Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 05:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 214 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: miresici brasov
MesajScris: 26 Mai 2007, 20:49 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
noi am putut face programare la cununie de pe acum, am facut-o la 9.30 ca la 10 era ocupat, si la biserica ne-am rezervat exact dupa slujba de duninica pt ca nunta e duminica si aia e la 13
deci intre starea civila udpa ce se gata la 10 si pana ajungem la biserica la 13 avem timp berechet sa facem poze in toate locatiile
taxa si eu stiu ca o plateste nasul... dar mi se pare exagerat de mul 100 de lei. la noi cred ca e mai putin. chiar o sa ma interesez.
va poops!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: miresici brasov
MesajScris: 01 Iun 2007, 13:03 
Nou Venit

Membru din: 10 Ian 2007, 16:20
Mesaje: 6
Buna
Eu sunt Ana si am nunta in 29 iulie , la restaurant Viena :rocker:
Am vazur discutia voastra de ieri legata de cununia civila, eu situ de la prietenii mei care s-au casatorit deja ca este o problema in Brasov cu programarea cununie civile , la ora pe care o doresti.
Am o prietena care a stat de la ora 5 in fata primariei , ca sa-si poate programa nuta la ora 11 si desi era prima care a venit pt aceea zi era deja data ora 11.
Cred ca daca nu ai ceva relatii la primarie e mai greu sa se potriveasca socoteala de acasa cu cea din sat.
:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: miresici brasov
MesajScris: 01 Iun 2007, 23:16 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Buna
Eu sunt Ana si am nunta in 29 iulie , la restaurant Viena :rocker:
Am vazur discutia voastra de ieri legata de cununia civila, eu situ de la prietenii mei care s-au casatorit deja ca este o problema in Brasov cu programarea cununie civile , la ora pe care o doresti.
Am o prietena care a stat de la ora 5 in fata primariei , ca sa-si poate programa nuta la ora 11 si desi era prima care a venit pt aceea zi era deja data ora 11.
Cred ca daca nu ai ceva relatii la primarie e mai greu sa se potriveasca socoteala de acasa cu cea din sat.
:unsure:

Asa este! iar in perioada verii e si mai aglomerat! asa ca dragelor, cautati printre priteni si vedeti care are ceva cunostinte pe la susnumita institutie! asa e mersul pe la noi (si in toate orasele aglomerate!), iar programarile pe bune se fac cu mult inainte de termenul legal de prezentare! noi am avut noroc si ..ce mai trebuie si am programat cununia civila la ora dorita! :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sonorizari in Brasov
MesajScris: 01 Iun 2007, 23:24 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Salut fetelor ,cum mai stati cu pregatirile de nunta?Am si eu o intrebare:cat ati platit la biserica taxa de cununie?Eu am platit 1 mil,si se pare ca m-am dus cam tarziu si am avut de ales ori ora 12 ori 15 si am ales 15 pt ca noi facem cununia in aceeasi zi.Deci la restaurant ajungem la 16,credeti ca e tarziu?
Eu am zis ca mai bine nu ma risc,pt ca programarea la cununia civila se face doar atunci cand depui actele,adica cu 10 zile inainte si nu stiam daca intram la primarie atat de devreme incat sa ajungem si la biserica la 12.Voi ce ziceti gagici?:((

Buna ! e cam tarzior la ora 15 cununia religioasa - vreau sa spun ca e cam tarziu pentru orasul Brasov unde nuntile sunt mare parte nunti de zi! dar...indiferent de ora la care o sa stabiliti cununia civila, daca ai cununia religioasa la ora 15, profitati de timpul acesta disponibil si planificati sa faceti fotografiile intre cele doun cununii! in felul acesta plecati de la biserica imediat la sala, ca sa fiti punctuali! tinand cont ca acum slujba de cununie tine undeva la 30 minute, chiar si daca exista ceva intarziere, aveti timp sa ajungeti la sala! :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: miresici brasov
MesajScris: 01 Iun 2007, 23:26 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Buna Iulia,ma bucur ca ai intrat si pe forum-ul asta.Este mai bine cum ai facut tu cununia,dar iubi meu nu vrea sa o facem inainte,asa ca asta e.Eu nici nunta nu vroiam,dar o fac pt el,asa ca:love:.
O intrebare,nasul ce plateste taxa la biserica,sau atunci dupa slujba cat ii cere popa?Eu asta nu inteleg,pt ca noi am platit taxa de cununie.M abucur ca exista in sfarsit o persoana care sa-mi zica ca nu e tarziu la ora 16,mai ales ca cei de la local ne lasa cat vrem.ti-ai rezolvat cu bautura?Cate sampanii ar trebui sa cumpar la 100 pers,ca eu m-am tampit si nu imi mai dau seama,mai ales ca am fost barmanita:champagne::nbump:

De obicei mirii platesc taxa de cununie! ca nu te apuci si le spui nasilor sa-ti dea banii! si oricum nasul achita dupa cununie suma draguta, care e fara chitanta , desigur!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: miresici brasov
MesajScris: 01 Iun 2007, 23:28 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Ms mult pt raspuns,mai am o intrebare,nasii mei au spus ca eu au trebuit la cununia lor sa duca la biserica 2 sau 4 pahare,din care iti da preotul vin,si care raman acolo,voi ati auzit ceva?
In rest cum stati cu pregatirile?V-ati gasit lautari?Va pup si astept vesti

Depinde de biserica! intrebati inainte! din cate stiu , bisericile dispun de acele pocale de argint, frumoase! pe acelea le folosesc in cadrul ceremoniei de cununie! La noi asa a fost! De asemenea, se poate sa aveti si paharele voastre pe care nu trebuie sa le lasati la biserica! acolo ramane vinul, piscoturile , mierea! dar cel mai bine e sa intrebati inainte care sunt obiceiurile la biserica unde ati ales sa va cununati!:flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sonorizari in Brasov
MesajScris: 19 Iun 2007, 15:04 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
e nebunie curata in bv cu nuntle, si la noi o sa fie mai ales in august ca numai restaurantele sunt rezervate pana in 2010 si noi abia am gasit. var-miu a avut cununia in bv pe 2 iunie, in ziua aia a fost nebunie curata, 50 de cununii la primarie. am stat 3 minute inauntru cu totul... naspa rau, m-au dezamagit total, puteau sa faca mai multe birouri sau ceva de genul asta
mie mi-a dat viceprimarul o idee, sa nu ma cunun in biroul de stare civila ci altundeva.. da nu stim unde inca.. il astept cu idei ca sigur o sa am nevoie de aprobare din partea primariei.probabil in sensul giratoriu din oras (singurul de altfel) sau in fata cetatii... ne mai gandim inca. a zis ca nu mai e alta zapacita in oras care ar face ceva iesit din comun la nunta... si merit ceva special :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 214 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România