Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 28 Mai 2010, 11:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Nu stiu daca voi v-ati dat seama, dar astazi e ultima zi in care mai comentam Subiectul Zilei... :( Mda, au trecut deja 4 saptamani... :sad:

De aceea, astazi vorbim despre finaluri, dar despre finaluri vesele si anume... despre luna de miere. Alergatura s-a terminat, invitatii au plecat multumiti, totul a iesit perfect - sau daca nu, asta e - iar tu si sotul tau sunteti oficial Dl. si Dna. Si cu aceasta noua titulatura, o luati frumusel la picior catre... catre ce? Unde vreti sa va petreceti luna de miere? Preferati un loc calm si relaxant, cu all inclusive, sau, dimpotriva, v-ati dori sa faceti ocolul Pamantului in 80 de zile, daca ati avea banii necesari? Preferati plaja si marea, sau prospetimea statiunilor montane? Si, nici nu v-am intrebat, cand plecati: imediat dupa nunta sau la prima aniversare :p ? Si cat stati? Si cu ce va umpleti timpul pe acolo, in afara de lucrurile evidente (:kiss: :kiss: :kiss:) ?

Hai sa ne inchipuim pentru o clipa ca banii nu sunt o problema... Care e luna voastra de miere ideala?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 28 Mai 2010, 16:06 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 19:58
Mesaje: 272
Localitate: Suceava
Da.....:) deja imi fuge gandul la luna de miere si abia astept.
Este foarte greu de ales un punct turistic si asta mai ales daca nu tii cont de bani :nblink: .
Gandul imi fuge acum spre o insula insorita cu palmieri si flori vii colorate unde apa e albastra si limpede......dar in acelasi timp mi-as dori sa am si niste obiective turistice de vizitat.
Daca mi-as permite prima destinatie dorita ar fi in America de Sud ( Brazilia, Peru-Lima sau La Paz) sau Asia ( Indonezia, Thailanda sau Japoinia) :) suna frumos, nu?
In cele din urma cred ca vom pleca in Egipt, Tenerife, Turcia sau Paris cu all inclusive.....sper sa luam cea mai buna decizie si sa ne simtim foarte bine.

_________________
[color=#FF8080]Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 28 Mai 2010, 18:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
s-a terminat deja luna cu Subiectul zilei?mie mi se parea ca doar ce a inceput :( a fost f faina ideea ta Cora,ne-ai mai scos din amorteala :)
cat despre luna de miere ideala?chiar ca e greu sa te decizi daca nu tii cont de bani :)
ideal cred ca este sa pleci la 2,3 zile dupa nunta,sa ai putin timp la dispozitie sa intre totul in normal.sa fie cel putin 2 saptamani :nblink: mi-ar placea sa combin cateva zile la Paris cu cateva intr-o insula tropicala .

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 28 Mai 2010, 18:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
Luna de miere..... eu visez la o escapadă la munte, intr-un loc linistit, cu multa verdeata, flori. De mica mi-am dorit sa-mi petrec luna de miere sau cateva zile dupa nunta, la o cabana in varful muntelui.
Am ales pentru luna de miere sa mergem in Maramures, la o pensiune la poalele muntilor. Am noroc ca si sotul a fost de acord cu ideea mea, asa ca dupa nunta, la vreo doua zile vom pleca in sa petrecem cateva zile in Maramures, vizitand tot ce se va putea pe acolo. Din pacate nu vom putea sta mult timp pentru ca va trebui sa ne intoarcem la munca :cry:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 28 Mai 2010, 22:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Luna de miere este organizata deja pe traseul :Italia-Spania-Londra-Paris...probabil imediat dupa nunta.In toate locatiile stam la prieteni,mergem cu masina si va dura 2 saptamani !
In visele mele....luna de miere dureaza O LUNA in Europa si America :love:
Noi nu suntem genul care vrem sa lenevim,sa ne "odihnim"cat mai mult...vrem agitatie,multe locatii...am merge peste tot cu avionul....vreau sa vad New York,Miami,Egipt,Antalya,Paris...pffffffffffffffff deja sar peste ocean cu prea mare usurinta... :rofl:
Toata lumea as vizita-o...as vrea sa cunosc noi culturi,traditii,oameni,stiluri de viata...sa vad mare si munte intr-un loc...de fapt...asta as vrea eu sa fac TOT TIMPUL...sa ma plimb in lumea intreaga !!!! :had_d:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 28 Mai 2010, 23:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
visul tau cred ca il avem mai toate simo:D
noi am fost in Grecia si dupa cum stiti am fost cu prietenii cu masinile personale....a fost un drum plin de peripetii , cand gps-ul zicea faceti la stanga.... iar la stanga era prapastie:)):)):)) nu tine cu noi gps-ul asta :nono: apoi pt faptul ca nu am gasit cazare la ora 10 noaptea a fost socant:)) si pe moment foarte stresant mai ca ma bufnea plansul.....noroc ca eram obosita si nu mai dadeam asa mare importanta.....am dormit in masina....si dimineatza am facut poze si am baut cafeaua pe caopta:)):)):)) a fost foarte haios ......am ras de-am pocnit de pozele alea....ce fetze mai aveam......nu cred ca as mai repeta experienta asta niciodata , de aia am decis de acum sa plecam cu pachet all inclusiv.....nu cred ca as mai rezista o noapte la dormit in masina cand stiu ca e luna de mea de miere....dar s-a compenat totul cu incepuul zilei..........cand ieseam pe balcon vedeam marea.....la 3 pasi de noi...absolut superb.......nu am cuvinte........


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 29 Mai 2010, 09:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
Punct si ;de la capat;.. - asta inseamna ca va pregatiti sa implementati un nou concurs?
la subiect:
noi vom merge in Mexic 2 saptamani. de mult timp ma atrage america latina.. si acesta a fost un bun prilej de a-mi satisface dorinta de a merge acolo.
apa curata, delfini (imaginati-va: inot cu delfinii! - e unul dintre lucrurile pe care le astept cu mare nerabdare),nisip fin, servicii de calitate, noi doi, dimineti in care admiram rasaritul din pat, istorie, zambete, libertate, iarasi noi..
vom face si excursii in zona si cred ca vom avea timp si de vizitat putin capitala. macar o zi.. inca nu am planuit asta, vreau sa ajungem acolo si apoi vedem ce si cum. oricum urmatoarea pe lista e tot o tara din zona aceea, deci am avea timp si cu alta ocazie sa mergem in capitala. poate vom decide sa ne bucuram de resort, de apa calda, de soare.. si sa lenevim. e luna de miere, asa ca vreau sa ne relaxam la maximum si sa ne bucuram unul de altul.
din punctul meu de vedere, o luna de miere incepe dupa nunta, la o saptamana-doua-trei, si nu dupa jumatate de an- un an. de aceea vom pleca la cateva zile dupa eveniment.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 31 Mai 2010, 11:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Castigatoare de vineri este bianca24miresica pentru mesajul de mai jos. Felicitari! Astept mesaj privat de la tine cu numarul de telefon unde te gasim.

bianca24miresica scrie:
Da.....:) deja imi fuge gandul la luna de miere si abia astept.
Este foarte greu de ales un punct turistic si asta mai ales daca nu tii cont de bani :nblink: .
Gandul imi fuge acum spre o insula insorita cu palmieri si flori vii colorate unde apa e albastra si limpede......dar in acelasi timp mi-as dori sa am si niste obiective turistice de vizitat.
Daca mi-as permite prima destinatie dorita ar fi in America de Sud ( Brazilia, Peru-Lima sau La Paz) sau Asia ( Indonezia, Thailanda sau Japoinia) :) suna frumos, nu?
In cele din urma cred ca vom pleca in Egipt, Tenerife, Turcia sau Paris cu all inclusive.....sper sa luam cea mai buna decizie si sa ne simtim foarte bine.


Iar castigatoarea saptamanii, obtinuta prin tragere la sorti, este corina1. Felicitari si tie! Astept sa imi scrii!

Nu in ultimul rand, vreau sa va multumesc tuturor celor care ati participat in acest mini-concurs, chiar si cu un mesaj. Va astept sa fiti la fel de "pe faza" si la viitoarele concursuri Ghidul Miresei!
Intre timp, spor la taclale si distractie placuta!
:flowers: :flowers: :flowers:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 31 Mai 2010, 17:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
felicitari Bianca si Corina!! :clap:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 01 Iun 2010, 09:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
elyt1000 scrie:
felicitari Bianca si Corina!! :clap:


:hap_w: ce surpizaa..multumesc. :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 01 Iun 2010, 12:25 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 19:58
Mesaje: 272
Localitate: Suceava
Frumos.......... :hap_w: , sunt si eu printre castigatoare :napplause: .
Astept cu nerabdare premiul :nblink:

_________________
[color=#FF8080]Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (28.05) Punct si de la capat...
MesajScris: 01 Iun 2010, 16:19 
Nou Venit

Membru din: 07 Mar 2010, 20:38
Mesaje: 13
Felicitari!! Eu am aflat cam tarziu de concurs... dar in opinia mea a fost foarte frumos ca echipa GM a gandit concursul in asa fel incat sa castige cat mai multe persoane.

Felicitari si echipei si castigatoarelor!!! :clap: :clap: :clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România