Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 18:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 09 Iun 2007, 16:25 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2007, 21:52
Mesaje: 10
Alte comentarii din partea mea:

Legat de tort, am vazut si am mancat tort facut la restaurantul Jiul. Este, din cate am inteles, cel mai ieftin de pe piata si mie mi-a placut. Cel de la Valcea mi se pare un pic prea dulce. Am intrebat si la cofetaria Mona, dar, am decis sa nu luam de acolo.
Prajiturile o sa le luam de la Valcea. Inca nu am dat comanda nici de tort, nici de prajituri. Am inteles ca pentru prajituri, comanda se face cam cu 2 saptamani inainte.

Rochia mi-am luat-o din Timisoara. Este destul de draguta si imi place :D. Dar, daca aveti un drum pe la Craiova, va sfatuiesc s amergeti sa vedeti si rochiile de acolo. Am inteles ca sunt destul de frumoase si foarte ieftine :).

Noi ne vom casatori la Biserica Sf. Apostoli (de langa Pasarela). Am fost sa ne programam, cred ca la sfarsitul lui aprilie. Si nu am prea avut de ales in ceea ce priveste ora, pentru ca erau deja ocupate. Dar, nu a fost vreo problema. O sa trebuiasca sa mai mergem in saptamana aceea cu nunta, sa mai vorbim cu preotul.

Din cate am vazut, tunurile de confetti, le poti cumpara si de la magazinele cu rochii de mireasa din Tg-Jiu, dar, le aduc si cei care decoreaza sala.

Apropo de decoratul salii, am vazut, intr-adevar o sala decorata de catre Iulian. Chiar se pricepe si face un decor de poveste.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 09 Iun 2007, 19:07 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2007, 21:52
Mesaje: 10
Inna,

Te-am votat. Foarte frumoasa povestea voastra si frumos exprimata :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 11 Iun 2007, 23:31 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Citat:
Inna,

Te-am votat. Foarte frumoasa povestea voastra si frumos exprimata :)



multumesc frumos!:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 11 Iun 2007, 23:41 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Si de prajiturile de la Vl unde se da comanda?

pana la urma vei lua tort de la Jiul? Nu stiam ca au cofetar acolo si fac torturi...mie pot spune ca imi place tortul de la Ambasador(fosta Dantex) ...dar eu nu ma prea dau in vant dupa praji cu frisca...dar oricum nu cred ca o sa pot papa ceva in noaptea aia:rolleyes:

Rochia eu mi-am cumparat-o deja de la Miss de pe Victoriei...adica am facut-o la comanda...un model al lor imbunatatit de mine:nwink:

cum as putea vb cu acest Iulian? deja intru in criza de timp...inca nu am pe nimeni sa imi decoreze sala...bine ca am mers la restaurant si am mai intrebat de huse...ca acum vreo doua luni m-au asigurat ca isi vor face si ei husele restaurantului...si acum intamplator am intrebat si am aflat ca de moment au renuntat la idee.:nbump:

Tunuri de confetti nu am vazut niciunde...artificii vazusem la un magazin dar pana sa ma hotarasc eu se pare ca s-au terminat. am mai vazut in angro la piata mare...dar mi-e teama ca sunt de proasta calitate. - iar de la decoratorul salii nu as vrea sa iau pentru ca sigur si el isi va pune un adaos(X)


inca ceva...voi veti avea tun de confetti la biserica? mie teama sa nu zica preotii ceva daca facem mizerie...sau la restaurant? dar macar la restaurant tb sa ne suporte ca doar cu noi fac un ban.


huh dar mult am mai scris.


aaa si inca ceva Claudia...vreau sa vad si eu rochita ta ...se poate?
:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 12 Iun 2007, 15:58 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
si uite ca uitam ce e mai important!

cameraman - fotograf cunoasteti? sau pe cine aveti sau ati avut la nunta?

si inca o data....daca stie cineva numarul lui Iulian ...il vreau si eu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Raspunsuri...
MesajScris: 13 Iun 2007, 00:47 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2007, 21:52
Mesaje: 10
Buna Inna,

Prajiturile de la Valcea se comanda cam cu 2 saptamani inainte si ti le aduc ei cu masina frigorifica, la restaurant, la ora la care vrei tu. Comanda o s-o facem telefonic. Nu am eu numarul, dar, daca te intereseaza, pot sa iti fac rost de el.

Tortul de la Jiul se comanda cam in saptamana nuntii.

Eu nu am numarul lui Iulian. Poti sa intrebi pe la restaurante...

Pentru decorat sala, noi am gasit pe cineva si am vazut exact cum o sa fie decorata sala (am mers la rest. intr-o duminica, cand decorau ei sala). Am ales decor fara baloane, doar flori. Daca esti mai romantica, sa stii ca pot sa dea drumul la porumbei, la biserica ;;)

La piata mica am vazut la un magazin, pe o strada laturalnica, confetti. Nu am intrebat cat costa.

La biserica, am ales sa nu impodobim cu numic... Ne-am gandit ca acolo nu o sa stam prea mult si poate nici nu o sa avem prea multi invitati la biserica.

Rochita mea...inca nu am poze cu ea. O sa ti-o arat, dupa nunta, probabil :D

Si cu cei care or sa ne filmeze/pozeze am vorbit de anul trecut. Trebuie sa stabilesti dinainte preturile fotografiilor, in ce format iti dau pozele si filmele si cate ore vrei sa iti filmeze. Ai grija, ca si acestia sunt destul de ocupati.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Raspunsuri...
MesajScris: 13 Iun 2007, 13:48 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Mersi!

Da, chiar as vrea numarul de telefon al celor de la Valcea.

cat ziceai ca te costa kg de tort la Jiul? Si daca as vrea sa gust cum s-ar proceda?

Pentru decorul restaurantului nici eu nu vreau baloane...nu imi plac deloc

o sa imi fac eu aranjamentele florale pentru fiecare masa...dar ma intereseaza husele si arcada aceea cu tull de la intrare-o sa ai asa ceva? tu unde ai vb de huse? imi dai un numar de tel...o locatie ceva?

de tun de confetti am intrebat la o florarie 300 de mii:blink: oare chiar atat o fi??

si la aceeasi florarie artificii tort costa 100 de mii - eu am vazut cu 60 la un magazin langa piata mica si la cofetarie la Ambasador costa 75 de mii. Vezi de ce vreau sa imi cumpar eu singura din alte surse decat de la furnizorii astia? ;) eu nu am nunta mare si vreau sa si raman cu ceva bani dupa(sau macar sa nu ies in pierdere) asa ca vreau sa economisesc de unde se poate.

chiar voiam sa te intreb daca o sa mai tineti cont de traditii si obiceiuri. M-au innebunit ai mei cu mersul la apa si gatitul miresii si cu hora din spatele blocului...daca r fi dupa mine m-as imbraca singura ...as cobora frumos pe scari si fara sa ma vada nimeni as urca in masina. nu stiu...sa vad cum ajung la o cale de mijloc

:lol:

spor la pregatiri!

aa si mai voiam sa te intreb:

- vei avea marturii?
- vei servi si wisky sau vermouth la masa?- aici eu sunt in dubiu(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 11 Aug 2007, 12:44 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
si uite ca uitam ce e mai important!

cameraman - fotograf cunoasteti? sau pe cine aveti sau ati avut la nunta?

si inca o data....daca stie cineva numarul lui Iulian ...il vreau si eu!


Iti recomand cu caldura cameramanul si fotograful nostru. Se numeste Sorin si inca mai am nr lui de mobil. Daca vrei, ti-l dau pe mesaje private.
E un tip super de treaba, deschis la orice sugestie. Noi am fost cam...pretentiosi ...iar el a fost singurul la nivelul asteptarilor, am vazut vreo 4 fotografi inaintea lui.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Nunta
MesajScris: 19 Sep 2007, 00:42 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
Salutere si bine v-am regasit,dupa mult timp...:lol::lol:.Ma bucur k mai sunt miresici prin Tg-jiu care sa discute despre cel mai frumos eveniment.Eu am avut nunta acum un an si pot sa spun k am fost foarte multumita de fotograf Sorin,cum a spus si colega e foarte deschis la propuneri,face exact ce vreti si mult pe deasupra.De exemplu noi am primit si un album cadou de la el,lucru care mi s-a parut dragut:nblink:
Cu ornatul salii am avut-o pe Olga dar nu ma- multumit,a trbuit sa imi sparga altcineva jumbo,pentru ca nu a venit.in rest sala a fost k.
La biserica va recomand pe cea de la coloana. E corul care face foarte mult,iar la iesire va arunca ploaie de petale de trandafiri,noi asa am avut:wok:
Va stau la dispozitie cu orice informatie doriti(?)
Hai pupici:-* si casa de piatra


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 29 Oct 2007, 01:17 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2007, 23:37
Mesaje: 2
Banuiesc ca ai avut deja nunta la Regal.***.E select.Imi place


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 11 Ian 2008, 02:30 
Nou Venit

Membru din: 11 Ian 2008, 02:26
Mesaje: 1
Citat:
[(X)(X)
Da, Iulian este numele lui, ni la recomandat fotograful si cel care filmeaza si sincer eu am vrut mai multe oferte, ca mai sunt prin Tg.Jiu cativa care decoreaza sala dar socrii mei, l-au ales pe el.
20 milioane, ce zici?(X)
Asta e, ma bucur totusi ca nu o sa fiu eu cea care va trebui sa alerge prin sala, sa pun baloane, sa aranjez mese, etc, etc.
Si pana la urma cred ca o sa fie super. CRED!!:((



cum pot sa iau legatura cu iulian? Ma puteti ajuta cu un nr de telefon sau o adresa? Multumesc mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 16 Ian 2008, 19:45 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2007, 21:52
Mesaje: 10
Citat:
cum pot sa iau legatura cu iulian? Ma puteti ajuta cu un nr de telefon sau o adresa? Multumesc mult.


Daca nu ai aflat inca nrul lui Iulian, poti sa te interesezi pe la restaurante. Trebuie sa aiba numarul lui.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu
MesajScris: 16 Ian 2008, 22:38 
Nou Venit

Membru din: 16 Ian 2008, 15:42
Mesaje: 5
buna! are cineva nunta pe 6 septembrie?:D
va rog sa-mi spuneti si mie o biserica frumoasa in tg-jiu pt. ca sunt plecata de mult din oras si ultima data cand m-am interesat de o biserica nu am vazut nici una care sa-mi placa.se pare ca la capitolul asta nu o sa gasesc in tg-jiu ce mi-as dori


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu
MesajScris: 28 Ian 2008, 18:06 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2008, 15:47
Mesaje: 5
Citat:
buna! are cineva nunta pe 6 septembrie?:D
va rog sa-mi spuneti si mie o biserica frumoasa in tg-jiu pt. ca sunt plecata de mult din oras si ultima data cand m-am interesat de o biserica nu am vazut nici una care sa-mi placa.se pare ca la capitolul asta nu o sa gasesc in tg-jiu ce mi-as dori


Buna! Eu am nunta pe 19 iulie da se pare ca suntem singurele mirese de 2008 de aici, asa ca nu prea avem cu cine sa ne sfatuim.
Cat despre biserica nici eu nu stau in targu jiu da din cate am vazut eu cel mai mult imi place biserica din centru din fata de la prefectura, imi place cum e amplasata e destul spatiu in jurul ei, nu ca la Parangu unde iesi din biserica direct pe strada, pe deasupra in fata prefecturii se mai strang si o gramada de porumbei asa ca m-am scos cu inchiriatu lor.

Cat despre decoratul salii cum o sa faci, ai cumva datele de contact ala "faimosului" Iulian.

La ce restaurant ai? Eu o sa am la Parc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu
MesajScris: 29 Ian 2008, 01:13 
Nou Venit

Membru din: 16 Ian 2008, 15:42
Mesaje: 5
buna!mie nu-mi place nici o biserica.da,cea din centru e adevarat ca are spatiu imprejur dar nu e renovata de mult timp ,pare destul de invechita la exterior si nu arata prea bine nici interior.eu locuiesc in Grecia unde biserica este putere in stat si iti dai seama cum arata bisericile de aici si ce nunti se fac aici.as vrea macar sa gasesc ceva pe jumatate atat de frumos ca aici ,dar nu cred ca am sanse.:nscmoll:
eu am nunta la Pandra,cladirea noua.arata destul de bine si imi place ca are scaune din piele ,pt ca nu-mi place genul acela de oranment cu scaunele imbracate si cu funditze.nu stiu cine e acest iulian,am citit despre el tot pe aici,insa o sa ma interesez mai bine cine ma poate ajuta cu un decor frumos.prefer numai flori si ornamente cu lumanari (daca o sa gasesc pe cineva sa-mi faca ceva frumos),nu baloane.noi avem si botezul odata cu nunta.maine puiul nostru implineste o saptamana,deci suntem proaspat parinti si suntem foarte fericiti.sper ca dublul eveniment de pe 6 septembrie sa iasa cat mai frumos:):p
tu cam ce-ti doresti pt nunta?de tort ai idee unde se poate face ceva mai deosebit?
te pup si bafta in tot ce faci!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu
MesajScris: 29 Ian 2008, 12:17 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2008, 15:47
Mesaje: 5
Buna! In primul rand La multi ani!:nparty: pentru cel mic si mult noroc in viata.
Cat despre biserici, mai ales in Tg Jiu, mai toate sunt destul de vechi si ne renovate, din cate stiu eu cea din centru parca a fost renovata acum vreo doi ani, mai exista si cateva biserici noi, din cate stiu eu de la viitorii socrii, dar nici una cat de cat aproape de centru.
O alta varianta ar fi una dintre manastirile din jurul orasului, stiu ca la Lainici se oficiaza casatorii, ar mai fi si Tismana unde am fost si este superb dar aici nu stiu sigur daca se fac si nunti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu
MesajScris: 29 Ian 2008, 12:23 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2008, 15:47
Mesaje: 5
Citat:
eu am nunta la Pandra,cladirea noua.arata destul de bine si imi place ca are scaune din piele ,pt ca nu-mi place genul acela de oranment cu scaunele imbracate si cu funditze.nu stiu cine e acest iulian,am citit despre el tot pe aici,insa o sa ma interesez mai bine cine ma poate ajuta cu un decor frumos.prefer numai flori si ornamente cu lumanari (daca o sa gasesc pe cineva sa-mi faca ceva frumos),nu baloane.

Cat despre restaurant, si eu tot la Pandra am vrut dar nu mi-a placut faptul ca se inchiriaza separat cele doua sali iar pe dat cand am gasit loc era inchiriata sala mica deja pentru o nunta si mai era libera doar sala mare. Nu vreau ca nunta mea sa se desfasoare in acelasi timp cu alta intr-un spatiu atat de apropiat. Restaurantul Pandra dupa parerea mea este cel mai bun restaurant din oras, socrul meu este bun prieten cu patronul si stiu ca mancarea este super iar despre servire, vesela, decor nu am decat cuvinte de lauda. Cred ca o sa ai o nunt si un botez de vis.
La Parc o sa fac in sala din interiorul hotelului nu in cea de afara(cea care arata ca un cort). Aici o sa am nevoie de ceva decoratiuni pentru ca din cate am vazut eu mobilierul nu este asa frumos ca la Pandra prin urmare am nevoie obligatoriu de huse pt sacune, fete de masa mai frumoase si tot ce ar putea infrumuseta sala,nici eu nu suport baloanele, o sa aleg mult tul, flori, lumanari. Sala mea este cam albastra pentru gustul meu dar o sa o decorez cu alb si bleu sa o mai deschid un pic. Asa ca daca afli ceva despre Iulian te rog anuntama si pe mine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu
MesajScris: 29 Ian 2008, 12:41 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2008, 15:47
Mesaje: 5
Citat:
tu cam ce-ti doresti pt nunta?de tort ai idee unde se poate face ceva mai deosebit?
te pup si bafta in tot ce faci!

In cea ce priveste tortul eu am o mare dilema(?)nu stiu unde sa il fac, eu vreau un tort imbracat intr-un fel de fondant nu in frisca sau ciocolata, nu vreau sub nici o forma suport dinacela special pentru torturile de nunta. Din bucuresti cred ca e destul de greu sa il aduc, cred ca o sa incep sa caut prin Valcea, Craiova ceva de genul asta.
Despre prajituri am inteles ca cele mai bune se fac la Motru.
In rest cu celelalte pregatiri cum stai, rochita ti-ai luat din Grecia? Eu mi-am gasit o rochie de la pronovias superba, dar cam scumpa e 2000 euro si nu prea cred ca merita sa dau asa mult pe ea, ma mai gandesc.
Cu marturiile cum faci? Eu cred ca o sa le fac singura, am tot citit pe forumuri si din cate am vazut se fac destul de usor si la pret iesi cam la jumatate decat daca le-ai cumpara, costa intre 2 lei si 6 lei, depinde de model si material.
Pupici si spor la pregatiri in continuare:lips:
Petrecere frumoasa :ncake:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România