consta obiceiul ca sa ne zica daca li se pare deplasat sau ceva... ca, na... cultura lor... cine stie?! Le-am zis ca ii vom cere mirelui sa vina descult, pe jos, pana intr-un anumit loc si sa isi "convinga" mireasa sa vina inapoi cu o declaratie de dragoste sau, ma rog, cu ce va vrea ea. :neyes: Zis si facut... a furat sotul meu mireasa, impreuna cu un alt var de-al lui si au plecat cu masina. Nu plecasera bine, ca invitatii s-au apucat sa ii povesteasca mirelui cum intelesesera ei ca se face obiceiul asta... iar mirele, saracul, s-a descaltat si astepta cuminte, cu picioarele goale, telefonul de la "rapitori" :rofl: Uitasem sa le spunem ca are loc o negociere, ca trebuie sa sune intai rapitorii... ni se paruse evident :)). Nu am sa uit niciodata cum si-a pus el tacticos sosetele in pantofi si cum statea el cu pantalonii suflecati, si cu picioarele goale in iarba intreband in stanga si-n dreapta "now what?" :rofl:
Mireasa pe de alta parte a fost foarte incantata ca poate sa ii ceara orice si i-a cerut direct ea, prin telefon, sa ii cante un cantec in romaneste ca sa se intoarca inapoi. Nu mai stiu daca a fost sugestia ei, sau ideea lui, dar el i-a cantat la telefon... ati ghicit... "maiaaahi, maiahuuu" :rofl: , care, de altfel, se potrivea foarte bine in context ("vrei sa pleci si nu ma, nu ma iei..."), iar ea s-a intors de bunavoie... :neyes:

Nu a iesit un adevarat "furat", dar a fost dragut, si as putea zice ca a iesit chiar mai bine decat ne gandisem noi :)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 11:38 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Da, cred ca acest obicei cu furatul miresei l-am intalnit la toate nuntile, uneori a iesit frumos, alteori nu. Am intalnit si eu mireasa barbat care a venit inapoi si a dansat cu mirele si cu nasul, am intalnit mirese care au lipsit 2 ore, altele care au lipsit 30 min (ceva normal, nu mi se pare frumos sa lipsesti atata timp de la nunta ta)...si am intalnit mirese care nu s-au lasat furate deloc, trageau baietii de ea sa plece si ea nu vroia nici cum.

Mai nou, am intalnit si miri furati, o chestie care mie nu imi place deloc...hai sa ne furam toti, unul pe altul si sa danseze chelnerii !!!

La ultima nunta (weekend-ul trecut) mireasa a fost dusa in mall, afara ploua ....din fericire pana la ora 14:00 a fost soare si frumos iar apoi a plouat intr-una, fara oprire. Astept caseta sa vad ce au facut in mall :))

La nuntile la care am fost s-a cerut: o lada de bere, whisky, streaptease, dansul cu portocala intre 2 baieti, "paharul gol" (nu stiu ce denumire are, dar baietii beau tuica pana la fund pana se gata tuica din canceu), sa cante, sa fluiere pe o melodie...etc.

Sper ca atunci cand o sa fiu mireasa sa ma fure cineva cunoscut, care sa ma inteleaga ca nu vreau sa lipsesc mult de la nunta mea, sper sa nu fie deja alcolizat, eventual se poate planui inainte cine si cand sa ma fure...cat despre locatie sa-si puna baietii mintea la contributie, dar vreau sa fie un loc frumos!

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 12:04 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
apropo de chestia asta cu furatu miresei, ce-am vazut pe un dvd, fata unei prietenea de-a mamei, furata, adusa inapoi, ce sa-i faca la mire, e uite cum 5 fete l-au legat fedeles, la ochi la maini, i-au bagat mirelui un ou pe pantalon, ou crud, adica sa intre pe un crac si sa iasa pe celalalt, e nu va imaginati cum o tipa de fata cu mireasa ii descheiea slitul si ii baga mana la propriu sa ii plimbe oul ala, bineinteles cautand si altceva :really:
mireasa se ingalbenise la fata dar isi pastra zambetul, ala era extaziat si aia cu mama in pantaloni mirelui :eek:
ma lasat paff :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 12:15 
Nou Venit

Membru din: 21 Feb 2008, 18:48
Mesaje: 20
o doamne ce porcarie cu oul si legatul fedeles....oribil!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 13:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
wow, amely, cred ca eu ca mireasa le pocneam pe alea acolo :lol: . tu nu ne pui o poza cu a 2-a "mireasa" de la nunta ta?
si mai nou se fura nasul, nasa, socrul mic :ninja: .. ce sa mai zic? sper ca la noi sa nu fie alte furaciuni decat al miresei.. mi se pare cam tras de par sa se fure soacra mare.
nu planuiesc momentul, vreau sa fie ceva natural.. nu ma gandesc cine, ce, unde, cand, cum. stiu doar ca nu vreau sa lipsesc prea mult :,

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 13:42 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
cat, nu iti poti da seama ce mom jenant la propriu :eek:
la nunta de sambata au anuntat prietenii mirelui ca sa furat mirele inaintea miresei, urat lucru, lasa asa cum trebuie sa fie si gata, ce-ar mai fi sa ii luam pe toti unu cate unu si ce rezolvam?? :ninja:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 14:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2009, 15:23
Mesaje: 639
Localitate: Piatra Neamt
Da...din pacate uneori se ajunge la niste extreme...ciudate sa le zic...cum a zis si cat cred k le-as da vreo 2 alora,n-as putea sa fiu calma si zambitoare.
Noi acum vreo 2 ani am mers la o nunta,am furat mireasa(respectiv al meu viitor sot care a copilarit cu mirele,un alt prieten f bun de al lor,verisoara miresei si cu mn),nu va zic ce suparat a fost mirele si ce circ a facut k el nu voia sa i se fure mireasa(dar nu zisese nimic dinainte k sincer nu ne complicam) si mireasa era in culmea fericirii k a fost furata,apoi se certa cu mirele ei la tel incercand sa-i explice k asa e traditia...i-am adus-o inapoi,dar oricum a fost urat,un intreg circ degeaba.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 15:29 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:03
Mesaje: 397
Localitate: Bucuresti
Imi place ideea de a fi furata mireasa dar nu mai mult de o ora, ca pana la urma e petrecerea mirilor si trebuie sa se bucure si ei de ea.
Detest faza cu furatul mirelui, nasilor... etc, traditia e sa se fure mireasa nu toti invitatii.
Nu-mi place nici idee de a venit in lipsa miresei un baiat imbracat in mireasa :nono: .
Acum 3 ani am fost la o nunta unde ginerica si-a pus prietenii sa-i pazeasca mireasa sa nu cumva sa o fure cineva, iar prietenii in gluma au luat-o ca asa vorbise mireasa cu ei, nu pot sa va spun ce tantam a facut la intoarcere, ca el nu plateste nimic, ei sa-i dea lui, ca el i-a pus sa o pazeasca nu sa o ia ... :O no comment in astfel de cazuri.
La o alta nunta acum 2 ani, eram noi frumusel pe ring si dansam cu mireasa si a venit un necioplit (ca altfel nu ii pot spune) si a impins-o pe saraca mireasa din hora de a izbit-o de usa de la intrare, de s-a invinetit pe mana, a plecat cu ea taras de parca era un sac de cartofi si acum cand ma uit la casete ma sochez :woow: .
Sper sa nu am parte de astfel de oameni la nunta mea :nono:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 17:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
:rofl: :rofl: ha feteleor ce m-ati facut sa rad.....amely cred ca le strangeam de gat pe cele care indrazneau sa ii umble in pantaloni sotului meu,ce zambet ,ce calm,nu as fi acceptat asa ceva sub nici o forma
sunt intr-ul totul de acord cu furatul miresei dar intr-un mod placut si cred ca orice viitor mire trebuie sa aiba macar habar de traditiile unei nunti in Romania,sa fim seriosi,sunt sigura ca fiecare dintre noi a fost macar odata in viata la o alta nunta unde s-a tinut cu siguranta aceasta traditie.
din pacate eu nu am avut parte la nunta mea de asa ceva,desi fratii mei au vrut sa o faca,am preferat sa nu......in primul rand petrecerile unei nunti aici incep la ora 21:00 si se termina in jurul orei 01:00 deci timpul este mult prea scurt ca sa poti plecat tu ca mireasa chiar si ptr 30 min de la propria nunta-petrecere...
in al2lea rand nimeni nu ar fi inteles ce,unde,cum ,de ce? (desi al meu sot a fost la 2 nunti in romania si stia de aceasta traditie,sunt sigura ca ar fi participat dar nu i-ar fi placut prea mult)......ar fi iesit poate urat
iar in al3lea rand sincer nu prea aveau unde sa ma duca si va imaginati ca nu aveam de gand sa stau pitita pe undeva prin boscheti si sa ma joc de-a v-ati ascunselea cu olandezi :rofl: :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 18:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
eu sunt pro furat mireasa...si eu am fost furata la nunta mea si dusa intr-un club...imi place aceasta traditie atata timp cat este facuta pt amuzament si distractie si nu pt a castiga ceva...ma dispera situatile cand mireasa este luata cu forta de anumiti meseni cu care nu are mai nici o tangenta si se cere pt rascumpararea ei diverse sume de bani sau sticle de alcool... nu sunt de acord sa lipseasca mai mult de o ora pt ca in fond este nunta lor iar meseni au venit pt ei si sa se distreze impreuna si nu sa stea sa astepte ore in sir sa vina mireasa...am vazut ca mai nou a inceput sa se fure mirele, nasa, nasu etc...nu sunt de acord cu asa ceva...cred ca este de ajuns sa se fure mireasa si atat...
un alt lucru care ma deranjaza sunt mirii care nu stiu de gluma si fac scandal daca se fura mireasa sau daca li se cere ceva sa faca pt ea

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 18:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
O ora mi se pare enorm sa lipsesc de la nunta mea...faza cu mersul in club in nici un caz...sa se uite ca la desene animate toti pustanii la mine asa cum m-am uitat si eu la randul meu :eek:
Nu-mi place aceasta traditie...sincer va spun...nu-mi place neam !!!!
Nu vreau sa plec o secunda de la nunta noastra,de langa toti cei dragi noua,din acea atmosfera unica plina de buna dispozitie,fericire,muzica :nono:
Apropiatii mei stiu asta dar bineanteles ca vor fi prieteni care deja mi-o coc,primesc amenintari etc....daca se va intampla voi lipsi maxim maxim 20-30 min si vom face poze pe faleza...nu plec departe de iubirea mea,nu vreau :love:
N-am vazut nimic impresionant apropo de "furatul miresei"pe la nunti(si am fost la zeci de nunti la tineretea mea :rofl: )...vesnica ora in care lumea se plictiseste sau vreun terminat se imbraca in mireasa si face caterinca :woow:
Ceva "regizat",de bun gust si frumos organizat poate ar fi...dar asa nu !!!

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 19:38 
Nou Venit

Membru din: 14 Iul 2008, 18:34
Mesaje: 11
Am participat in vara la o nunta in care bineinteles sa furat mireasa[a fost dusa intr-un club] si ca rascumparare sa cerut o punga de 5 kg de detergent si era ora 23.pana la urma sa gasit detergentul.
La nunta mea as vrea sa fiu furata dar sa fiu dusa intr-un loc linistit cum ar fi un parc pentru ca o sa am nevoie de un respiro.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 22:22 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
Se pare ca nu sunt singura ca a vazut tot felul de ciudatenii pe la nunti :huh:
Faza cu furatul mirelui am vazut-o pentru prima data acu 10 ani la o nunta la tara la bunicii mei unde a cununat fratele tatei. Mireasa a fost furata abia la dimineatza de vreo 4-5 prieteni, toti tzapeni si au tarat-o prin toti boschetii si prin toate gradinile din apropierea caminului cultural pana in casa unei prietene, unde au tinut-o mai bine de jumatate de ora pe veranda cu lumina stinsa. In tot acest timp, matusa si unchiul meu se rugau de toata lumea sa aduca mireasa mai repede ca sa o dezgateasca si sa plece. Odata aparuta mireasa s-a constatat ca a disparut mirele... ia mirele de unde nu-i. Unchiul meu era disperat, matusa mea il avea pe cel mic in brate care plangea de mama focului... nu va puteti imagina ce haos era acolo... unde mai pui ca era in octombrie si se cam lasase frigul. Intr-un final au venit 2 fete si au cerut o naveta de vin ca sa aduca mirele. A adus rapid cineva cateva sticle de vin si fetele s-au repezit sa le dea pe gat. In acel moment s-a mai "trezit" un chefliu : "bai hai s-o furam si pe nasa ca sa ne mai dea de baut"... norocul lui ca i-a pus cineva in mana o sticla de vin si l-a trimis acasa altfel ii sarea unchiul meu de gat la cat de nervos era.
Cat despre furatul miresei, la noi se face astfel: daca se fura inainte de ora 12 noaptea plateste nasul rascumpararea, iar daca e dupa ora 12 plateste mirele dar nu se practica faza cu barbatul imbracat in mireasa.
La majoritatea nuntilor la care am participat a fost cam la fel: se fura mireasa, este dusa in discoteca sau club, apoi se cere rascumparare bautura si evident un moment artistic din partea mirelui; de multe ori este pus sa danseze o melodie cu mireasa in brate.
Anul trecut am fost la o nunta in Focsani. Mireasa furata de la nunta noastra a fost dusa la o alta nunta, la restaurantul de vis-a-vis iar mireasa de la nunta respectiva au adus-o la noi. A dansat cam 10 min si apoi s-au rascumparat miresele. Nu stiu cati sunt de acord cu faza asta, dar mi s-a parut mai ok decat un barbat imracat in mireasa care sa se prosteasca in fata mirelui si a nasului... mi se pare penibil (X) .
Mi-am adus aminte acum ca si tatal meu a furat mireasa la o nunta acu 18 ani in urma :~* . Pe vremea aia nu prea erau telefoane mobile deci mirele trebuia sa-si caute mireasa. Si ce credeti ca a facut tatal meu? Impreuna cu un prieten au luat mireasa si au stat afara in tufisurile de langa cantina cat sa plece mirele si ceilalti, apoi s-au intors si au asteptat jos langa scari(sala fiind la etaj) sa se intoarca mirele cu tot alaiul. Toti s-au pus pe ras ca mirele a fost pacalit.
gata cu povestile... momentan nu-mi mai aduc aminte si altceva.
Sa va zic cum mi-ar placea sa fie la nunta mea :nblink: as vrea sa fiu furata de "mascati", iar mirele sa fie sunat si sa primesca cateva indicii despre locul unde sunt si sa aiba timp limita sa ma gaseasca. Daca nu ma gaseste la timp trebuie sa negocieze... si atunci sa vedem cat valoreaza miresuca lui :rofl:
ce ziceti?

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 23:43 
Nou Venit

Membru din: 10 Mai 2010, 02:09
Mesaje: 12
http://www.youtube.com/watch?v=U7oKru0Pm-c una din cele mai tari farse ale lui Buzdugan legate de furatul miresei. :rofl:
O idee de furat mireasa suuuuper http://www.youtube.com/watch?v=GS892Y73m4Y&translated=1


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 20 Mai 2010, 23:55 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
gelena scrie:
http://www.youtube.com/watch?v=U7oKru0Pm-c una din cele mai tari farse ale lui Buzdugan legate de furatul miresei. :rofl:
O idee de furat mireasa suuuuper http://www.youtube.com/watch?v=GS892Y73m4Y&translated=1


deci ceva de genul asta as vrea eu http://www.youtube.com/watch?v=GS892Y73m4Y&translated=1
doar ca mi-ar placea sa ma salveze miresoiul :nblink:

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 21 Mai 2010, 00:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
draguta ideea si cu schimbul de mirese, dar am fost la o nunta si mirele nici nu voia sa se uite la noua mireasa, ca e urataaaaaaaaaaa.. cum sa ii zici asa ceva unui om?! Doamne fereste, ce nesimtit.. :eek: :eek: cum s-o fi simtit saraca femeie?
am mai citit ca vor fetele sa le fure superman, zorro .. si astea mi se par trase rau de par :lol:
ar trebui sa fie ceva normal, finut, nu planuit pana la ultimele detalii. bine ca nu impun unele mirese si lenjeria intima pe care o vor purta rapitorii :rofl:

edit: la o alta nunta la care am fost s-au cerut 5 sticle de JD.. :wacko:

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 21 Mai 2010, 00:09 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
Cat, stiu ca ar trebui sa fie ceva natural, fara planuri si alte chestii, dar mi s-a pus pata rau de tot pe chestia asta :~* . Oricum in cazul meu nu ar fi greu de realizat, deoarece iubi a lucrat ca bodyguard in timpul facultatii, iar fostii lui colegi de munca inca mai lucreaza in domeniu.

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (20.05) S-a furat mireasa!
MesajScris: 21 Mai 2010, 00:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2009, 15:23
Mesaje: 639
Localitate: Piatra Neamt
Lady_Anamaria scrie:
Cat, stiu ca ar trebui sa fie ceva natural, fara planuri si alte chestii, dar mi s-a pus pata rau de tot pe chestia asta :~* . Oricum in cazul meu nu ar fi greu de realizat, deoarece iubi a lucrat ca bodyguard in timpul facultatii, iar fostii lui colegi de munca inca mai lucreaza in domeniu.


Lady dak tu asa iti doresti...go for it! Doar sa nu fie scenariul prea elaborat si sa dureze prea mult...chiar nu-s deacord cu disparitia prelunjita a miresei de la propria-i nunta!
Dar e ok ideea :ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România