Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 527 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 02 Apr 2008, 03:13 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
miresicile din galati ce fac? someaza?
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 10 Iul 2008, 15:28 
Nou Venit

Membru din: 10 Iul 2008, 15:25
Mesaje: 3
Citat:
miresicile din galati ce fac? someaza?
Dana


Nu somam:npiano::ndance:

Hello. Ce faceti fetelor? Cum merg pregatirile?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 10 Iul 2008, 18:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:

Nu somam:npiano::ndance:

Hello. Ce faceti fetelor? Cum merg pregatirile?

cum sa mearga...de minune...restaurant...nasi...tot tacamul pana la momentul asta...la tine?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 14 Iul 2008, 19:05 
Nou Venit

Membru din: 14 Iul 2008, 18:34
Mesaje: 11
buna,am si eu o nelamurire se poate face logodna fara starea civila


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 17 Iul 2008, 14:46 
Nou Venit

Membru din: 24 Iun 2008, 15:39
Mesaje: 21
Citat:
buna,am si eu o nelamurire se poate face logodna fara starea civila




buna.Nu prea cred ca merge asa. Ce intelegi prin logodna de fapt?Poate mai vorbim.Si eu sunt tot din Galati.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 21 Iul 2008, 10:53 
Nou Venit

Membru din: 10 Iul 2008, 15:25
Mesaje: 3
Citat:
cum sa mearga...de minune...restaurant...nasi...tot tacamul pana la momentul asta...la tine?


Si la noi merg relativ bine pregtirile. Deocamdata ne-am hotarat sa rezolvam cu restaurantul si cu formatia, iar pana in ianuarie-februarie sa nu ne mai stresam cu nunta. Cred ca pregatirile ce necesita atentie cu un an inainte sunt restaurantul si muzica:ok:.

Pentru yulik: se poate face si doar cununia religioasa, daca la asta te referi, dar daca nu ma insel se citeste doar jumatate de cununie.. Este vreun motiv anume pentru care ai dori doar cununie religioasa?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 21 Iul 2008, 17:27 
Nou Venit

Membru din: 21 Iul 2008, 17:11
Mesaje: 1
Citat:
buna,am si eu o nelamurire se poate face logodna fara starea civila

Buna tuturor miresicilor de 2009!
Debutez raspunzand la acesta intrebare .Se poate face logodna la biserica(o slujba speciala) si fara a merge la starea civila.
Cu toate ca la slujba cununiei se face si slujba logodnei inca sunt cupluri care doresc sa faca aceste slujbe separat.
Bineinteles ca certificatul de casatorie este absolut necesar cand se oficiaza "Taina Casatoriei" in Biserica!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 31 Iul 2008, 11:43 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
buna!

Vroiam sa va intreb daca stiti ceva de laboratorul sau cofetaria MARACHINO de pe strada Tecuci; acolo am facut comanda de tort si nu mi-au dat nici chitanta la avansul pe care l-am dat si vroiams a stiu cat de seriosi sunt....sa nu raman fara tort la nunta. :ncake:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 04 Aug 2008, 02:03 
Nou Venit

Membru din: 02 Aug 2008, 13:07
Mesaje: 4
Citat:
buna!

Vroiam sa va intreb daca stiti ceva de laboratorul sau cofetaria MARACHINO de pe strada Tecuci; acolo am facut comanda de tort si nu mi-au dat nici chitanta la avansul pe care l-am dat si vroiams a stiu cat de seriosi sunt....sa nu raman fara tort la nunta. :ncake:


prietena mea spune ca sunt seriosi si ca nu ai de ce sa iti fie frica ....fetelor mi-am inchiriat fantana de ciocolata la nunta :ndance:am gasit o firma la o nunta la care am fost invitata si mi-au dat un pret bun...nu ma asteptam dar am avut noroc ...in plus fantana care o au ei e foarte mare ....:ndance: de abia astept ...apropo:aveti la nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 22 Aug 2008, 15:40 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2006, 14:33
Mesaje: 1
Citat:
buna!

Vroiam sa va intreb daca stiti ceva de laboratorul sau cofetaria MARACHINO de pe strada Tecuci; acolo am facut comanda de tort si nu mi-au dat nici chitanta la avansul pe care l-am dat si vroiams a stiu cat de seriosi sunt....sa nu raman fara tort la nunta. :ncake:


Omul acela cica face niste prajituri .. torturi de iti lasa gura apa, si toate naturale, lapte, oua ..:).. si dupa cum au mai zis si unele fete pe aici este de incredere.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 25 Sep 2008, 19:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:

Omul acela cica face niste prajituri .. torturi de iti lasa gura apa, si toate naturale, lapte, oua ..:).. si dupa cum au mai zis si unele fete pe aici este de incredere.

orice ar fi ar trebui sa existe o chitanta,un contract ceva,ca apoi ramai cu buza umflata tocmai in mijlocul nuntii si nu e de dorit,mai ales la acest eveniment!!
iar in ceea ce priveste logodna si eu as fi interesata...stie cineva...partea aia se mai citeste la cununie daca se face logodna???:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 04 Dec 2008, 18:02 
Nou Venit

Membru din: 04 Dec 2008, 17:34
Mesaje: 1
Buna fetelor,

Voi fi si eu mireasa in iunie 2009, si am gasit liber la Royal.Ce stiti despre acest restaurant?Orice informatie este de folos.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 09 Dec 2008, 20:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
Buna fetelor,

Voi fi si eu mireasa in iunie 2009, si am gasit liber la Royal.Ce stiti despre acest restaurant?Orice informatie este de folos.

buna. stiu de royal ca e renovat si foarte dragutz.am auzit ca mancarea e ff buna,dar are incluse mai multe chestii in meniu si pretul e destul de mare.o colega a mea si-a facut nunta,era multumita.spor la pregatiri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 12 Ian 2009, 20:56 
Nou Venit

Membru din: 03 Ian 2009, 19:31
Mesaje: 15
Am auzit de la o prietena ca pe undeva prin Galati..ar fi un depozit unde sunt flori foarte ieftine.. sititi ceva de acest lucru?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 15 Ian 2009, 20:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
Am auzit de la o prietena ca pe undeva prin Galati..ar fi un depozit unde sunt flori foarte ieftine.. sititi ceva de acest lucru?

daca te referi la flori naturale eu habar nu am de acest lucru...:blink: daca e referi la cele artificiale...poate intr-un loc care se numeste depozit...se poate...fii mai exacta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 10 Feb 2009, 18:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
daca te referi la flori naturale eu habar nu am de acest lucru...:blink: daca e referi la cele artificiale...poate intr-un loc care se numeste depozit...se poate...fii mai exacta


stiti cumva daca este floraria Iris si in galati? sau o florarie ff buna care sa faca buchete dupa o poza?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 12 Feb 2009, 18:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

stiti cumva daca este floraria Iris si in galati? sau o florarie ff buna care sa faca buchete dupa o poza?



e cineva, careva sa ma ajute si pe mine cu un raspuns?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 04 Mar 2009, 12:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
buna anidaa.imi pare rau ca nu am mai intrat pe acest topic cam de mult. da exista floraria iris si in galati, insa nu e mare si nu e renumita. am fost personal si m-am interesat de flori pentru nunta mea si am fost foarte dezamagita. nu lucreaza pe ce flori vrei tu...spun ca se poate orice ,dar prefera sa lucreze dupa ce e mai simplu. florarii importante si serioase din galati sunt lotus si anthurium.de passiflora am auzit de rau, e o florarie mare intr-adevar dar am auzit ca ar fi neseriosi. daca mai vrei ceva informatii...anunta-ma pe privat ca sa raspund repede...pupik


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 04 Mar 2009, 19:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
buna anidaa.imi pare rau ca nu am mai intrat pe acest topic cam de mult. da exista floraria iris si in galati, insa nu e mare si nu e renumita. am fost personal si m-am interesat de flori pentru nunta mea si am fost foarte dezamagita. nu lucreaza pe ce flori vrei tu...spun ca se poate orice ,dar prefera sa lucreze dupa ce e mai simplu. florarii importante si serioase din galati sunt lotus si anthurium.de passiflora am auzit de rau, e o florarie mare intr-adevar dar am auzit ca ar fi neseriosi. daca mai vrei ceva informatii...anunta-ma pe privat ca sa raspund repede...pupik


multumesc mult pt mesaj. am rezolvat. o sa comand in Bucuresti si le aduc ei la Braila. am gasit exact ceea ce cautam. imi fac modelul cerut intocmai. o sa atasez buchetul pe care il vreau eu la galerie. sa va faceti o impresie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Galati
MesajScris: 06 Mar 2009, 17:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
abia astept sa vad ca model ai ales...si pt tine si pt fina...eu nu stiu cum va iesi ca nu-l fac dupa model....dar tot nu mi-ai zis cand esti nasa...:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 527 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România