Ultima vizită a fost: Acum este 23 Apr 2024, 22:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 27 Feb 2007, 22:52 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
Buna, eu sunt din bucuresti si o sa am nunta la lexi star in septembrie, ma poti ajuta si pe mine cu o biserica frumoasa in tg jiu? am fost si am vazut sf apostoli petru si pavel dar nu arata deloc bine...o alta biserica draguta exita....pentru ca este mai greu pentru mine sa aleg.


Eu am vazut 90% din bisericile din Gorj, insa cel mai mult mi-a placut cea din centrul orasului , vis-a-vis de magazinul Parang.
Este foarte luminoasa, (aspect deloc de neglijat pentru a avea niste poze bune fara lumini artificiale), spatioasa si frumos pictata. Iar preotul de acolo, care este si Protopop a tinut o slujba minunata. Ne-a asteptat cu flori pe masa, totul arata bine si m-am felicitat ca am ales aceasta biserica.
Poti sa mergi sa o vezi, sa intrebi daca au locuri libere in ziua respectiva si apoi decizi. E doar un sfat, nu e musai sa faci ce zic eu.
Mai e o biserica extrem de spatioasa si e cea mai noua in Tg-Jiu in zona 23 August, undeva intre blocuri, pe drumul ce duce la Craiova (100 m de intersectie).Eu nu am facut acolo pentru ca pictura nu era gata, insa poti merge sa vezi ce au mai lucrat la ea.
A...sa nu uit...cand va cununati va intreaba preotul ce hram al casei vreti sa va luati. Trebuie sa alegeti un nume de Sfant, eventual numele unuia din voi si ziua aceea ramane hramul casei voastre pentru toata viata.
Va stau la dispozitie pentru orice alte sfaturi:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Targu Jiu 2006
MesajScris: 13 Mar 2007, 16:45 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
:nblink: Buna fetelor...voi fi si eu mireasa in data de 19 august 2007. Vad ca e slabuta miscarea pe aici...nu prea sunt miresici de 2007 in Tg-Jiu? :blink:

Noi pana acum avem doar restaurantul: Regal. Este in intersectie in strada victoria (unde este si Petromul). Este un restaurant cochet si dragut si mai important este nou! - acum doua saptamani a fost inaugurarea. Sper sa nu fiu dezamagita. Ma enerveaza totusi ca am platit avans 8 milioane si nu am primit nici chitanta NIMIC> Sper sa nu fie probleme.

Nu am gasit insa "lautari" ... unde am intrebat noi, la niste "no name" (pt ca ne-am gandit ca sunt mai ieftini) ni s-a cerut 17 milioane(3 persoane(!)). Noi am fi vrut un DJ ceva insa au fost muuulte persoane care ne-au sarit in cap.

La biserica nu ne-am hotarat inca...eu ma gandeam ori la manastirea Tismana ori la Lainici sa fie si un peisaj dragut. Ramane sa mergem in cate-un weekend sa vizitam .

Inca nu am probat nicio rochie, pt ca mai am cateva kg de dat jos:nbump: dar stiu ca vreau sa fie crem cu auriu. Preturile la Miss (langa Guliver ) mi s-au parut ok.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 13 Mar 2007, 17:28 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Asa cat despre amenajarea salii...nu stiu ce sa fac...nu as impopotona-o prea tare...nu sunt hotarata inca daca vreau huse/fete masa. Stiu doar ca baloane nu vreau sigur. Prefer aranjamente florale pe fiecare masa de banii astia. Sa vad de ce culori dispun decoratorii de la noi din oras.

La aprox 80 de persoane cam cat o costa?

Cele care ati facut anii trecuti nunta...de unde ati luat florile? si cu cat timp inainte ati vorbit la florarie?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 14 Mar 2007, 22:24 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
Asa cat despre amenajarea salii...nu stiu ce sa fac...nu as impopotona-o prea tare...nu sunt hotarata inca daca vreau huse/fete masa. Stiu doar ca baloane nu vreau sigur. Prefer aranjamente florale pe fiecare masa de banii astia. Sa vad de ce culori dispun decoratorii de la noi din oras.

La aprox 80 de persoane cam cat o costa?

Cele care ati facut anii trecuti nunta...de unde ati luat florile? si cu cat timp inainte ati vorbit la florarie?

Buna,
Te sfatuiesc sa te grabesti, decoratiunile se stabilesc de regula cu vreo 4-5 luni in avans, sa fii sigura ca ai "rezervata" persoana care iti decoreaza.
Sfaturi cu privire la decoratori nu dau, am luat tzepele mele si nu sunt in masura sa recomand.
Presupun ca o sa te coste undeva la 10-15 mil in functie de ce vrei sa ai in sala.
Spor la treaba!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 14 Mar 2007, 23:09 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Citat:
Buna,
Te sfatuiesc sa te grabesti, decoratiunile se stabilesc de regula cu vreo 4-5 luni in avans, sa fii sigura ca ai "rezervata" persoana care iti decoreaza.
Sfaturi cu privire la decoratori nu dau, am luat tzepele mele si nu sunt in masura sa recomand.
Presupun ca o sa te coste undeva la 10-15 mil in functie de ce vrei sa ai in sala.
Spor la treaba!



Mi-ai putea da si un numar de telefon ceva? Sau cel putin zi-mi unde "sa nu" apelez sa nu imi iau si eu vreo teapa.:njump:.

acum am vazut ca "nu trebuie" sa apelez la Olga. mersi de informatii...

zi-mi si unde era nenea ala slinos(eu asa mi l-am inchipuit din prezentarea ta:D ) care nu voia sa iti faca alt buchet. sa stiu sa nu merg acolo.

partea proasta este ca eu in ultimii patru ani nu am stat in Tg-Jiu si nu stiu ce mai e si ce nu mai e...poate imi poti recomanda ceva decorator.

si ceva formatie daca stii pt ca sunt in pom. Tu cat ai platit formatia? Banuiesc ca a fost o suma exorbitanta oricum.(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 18 Mar 2007, 00:25 
Nou Venit

Membru din: 27 Feb 2007, 01:25
Mesaje: 2
Buna,

Iti multumesc pentru informatii, dar te rog sa ma ajuti si cu biserica cealalta de care ai zis, este cumva aproape de restaurantul Lexi Star??
Tu cu cine iti decorezi sala la nunta??.. eu am vorbit cu Iulian ...mi s-a parut un pic cam scump, poti sa imi recomanzi pe altcineva?
Multumesc frumos,

Eu am vazut 90% din bisericile din Gorj, insa cel mai mult mi-a placut cea din centrul orasului , vis-a-vis de magazinul Parang.
Este foarte luminoasa, (aspect deloc de neglijat pentru a avea niste poze bune fara lumini artificiale), spatioasa si frumos pictata. Iar preotul de acolo, care este si Protopop a tinut o slujba minunata. Ne-a asteptat cu flori pe masa, totul arata bine si m-am felicitat ca am ales aceasta biserica.
Poti sa mergi sa o vezi, sa intrebi daca au locuri libere in ziua respectiva si apoi decizi. E doar un sfat, nu e musai sa faci ce zic eu.
Mai e o biserica extrem de spatioasa si e cea mai noua in Tg-Jiu in zona 23 August, undeva intre blocuri, pe drumul ce duce la Craiova (100 m de intersectie).Eu nu am facut acolo pentru ca pictura nu era gata, insa poti merge sa vezi ce au mai lucrat la ea.
A...sa nu uit...cand va cununati va intreaba preotul ce hram al casei vreti sa va luati. Trebuie sa alegeti un nume de Sfant, eventual numele unuia din voi si ziua aceea ramane hramul casei voastre pentru toata viata.
Va stau la dispozitie pentru orice alte sfaturi:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 18 Mar 2007, 10:50 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Buna,

Iti multumesc pentru informatii, dar te rog sa ma ajuti si cu biserica cealalta de care ai zis, este cumva aproape de restaurantul Lexi Star??
Tu cu cine iti decorezi sala la nunta??.. eu am vorbit cu Iulian ...mi s-a parut un pic cam scump, poti sa imi recomanzi pe altcineva?
Multumesc frumos,

Nu stiu exact unde zici tu ca este Lexi Star. nu mai satu in Tg-Jiu de 9 ani si nu le prea stiu dupa nume.
A 2-a biserica de care iti zicea, in zona 23 August e in spatele Restaurantului Paralela 45, unde intorc troleele.
Sigur o gasesti,e foarte mare. Insa nu era terminata cand am fost eu acolo anul trecut.
Incearca sa vezi. Insa nu trebuie sa fie biserica langa restaurant, mai faceti o plimbare cu masinile prin oras,e frumos.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 18 Mar 2007, 10:54 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Chiar nu recomand pe nimeni la decoratiuni.
Asa cum am scris in paginile anterioare, singura persoana pe care nu o recomand e cea care mi-a stricat farmecul nuntii pentru cateva clipe.
Dar sper sa nu aveti ghinionul meu si voi.
Formatia de la Doina Gorjului nu a costat enorm, mai ales ca vreo 4 dintre solisti ne erau prieteni si au cantat din placere,nu pentru bani. Insa au facut o atmosfera extraordinara, am jucat si am dansat de n-am putu sa mai calc a 2 zi vreo 3 ore...ma dureau picioarele...


Mi-ai putea da si un numar de telefon ceva? Sau cel putin zi-mi unde "sa nu" apelez sa nu imi iau si eu vreo teapa.:njump:.

acum am vazut ca "nu trebuie" sa apelez la Olga. mersi de informatii...

zi-mi si unde era nenea ala slinos(eu asa mi l-am inchipuit din prezentarea ta:D ) care nu voia sa iti faca alt buchet. sa stiu sa nu merg acolo.

partea proasta este ca eu in ultimii patru ani nu am stat in Tg-Jiu si nu stiu ce mai e si ce nu mai e...poate imi poti recomanda ceva decorator.

si ceva formatie daca stii pt ca sunt in pom. Tu cat ai platit formatia? Banuiesc ca a fost o suma exorbitanta oricum.(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 20 Mar 2007, 17:55 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
[quote][/quote]

iuli_nanoparty nu ai nimic de zis?


esti si tu miresica de 2007?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 20 Mar 2007, 17:58 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
am uitat sa va zic...am tocmit si "lautarii". E un nene care parca e la Doina Gorjului...Buzneri se numeste parca si sotia lui si inca doi baieti .

Anaisse e vb de aceeasi persoana care a cantat la tine?:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 22 Mar 2007, 22:44 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
am uitat sa va zic...am tocmit si "lautarii". E un nene care parca e la Doina Gorjului...Buzneri se numeste parca si sotia lui si inca doi baieti .

Anaisse e vb de aceeasi persoana care a cantat la tine?:flower:


Nu, la mine a cantat d-l Blondea si sotia dansului cu alti cativa baieti, pe langa alti cativa invitati speciali:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 25 Mar 2007, 02:19 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
[quote][/quote]


oanapisi voiai sa zici ceva?

Iuli nanoparty cer prea mult daca te rog sa imi zici un tarif doar pentru fetele de mese si huse de scaun pentru aproximatin 80 de persoane? Cum am mai spus, nu vreau baloane pentru ca mi se pare ca nu s-ar potrivi restaurantului.

La Rest. Regal ai avut vreo interventie? Ma refer la vreo nunta/botez sau orice altceva. as vrea sa stiu daca cunosti restaurantul si ce parere ti-a facut.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Targu Jiu 2007
MesajScris: 04 Apr 2007, 00:17 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2007, 21:52
Mesaje: 10
Salutari!

Si eu sunt din Tg-Jiu si am nunta anul acesta la Parc.
As vrea sa stiu daca aveti sa-mi dati ceva sfaturi legate de local: cum este servirea, cat de seriosi sunt cei de acolo, daca ati auzit de ceva probleme...
Eu sper sa fie ok. :)

Merci.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 11 Apr 2007, 12:48 
Nou Venit

Membru din: 02 Mar 2007, 20:04
Mesaje: 8
Citat:
[(X)(X)
Da, Iulian este numele lui, ni la recomandat fotograful si cel care filmeaza si sincer eu am vrut mai multe oferte, ca mai sunt prin Tg.Jiu cativa care decoreaza sala dar socrii mei, l-au ales pe el.
20 milioane, ce zici?(X)
Asta e, ma bucur totusi ca nu o sa fiu eu cea care va trebui sa alerge prin sala, sa pun baloane, sa aranjez mese, etc, etc.
Si pana la urma cred ca o sa fie super. CRED!!:((

salutare fetelor!Iulian, cel care va decoreaza sala e cumva un baiat cu parul cret mai brunetel si mai inaltut? daca este el am ceva vesti proaste pentru voi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 12 Apr 2007, 22:10 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Citat:
salutare fetelor!Iulian, cel care va decoreaza sala e cumva un baiat cu parul cret mai brunetel si mai inaltut? daca este el am ceva vesti proaste pentru voi!



zii ce sti despre el...eu stiu un tip care se potriveste descrierii tale dar il cheama Madalin si are stand de flori la Unirii...

chiar voiam saptamana asta sa merg sa ii dau avansul...asa ca daca stii ceva de rau te rog sa imi spui .


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 13 Apr 2007, 22:14 
Nou Venit

Membru din: 02 Mar 2007, 20:04
Mesaje: 8
Citat:


zii ce sti despre el...eu stiu un tip care se potriveste descrierii tale dar il cheama Madalin si are stand de flori la Unirii...

chiar voiam saptamana asta sa merg sa ii dau avansul...asa ca daca stii ceva de rau te rog sa imi spui .

salutare! da ai dreptate !!! Madalin este cel care nu este serios!!! a tras o gramada de tepe prin oras!!! sa va feriti!!! a luat banii in avans pe flori si invitatii si nu a mai adus nimic, iar de dat banii inapoi nici vorba!!! feriti-va de el si nu aveti incredere!! pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 14 Apr 2007, 01:07 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Citat:
salutare! da ai dreptate !!! Madalin este cel care nu este serios!!! a tras o gramada de tepe prin oras!!! sa va feriti!!! a luat banii in avans pe flori si invitatii si nu a mai adus nimic, iar de dat banii inapoi nici vorba!!! feriti-va de el si nu aveti incredere!! pupici



uff bine ca nu am avut timp sa merg sa ii platesc avansul!

acum iar sa caut!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 14 Apr 2007, 14:22 
Nou Venit

Membru din: 02 Mar 2007, 20:04
Mesaje: 8
Citat:


uff bine ca nu am avut timp sa merg sa ii platesc avansul!

acum iar sa caut!

pai tu la Madalin ai vrut sa mergi sau la Iulian?:unsure: nu stiu cine este Iulian, POATE ESTE UN BAIAT SERIOS!!! Eu de Madalin am spus sa va feriti!!! Iulian poate e ok:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România