Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 15 Apr 2007, 00:44 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Citat:
pai tu la Madalin ai vrut sa mergi sau la Iulian?:unsure: nu stiu cine este Iulian, POATE ESTE UN BAIAT SERIOS!!! Eu de Madalin am spus sa va feriti!!! Iulian poate e ok:wok:



La Madalin:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 15 Apr 2007, 14:34 
Nou Venit

Membru din: 02 Mar 2007, 20:04
Mesaje: 8
Citat:


La Madalin:unsure:

salutare!Sper sa-ti gasesti pana la urma o persoana serioasa care sa-ti decoreze sala,pentru buchete si invitatii dar sfatul meu este sa nu te duci la Madalin!!!prietena mea tocmai a luat o MARE TEAPA de la el, i-a platit invitatiile in avans si nu i-a mai adus nimic nici pana in ziua de azi si nici banii nu i-a mai vazut inapoi!:wokno: am auzit ca nu e singura in situatia asta... au mai fost si altii pe care i-a prostit! Si eu caut pe cineva sa-mi decoreze sala..:nbump:daca gasati pe cineva serios te rog da-mi si mie de stire:nwink:pupici si tinem legatura!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 15 Apr 2007, 21:41 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Citat:
salutare!Sper sa-ti gasesti pana la urma o persoana serioasa care sa-ti decoreze sala,pentru buchete si invitatii dar sfatul meu este sa nu te duci la Madalin!!!prietena mea tocmai a luat o MARE TEAPA de la el, i-a platit invitatiile in avans si nu i-a mai adus nimic nici pana in ziua de azi si nici banii nu i-a mai vazut inapoi!:wokno: am auzit ca nu e singura in situatia asta... au mai fost si altii pe care i-a prostit! Si eu caut pe cineva sa-mi decoreze sala..:nbump:daca gasati pe cineva serios te rog da-mi si mie de stire:nwink:pupici si tinem legatura!



Nici despre tipa aceea de la Iezureni nu am auzit vorbe prea bune asa ca e mai greu...de!..oras mic. Oricum trebuie sa ma hotarasc pentru ca mai sunt doar patru luni.

Tu cand ai nunta si unde?

Optezi pentru huse de scaune sau nu?

Daca faci si tu nunta in Tg-JIu cred ca ar fi dragut sa ne sfatuim, nu?

Astept vezti!
:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 16 Apr 2007, 00:26 
Nou Venit

Membru din: 02 Mar 2007, 20:04
Mesaje: 8
Citat:


Nici despre tipa aceea de la Iezureni nu am auzit vorbe prea bune asa ca e mai greu...de!..oras mic. Oricum trebuie sa ma hotarasc pentru ca mai sunt doar patru luni.

Tu cand ai nunta si unde?

Optezi pentru huse de scaune sau nu?

Daca faci si tu nunta in Tg-JIu cred ca ar fi dragut sa ne sfatuim, nu?

Astept vezti!
:flower:

salutare! nunta mea e pe 21 octombrie la restaurantul Parc.
O sa optez pentru huse de scaune, nu m-am decis inca ce culoare dar m-am gandit la portocaliu am auzit ca se poarta anul acesta:cool: mi-ar fi placut mai mult sa fie din esarfa de tulle, dar cum ai spus si tu orasul e mic... greu gasesti pe cineva care sa-ti decoreze sala....
ce formatie ai luat? cat te-a costat?
tinem legatura pentru noi sfaturi!
pupici!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 16 Apr 2007, 14:12 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Citat:
salutare! nunta mea e pe 21 octombrie la restaurantul Parc.
O sa optez pentru huse de scaune, nu m-am decis inca ce culoare dar m-am gandit la portocaliu am auzit ca se poarta anul acesta:cool: mi-ar fi placut mai mult sa fie din esarfa de tulle, dar cum ai spus si tu orasul e mic... greu gasesti pe cineva care sa-ti decoreze sala....
ce formatie ai luat? cat te-a costat?
tinem legatura pentru noi sfaturi!
pupici!!!



Buna!

Formatie am luat pe cineva de la Doina Gorjului...Buzneri se numeste parca si vine cu sotia lui si nca doi baieti. Nu i-am ascultat dar toata lumea spune ca sunt foarte buni. De platit nu am platit foarte mult pentru ca acest domn o cunoaste pe mama(fiica lui lucreaza la mama la serviciu) . Ne va costa doar 12 milioane!

Tu rochie de unde o sa iti cumperi?

Te-ai gandit la tort/prajituri? Eu chiar nu stiu...poate ai vreo idee.

ce bine ca nu sunt singura mireasa din Tg-Jiu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 16 Apr 2007, 19:26 
Nou Venit

Membru din: 02 Mar 2007, 20:04
Mesaje: 8
Citat:


Buna!

Formatie am luat pe cineva de la Doina Gorjului...Buzneri se numeste parca si vine cu sotia lui si nca doi baieti. Nu i-am ascultat dar toata lumea spune ca sunt foarte buni. De platit nu am platit foarte mult pentru ca acest domn o cunoaste pe mama(fiica lui lucreaza la mama la serviciu) . Ne va costa doar 12 milioane!

Tu rochie de unde o sa iti cumperi?

Te-ai gandit la tort/prajituri? Eu chiar nu stiu...poate ai vreo idee.

ce bine ca nu sunt singura mireasa din Tg-Jiu!

salutare!
Formatia te-a costat destul de putin eu am tocmit formatia care o sa cante la mine la nunta cu 30 milioane. Rochia o sa mi-o iau din Bucuresti, daca nu... sunt si in Tg-jiu magazine cu rochii de mireasa foarte frumoase. De exemplu am vazut un magazin peste strada de Finante unde au niste rochii superbe!!!Rochia de cununie de acolo mi-am luat-o.La tort si prajituri inca nu m-am gandit dar posibil "Valceanu" Sunt si bune si ieftine insa ornarea tortului e clasica:ncake:
ciao


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 17 Apr 2007, 13:17 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Citat:
salutare!
Formatia te-a costat destul de putin eu am tocmit formatia care o sa cante la mine la nunta cu 30 milioane. Rochia o sa mi-o iau din Bucuresti, daca nu... sunt si in Tg-jiu magazine cu rochii de mireasa foarte frumoase. De exemplu am vazut un magazin peste strada de Finante unde au niste rochii superbe!!!Rochia de cununie de acolo mi-am luat-o.La tort si prajituri inca nu m-am gandit dar posibil "Valceanu" Sunt si bune si ieftine insa ornarea tortului e clasica:ncake:
ciao



da...ti-am zis fiind cunostinta tipul respectiv a zis ca banii ii vor primi restul formatiei el vine pentru ca ne cunoaste...stiu ca sunt scumpe formatiile pentru ca cei ai restaurantului ne-au cerut 20 de mil si nu sunt chiar asa buni...

Mie sincera sa fiu nu mi-a placut nicio rochie de mireasa de la noi din oras...bina ca abia acum au inceput sa apara modele mai noi ca acum a inceput sezonul.

Eu am gasit o rochita la o casa de moda din Craiova draguta...una din saptamanile astea trebuie sa ajung sa o vad, sa vad din ce tip de material e...sa vad croiala mai bine...etc. Mi se pare mult prea complicat sa imi fac la croitoreasa...prea multa bataie de cap(X)



De prajituri am intelesc ca undeva la Valcea sunt foarte bune si ieftine...acum cat de ieftine nu stiu... dar majoritatea de pe aici dce acolo cumpara...sunt fff multe sortimente si sunt chiar bune.:ok:

Verighete ai vazut pe undeva?

Eu unde m-am uitat nu mi-a palcut nimic...doar 2-3 modele si alea uratele..saptamana viitoare as vrea sa le cumparam.


Pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 17 Apr 2007, 13:19 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
A si ieri am fost la restaurant si mi s a spus ca urmeaza sa isi faca si ei husele localului pentru scaune asa ca mi-am luat de-o grija...scaunele de acolo sunt mai diferite si cred ca era mai dificil sa gasesc.


Daca vrei iti pot da nr de tel al unei tipe care a decorat la verisorul meu si a fost ok...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Decorat sala
MesajScris: 28 Mai 2007, 14:03 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2007, 21:52
Mesaje: 10
Buna!

Spuneti-mi, va rog, cine va decoreaza sala si cam ce preturi sunt in Tg-Jiu.
De familia Blendea ati auzit? Stiti sa fii colaborat cineva cu ei?

Va multumessc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 07 Iun 2007, 18:54 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Citat:
Buna!

Spuneti-mi, va rog, cine va decoreaza sala si cam ce preturi sunt in Tg-Jiu.
De familia Blendea ati auzit? Stiti sa fii colaborat cineva cu ei?

Va multumessc.



per total nu iti pot spune...iti pot spune in schimb :

- pret lumanari+flori lumanari 3 mil- 6 mil(cu trandafiri+ alte flori)
- pret buchetul miresei- 600 mii- 2 mil(tot trandafiri+)
- pret huse scaun- 15 mii-30 mii bucata.

- aranjam florale (din crizanteme) 80 mii


daca te mai intereseaza ceva intrebi!

Tu esti din tg-jiu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 08 Iun 2007, 17:01 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2007, 21:52
Mesaje: 10
Buna,

Multumesc pentru informatii.
Intre timp, m-am mai interesat si eu "la fata locului" :) si am mai vorbit cu cativa florari. Cred ca am gasit cu cine vom decora sala, pana la urma...desi, destul de greu.

Sunt din Tg-Jiu, dar, stau in Timisoara.
Mai trebuie sa dam comanda de lumanari (pt. ca nici nasii nu stau in Tg-Jiu) si sa imi gasesc eu un salon de coafura...

Poti sa imi recomanzi si un salon de coafura?

Merci.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 08 Iun 2007, 20:08 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2007, 21:52
Mesaje: 10
Ca si sfat, daca vreti, puteti merge in week-enduri, cand se fac nunti, la sala restaurantului la care faceti nunta si puteti vedea cum au decorat si altii sala. Va va fi mult mai usor sa va dati seama ce vreti. Si cu aceasta ocazie, poate va gasiti si echipa de decoratori. Noi asa am facut ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: casa de piatra si multi pupici dulci
MesajScris: 08 Iun 2007, 21:08 
Nou Venit

Membru din: 01 Dec 2006, 00:51
Mesaje: 5
buna fetelor eu am avut nunta pe 28 aprilie la Parc a fost cea mai frumoasa zi din viata mea si le multumesc enorm de mult domnului Lucian Padure(cameramanul)si lui Iulian(cel care mi-a aranjat sala) si formatiei Jiul de la restaurantul Jiul sunt oameni extraordinari.Datorita lor m-am simtit ca o printesa,s-au implicat sufleteste pe parcursul intregii noptii.Domnul Lucian este un om exraordinar,Iulian nu mai am cuvinte ce decoratiuni mi-a facut m-a lasat fara grai iar cei care mi-au cantat au fost la inaltime oameni fara cuvinte.Daca luati acesti oameni minunati niciodata nu ve-ti regreta,totul trece prin sufletul lor,se implica cu foarte multa dragoste.Parul mi l-am facut la coafura Jannine,la Janina ,este o tipa super si care se pricepe extraordinar de bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: te pup
MesajScris: 08 Iun 2007, 21:13 
Nou Venit

Membru din: 01 Dec 2006, 00:51
Mesaje: 5
Iulian este un tip extraordinar si va spun sigur ca este unul din cei mai seriosi oameni m-am lasat pe mana lui si mi-a facut niste decoratiuni de nu am cuvinte sa-ti spun,ai toata increderea,eu am facut la Parc nunta in 28 aprilie si toti care au fost la nunta au ramas impresionati cat de frumos a putu decora sala,eu am avut numai voal prin sala,pana si cei de la restaurant au ramas uimiti:)))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: pupici
MesajScris: 08 Iun 2007, 21:19 
Nou Venit

Membru din: 01 Dec 2006, 00:51
Mesaje: 5
Citat:
pai tu la Madalin ai vrut sa mergi sau la Iulian?:unsure: nu stiu cine este Iulian, POATE ESTE UN BAIAT SERIOS!!! Eu de Madalin am spus sa va feriti!!! Iulian poate e ok:wok:



Iulian e un tip superrrrrrrrrr:wok: si cel mai serios din cati am cunoscut eu,daca il iei pe el iti spun sigur ca nu vei regreta eu am avut sala cu voal,iti face niste decoratiuni superrrrrrrrr,casa de piatra


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 08 Iun 2007, 21:21 
Nou Venit

Membru din: 01 Dec 2006, 00:51
Mesaje: 5
Citat:
Buna,

Multumesc pentru informatii.
Intre timp, m-am mai interesat si eu "la fata locului" :) si am mai vorbit cu cativa florari. Cred ca am gasit cu cine vom decora sala, pana la urma...desi, destul de greu.

Sunt din Tg-Jiu, dar, stau in Timisoara.
Mai trebuie sa dam comanda de lumanari (pt. ca nici nasii nu stau in Tg-Jiu) si sa imi gasesc eu un salon de coafura...

Poti sa imi recomanzi si un salon de coafura?

Merci.

Salonul Jannin la tipa Janina te face superrr eu m-am facut si nu am regretat o sec am fost foarte incantat cum m-a aranjat la par


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 08 Iun 2007, 21:24 
Nou Venit

Membru din: 01 Dec 2006, 00:51
Mesaje: 5
Citat:
Ca si sfat, daca vreti, puteti merge in week-enduri, cand se fac nunti, la sala restaurantului la care faceti nunta si puteti vedea cum au decorat si altii sala. Va va fi mult mai usor sa va dati seama ce vreti. Si cu aceasta ocazie, poate va gasiti si echipa de decoratori. Noi asa am facut ;)


Iulian e superrr daca vrei trimite-mi un msj si va trimit poze facute de el cu sala de la nunta mea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 09 Iun 2007, 11:27 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
Deci: sa o iau in ordine:

- da, Janina e ok dar numai sa rezolvi sa te aranjeze ea pt ca de celalalte nu bag mana in foc....cum la mine la nunta va fi invitata si ea, o sa merg la ea sa imi aranjeze parul...sper sa ne intelegem:~* ca eu sunt mai pretentioasa - de tuns am coafeza mea pe care nu o schimb....nici in Spania cand am stat un an nu am fost decat o data cu chiu cu vai la coafura pentru ca am fobia asta de a ma tunde la altcineva.(X)


asa de machiaj...nu stiu pe cine mai are Janina acum dar tipa de acum 2 ani era jalnica din toate punctele de vedere. si nu mai comentez.- si asta spun pentru ca si eu sunt cosmeticiana, adica in cunostinta de cauza.

Claudia esti draguta sa imi spui si mie pe unde ai intrebat si la ce preturi ai gasit husele? problema asta o am inca nerezolvata!

Maria chiar as vrea sa vad poze de la nunta ta...adresa mea de mail e (ADRESA DE MAIL STEARSA) - fara pauzele de dupa _ dupa irinaa si dinainte de es. scriu asa sa evit cenzurarea:D

pe tine cat te-au costat decoratiile? ai avut si decoratiuni florale si baloane? la iulian cat costa husele de scaun?

o gramada de intrebari!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 09 Iun 2007, 11:34 
Junior

Membru din: 13 Mar 2007, 16:33
Mesaje: 62
asa si stai asa ca tot te-am prins...mai am ceva intrebari!:D

- de unde ai luat prajiturile si tortul?

- dar rochia?(si vreau si poze:))

-ai avut artificii pentru tort? dar tun de confetti la biserica sau la restaurant?- eu as vrea dar nu stiu unde gasesc- la bucurescti cred(X)

- cam cate racoritoare s-au consumat?

- la tine au venit lautarii acasa cand te-ai intrebat?

- la ce biserica ati fost si cu cat timp inainte ai facut programarea?

- cat a durat ceremonia religioasa?

- cat ti-a luat fotograful si pentru cat timp?-chiar ma intereseaza ca nu am fotograf:rolleyes: si parca nu as vrea sa fac rabat

hai ca te-am ametit sigur!

pupici!

si felicitari pentru nunta perfecta! Casa de piatra!

si vrea sa va mai rog sa ma votati si pe mine la concurs:)https://www.ghidulmiresei.ro/articles.php?ai=497&st=0&oi=374&filter=-1


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 09 Iun 2007, 16:18 
Nou Venit

Membru din: 28 Ian 2007, 21:52
Mesaje: 10
inna: Claudia esti draguta sa imi spui si mie pe unde ai intrebat si la ce preturi ai gasit husele? problema asta o am inca nerezolvata!


Eu am vazut la florariile din centru husele cu 2 ron, parca. La Parc e altfel, ca au ei husele lor si le folosesc pe acelea. Noi dam 2,5 ron pe husa.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România