Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 20:33


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sibiu
MesajScris: 18 Oct 2005, 23:54 
Nou Venit

Membru din: 18 Oct 2005, 23:13
Mesaje: 2
Miresici din Sibiu , tot subiectul va apartine..
Sa fi-ti iubite.
Muahh


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sibiu 2006
MesajScris: 09 Ian 2006, 04:51 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Si eu sunt in aceesi situatie ... pare ca sunt singura mireasa din Buzau desi nu este deloc asa; numai eu am cateva prietene care se casatoresc anul acesta tot in Buzau iar daca se adauga si cei pe care nu ii cunosc ... se aduca.
Cred ca ar trebui sa facem mai multa reclama acestui site mai ales in grupul nostru de prieteni, poate asa vom gasi si noi cativa concetateni dornici de a schimba cateva opinii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sibiu 2006
MesajScris: 12 Ian 2006, 00:38 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Noi avem nunta pe 19 august; cununia civila cred ca o facem cu cateva zile inainte.
Dar eu am ramas impresionata de ceea ce mi-ai spus tu referitor la faptul ca restaurantele au deja programari pentru nunti pana in 2008, adica trebuie sa stabilesti nunta cu 2-3 ani inainte?
Ce se intampla cu cei care se decid sa se casatoreasca dupa o relatie de cateva luni / un an ... trebuie sa mai astepte cativa ca sa se poata casatori?
Voi cum ati facut pana la urma?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sibiu 2006
MesajScris: 12 Ian 2006, 23:55 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Uite Ralu ... cineva din Sibiu ... :rocker:
Ma bucur pentru ca pana la urma ati gasit si voi un loc in care sa va faceti nunta. O sa fie foarte frumos ... o sa vezi, chiar daca nu este langa padure.
Rochita nu mi-am luat-o si nici nu ma grabesc. In primul rand ca eu am sa o fac la comanda iar in al doilea rand astept sa ma duc la targul de nunti ca sa am de unde alege.
Tu ce vei face? Vii la Bucuresti cu ocazia targurilor?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Revista
MesajScris: 15 Ian 2006, 22:24 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Dragele mele,
am aflat ca saptamana viitoare apare urmatorul numar din revista MIREASA (am sunat eu saptamana asta la redactie); va sfatuiesc sa o cumparati pentru ca acolo veti gasi foarte multe informatii despre organizarea unei nunti dar si adresele firmelor de care avem noi nevoie pentru cumparaturi; din toate judetele.
Va pup si eu,
Gabriela


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista
MesajScris: 16 Ian 2006, 01:55 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Dragele mele,
am aflat ca saptamana viitoare apare urmatorul numar din revista MIREASA (am sunat eu saptamana asta la redactie); va sfatuiesc sa o cumparati pentru ca acolo veti gasi foarte multe informatii despre organizarea unei nunti dar si adresele firmelor de care avem noi nevoie pentru cumparaturi; din toate judetele.
Va pup si eu,
Gabriela


Bravo Gabriela...zici de reviste... dar de catalogul nostru nu zici nimic, ca in februarie iese su catalogul (e drept ca primul nr. doar pe Bucuresti)... dar din aprilie iese si pentru tara!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista
MesajScris: 16 Ian 2006, 02:15 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Bravo ... am aflat inca ceva ... pentru provincie in aprilie.
Am considerat ca nu mai are rost sa ma repet cu catalogul Ghidul Miresei pentru ca oricum apare de fiecare data pe prima pagina si este imposibil de ratat. Eu m-am inscris pentru achizitionarea lui inca din prima zi in care am descoperit acest site; atunci mi-am facut si cont.
Si inca ceva ... organizarea unei nunti in provincie este mult mai dificila decat in Bucuresti; acolo nu sunt atatea oferte, nu prea ai de unde alege, abia daca gasesti ceva mai deosebit si pentru asta trebuie sa te pregatesti cu mult timp inainte. De aceea cu cat aceste reviste apar mai tarziu cu atat mai greu pentru noi.
E drept ca in Bucuresti si oferta dar si cererea este mare, pe cand in provincie cererea este intotdeuna mai mare decat oferta. De aici apare si vanatoarea noastra dupa tot ce ne poate ajuta pentru organizarea unei nunti de vis ... meritam si noi aceleasi visuri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista
MesajScris: 16 Ian 2006, 02:21 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Bravo Gabriela...zici de reviste... dar de catalogul nostru nu zici nimic, ca in februarie iese su catalogul (e drept ca primul nr. doar pe Bucuresti)... dar din aprilie iese si pentru tara!

Oricum, eu ma inscriu si pentru achizitionarea catalogului pentru Bucuresti dar mi-l doresc si pe cel pentru provincie.
Sa nu ma uitati!!! Please.

Multumesc anticipat! :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sibiu 2006
MesajScris: 18 Ian 2006, 01:22 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Ralu,
ceva noutati pentru nunta???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sibiu 2006
MesajScris: 29 Ian 2006, 01:30 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
invitatiile mi le face un cumnat de al meu.acuma in febr. trebuie sa ne apucam de ele. sti ce model mi a placut mult? este acuma la concurs(aicea pe site ul acesta)o invitatie cu desen animat, cu 2 insuratei care imping o masina plina de cadouri. cred ca asa. dar inca nu sunt hotarata.
ai cameraman?daca nu sa sti ca eu cunosc pe cineva care filmeaza si ti pune imaginile in asa masura incat te fascineaza.
unde mergeti in luna de miere?

Noi vrem sa mergem in Croatia. Voi la ce locatie v-ati orientat?
Cu pregatirile cum va mai prezentati? Ceva noutati?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România