Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:02


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: (27.05) Ce nu fac eu pentru nunta?
MesajScris: 27 Mai 2010, 12:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Nunta e de cele mai multe ori o motivatie extraordinara sa faci lucruri pe care pana atunci le-ai tot amanat: sa te apuci de sport, sa nu mai mananci seara, sa iti albesti dintii etc.
Asadar, tu ce hotarari din astea ai luat pentru a fi o mireasa desavarsita? Ai de gand sa te apuci de mers la sala, de masaje, poate de electrostimulare? Poate iti faci un tratament anti-pistrui :p sau iti duci sprancenele la cel mai tare "sprancenist"... Poate te tenteaza un machiaj semi-permanent, sau poate, din contra, incerci sa scapi de un tatuaj care se vede din rochie...
Ce "sacrificii" (impropriu spus) esti dispusa sa faci pentru a arata super in ziua aceea? Pe care insa, le consideri total inutile?

Iar, daca ai avut deja nunta, stii deja... trece intrebarile la timpul trecut :)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (27.05) Ce nu fac eu pentru nunta?
MesajScris: 27 Mai 2010, 12:26 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Cred ca toate vrem sa fim frumoase si sa ne simtim bine in pielea noastra in ziua nuntii. Orice sacrificiu merita !

Sportul si mancatul seara nu ar trebui respectate doar inainte de nunta ci tot timpul, iar albirea dintilor e un lucru important la aspectul nostru, dantura trebuie sa arate si sa fie impecabila.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (27.05) Ce nu fac eu pentru nunta?
MesajScris: 27 Mai 2010, 15:33 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Eu pentru nunta am renuntat la stilul de viata pe care il duceam din punct de vedere alimentar si am reusit sa dau jos in decursul a opr luni - 16 kg .Sunt foarte bucuroasa si ma simt nemaipomenit in pielea mea.Nu voi renunta la acest stil de viata dupa nunta din contra voi incerca sa-l imbunatatesc renuntand la fumat.
De asemenea pana la nunta voi face o vizita la dentist pentru dinti mai albi si cu siguranta imi voi lasa sprancenele sa mai creasca (si le voi lasa pe mana unei bune cosmeticiene)deoarece sunt ca doua liniute in acest moment pt ca sunt anti talent la pensat :wall:
Cam astea ar fi "sacrificiile " pe care le voi face pt nunta (e impropriu spus) deoarece pt mine nunta a fost o motivatie .

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (27.05) Ce nu fac eu pentru nunta?
MesajScris: 27 Mai 2010, 19:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
eu cu 3 luni inainte de nunta nu mai trebuia sa fac nimik....slaba eram destul, poate chiar prea slaba la 40 de kg( din cauza serviciului)......dar cum am renuntat la servici si m-am apucat de anticonceptionale , in 2 luni de zile am ajuns un mic butoias ....si cu kg pe care le aveam inainte si cu cateva in plus...vreo 52....
eram intr-o stare de alerta ca sa zic asa......nu stiam ce sa mai fac....dar am facut exercitii ,am renuntat la sucurile mele preferate ( pepsi , cola , fanta) si la pretioasa ciocolata pe care nu o lasam delok....dar cum nunta mea era cea mai importanta am lrenuntat la ce era mai putin important.....uite asa am reusit sa incap din nou in rochitza mea de stare civila , care bineinteles daca ma chinuiam sa o i-au pe mine la 52 de kg cred ca plesnea :nlol:
Cat despre albirea dintilor , multumesc Lui Dumnezeu ca m-a inzestrat cu dinti frumusei ......si nu a trebuit sa fac nimik......
La sprancene a fost foarte amuzant.....de obicei reusesc sa ma pensez foarte dragutz singurica....dar cu cat m-am chinuit mai mult sa le fac perfecte , cu atat le-am stricat mai tare.....erau si strambe si inegale.....m-am lasat pagubasa si le-am lasat sa creasca .......de la salon am iesit foarte multumita.......


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (27.05) Ce nu fac eu pentru nunta?
MesajScris: 27 Mai 2010, 23:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Hmmmmmmmmmm cred ca e primul subiect al zilei la care n-am nimic interesant de spus.....
Toate aceste lucruri le fac pentru fiecare zi a vietii mele si nu numai pentru nunta....sala,diete,mers la "sprancenist"(tare comica asta Cora :rofl: )...etc
Nu voi face nici un "sacrificiu"in privinta fizicului meu doar pentru nunta....in fiecare zi a vietii noastre ar trebui sa aratam impecabil,sa fim ingrijite,sa ne simtim bine in pielea noastra,sa radiem de incredere si sa generam respect prin asta ! :napplause:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (27.05) Ce nu fac eu pentru nunta?
MesajScris: 27 Mai 2010, 23:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
nu fac nimic special.. cat mai mult natural. nu vreau sa creez o impresie, o iluzie. asa sunt eu .. si cu asta basta. epilatul, pensatul etc nu se pun, pentru ca fac parte din "rutina" lunara/saptamanala. incerc sa urmez o dieta si sa fac miscare pentru o viata sanatoasa in general.
nici nu cred ca as avea timp de masaje, pilates, aerobic sau altele.

PS: pentru mine exista viata si inainte si dupa nunta :nwink: .. deci...

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (27.05) Ce nu fac eu pentru nunta?
MesajScris: 27 Mai 2010, 23:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
Mai am mai putin de 2 luni pana la nunta si inca nu am facut nici un sacrifiu si nici nu ma tenteaza asta. De ce sa fac sacrificii pentru nunta, la urma urmei important e sa ma simt bine in piela mea, sa fiu cea mai fericita in ziua nuntii. Eu ma simt bine asa cum sunt, de slabit poate as fi incercat, dar deoarece am ramas gravida cu 3 luni :had_d: inainte de nunta acest lucru nu il mai pot face.

Sa ma pensez, sa-mi albesc dintii, sa ma epilez sunt chestii obisnuite pe care le fac indiferent de ocazie. Ma voi pensa asa cum fac in fiecare luna, imi voi face manicura un pic mai deosebita (cu model pe unghiii-nelipsite de la orice ocazie, specialitatea surorii mele), imi voi albii dintii (pentru ca oricum ii curat anual), voi folosi un machiaj simplu si natural.

Mi-aduc aminte de ce mi-a zis coafeza la un moment dat sa imi faca suvite roscate pentru nunta? Pentru ce sa-mi stric parul si sa imi schimb look-ul doar pentru ca sunt mireasa? Mai ales ca imi ador parul in forma pe care o am acum.

Prin urmare, la nunta mea, voi fi cea mai fericita mireasa, pentru ca ii voi avea pe cei dragi si pentru ca ma simt bine in pielea mea.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (27.05) Ce nu fac eu pentru nunta?
MesajScris: 31 Mai 2010, 11:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Oups... Acum mi-am dat seama ca am uitat sa public numele castigatoarei de joi... :wall: :wall: :wall: Sa-mi fie cu iertare... :nbump:
Iata mesajul castigator. Felicitari "puffy_is"! Ne "auzim" pe privat.
P.S. Si scuze inca o data! :sad:

puffy_is scrie:
eu cu 3 luni inainte de nunta nu mai trebuia sa fac nimik....slaba eram destul, poate chiar prea slaba la 40 de kg( din cauza serviciului)......dar cum am renuntat la servici si m-am apucat de anticonceptionale , in 2 luni de zile am ajuns un mic butoias ....si cu kg pe care le aveam inainte si cu cateva in plus...vreo 52....
eram intr-o stare de alerta ca sa zic asa......nu stiam ce sa mai fac....dar am facut exercitii ,am renuntat la sucurile mele preferate ( pepsi , cola , fanta) si la pretioasa ciocolata pe care nu o lasam delok....dar cum nunta mea era cea mai importanta am lrenuntat la ce era mai putin important.....uite asa am reusit sa incap din nou in rochitza mea de stare civila , care bineinteles daca ma chinuiam sa o i-au pe mine la 52 de kg cred ca plesnea :nlol:
Cat despre albirea dintilor , multumesc Lui Dumnezeu ca m-a inzestrat cu dinti frumusei ......si nu a trebuit sa fac nimik......
La sprancene a fost foarte amuzant.....de obicei reusesc sa ma pensez foarte dragutz singurica....dar cu cat m-am chinuit mai mult sa le fac perfecte , cu atat le-am stricat mai tare.....erau si strambe si inegale.....m-am lasat pagubasa si le-am lasat sa creasca .......de la salon am iesit foarte multumita.......

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România