Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 22:41


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Zone!
MesajScris: 15 Ian 2006, 01:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
aaaaa (sofia este lanaga mine) si imi spune sa te intreb daca sti in ce zone este traditia cu braziii
te pupam paaa

La noi la Buzau (Muntenia) inca se mai practica; chiar vara trecuta am fost la o nunta la care s-au batut brazi, si am vazut si prin Moldova, dar nu de curand.
Dar stiti si voi cum se spune despre traditii si obiceiuri: "Cate bordeie atatea obiceiuri"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bine ai venit!
MesajScris: 15 Ian 2006, 01:47 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Gaby, tu stii vreo coafeza buna la buzau care sa stie sa puna extensii?
Chiar asa! Te-ai gandit cine o sa te coafeze si machieze?

Pentru extensii (daca ma voi hotari sa-mi pun) am sa merg la coafor in Bucuresti, nici nu ma gandeam sa le fac la Buzau.
In Buzau am auzit ca sunt 2 saloane de coafura mai bune: unul este chiar in tunelul de la cinema Dacia iar de celalalt nu stiu sigur dar parca era pe bulevard.
Machiajul o sa mi-l faca una din domnisoarele de onoare; se pricepe foarte bine si nici nu o sa fie prea greu pentru ca imi doresc sa fie cat mai natural, avand in vedere ca eu ma machez foarte rar (poate de 5 ori pe an).
Pana la nunta mai avem timp destul sa ne mai informam de la cele care se casatoresc inaintea noastra. Poate pana atunci mai apare vre-un salon nou ... apropo, ma intereseaza si unul pentru manichiura si pedichiura.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Bafta!
MesajScris: 17 Ian 2006, 00:24 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Multumesc pt nr de tel.:lips:

Sa imi spui ce ai rezolvat. Bafta! %%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Coafura!
MesajScris: 17 Ian 2006, 00:30 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Mady,
atunci pana la urma cum vei proceda cu coafura? Unde te vei duce? Spunea-i, undeva la un alt subiect, ca ai o prietena care a avut o coafura foarte frumoasa la nunta ei, neasteptat de reusita. S-a coafat in Buzau?
Daca ai ceva noutati spune-mi si mie, te rog frumos.
Oricum ... o sa fie o nebunie ... alergatura dupa una-alta. :rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Rezolvari???
MesajScris: 18 Ian 2006, 00:30 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Mady,
ce ai facut cu muzica? dar de fotograf si cameraman te-ai interesat?
Eu am sunat saptamana asta si aveau deja data ocupata. Pana la urma am gasit pe cineva cu care ne vom intalni duminica. Sper sa fie ok, profesional vorbind, ca nu vreau niste amatori.
Ne-am trezit cam tarziu, asta e!!! :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rezolvari???
MesajScris: 19 Ian 2006, 04:18 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Atat cameramanul cat si fotograful sunt recomandati de catre cineva care s-a casatorit anul trecut. Pe mine ma interesa cam care sunt scorurile pentru filmat si fotografiat ca sa stiu si eu cum negociez. Daca nu am o suma ca reper imi va fi foarte greu sa imi dau seama daca imi cere mult sau nu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Video si fotografii.
MesajScris: 23 Ian 2006, 22:59 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Bravo, felicitari. Toti cu cei care am vorbit despre el mi l-au recomandat ca fiind cel mai bun de la noi din Buzau.
Acum, in privinta cameramanului si fotografului te sfatuiesc sa nu folosesti aceeasi persoana pentru ambele lucruri; sunt doua treburi diferite si trebuiesc tratate diferit (parerea noastra).
Noi avem si camera video si aparat de fotografiat, ambele sunt personale si destul de performante, dar nici nu ne-am gandit sa le folosim numai pe acestea. Asa am putea ruga pe oricine sa ne faca poze si sa ne inregistreze; am scuti multi bani. Dar nu, noi nu vrem poze si inregistrari facute de amatori; acestea vor ramane amintirile noastre de la nunta, restul se uita.
Daca restaurantul si muzica sunt mult mai importante pentru invitati (placerea lor primeaza), inregistrarea video si fotografiile sunt pentru noi si nu trebuie sa fac tocmai aici economii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rezolvari???
MesajScris: 23 Ian 2006, 23:03 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Tu cu cine ai vb ca eu nu stiu nici un fotograf?

Pentru fotograf te poti interesa la toate centrele de scos fotografii (gen Smile Foto). Noi le-am luat pe toate la rand si am intrebat. Unii ofera astfel de servicii, alti nu, iar preturile variaza in functie de numarul de poze, de ore, de aparatul folosit.
Cel mai bine ar fi sa mergeti si sa intrebati personal pentru ca prin telefon nu obti prea multe informatii.
Bafta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rezolvari???
MesajScris: 24 Ian 2006, 00:38 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Tu cu cine ai vb ca eu nu stiu nici un fotograf?

Totusi tu ti-ai ales fotograful???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rezolvari???
MesajScris: 24 Ian 2006, 15:46 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Nu inca . Asteptam sa vb cu cameramanul, dar cred ca ai dreptate....Merci

Nu este musai sa faceti ca si noi ... fiecare cu parerile si optiunile lui. Eu ti-am spus cum ne-am gandit noi sa facem. Daca este ok si pentru voi foarte bine, dar daca va doriti altceva nu ezitati sa faceti cum doriti voi ... sa nu va para rau mai incolo ca v-ati luat dupa unii si alti si nu ati tinut cont si de gusturile voastre.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România