Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Buzau
MesajScris: 15 Dec 2005, 04:25 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
:flower: Buna fetelor! Salutare baieti! (am vazut cativa :wok:)
... pentru ca nimeni din Buzau nu a avut initiativa deschiderii inscrierilor pentru viitoarele mirese ... o voi face eu ... desi se pare ca sunt singurul reprezentant pana acum.:p
Va astept!

Spor la pregatiri tuturor!%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: La multi ani!
MesajScris: 30 Dec 2005, 10:46 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
La multi ani! :flowers:

Sa ne regasim cu bine in 2006. %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani!
MesajScris: 30 Dec 2005, 15:37 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 13:30
Mesaje: 21
Citat:
La multi ani! :flowers:

Sa ne regasim cu bine in 2006. %%-


Vai ce draguti suteti amandoi, gabriela! Si ce bine va sta impreuna! Sa faceti poze de la distanta in fata restaurantului, ca e super frumos! Si nu stiu daca sunteti genul, dar eu am fost la o nunta unde la furatul miresei, mirele a fost pus sa cante ceva "live" cu orchestra. El era afon, dar a cantat si a iesit super frumos. Toata lumea era la podea...foarte reusit momentul! Original. Ma gandeam la piscina aia. Eu la furatul miresei (adica al tau :rocker: ) l-as pune pe mire sa ramana in boxeri si sa dea 2 ture de bazin, ca sa arate ce mult te iubeste! :devil: Ar fi super treaba! Eventual i-as face sarcina si mai "amuzanta", l-as pune ca el si sa mai mai convinga inca 3 oameni din sala sa faca acelasi lucru (eventual cavalerii de onoare). :D:D Asta as face eu!

Sa mai pui poze cu ce v=ati cumparat, parca ziceai de rochie!?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Impresii!
MesajScris: 03 Ian 2006, 19:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
:ok: Multumesc Lilisor pentru aprecieri.
Noi doi mai avem cateva poze poze facute tot atunci numai ca nu sunt facute in fata restaurantului.
Acolo, ca sa ajungi sus la restaurant, din soseaua principala se urca un drum asfaltat si cu gard viu pe margini. In luna mai cand ne-am decis asupra acestui loc, tot garduletul era plin de flori albe si miroseau tare placut. Parca era un vis. Am sa atasez si o poza facuta langa flori.

La nunta as vrea ca piscina sa fie inconjurata de lumanarele; am sa rog domnisoarele de onoare sa ma ajute sa le pun. Piscina fiind putin mai jos decat restaurantul cred ca o sa se vada tare frumos de pe terasa.

Cu furatul miresei :~* mi-e mi-ar place sa il puna sa danseze; ii sta atat de bine cand danseaza ... asa m-am indragostit de el si de fiecare data cand mergem undeva si dansam impreuna retraiesc acele momente de la inceputuri.
App: muzica lui preferata este "house" ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Bine ai venit!
MesajScris: 09 Ian 2006, 20:49 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
In sfarsit cineva din Buzau!
Bine ai venit!

Noi am ales sa facem nunta la restaurantul hotelului McPietroasa de la Poiana Pinului.
Pentru muzica am ales DJ si bine am facut pentru ca am fost acasa in acest weekend si am auzit ca formatia pe care mi-am dorit-o initial sa cante la nunta s-a destramat.
Acum suntem in cautare de fotograf si cameraman. Tu ai ales pe cineva?

Gabriela


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bine ai venit!
MesajScris: 10 Ian 2006, 21:29 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Este foarte important sa stii cat din bugetul nuntii vrei sa acorzi muzicii, tinand cont si de toate celelalte cheltuieli.
Formatia cu care vorbisem noi sa o aducem la nunta era din Buzau si imi cerea 40 milioane: 3 avans si restul dupa nunta. Adunand si transportul (trebuia sa il asiguram noi) si masa ajungeam la 50 milioane iar noi ne-am razgandit pentru ca depaseam cu muuult suma propusa avand in vedere ca ne facem singuri nunta.
Asa am ales un DJ de la Radio Campus, la recomandarea unei prietene care a avut nunta pe 20 aug, anul trecut, in acelasi loc in care vom avea si noi. Ea a fost multumita de prestatia lui si noi am mers pe incredere.

Tu, daca vrei sa aduci o formatie din Bucuresti la Buzau, te-ai gandit la cat se ridica costurile?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bine ai venit!
MesajScris: 11 Ian 2006, 23:40 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Raluca,
Ma bucur ca mi-ai citit mesajul. La vremea respectiva si eu eram singura mireasa inscrisa pentru orasul Buzau si tare duceam dorul unor conversatii, de aceea te-am abordat pe tine. Intre timp a venit Mady, si ea o mireasa a anului 2006 si m-am bucurat nespus de mult sa vad ca nu mai sunt singurica. Sper sa iti faca placere sa faci conversatie si schimb de pareri cu noi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bine ai venit!
MesajScris: 11 Ian 2006, 23:47 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
tu esti gabriela de pe 19 august?
cat te costa?

Da, Mady ... eu sunt acea Gabriela care are nunta pe 19 august.
M-ai intrebat cat ma costa iar eu te intreb ce anume esti interesata sa aflii cat ma costa: toata nunta sau o anumita parte din ea?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bine ai venit!
MesajScris: 12 Ian 2006, 00:26 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Draga Mady,

De decoratul salii am aflat ca se ocupa chiar sotia patronului; am aflat de la aceeasi prietena care mi-a recomandat si DJ-ul. Initial a incercat sa aduca o firma dar a trebuit sa renunte la ea pentru ca nu a picat bine patronului cand l-a refuzat. Dar a fost multumita de aranjamentul pregatit de cei de acolo m-ai ales ca au totul pregatit exact pe masura localului. Dar nu mai stiu sigur cat mi-a spus ca a costat (posibil 4 mil dar nu e sigur; am sa o sun zilele urmatoare sa o mai intreb o data).
Piscina vreau sa o decorez numai cu lumanari, de jur - imprejur, pe margini.
M-am interesat si eu de oferte de la agentii dar pana acum nu am primit nici un raspuns. Oricum nu imi pun mari sperante in alegerea unei agentii din cauza distantei fata de oras.

Dar tu, ce ai pregatit, cum vrei sa faci?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bine ai venit!
MesajScris: 12 Ian 2006, 23:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Mady,
Pentru muzica am dat 3 milioane avans, restul de 4,5 milioane ii dam dupa nunta; in concluzie ma costa 200 euro DJ-ul iar pentru noi este o suma rezonabila.
Pentru piscina imi doresc tare mult lumanarici pentru ca ea este situata mult mai jos decat restaurantul, fiind prima priveliste care se vede de pe terasa. Si m-am gandit ca noaptea, dupa ce mai mananci, dansezi, te incalzesti si simti nevoia sa iei aer ... iesi pe terasa ... si atunci vezi frumos in vale lumanarile aprinse de pe marginea piscinei. Daca peisajul nu se mai vede (fiind noapte) macar atat sa se vada.
Scaunele din restaurant sunt imbracate cu husa aceea speciala pentru nuntii (au 2 culori la alegere) si au si fundita care se pun pe deasupra huselor desi pe mine nu prea ma incanta ideea lor pentru ca mi se pare ca le incarc cam mult. Dar am sa ma mai gandesc.
Cat despre aranjamente eu am sa o las pe sotia patronului sa le pregateasca pentru ca oricine altcineva le va face trebuie sa iau in considerare ca trebuie sa faca un drum pana acolo si asta sigur ma va costa ceva in plus fata de o nunta din oras, la doi pasi.

Fotograful si cameramanul ... inca nu am stabilit pentru ca nu cunosc pe nimeni. Daca tu gasesti pe cineva de care sa fi multumita, da-mi si mie de stire, te rog mult de tot.

Multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bine ai venit!
MesajScris: 12 Ian 2006, 23:37 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
fetelor, voi aveti ceva mai deosebit la nunta voastra? de ex. eu ma cunun la biserica din Muzeul satului si vreau sa merg cu caleasca. Iar cand ies din biserica vreau sa dau drumul la baloane si la porumbei:lol:
ce ziceti?

Nu cred ca am ceva mai deosebit pentru nunta ... poate doar ca restaurantul este pus exact in mijlocul naturii; avem de jur-imprejur numai verdeata. Pentru mine se aseamana cu o nunta ca in povesti.
Am sa ma mai gandesc si la altceva ... poate pana la urma mai gasesc ceva. :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România