Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 226 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 25 Mai 2006, 20:51 
Junior

Membru din: 07 Mai 2006, 04:15
Mesaje: 68
Citat:
oooooooooo Mady esti o scumpa.Stii ca pe prietena mea cea mai buna o chema Madalina?Si ghici cum o alint!!!!!!!! MADY...Eu fac nunta la Familial,stie cineva daca e misto sau ...Nu am fost la nici o nunta acolo sinu am idee de cum e meniul sau servirea,decorarea salii etc.Daca stiti va rog sa-mi ziceti asa ca idee

Daaa
Sigur cu mare drag..
Eu tot acolo am vrut... dar dupa ce am fost la o nunta acolo.. m am linistit..
Ai grija ca te fura pe bune l ameniu
si sa nu ti lasi ce aduci de acasa..ca ei sunt strangatori..
Dar poti avea si noroc.. Cine stie..
Nu se ocupa de impodobit sala.. dar in piata unirii este o firma care face tot ce vrei... desi putin cam cu piper.. la preturi..
Avantajul la firma de decoratiuni ca ei tot intr un singur loc..
Cu familialul..daca ai stabilit un nr de persoane.. ala ramane indiferent cat se consuma tot atat platesti..
Cam atat..
Doamne ajuta..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 29 Mai 2006, 13:46 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
draga ralnied,
ai intrat pe ultima suta...
ai emotii?
cum stai cu pregatirile?
ai mai rezolvat ceva cu dj-ul?


Diana, cu ala de care ziceai tu, nu am mai reusit sa iau legatura... Ba suna si nu raspundea nimeni, ba suna ocupat...
Dar am gasit pe altcineva pana la urma si sper sa fie in regula... Mirele s-a ocupat, fiind prieten cu un coleg de-al lui de serviciu...

Emotii...hmmm.. asa si asa...
Pregatiri mai am de facut o multime... Papucei si rochie nu am...
Mai avem de luat bauturi: vin, sucuri, apa minerala...
Mai avem chiar si de impartit niste invitatii...
Dar nu prea mai avem chef de nimic, ca sunt tot mai multe discutii cu socru-meu (care e dus rau!)... Mama mea este f bolnava, tocmai a suportat o operatie, e posibil nici sa nu vina la nunta... Deci nu prea ne mai arde de nimic...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 29 Mai 2006, 17:17 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:
Daaa
Sigur cu mare drag..
Eu tot acolo am vrut... dar dupa ce am fost la o nunta acolo.. m am linistit..
Ai grija ca te fura pe bune l ameniu
si sa nu ti lasi ce aduci de acasa..ca ei sunt strangatori..
Dar poti avea si noroc.. Cine stie..
Nu se ocupa de impodobit sala.. dar in piata unirii este o firma care face tot ce vrei... desi putin cam cu piper.. la preturi..
Avantajul la firma de decoratiuni ca ei tot intr un singur loc..
Cu familialul..daca ai stabilit un nr de persoane.. ala ramane indiferent cat se consuma tot atat platesti..
Cam atat..
Doamne ajuta..
multumesc Teo,dar totusi cum e acolo?Mama mi-a zis ca se ocupa si cu decoratul,apoi servirea cum e?te rog zimi si mie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 08 Iun 2006, 23:29 
Nou Venit

Membru din: 31 Mai 2006, 14:21
Mesaje: 2
salut!si eu sunt din iasi si am nunta pe 16 septembrie :love:am niste emotii:~*da sper sa iasa bine!vroiam sa va intreb daca stie cineva cum sunt nuntile facute la biserica Barboi ca eu una am auzit numai de rau!:wacko:sper sa mai vb!va pup:p:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 21 Iun 2006, 19:51 
Junior

Membru din: 07 Mai 2006, 04:15
Mesaje: 68
Citat:
multumesc Teo,dar totusi cum e acolo?Mama mi-a zis ca se ocupa si cu decoratul,apoi servirea cum e?te rog zimi si mie


Cred ca am reusit sa scriu despre asta.. dar.. poate nu ai primit..?
Am fost serviti Ok si de sala ....decoreaza din florile primite.. nimic special/
Sa mi spui totusi si mie pe cine ei cu filmatu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 21 Iun 2006, 19:53 
Junior

Membru din: 07 Mai 2006, 04:15
Mesaje: 68
Citat:

Cred ca am reusit sa scriu despre asta.. dar.. poate nu ai primit..?
Am fost serviti Ok si de sala ....decoreaza din florile primite.. nimic special/
Sa mi spui totusi si mie pe cine ei cu filmatu?


Dar am ami utat una din miile de intrebari..
Cum faceti cu tortul?
Unde si cine il transporta?
Astept si eu un sfat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 23 Iun 2006, 02:21 
Nou Venit

Membru din: 31 Mai 2006, 14:21
Mesaje: 2
Citat:

Dar am ami utat una din miile de intrebari..
Cum faceti cu tortul?
Unde si cine il transporta?
Astept si eu un sfat


eu am sa merg la cofetarii sa intreb daca transporta tortul ei sau tre sa merg eu dar am auzit ca mai exista si coferarii unde platesti si til transporta la local!am sa ma interesez si iti mai spun detalii!cat despre forma nici eu nu stiu exact. eu vreau ceva original. eu am cateva poze daca vrei sa ti le trimit dami un msg pe forum.:flowers::pmai tinem legatura:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 24 Iun 2006, 14:29 
Junior

Membru din: 07 Mai 2006, 04:15
Mesaje: 68
Citat:

eu am sa merg la cofetarii sa intreb daca transporta tortul ei sau tre sa merg eu dar am auzit ca mai exista si coferarii unde platesti si til transporta la local!am sa ma interesez si iti mai spun detalii!cat despre forma nici eu nu stiu exact. eu vreau ceva original. eu am cateva poze daca vrei sa ti le trimit dami un msg pe forum.:flowers::pmai tinem legatura:D


Mai si eu vreau...detalii... la subiectul torturi am gasit sugestii
Acum am o problema. ca unde fac eu cu martipan sui daca mi transporta..
Si pana la urma pt o bunta mica se poate lua si taxi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 29 Iun 2006, 03:49 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
salut!si eu sunt din iasi si am nunta pe 16 septembrie :love:am niste emotii:~*da sper sa iasa bine!vroiam sa va intreb daca stie cineva cum sunt nuntile facute la biserica Barboi ca eu una am auzit numai de rau!:wacko:sper sa mai vb!va pup:p:unsure:


Bun venit! Unde faci nunta?
La Barboi, da, cam nasol e... Nu stiu de ce se bate toata lumea pe biserica aia, cand oricum:
- costa destul de mult
- totul dureaza f putin (15-20 min maxim!!!!!!)
- sunt 3 preoti si fiecare se baga cu cantatul peste altul si nu se mai intelege nimic; unul maraie, altul canta, altul vorbeste, e mare zapaceala
- se intarzie destul de mult fata de ora stabilita initial...
- ai impresia ca totul e acolo pe banda rulanta...

Nu vreau sa te descurajez, dar sunt doar cateva din impresiile mele in urma unei cununii la care am asistat la Barboi, anul trecut in ultima sambata de iulie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 29 Iun 2006, 03:54 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Salutare tuturor!
Si eu voi fi mireasa dar abia la anul, pe data de 14 iulie. Problema e ca deja ma panichez (cred ca pana la data nuntii ori chelesc ori albesc, dar una din doua sigur!!:wacko: )
Nunta o facem in judetul Suceava si am vrea o firma care sa faca tot dar pe net nu am gasit nimic in Suceava asa ca probabil ca o sa apelam la o firma din Iasi. Am 1001 intrebari si nici un raspuns si nici nu stiu pe unde sa o apuc. Deja o iau razna :((
O sa am mare nevoie de sfaturile voastre!
Tinem legatura! :ok:



Bun venit si tie! Slava Domnului, pana la anul ai tot timpul din lume sa rezolvi orice!!!!! Stai calma! Eu am facut 3/4 din pregatiri in mai putin de 2 sapt (adica ultimele 2 sapt inainte de nunta, si asta in conditiile in care de la 13 la 20.30 eram la servici, zi de zi; mi-am luat liber doar joi si vineri inaintea nuntii!)...
Asa ca sari cu intrebarile, ca sa avem la ce iti raspunde! Si sa vezi ca totul va fi bine!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 29 Iun 2006, 03:58 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
BUNA EU SUNT PETRO SI IN IULIE VOI FI MIRESIKA! vroiam sa-ti spun sa stai linistita si sa continui pregatirile pt ca nu intotdeauna viata e usoara. acum e mai greu, dar vei vedea k va fi si bine, trebuie doar sa ai tarie si sa crezi.


Bun venit, Petro (si La multi ani! pt 29 iunie!!!)... Tu unde ai nunta si pe cat iulie???

Multumesc de sfaturi, dar intre timp eu am terminat nunta (17 iunie!)...:ok: Si in seara asta ne-am adunat acasa de pe drumuri...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 29 Iun 2006, 04:11 
Junior

Membru din: 07 Mai 2006, 04:15
Mesaje: 68
Citat:

Bun venit, Petro (si La multi ani! pt 29 iunie!!!)... Tu unde ai nunta si pe cat iulie???

Multumesc de sfaturi, dar intre timp eu am terminat nunta (17 iunie!)...:ok: Si in seara asta ne-am adunat acasa de pe drumuri...

Imi raspunde cineva din Iasi l afaza cu tortul??
Daca nu Select daca nu fosta Opera.. unde i scum si cine transporta??


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 18 Iul 2006, 20:03 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Se mai marita vreo fata in Iasi anul asta?:p
Ca e cam liniste in zona...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 15 Aug 2006, 20:00 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Se mai marita vreo fata in Iasi anul asta?:p
Ca e cam liniste in zona...


Mai, eu m-am maritat... Da' voi, viitoare mirese din Iasi, pe unde umblati??? Haideti, ca s-a terminat si postul acum! Mobilizarea!!!!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 226 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România