Ultima vizită a fost: Acum este 24 Apr 2024, 08:34


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Piatra Neamt
MesajScris: 08 Noi 2005, 23:20 
Nou Venit

Membru din: 04 Oct 2005, 04:41
Mesaje: 2
Face cineva nunta in Piatra Neamt?

Pupici, :lips:
elena


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 08 Feb 2006, 12:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Buna miresici din Piatra-Neamt!
Am si eu o intrebare, poate reusiti sa ma lamuriti. Eu as vrea sa-mi comanda rochia de mireasa de la Agnes Toma. Am auzit ca in Piatra-Neamt ar avea magazinul de prezentare. Stiti cumva ce preturi sunt la ea la atelier? Sunt la fel ca in magazinele Alb si Negru sau mai ieftine?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 15 Feb 2006, 11:58 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
:heart:invitatii:heart:


unde pot sa gasesc invitatii de nunta mai "reusite"......
am vrut sa fec comande de pe net der nu ma incanta nici una!!!
:. ce ma fac?

(?)


Ma scuzati ca ma bag si eu ca musca in lapte... Voiam sa spun ca ce este pe net, in general se regaseste si pe la magazinele de specialitate... Pe cuvant, credeti-ma, ca sunt umblata destul de mult! E adevarat ca in Iasi, nu in Piatra...:p Dar, oricum, cred ca la fel este si la voi... Oricum, comandand direct de pe site, puteti iesi un pic mai ieftin. Dar mergand la un magazin direct, puteti vedea live invitatia dorita...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 12 Mar 2006, 22:06 
Nou Venit

Membru din: 28 Feb 2006, 00:12
Mesaje: 1
Face cineva nunta in Piatra Neamt?

Pupici, :lips:
elena[/
quote]


Da Elena,face cineva nunti si in Piatra Neamt. Intra si cauta la FURNIZORI pentru judetul NEAMT!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 21 Mar 2006, 00:48 
Nou Venit

Membru din: 04 Mar 2006, 22:41
Mesaje: 12
Citat:

da...eu. mai e un pic pana atunci si nu avem nimic pregatit, doar restaurantul


Eu mi-am facut nunta in Piatra Neamt si am continuat prin a retrai momentul cu fiecare nunta organizata...atat a fost de frumos...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 16 Aug 2006, 08:18 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
POSTAT DE ANDRAMA:


Citat:
Buna fetelor,
pentru ca la anul voi avea nunta, speram in Piatra Neamt, le rog pe fetele care au si ele nunta la anul in Piatra Neamt, sau au avut nunta in acest orasel frumos, sa imi spuna unde fac nunta, a fost greu de gasit reaturantul, cu ce probleme s-au confruntat,etc.
Va multumesc si spor la pregatiri!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 05 Dec 2006, 03:01 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
chiar nu se mai marita nimeni la anu in Piatra??? dupa ce ca mi-am gasit cu mare greu loc la restaurant:food:
sau sunteti ocupate cu pregatirile??:ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 22 Feb 2007, 21:48 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
chiar nu se mai marita nimeni la anu in Piatra??? dupa ce ca mi-am gasit cu mare greu loc la restaurant:food:
sau sunteti ocupate cu pregatirile??:ncouple:

se pare ca miresicile de Piatra Neamt , descopera mai greu forumul asta...nu pot sa cred ca nu mai e nimeni din Piatra care sa se marite anul asta:kiss:
sa dezbatem si noi probleme legate de orasul nostru, in special de primarul nostru care nu da aprobare ca sa se faca cununia civila in alta parte decat la sediul ei legal...:gun:
oare in alte orase se face si in alte locatii?
viitorul sot e din Galati si stiu ca acolo se practica cununia in aer liber la o gradina de vara, parca...numai la noi nu:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 13 Mar 2007, 20:08 
Nou Venit

Membru din: 23 Aug 2006, 22:06
Mesaje: 7
Mai e cineva care se casatoreste in piatra anul acesta :), doar ca la mine va fi foarte greu de organizat pentru ca eu sunt in Cluj. Nunta e pe 8 septembrie si macar avem sala.

Usurel, usurel toate au sa se aranjeze.

Cat despre cununia civila, nu stiam ca nu e voie in alta parte. Eu voiam sa fac cununia civila odata cu cea religioasa, adica sa vina ofiterul de stare civila la biserica. Mie imi place tare ideea.:)

Si inca un lucru...stie cineva vreun DJ bun prin Piatra? Pupici multi la toate miresicile si spor la pregatiri :heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 14 Mar 2007, 01:46 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
Mai e cineva care se casatoreste in piatra anul acesta :), doar ca la mine va fi foarte greu de organizat pentru ca eu sunt in Cluj. Nunta e pe 8 septembrie si macar avem sala.

Usurel, usurel toate au sa se aranjeze.

Cat despre cununia civila, nu stiam ca nu e voie in alta parte. Eu voiam sa fac cununia civila odata cu cea religioasa, adica sa vina ofiterul de stare civila la biserica. Mie imi place tare ideea.:)

Si inca un lucru...stie cineva vreun DJ bun prin Piatra? Pupici multi la toate miresicile si spor la pregatiri :heart:


bine ai sosit....
de asta spuneam ca nu da primarul aprobare, ca si eu o vreau la biserica, civila...
dar inca mai incerc...daca ai ceva pile bune, poate reusim...
spor la pregatiri?
apropo cand ai nunta? si unde?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 14 Mar 2007, 02:33 
Nou Venit

Membru din: 23 Aug 2006, 22:06
Mesaje: 7
Multumesc pentru primirea calduroasa :).

Eu nunta o am pe 8 sept si petrecerea va fi la Caprioara la restaurant. Pregatiri mai sunt destule si nici nu stiu de ce sa ma apuc intai :((. Dar eu sper sa iasa toate bine. In Piatra mai ajung numai la pasti, dar macar avem sala pentru petrecere, pentru ca sala am observat ca se gaseste cel mai greu.

Spor in continuare la pregatiri pentru ca am vazut ca mai ai numai un picutz pana la ziua cea mare.

Tu unde faci nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 14 Mar 2007, 02:56 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
Multumesc pentru primirea calduroasa :).

Eu nunta o am pe 8 sept si petrecerea va fi la Caprioara la restaurant. Pregatiri mai sunt destule si nici nu stiu de ce sa ma apuc intai :((. Dar eu sper sa iasa toate bine. In Piatra mai ajung numai la pasti, dar macar avem sala pentru petrecere, pentru ca sala am observat ca se gaseste cel mai greu.

Spor in continuare la pregatiri pentru ca am vazut ca mai ai numai un picutz pana la ziua cea mare.

Tu unde faci nunta?

chiar ca restaurantul e partea cea mai grea...
la Central, am rezervare cu un inainte...
oricum ne mai conversam pe aici...eu mai am putin intr-adevar...maine ma duc sa probez rochita
daca ai nevoie de ajutor in ce inseamna filmat, pozat, si ornat am sa iti recomand


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 12 Apr 2007, 15:31 
Nou Venit

Membru din: 23 Aug 2006, 22:06
Mesaje: 7
Claudytza,sper ca ti-a venit bine rochita

:). Mi-am gasit si eu in sfarsit o rochie asha cum imi doream la Mirandi si spre surprinderea mea destul de ieftinuta :ndance:. Merg numai peste doua saptamani sa o cumpar pentru ca numai atunci mai pot sa ajung pe acasa, dar nu mai am deloc rabdare, abia astept :).
Daca tot te-ai oferit sa ma ajuti cu ceva informatii atunci am sa profit de ocazie sa te intreb ce firma ai gasit pentru decorat sala si cam ce tarife au.
Tu ai sa ai la nunta formatie sau dj?
Multa bafta in continuare cu pregatirile...daca mai ai ceva de facut.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Piatra Neamt 2006
MesajScris: 07 Sep 2007, 21:53 
Nou Venit

Membru din: 23 Aug 2006, 22:06
Mesaje: 7
Maine am nunta :ndance::nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România