Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 01:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 145 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: si linistea apasa....
MesajScris: 28 Mar 2006, 20:41 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
ooo.. pai stai bine cu pregatirile.eu am nunta pe 3 iunie . cununia tot la sf nicolae dar sunt in urma cu poregatirile. nu am luat rochia nici verichete si nici invitatii, mai ales tort nimic, mama cate mai am de facut.am o asptamana concediu, sper sa le rezolv pe toate
:mellow: am inchiriat restauratul,,MISSISSIPPI", muzica(dj evident), aranjarea salanului si am vb si la bisrica. vreau sa te intreb.ce pui in marturii? orez si bomboane sau ce?
a la luceafarul ai gasit verigehe? sunt frumoase ajuta-ma si pe mine si indruma-ma unde sa caut .dupa cum stii eu locuiesc in ct, dar fac nunta acolo si toate cumparaturile le fac dupa Pasti din bacau si nu cunosc magazinele pe acolo. ce bijuterii ai ales/.aur , argint, perlutze? astept raspuns. parul unde il faci? mama cate sunt si eu nu am facut nimic, ma apuca groaza. te pup. o zi buna


bun... s-o luam cu inceputul... :D
in marturii pun doar bomboane (nu am mai auzit de orez :D). verighetele le-am luat de la luceafarul, de la tresor d'or, dar mai sunt locuri destule de unde poti sa le iei (la luceafarul la parter sunt mai multe standuri de bijuterii). vis-a-vis de luceafarul e bjl gold (asta e in zona, de aia il mentionez :p). noi le-am luat de la luceafarul pt ca am vrut sa fie patrate si numai acolo am gasit (daca vrei sa le vezi, intra la mine, la "instrumente"); sunt simple, doar aur galben, dar poti gasi multe modele, ca ai de unde :ok:
bijuteriile nu le-am ales eu. am o prietena in israel care mi le face din cristale swarovsky, dar inca nu le-am vazut, ca n-a sosit coletul (cand soseste fac poza si pun la instrumente :D). parul mi-l fac la un salon, "florina", la o tipa, gabi. am fost acolo zilele trecute, mi-a placut si ma mai duc :ok:. salonul respectiv e langa liceul vranceanu (stie sigur soacra-ta unde e liceul :p). aaaaaaaa... nu stiu daca m-ai mai intrebat ceva :wacko:
mai ai timp de pregatiri. bani sa ai! :D noi am luat-o din vreme ca sa nu simtim prea tare la buzunar. dar tot am simtit :mellow:
totusi, eu zic sa va cautati model de invitatii... ca se apropie! :flowers:
mult succes si tine-ne la curent. daca mai ai intrebari... shoot!!!! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si linistea apasa....
MesajScris: 30 Mar 2006, 19:08 
Nou Venit

Membru din: 22 Noi 2005, 14:55
Mesaje: 10
buna...
saptaman viitoare dau comanda de invitatii. este un model dragut. un caton dreptunghiular cu o inimioara trasparenta aplicata.simplu si dragutz.problema mea este ca nu-mi gasesc pantofi crem ci doar albi de ma fac? poate ii gasesc in bacau, cand voi veni.si inca ceva unde sunt torturi bune si frumos aranjate? spui sa pun doar bomboane in marturii? la noi in ct se pune si orez(pt bogatie).si inca ceva o problema fff grava. in restaurantele din bacau s-au scos sarmalele din meniu?la noi in ct sarmaua este baza ., eu ce ma fac ?., oamenii mei vor fi suparati daca lipseste sarmaua. te pup. astept raspuns., mimi:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: si linistea apasa....
MesajScris: 30 Mar 2006, 20:12 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
buna...
saptaman viitoare dau comanda de invitatii. este un model dragut. un caton dreptunghiular cu o inimioara trasparenta aplicata.simplu si dragutz.problema mea este ca nu-mi gasesc pantofi crem ci doar albi de ma fac? poate ii gasesc in bacau, cand voi veni.si inca ceva unde sunt torturi bune si frumos aranjate? spui sa pun doar bomboane in marturii? la noi in ct se pune si orez(pt bogatie).si inca ceva o problema fff grava. in restaurantele din bacau s-au scos sarmalele din meniu?la noi in ct sarmaua este baza ., eu ce ma fac ?., oamenii mei vor fi suparati daca lipseste sarmaua. te pup. astept raspuns., mimi:lol:


la noi nu prea se mai merge pe sarmale. de obicei aperitiv, o friptura, un peste, alta friptura... si desert. dar poti sa intrebi la restaurant, poate fac, daca tii neaparat.
torturi bune si frumoase poti gasi in doua locuri: la laboratorul de la barati sau la cofetaria galbena de la piata. sunt foarte bune si fac cam orice vrei.
cat despre pantofi... eu mi-am luat cu greu doua perechi... dar din bucuresti, total intamplator :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vals
MesajScris: 06 Apr 2006, 15:01 
Junior

Membru din: 17 Dec 2005, 02:07
Mesaje: 59
Fetelor va rog eu mult de tot incercati sa dati nume de firme NUMAI pe privat....

Daca mai scapti un nume asa di cand in cand nu e nici o problema dar daca vreti sa va recomandati diferiti furnizori o puteti face pe MP ...asa ramanem in legalitate...:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vals
MesajScris: 13 Apr 2006, 01:54 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:

eu as recomanda ceva in genul anilor 50-60, de exemplu Dean Martin - That's amore!


Holograf--Sa nu-mi iei niciodata dragostea
Fuego-Te voi iubi la noapte
Holograf-Ochii tai etc
Ovidiu Komornic--Esti mireasa vietii mele
Marcel Pavel-Frumoasa mea
Seicaru sau Hrusca (nu-mi amintesc exact acum)-Nunta de flori...

Astea sunt doar cateva titluri despre care am auzit eu (printre neamurile, prietenii, cunostintele noastre) ca au fost cele mai folosite in ultima vreme...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vals
MesajScris: 17 Apr 2006, 17:03 
Nou Venit

Membru din: 22 Noi 2005, 14:55
Mesaje: 10
Citat:
buna...este un vals special cu care se deschide nunta
dak il vrei iti dau id-ul meu adeeady



ok , care este acel vals de deschidere de care spuneai?
mimisor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vals
MesajScris: 18 Apr 2006, 13:20 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
mimisor, ce-ai mai facut cu sarmalele? dar cu pregatirile cum stai? :D
eu nu mai am prea multe de facut, acum caut de zor ceva de imbracat pentru cununia civila, dar inca nu prea au aparut tinutele de vara. si culmea, acum cand nu vreau haine negre sau prea inchise la culoare (de obicei ma imbrac cu culori inchise :mellow:) tocmai acum gasesc, fir-ar! :mellow:
haideti, mai, fetelor, mai scrieti si voi ce mai faceti, ca-i slabuta tare activitatea pe forumul de bacau :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stilisti in Bacau
MesajScris: 20 Apr 2006, 20:13 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Iti dau un make-up artist super.Nu stiu insa daca nu are progamarile facute pentru nunti.Dar nu strica sa incerci.Iti spun doar ca machiaza super,si te si intreaba.Oricum tipa e de gasca.
tel. XXXXXXXXXX Casa de piatra!!!!!!!!!!!!!!:lol:


trimite-mi si mie pe privat nume, unde o gasesc si preturi eventual... cum sun eu si spun "am nr asta de telefon de pe net, dar nu stiu cum va numiti si unde va gasesc" :blink: :mellow: :p

(moderat pentru a se scoate reclama)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PASTE FERICIT!!!
MesajScris: 21 Apr 2006, 03:27 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:
Sarbatori fericite la toata lumea!:flowers:
Sa va priasca ouale, friptura si cozonacii, dar mai cu grija anul asta, ca avem nunta mare si tre sa aratam mumos:back:. Scoatem noi parleala dupa...O:)


La fel si tie, voua.. De Paste sa priviti totul intr-o lumina mai buna. Pastrati spiritul sfant al sarbatorii, imparti-ti ganduri bune si cauta-ti linistea sufleteasca. Oriunde ati fi, de Paste aprinde-ti speranta si primiti lumina in viata voastra!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: TARG DE NUNTI IN BACAU
MesajScris: 27 Apr 2006, 19:03 
Nou Venit

Membru din: 03 Feb 2006, 16:27
Mesaje: 1
VA INVITAM LA TARGUL LOCAL DE NUNTI

MARIAGE FEST BACAU 2006

LA PARTERUL MUZEULUI DE ISTORIE, LANGA BCR
IN PERIOADA 28-30 APRILIE 2006

ORAR: 10-18


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: salutare
MesajScris: 01 Mai 2006, 23:16 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
fetelor eu am ratat targul de nunti din Bacau.voi ati fost?am pierdut ceva?in rest ce mai faceti?
mi-a mai venit o idee geniala pt mine(poate va e utila si voua)
cununia civila o fac in biserica,cica se poate e o taxa de vreo 6 milioane(dar scutesc costumatia mea, a mirelui si a invitatilor de la starea civila.)voi chema ofiterul starii civile la biserica,mai intai oficiaza el apoi preotul.ma gandesc numai la timpul care-l economisesc.nu voi mai fi dupa cununie cu casa plina de invitati.voi scrie pe invitatii k la ora ? va avea loc gatitul miresei, si cununia civila si cea religioasa vor avea loc la biserica ? la ora ?. ce ziceti?


ok, asa am vrut si eu sa fac. dar am citit in ziar ca, prin hotarare de consiliu local, de la 1 martie nu se mai oficiaza casatorii in alte locuri decat starea civila :mellow: acum nu stiu ce sa zic... se platea o taxa de 5 milioane pentru faza asta... insa, acum vreo luna, am citit in alt ziar (tot local) ca "in curand" (nu spunea exact cand) nu se va mai plati taxa de 5 milioane daca vrei sa faci cununia civila in alta parte decat starea civila si nici taxa de fotograf si cameraman (daca nu stiati, e o taxa si pt asta :wacko:). acum eu nu mai inteleg nimic, iti spun doar ce am citit (urmaresc zilnic presa locala)... eu m-am cam lasat pagubasa de ideea cu ambele cununii in biserica. dar daca te interesezi la starea civila, poate imi spui si mie. eu daca mai aflu ceva te anunt.
in rest... targul de nunti a fost foarte mic, asta e tot ce pot sa-ti spun, ma asteptam la mai multe firme


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 145 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România