Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 18:36


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 337 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 14 Mar 2006, 16:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Bine ai venit mariananecula
cand zici ca ai nunta?vb. cu el(colegul meu)si daca poate daca nu are alta programare atunci...poate te ajuta.Cu tortul nu stiu ce sa iti zic eu il am de la restaurantul respectiv nu fac comanda la nici o cofetarie.
:)


si eu am aceeasi chestie cu tortul ...pai ..incearca si u la cofetarii ...stiu chiar un atelier ...de patiserie si cofetarie..care aprovizioneaza numeroase cofetarii din capitala! Cu alte cuvinte este producator!! Are firma pe Calea Crangasi nr. 40. o sa crezi ca e teapa ..dar te inseli ...este exact asa cum iti spun!! Traversezi parcul Constructorilor ..si in spate ..vis a vis de Lacul Ciurel , pe langa METEOR (asdta e o alta firma da e cu piese de schimb pt. masini) se afla producatorul de vise dulci! Era 200.000 kg. de tort!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 14 Mar 2006, 20:04 
Nou Venit

Membru din: 22 Feb 2006, 17:49
Mesaje: 4
Buna!

Eu am nunta pe data de 09.07.2006 ( o sa fie intr-o duminica..dar sambata nu mai era loc )la
cantina Fac.Spiru Haret IMGB( suna cam urat dar este foarte frumos), cununia religioasa la Biserica Sf.Ilie Rahova ( cu cor), la sfat o sa mergem sambata, am gasit cameramna +fotograf, am ales si culorile de la huse/baloane ( prietenul meu nu prea este incantat de agentie ..are impresia ca nu sunt seriosi), nu am gasit verighete+imbracaminte ( astept sa se incalzeasca sa pot colinda si proba) ...Nu stiu unde sa merg pt. ama coafa/machia ( imi puteti da o idee?)...
Si cea mai grava problema nu am gasit nasii!!!
:( Nu stiu ce sa fac si la cine sa aplez..mai in gluma mai in serios am spus ca o sa dau un anunt!!!:(
Va pupic!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 14 Mar 2006, 20:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Buna!

Eu am nunta pe data de 09.07.2006 ( o sa fie intr-o duminica..dar sambata nu mai era loc )la
cantina Fac.Spiru Haret IMGB( suna cam urat dar este foarte frumos), cununia religioasa la Biserica Sf.Ilie Rahova ( cu cor), la sfat o sa mergem sambata, am gasit cameramna +fotograf, am ales si culorile de la huse/baloane ( prietenul meu nu prea este incantat de agentie ..are impresia ca nu sunt seriosi), nu am gasit verighete+imbracaminte ( astept sa se incalzeasca sa pot colinda si proba) ...Nu stiu unde sa merg pt. ama coafa/machia ( imi puteti da o idee?)...
Si cea mai grava problema nu am gasit nasii!!!
:( Nu stiu ce sa fac si la cine sa aplez..mai in gluma mai in serios am spus ca o sa dau un anunt!!!:(
Va pupic!:-*



chill ...stiu despre ce cantina e vb...acolo fac studentii de la Spiru balul bobocilor! E misto!! In Berceni...acolo cred ca voi merge si eu la coafat!!:D:D Mai ai ceva timp sa cauti pana la nunta!! In ceea ce priveste nasii....nu ai vb cu cei din familie?? Rude...poate au ei cunostinte...chiar si cu nasii de botez poti incerca sa vb!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 15 Mar 2006, 21:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
va pupacesc si cat mai putin stres va doresc.


ce scrii u aici nu are sens!! Cum sa faci comanda la rochie abia in februarie (noi suntem in martie acum) ???? Vrei sa zici februarie anul viitor?? Sau e reclama prea veche si ai postat-o la plezneala!???!!:o:o:o Vezi ca pe site e o sectiune numita furnizori!! Fa-ti acolo reclama!!!:mellow::mellow::mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 23 Mar 2006, 16:49 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by mariananecula

Buna!!!
la fel o sa fac si eu pentru ca este foarte greu cu deplasatul prin bucuresti, si cum cununia religioasa are loc la Biserica Icoanei, alaturi e parcul Gradina Icoanei.
si mi se pare super bine sa ne fotografiem acolo in aer liber , prin verdeata si floricele,dar am o problema, viitor sot vrea poze si in studio. asa ca trebuie sa gasim o solutie sa fim amandoi multumiti.

mariana, cand ai nunta?? si eu tot la Icoanei voi face pe 26 august ;) - si eu m-am gandit la pozuci in parc, acolo...e tare frumos :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 05 Apr 2006, 21:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
a folosit careva vreo agentie de nunta? pe mine ma tenta bon mariage. i-a folosit careva?...stiti vreun restaurant bun pt nunti langa un lac (gen floreasca, snagov etc)?:rocker: cam cat costa o nunta cu ceva fast in romania?....toata lumea zice de rochie( care bineinteles e o problema ca nu exista nimic modern pe piata in afara de agnes toma si laura olteanu), dar de pantofi?... vi-i faceti pe comanda la case gen sepada sau mihai albu? sau ii luati de-a gata?


majoritatea celor de pe acest site ....sunt mai modeste din fire ......nuntile cu fite au alta adresa web!! Fa un google search!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 06 Apr 2006, 02:09 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
majoritatea celor de pe acest site ....sunt mai modeste din fire ......nuntile cu fite au alta adresa web!! Fa un google search!!


Ei, nu fiti rele!! :devil: Nu a dat nimeni cu parul :mellow:. A intrebat doar de agentii.. Apropos, daca agentia are cont aici pe site, nu-i nici o problema sa puneti linkul catre pagina lor de aici de la Furnizori! Chiar nici una! Si apoi la pagina lor de Furnizori, sa nu uitati sa-i laudati/criticati dupa nunta! Sa afle si alte mirese daca ati fost multumite de ei si ii recomandati altora.

Si apropos, agentii gasesti cu duiumul pe site aici, la https://www.ghidulmiresei.ro/items.php .


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 04 Mai 2006, 13:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
poate imi gasesc si eu ceva pe aici ia sa vedem


c'moon ....si unde mai e farmecul nuntii daca lasi totul in grija altora????


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 05 Mai 2006, 19:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
sa stii ca e ok sa ai pe cineva care sa se ocupe de sala in ziua nuntii, adica sa supravegheze tot! eu am o firma si sunt sigura ca totul va iesi asa cum am discutat in prealabil!


si eu am firma ..dar numai pt aranjatul salii de la restaurant...nu pt. toata nunta!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 337 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România