Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Tg.Jiu
MesajScris: 08 Iun 2006, 17:57 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Am revenit dupa o pauza mai lunga.
Sunt in toiul pregatirilor, mai am exact 9 zile ramase pana la ziua cea mare.
Acasa numai despre nunta se vorbeste si mai sunt atatea de facut. Aseara am probat din nou rochia sa vad dc s-a schimbat ceva si stupoare, nu-mi vine sutienul, este un model pt. corset iar pt.rochia mea nu este bun.
Deci, alt sutien, mai am jartiera de cumparat si cate ceva pt. sotul meu. Acum am o dilema mare si anume coloana sonora si montajul casetei de nunta.Fac scenarii, caut prin forum etc, etc. Vreau sa iasa frumos totul. Usor de zis!
De la ultima noastra intalnire, l-am schimbat pe cel care ne decora sala(multi bani) si am ales-o tot pe Olga, am schimbat si meniul la restaurant ca nu se mananca puiul!!
:gun::rolleyes:
Cam atat.
Va pup pe toate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tg.Jiu
MesajScris: 10 Iun 2006, 00:14 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Salutare :lol:
Am vrut doar sa va salut si eu si sa va spun cateva cuvinte asa inainte de marele eveniment.
Va doresc tuturor miresicilor de weekendul urmator sa fiti fericite, sa aveti o zi minunata, cu mult soare si voie buna! Sa iubiti mereu ca acum, sa fiti frumoase si vesele!
Pentru Danny si Honey cate o
:flower: cu mult drag.
Va pup.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tg.Jiu
MesajScris: 12 Iun 2006, 12:38 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Multumesc frumos!
Si tu sa fii fericita si sa ai parte de tot ce iti doresti.:flower:
:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: poze !!!
MesajScris: 28 Iun 2006, 13:49 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Buna,doamnelor !
vrem si noi poze si impresii, acum ca s-a terminat nunta si aveti ce povesti.
nu fiti asa secretoase ):(
cum a fost? ati petrecut pana la ziua?ati dansat?
unde ati mers can ati fost furate?
hai va rugam :gun:
glumesc
:flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 30 Iun 2006, 18:03 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
A fost super, a trecut repede, am fost la un moment dat chiar suparata dar toate trec.
Revin mai tarziu cu detalii, sa iti spun la ce sa te astepti si ce sa faci.:rolleyes:
:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 01 Iul 2006, 15:47 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
OK, astept (X)
ma bucur ca nu ne-ai uitat dupa nunta
imi pare rau insa ca ai fost si trista :(
sa ne arati si poze, please please please


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 05 Iul 2006, 17:16 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Chiar ne-ati parasit cu totul,fetelor?:mellow:
sunt foarte :(
Ma gandeam ca pana acum v-ati intors din "luna" de miere si o sa ne povestiti si nou celor care urmam cum a fost in ziua cea mare.
La ce biserica v-ati cununat, cum a fost slujba?dar petrecerea? Poze, poze poze !!!!!!!!!!
ne dati? sau va :gun:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 14:44 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Eu nu v-am uitat, mi s-a ars calculatorul si din cauza asta n-am mai aparut. Am inceput serv. si cand am timp va scriu.
Pozele sunt prea mari ca sa le pot descarca sa le vezi, o sa incerc sa le corectez un pic.
Sunt multe de povestit, nu stiu de unde sa incep.La biserica (3 Ierarhi\) a fost foarte emotionant, am plans bineinteles, de fapt am plans peste tot, la voal, la biserica si la restaurant. A durat doar o jumatate de ora si nu a fost deloc plictisitor, la iesire mi-a pregatit soacra mea o surpriza, a aruncat cu petale de trandafiri de sus de la balcon. Am fost in parc am facut poze de care nu am fost prea multumita.
Sa stiti voi de la mine, ca nu trebuie sa UITATI de rudele voastre si in special parintii.. La mine au primat rudele sotului si cand am vazut pozele am observat ca nu aveam decat o poza cu parintii mei si cu sora mea, si as fi vrut mai multe dar.....
Pt.restaurant imi cumparasem pahare speciale de primire a invitatiilor si cand am ajuns acolo, nu-mi placea sala cum era facuta, n-aveam pahare ca le uitasera acasa, nu erau lumanari pe masa. Ce mai, am crezut ca fac infarct, desi acum ma amuz cand imi aduc aminte.
Dar de aia sunt eu aici ca sa stii la ce sa te astepti.
Dupa toate astea a urmat o noapte de vis, n-am stat deloc la masa, am dansat in continuu SI ASA TREBUIE SA FACI SI TU ca sa ai o seara reusita.
Frumos a fost dimineata cand ne-am luat camera la hotel si era super pregatita de cei de acolo cu sampanie la rece, lumanari aprinse si numai flori in toata camera.
A fost super si chiar meritati. Face ca dimineata sa fie si mai frumoasa si sa nu simti oboseala acumulata.
Ce nu mi-a placut sincer la nunta mea a fost mersul la udat :wacko:, cred ca asa se numeste, nu? N-am vrut sa fac chestia asta dar au venit foate multe rude de-ale socrilor mei care au cerut chestia asta si am fost oarecum obligata sa o fac. Ca asa trebuie!!!!! :wokno:
Urat!?!?!?!?!?:devil:
Cam asta, pe scurt. O sa incerc sa revin cu poze sa vedeti dar nu promit. DAR POATE NE INTALNIM, ce ziceti ? A mai fost si Honey care a avut nunta odata cu mine, nu-i asa, ce se aude de ea?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 15:02 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Luna de miere nu prea am avut pt. ca imediat ne-am luat si apartament si .....
:rolleyes:
Am uitat sa va zic de coafaura si machiaj. M-am facut in Balesti la o super coafeza iar machiajul l-am facut la Carmen Pasare si a iesit super de asemenea.
Am fost foarte incantata mai ales ca sunt un pic cam nehotarata si "ciufuta".:wokno:
Muzica a fost super si usoara si populara, fara pic de manele.
Trebuie neaparat sa le gandesti pe toate, sa ti le scrii ca sa nu uiti de ceva.
Marturiile mele nu prea cred ca le-au spreciat, mai ales ca nu au stiut ce sunt alea??!?!?!?(X)
Dar cu toate astea, a fost de vis pentru mine si am fost multumita ca toata lumea s-a distrat si ASTA DEPINDE NUMAI DE VOI. Miresele sunt in centrul atentiei, nu nasii, nu rudele, nu invitatii, nici chiar mirele.:blink:
(X)
Cam asta e, mai ramane sa va arat pozele si sa va mai spun ce va mai trebuie si ce sa nu uitati.
Va pup si poate chiar ne vedem:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 12 Iul 2006, 18:40 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Hey,in sfarsit :lol:
Credeam ca acum de cand v-ati maritat, ati uitat de noi
Ma bucur ca te-ai simtit bine, ca ai dansat mult, ca a iesit 99% foarte bine.
Oricum,mici deviatii de la plan apar la orice nunta, stai linistita.
Ce, parca in niste pahare sau o sala nearanjata sta fericirea ta? No way!
Sunt convinsa ca vroiai sa fie perfect, dar si surprizele (placute sau mai putin placute) dau sare si piper evenimentului.
Eu vreau sa ne cununam la biserica de la Parang, acolo sunt si botezata si mi-e draga mie...pur si simplu.
Sa speram ca si slujba o sa fie frumoasa :(
Ard de nerabdare sa prelucrezi pozele si sa le vedem si noi.
Despre Honey nu mai stiu nimik, o fi inca in luna de miere ??:love: bravo ei
daca nu...RUSINICA...RUSINICA:wokno:
Ne-a uitat de tot ):(
Va pup pe toate si daca ajung prin pana la nunta in Tg-Jiu promit sa ne vedem.
Salutari tuturor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 15 Aug 2006, 15:10 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Cum stai cu pregatirile ? Povesteste-mi, poate te ajut cu ceva!!:huh:
:kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 15 Aug 2006, 15:34 
Junior

Membru din: 06 Ian 2006, 18:11
Mesaje: 67
Citat:
Eu nu v-am uitat, mi s-a ars calculatorul si din cauza asta n-am mai aparut. Am inceput serv. si cand am timp va scriu.
Pozele sunt prea mari ca sa le pot descarca sa le vezi, o sa incerc sa le corectez un pic.
Sunt multe de povestit, nu stiu de unde sa incep.La biserica (3 Ierarhi\) a fost foarte emotionant, am plans bineinteles, de fapt am plans peste tot, la voal, la biserica si la restaurant. A durat doar o jumatate de ora si nu a fost deloc plictisitor, la iesire mi-a pregatit soacra mea o surpriza, a aruncat cu petale de trandafiri de sus de la balcon. Am fost in parc am facut poze de care nu am fost prea multumita.
Sa stiti voi de la mine, ca nu trebuie sa UITATI de rudele voastre si in special parintii.. La mine au primat rudele sotului si cand am vazut pozele am observat ca nu aveam decat o poza cu parintii mei si cu sora mea, si as fi vrut mai multe dar.....
Pt.restaurant imi cumparasem pahare speciale de primire a invitatiilor si cand am ajuns acolo, nu-mi placea sala cum era facuta, n-aveam pahare ca le uitasera acasa, nu erau lumanari pe masa. Ce mai, am crezut ca fac infarct, desi acum ma amuz cand imi aduc aminte.
Dar de aia sunt eu aici ca sa stii la ce sa te astepti.
Dupa toate astea a urmat o noapte de vis, n-am stat deloc la masa, am dansat in continuu SI ASA TREBUIE SA FACI SI TU ca sa ai o seara reusita.
Frumos a fost dimineata cand ne-am luat camera la hotel si era super pregatita de cei de acolo cu sampanie la rece, lumanari aprinse si numai flori in toata camera.
A fost super si chiar meritati. Face ca dimineata sa fie si mai frumoasa si sa nu simti oboseala acumulata.
Ce nu mi-a placut sincer la nunta mea a fost mersul la udat :wacko:, cred ca asa se numeste, nu? N-am vrut sa fac chestia asta dar au venit foate multe rude de-ale socrilor mei care au cerut chestia asta si am fost oarecum obligata sa o fac. Ca asa trebuie!!!!! :wokno:
Urat!?!?!?!?!?:devil:
Cam asta, pe scurt. O sa incerc sa revin cu poze sa vedeti dar nu promit. DAR POATE NE INTALNIM, ce ziceti ? A mai fost si Honey care a avut nunta odata cu mine, nu-i asa, ce se aude de ea?

Ia zi-mi si mie de udatul asta.........:))(X) ca mie mi se pare distractiv:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 12 Sep 2006, 15:35 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Buna,fetelor!!!
Iata-ma si pe mine maritata si cu impresii de la nunta.
Inainte de toate vreau sa va spun ca am cateva poze postate de fotograful nostru,Sorin la sectiunea de FURNIZORI-CAMERAMANI-GORJ(editat de webmaster pentru reclama). Sotul meu are costumul bej,iar eu am corset si fusta crem,cu tiara argintie pe cap.O sa va dati voi seama...sunt sigura.
Ce vreau sa va spun de la inceput este ca mie mi s-a parut ca nunta a durat extrem de putin, nici nu am simtit, a fost ca o clipa.
Vroiam sa mai tina vreo 2-3 zile ca sa fac tot ce am vrut si mi-am propus.

A fost o nunta superba,am dansat toata noaptea,mi-am luxat si glezna de la atata sarit si jucat sarbe si hore.Am fost extrem de fericita si toata lumea a observat asta. Am ras tot timpul,eram super fericita.

Muzica a fost excelenta,au cantat cei de la ansamblul Doina Gorjului si invitat noastra speciala a fost Victorita Lacatusu (preferata mea :p)
In total au fost peste 12 oameni care s-au ocupat ca invitatii mei sa nu stea jos deloc.

Am uitat sa va spun ca am inceput ziua in parcul Central la Poarta Sarutului unde s-a tinut cununia civila.A fost un moment unic.Superb...
Si slujba de la biserica de la Parang a fost minunata.Preotul ne-a tinut o cuvantare deosebita, a pus mult suflet in predica lui si a fost singurul moment in care am avut ochii plini de lacrimi.

Tot ce mi-a intunecat ziua a fost faptul ca decoratoarea noastra, OLGA de la Iezureni ne-a lasat balta fix in ziua nuntii.Mi-a dat niste buchete ofilite si al meu si al nasei, din trandafiri super ofiliti.
Am rugat-o sa-mi faca alt buchet,macar mie, eram doar mireasa...
Dupa scandal si cearta mare am reusit sa o conving sa-mi faca altul.Am fugit de la coafor cu bigudiurile in cap sa-mi aleg alti trandafiri.Acolo surpriza:Olga nu era (daduse bir cu fugitii probabil) si am fost tratata cu tot "respectul" de un florar cu 4 clase (dupa vocabularul lui).
A inceput cu replica:"esti o mireasa proasta,iesi afara"
si a continuat cu tot felul de injurii pana m-a facut sa plang rugandu-l sa-mi faca alt buchetel.
A fost un nesimtit, il rugam cu lacrimi in ochi sa-mi faca alt buchet sa ajung si eu la cununie si zicea ca il doare undeva de nunta mea si nu are chef sa-mi faca.
Nu o sa uit toata viata fata lui de mitocan.

Nici nu mai avem timp sa merg in oras sa-mi faca altcineva buchetul,era ora la care trebuia sa fiu la cununie iar eu nu eram nici coafata,nici machiata,nici imbracata.
Am simtit ca mi se inmoaie picioarele.

Pana la urma a cedat si mi-a dat niste trandafiri aruncati printr-o galeata si am stat langa el pana mi-a facut buchetul.
Noroc ca a iesit un buchet frumos pana la urma,dar cu ce nervi si stres numai eu stiu.Nu doresc nimanui asta...

iar cea mai dureroasa lovitura a venit la retaurant cand tatal meu a aflat ca sala nu era decorata pentru ca stralucita d-na Olga nu venise sa faca nimic.
A trimis 2 fete cu niste baloane sa le lege pe pereti si ne-a dat niste huse murdare si urate.A trebuit sa se ocupe rudele mele si sa cumpere flori sa puna pe mese inainte de sosirea invitatilor.
Insa au reusit sa faca o sala super si fara ajutorul "talentatei" si neserioasei d-ne Olga.
Vreau sa zic ca noi am cumparat 30 de baloane sa ni le puna in sala si pe care Olga a binevoit sa le puna pe la alte nunti, ca la noi in sala nu a adus decat niste prostii de baloane ieftine. Mie nici acum nu-mi vine sa cred cat de nesimtita si lipsita de scrupule este aceasta femeie.
Iar angajatii ei cu multa scoala...si mai si...
Aveti grija sa va sfatuiti prietenii sa nu o angajeze la decorarea salilor niciodata.

Dar ma bucur ca restul nuntii a fost cu totul deosebita.
Va mai povestesc eu,acum nu mai prea am timp.

Pupici si astept impresii de la voi daca v-au placut pozele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 12 Sep 2006, 15:41 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Faptul e consumat! dar ... cu aceasta "Olga" nu ai avut un contract?! ingrozitor ce ti s-a intamplat! ar trebui sa o dai in judecata!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: poze !!!
MesajScris: 13 Sep 2006, 17:52 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
Faptul e consumat! dar ... cu aceasta "Olga" nu ai avut un contract?! ingrozitor ce ti s-a intamplat! ar trebui sa o dai in judecata!


Nu am avut contract,regret,acum as fi stors-o de bani. Am mers pe principiul ca un om cand isi da cuvantul si-l si respecta.
Insa de la persoane fara caracter te poti astepta de la orice.
Asa cum sunt aceasta OLGA si angajatii ei.Niste nemernici care au incercat sa-mi strice ziua nuntii.

Pe moment a fost un soc pot spune,dar acum cand ma uit inapoi si vad ce poze super avem si ce distractie a fost si cat de bine s-a simtit toata lumea...uit de ce a putut sa-mi faca un om fara minte si fara suflet,asa cum s-a dovedit Olga.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nou intrata
MesajScris: 28 Ian 2007, 13:02 
Nou Venit

Membru din: 26 Iun 2006, 13:39
Mesaje: 4
Citat:
Eu o sa am nunta pe 14 iulie, la Bon Mariage, este fosta cantina Citex. Sunt din galati, lucrez in Bucuresti si nunta la prietenul meu la Tg.Jiu.
vreau sa stiu si eu unde ma pot aranja la par, cosmetica, ceva sugestii...


poti sa mergi la salonul janin in spatele bancii BCR( in centrul orasului)! am si eu o intrebare, de unde pot sa fac rost de cascada de ciocolata, oare inchiriaza cineva la TG-jiu? pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nou intrata
MesajScris: 29 Ian 2007, 23:14 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
Eu o sa am nunta pe 14 iulie, la Bon Mariage, este fosta cantina Citex. Sunt din galati, lucrez in Bucuresti si nunta la prietenul meu la Tg.Jiu.
vreau sa stiu si eu unde ma pot aranja la par, cosmetica, ceva sugestii...


Te sfatuiesc sa inchei contract cu patronii de acolo. Dupa cate stiu eu, sunt aceeiasi cu cei care au reusit sa-mi strice o buna parte din nunta. Sper sa asculti sfatul meu.
Multa bafta la cumparaturi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: nou intrata
MesajScris: 31 Ian 2007, 18:30 
Nou Venit

Membru din: 26 Iun 2006, 13:39
Mesaje: 4
Citat:

Te sfatuiesc sa inchei contract cu patronii de acolo. Dupa cate stiu eu, sunt aceeiasi cu cei care au reusit sa-mi strice o buna parte din nunta. Sper sa asculti sfatul meu.
Multa bafta la cumparaturi!

Imi poti spune si mie te rog cu cine a-si putea aranja sala! Cit costa, la cine sa apelez ( la D Olaga nu vreau ca am mai auzit cazuri asemanatoare), imi doresc cu lumini si cu baloane f putine. Multumesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 27 Feb 2007, 01:32 
Nou Venit

Membru din: 27 Feb 2007, 01:25
Mesaje: 2
Buna, eu sunt din bucuresti si o sa am nunta la lexi star in septembrie, ma poti ajuta si pe mine cu o biserica frumoasa in tg jiu? am fost si am vazut sf apostoli petru si pavel dar nu arata deloc bine...o alta biserica draguta exita....pentru ca este mai greu pentru mine sa aleg.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România