Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 337 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Bucuresti
MesajScris: 28 Noi 2005, 18:08 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
haideti fetelor, stiu ca sunteti p'acolo :lol:

Pupaturi:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 28 Noi 2005, 18:56 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 02:00
Mesaje: 34
pai normal ca suntem!miresici bucurestene, uniti-va!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 08 Dec 2005, 19:00 
Nou Venit

Membru din: 06 Dec 2005, 17:32
Mesaje: 6
daca vreti sa primiti si foste miresici ( am avut nunta anul asta in septembrie ) Wow au trecut deja 3 luni!!!! sunt bucuroasa sa va impartasesc din experienta mea ca mireasa.
primul sfat? nu va luati responsabilitatea organizarii treburilor in ziua nuntii!!!!!
O sa va vina sa plangeti! nervi? din plin. Cel mai bine organizati din timp, toate si plasati raspunderea membrilor familiei!!! sa stie si ei ca sunt importanti la ceva. Noi am facut prostia sa raspundem de tot si am uitat elementul principal si anume: ERAM MIRI!!!!:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 18 Dec 2005, 23:17 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 02:00
Mesaje: 34
...asa mai merge...dar mai asteptam si altele....!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 20 Dec 2005, 23:52 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 13:30
Mesaje: 21
Citat:
...asa mai merge...dar mai asteptam si altele....!!!


Hop asa si eu! Ocupare mare in ultima vreme, acum in preajma sarbatorilor m-am mai eliberat! :rolleyes:

Am stabilit ca vom face nunta la tara, deci cu asta s-au rezolvat lucrurile, asa cum va povesteam. Traiasca babacii :ninja::gun: care isi doresc nunta la tara!

Eu am zis: daca nu iese frumos acolo ii leg de maini pe fiecare in parte, ii pun pe toti intr-un sac mare mare si baldabac :x in lac cu ei! Mi-au promis ca gazonul va fi frumos, si veranda betonata. O sa punem flori cum da un pic soarele pe langa gard, sa se vada frumos! Si luminite pe gard. Si o sa inchiriem cateva bus-uri ceva sa trasnportam oamenii.

In fine, avand in vedere ca nunta e la 20 de min de Bucuresti ma inscriu in grupul mireselor de Bucuresti, nu-i asa!?

Sa va spun cum stau eu (spre rusinea mea):
-am locatie
-se ocupa babacii de transport si au facut rost si de corturi (ma rog, nu le-au luat deja...dar sunt promise ca ni le vor da) de la niste cunostinte.

Invitatii ne vom face noi (am luat un carton rosu f frumos cu striatii, niste hartie alba mai frumoasa si niste calc! Cartonul rosu in indoim...in 3, pe portiunea din mijloc lipim hartia alba tiparita cu textul. Iar calcul in indoim tot in 3, in exteriorul invitatiei....si apoi legam totul cu o funda grena. Ce ziceti!?

CAM ATATA E TOT CE STIM LEGAT DE NUNTA

Nasi si parinti, Slava Domnului avem! Tot ce ne mai trebuie e restul....(X)

Nasol, nu!? Vai de mine...am incercat acuma sa ma uit peste Lista de Sarcini de la Instrumente, si am zis ca mai bine ma :gun: ca nu mai suport nici sa ma gandesc la cate am de facut. In plus am inceput sa fiu iritata, nu se mai intelege al meu pisoi cu mine (va rog, spuneti-mi ca nu e anormal, ca mai patiti si voi la fel). Ne certam intr-una!! Mie mi se pare ca nu-l intereseaza! Zice tot timpul ca sa nu ma mai agit atata, ca avem tot timpul din lume, ca nu e bine sa ma consum! Care sa nu ma consum, ca daca e dupa el ramanem nemaritati amandoi :blink: . Sta cu :back::~* pe canapea intr-una, doar cand e un meci mai sare si straga GOOL!

Ma tot bate gandul sa apelez la o agentie. :unsure: Dar parca si mai frumos ar fi daca ne-am ocupa noi 2 de toate, sa fie din sufleteul nostru. (sau macar din al meu :p ).

Voi cum stati, ati facut ceva mai multe?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 08 Ian 2006, 20:50 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Fetele, citeam un mesaj al miresicii ralukris...si m-am regasit intr-una din ideile ei.....extensii de par :rocker: ... si mi-am adus aminte ca mai demult, gasisem un pliant pe care scrie 100.000 suvita ...ce-o fi insemnand "suvita" si mai ales, cat de groasa era la salonul respectiv (undeva prin Rahova, Bucuresti), asta nu mai stiu.....
V-ati lovit de asa ceva? Aveti idee ce saloane exista prin Bucuresti, mai "umane" si care sa nu-ti ia o tashca de bani??? :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 09 Ian 2006, 03:37 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Si eu sunt interasata de extensiile de par pentru ca ultima data cand am fost la coafor pentru o scurta retusare a varfurilor deterioarate d-na m-a tuns mult mai scurt decat ii spusem eu. Am fost tare dezamagita. Acum astept sa vad cat o sa creasca si abia atunci ma voi decide asupra modului de coafat... Oricum nu imi voi face coc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 11 Ian 2006, 17:26 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Daaaaaaa,sigur!La mine merge ceva de genul "luna asta un pic, peste doua luni un pic, si uite asa ratam nunta sau o reprogramam!!!"):(
Al meu mire......habar nu are.Ii zic:"Hai pui sa vedem cu biserica, sa vb cu nasii batrani sa etc, etc...".Raspuns?CUCU!!!La fel ca la tine!!!Am impresia ca nu-i pasa.Noi am anuntat rudele apropiate ca in octombrie facem nunta.Bine-bine dar...nasi:wokno:,biserica:wokno:, data exacta:wokno:.Si tot asa.Noroc ca am socrii a-ntaia!!!!!:D, ca altfel....Ei au hotarat in sfarsit biserica, data cand ne prezentam la nasi, faptul ca nunta va avea loc la ei la curte(Bragadiru).....socrii mei::wok:.
Inca ma intreb eu pe mine:oare fac nunta in octombrie?Ca sa ma intreb cum va iesi....DOAMNE FERESTE!!
Oricum,deja ma panichez.Pt ca eu sunt o perfectionista si nu o sa pot sa las nimic numai pe mana cuiva anume....O sa vreau si eu sa-mi bag nasul si sigur o sa iasa cearta cu cineva,sau o sa ma oftic in ziua cu pricina ca am uitat nu stiu ce sau ca nu e perfect ceva anume, etc.Sincer, cred ca o sa plang in ziua aia de o sa ma umflu si o sa fiu intoarsa sau chiar furioasa tot timpul si prob o sa ma cert cu ingerasul meu si in fata altarului:gun:(X).E,asta e,ce-o fi o fi.He-he-he...e normal sa te nervozezi cu asa o ocazie...
Pupicei multi si ....CURAJ!!!!


ARUNCA-TE CU CAPUL INAINTE CA SA POTI CADEA IN PICIOARE;)

ADINA:heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bucuresti 2006
MesajScris: 11 Ian 2006, 17:32 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
SALUTARE!
Stiu eu un loc.Nu e chiar salon, dar sunt ascunse acolo doua coafeze super.Nasol e ca acolo nu se pun suvite......Oricum,fetele stiu ce fac, una din ele e hair-stilist cu patalama.Locul este Club Miramar.Deci daca nu iti doresti suvite neaparat....si e acolo si o cosmeticiana super care pe deasupra face si un machiaj.....:rocker:
Sper sa incerci si acolo.Nu cred ca vei regreta.....Pupici multi:-*
ADINA


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 337 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România