Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 21 Mai 2010, 11:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Un alt obicei importat care prinde din ce in ce mai mult si care, desi nu face parte din nunta propriu zisa, este in stransa legatura cu ea, este petrecerea burlacilor si, mai recent, petrecerea burlacitelor.
Voi aveti de gand (sau chiar ati pus in practica) sa va sarbatoriti "burlacia"? Dar pe el, il veti lasa sa aiba o petrecere a burlacilor? Cine ar trebui, in opinia voastra, sa organizeze astfel de "nebunii": mirele insusi, cavalerul de onoare, nasul sau poate... chiar mireasa? :~*
Ce? cum? unde?... cat? :-` Povestiti-ne tot :D.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 21 Mai 2010, 13:24 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
mi-ar placea sa am o ultima seara de "libertate" cu prietenele mele :lol: si ar trebui si el sa aiba o petrecere a burlacilor, daca isi doreste
eu cred ca ar trebui organizate de prietenele miresei, respectiv de prietenii mirelui, sau pot fi chiar cavalerii si domnisoarele de onoare cei care organizeaza, dar asta nu e o regula
Eu as incepe mai dupa-amiaza, sa ma relaxez putin cu fetele: cosmetica, manichiura, pedichiura, coafura... iesim in oras sa mancam ceva, apoi la un cocktail intr-un club, ne miscam si noi putin funduletele :back: , iar dupa toate astea mergem la mine si stam la barfe pana dimineatza(asta facem de obicei dupa ce iesim in oras) :party: ... cam asa as vrea "petrecerea burlacitelor"... nu vreau streeperi, showuri, nimic iesit din comun... doar eu si fetele mele :,

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 21 Mai 2010, 13:34 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
noi ne-am gandit f bine daca sa facem petrecerea asta sau nu separat. pur si simplu nu am vrut niciunul, mereu suntem impreuna, bine iesim si separat, eu cu fetele, el cu baietii dar sfarsim prin a ne gasii cu totii :rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 21 Mai 2010, 14:37 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2007, 18:04
Mesaje: 25
inca nu sunt foarte sigura daca sa fac o petrecere de final de burlacie, dara daca va face viitorul meu sot, am sa fac cu siguranta, pentur ca nu pot sa fiu mai prejos .. cum sa-l stiu pe el la petrecere, iar eu sa stau chinuita in fata televizorului :wall: ?!! si daca tot petrecem mi-ar placea sa merg in club cu toate prietenele mele, sa dantuim :had_d: , sa avem streaperi ... ca doar nu degeaba sarbatoresc ultima seara de libertate!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 21 Mai 2010, 17:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
nu vreau asa ceva, pentru ca pentru mine nu ar marca nimic. libertatea de a iesi doar cu fetele o am si acum. de ce s-ar schimba ceva daca ne casatorim? in plus, ar trebui sa fac ceva doar pentru ca asa e la moda?
prefer sa stam impreuna in seara de dinainte, sa mai facem ultimele pregatiri, o baita buna, un ceai, un masaj, multe promisiuni... :~* ca sa concluzionez, vreau sa ne pregatim cat de cat sufleteste pentru cele ce vor urma. asadar, vom sta acasa.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 21 Mai 2010, 23:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Cat_Eyes scrie:
nu vreau asa ceva, pentru ca pentru mine nu ar marca nimic. libertatea de a iesi doar cu fetele o am si acum. de ce s-ar schimba ceva daca ne casatorim? in plus, ar trebui sa fac ceva doar pentru ca asa e la moda?
prefer sa stam impreuna in seara de dinainte, sa mai facem ultimele pregatiri, o baita buna, un ceai, un masaj, multe promisiuni... :~* ca sa concluzionez, vreau sa ne pregatim cat de cat sufleteste pentru cele ce vor urma. asadar, vom sta acasa.



petrecerea burlacelor nu tb facuta neaparat cu o seara inaintea nuntii.Noi o organizam inainte cu o saptamana de obicei.Am inchiriat cabana, am facut petreceri in club, petreceri cu tema, seri de bowling, in functie de cum o cunosteam pe mireasa.
Oricum, de fiecare data a iesit minunat.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 21 Mai 2010, 23:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Am fost la petrecere de burlacite si m-am distrat dar tre sa recunosc ca am sfarsit prin a ne intalni cu baietii... :love:
Nu sunt fan al acestei petrceri si nu cred ca e nevoie de un asemenea eveniment ca sa ies cu fetele,sau el cu baietii :ndance:
De obicei petrecerea se face in sambata dinaintea nuntii si nu cu o seara inainte de nunta ! asa stiu eu :unsure:
Chiar ieri ne-a povestit verisorul meu din SUA ca a petrecut la o asemenea petrecere....pe langa faptul ca au avut striptease 100% real au avut si o prostituata pe care-au impartit-o frateste "cot la cot" cu ginerica... :woow: ASA NU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :nono: niste mari idioti ca altfel nu le poti spune :gun:
Noi cred ca vom face o petrecere cu gasca in sambata dinaintea nuntii...in care sa ne destrabalam maxim...asa ca-n tinerete...sa bem tequilla,sa dansam "manele" :rofl: ...sa facem asa o caterinca maxima de dragul amintirilor de cand eram pustani,inconstienti,rebeli,fara griji,responsabilitati etc...o petrecere cu motto-ul :FII LIBER MAXIM....da MAXIM AM ZIS !!!!!!!!!!! :rofl:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 22 Mai 2010, 14:16 
Nou Venit

Membru din: 10 Mai 2010, 02:09
Mesaje: 12
ultima seara de libertate este o seara importanta pentru viitorii miri insa nicunul din ei nu trebuie sa exagereze oricat ar insista prietenii-cei care organizeaza petrecerea de burlacie!In concluzie, consider ca prostituatele nu au ce sa caute la o astfel de petrecere!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 23 Mai 2010, 10:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
valeu....atunci cata iubire era din partea lui ginerica daca a participat si el la imparteala........
cata prostie exista pe lumea asta.....nashpa faza....daca stioa mireasa cred ca nu mai exista ca ginerica el.......
mda....eu nu am facut o petrecere a burlacitzelor si nici el....ne-am distrat impreuna......a fost frumos......
cu toate ca ne erau promise iesiri....si mie si lui....cu tot flul de bazaconii....pe mine nu ma tenteaza nici barbati dezbracati nici nimik.....poate doar sa faca striptease al meu....dar nu de fatza cu toate fetele :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 24 Mai 2010, 09:32 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Prietenele mele in frunte cu viitoarea nasa au spus ca o sa-mi organizeze o petrecere a burlacitelor.E interesanta ideea , eu o tratez ca o seara cu fetele nicidecum ca o sera de libertate,dezmat etc.Pentru mine ideea de de striper ,prostituate etc este total anapoda.Adica ai hotarat sa faci pasul cel mare,esti in o realtie de ceva timp inseamna sa-ti tradezi persona cu care urmeaza sa-ti imparti toata viata,no way !
Ideea de petrecere in sine este interesanta si imi place pt mine e ca o iesire cu fetele de care am parte si acum nu e ceva iesit din comun.
Pe mine m-ar incanta mai mult poate o petrecere in pijamale cu fetele in care sa ne facem unghiile,sa ne punem masti ,sa ne uitam la o comedie la albume foto de cand eram mai tinere .

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 24 Mai 2010, 11:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Castigatoarea zilei de vineri este Lady_Anamaria, pentru mesajul de mai jos. Felicitari, astept mesaj privat de la tine, cu numarul de telefon unde te putem contacta!

Lady_Anamaria scrie:
mi-ar placea sa am o ultima seara de "libertate" cu prietenele mele :lol: si ar trebui si el sa aiba o petrecere a burlacilor, daca isi doreste
eu cred ca ar trebui organizate de prietenele miresei, respectiv de prietenii mirelui, sau pot fi chiar cavalerii si domnisoarele de onoare cei care organizeaza, dar asta nu e o regula
Eu as incepe mai dupa-amiaza, sa ma relaxez putin cu fetele: cosmetica, manichiura, pedichiura, coafura... iesim in oras sa mancam ceva, apoi la un cocktail intr-un club, ne miscam si noi putin funduletele :back: , iar dupa toate astea mergem la mine si stam la barfe pana dimineatza(asta facem de obicei dupa ce iesim in oras) :party: ... cam asa as vrea "petrecerea burlacitelor"... nu vreau streeperi, showuri, nimic iesit din comun... doar eu si fetele mele :,


Iar castigatoarea saptamanii trecute, obtinuta prin tragere la sorti, este lily. Felicitari si tie, si, la fel, astept numarul tau de telefon printr-un mesaj privat!

:clap: :clap: :clap:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 24 Mai 2010, 12:57 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
coradyne scrie:
Castigatoarea zilei de vineri este Lady_Anamaria, pentru mesajul de mai jos. Felicitari, astept mesaj privat de la tine, cu numarul de telefon unde te putem contacta!
:clap: :clap: :clap:

:woow: :eek: :woow:
nu-mi vine sa cred... e prima data cand castig ceva ... nu ma asteptam :~* ... va multumesc din suflet :hug:

:had_d: :had_d: :had_d: am castigaaaaaaaat :ndance: :party: :hap_w:
ma scuzati... am cam luat-o razna :~* am inceput sa tip prin camera ca am castigat si iubi se uita la mine cu niste ochi :eek: ... nu stia care-i treaba :nlol: si a citit si el mesajul de pe ghid si a inteles :nlol: acu m-am calmat si am reusit sa va scriu si eu mesajul :ndance:

sunteti cei mai tari :clap:

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 01 Iun 2010, 18:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
coradyne scrie:
Iar castigatoarea saptamanii trecute, obtinuta prin tragere la sorti, este lily. Felicitari si tie, si, la fel, astept numarul tau de telefon printr-un mesaj privat!

:clap: :clap: :clap:

ce ametita sunt...eu nu am vazut ca am castigat cu toate ca am citit dar nu am fost atenta...noroc ca m-a anuntat coradyne...dupa ce am vazut mesajul ei pe privat am inceput sa citesc si eu sa vad unde scrie si am gasit...yupi yupi :had_d:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 01 Iun 2010, 21:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
felicitari lily!! :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (21.05) Ultima seara de "libertate"
MesajScris: 02 Iun 2010, 04:11 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Da, asa e, felicitari!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România