Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:35


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rezolvari???
MesajScris: 25 Ian 2006, 03:36 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Pai eu intru pe forumul asta sa ascult si alte pareri afara de a mea si sa aleg varianta care mi se pare mai buna.:wok:

Dar parerea lui care este vis-a-vis de problema cu fotograful? Spui despre ceea ce vrei sa faci tu dar despre el nimic.
Nunta o faceti amandoi si trebuie sa contribuiti amandoi la pregatiri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rezolvari???
MesajScris: 29 Ian 2006, 01:28 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Mady, sa imi spui si mie cum a ramas cu DJ-ul? Si de restaurant ce ati vorbit si daca ati gasit fotograf si cameraman.
Stiu ca trebuia in acest weekend sa va intalniti cu ei si sa mai stabiliti una, alta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rezolvari???
MesajScris: 30 Ian 2006, 22:17 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Buna Mady,
Ma bucur ca pana la urma v-ati lamurit cu restaurantul si ca sunteti incantati de modul de decorare.

Legat de cameraman ... mie mi se pare putin scump dar daca face treaba buna si are camera buna se merita.
Noi inca nu am rezolvat-o cu filmatul; am discutat cu mai multe persoane dar din pacate nu toti au avut si ceva demonstrativ sa ne arate, iar noi nu vrem sa ne intelegem pe vorbe, vrem dovada ... sa stim si noi ce alegem.
As fi incantata daca mi-ai da si mie ceva mai multe amanunte despre tipul cu camera. Noi ar trebui in acest weekend sa ne intalnim cu unul dintre cei cu care am discutat si sa ne arate un DVD, iar daca nu e ok va trebui sa cautam in continuare.

Legat de poze, nu stiu daca voi ati fost acolo, dar la Casa Casatoriilor din Buzau este un tip care noua ni s-a parut cel mai ok ... imagini clare, efecte frumoase si are cateva albume foarte deosebite; sunt aduse de undeva de afara. Si face si fotografii tip poster.

Acum voi trebuie sa decideti ce si cum.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rezolvari???
MesajScris: 30 Ian 2006, 23:18 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
La restaurant am fost si am vb. Ne-au aratat niste poze cu sala decorata si arata dragut, chiar nu ma asteptam si mi-a spus ca depinde ce o sa vreau sa faca, dar ca nu au luat mai mult de 5 mil pentru decoruri. Mi s-a parut Ok, mai ales ca eu cred ca nu o sa o vreau asa incarcata cum arata in pozele alea.
De meniu mi-au spus ca e inca devreme sa vb ca inca nu au inceput sa faca nunti si nu stiu cum o sa fie anul asta.
Oricum, noua ne spusese de cand am rezervat ca se poate ajunge la max 750000/pers, cu toate felurile de mancare, o sticla de jumatate de suc si o cafea / pers.

Este bine 5 milioane pentru aranjamente. Si la noi tot cei de acolo se ocupa dar inca nu am discutat despre plata si despre ceea ce este inclus.
Am sunat-o saptamana trecuta pe sotia patronului (ea personal se ocupa) si mi-a placut de ea cum a pus problema dar sa vedem ce va spune si cand ne vom intalni. A ramas sa o mai sun eu dupa ce trec targurile de nunti pentru ca se va duce si dansa si va mai lua pliante, noutati, ceva.
Eu sunt putin nehotarata in privinta baloanelor. Am vazut atatea aranajamente incat nu prea mai imi plac si ma gandeam sa renunt la ele si sa raman doar cu ornamentele florale si lumanarile. Poate o sa las cateva la intrare pentru ca nici eu nu imi doresc o sala incarcata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rezolvari???
MesajScris: 30 Ian 2006, 23:29 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
La DJ trebuia sa mergem sa dam banii in week-end, dar am fost la o nunta unde au cantat niste lautari de care m-am indragostit. Au cantat tot, absolut tot, fara calculator. Am dansat incontinuu. Ma dor talpile si acum. Au cantat si vreo cateva manele, dar au fost cerute si a fost suportabil.
A vorbit Emil cu ei dupa nunta si i-au spus ca tariful este intre 800-1000 euro, banuiesc ca in functie de cum negociezi. El i-a intrebat daca se poate fara manele si i-au spus ca ce vrea, aia canta.
Am mai amanat un picut plata la dj si ne gandim si la varianta cu lautarii, ca mi-au placut mult de tot.

Despre ce formatie este vorba?
Sunt curioasa pentru ca si noi initial am stabilit formatia numai ca intre timp acestia s-au despartit si au dat avansul inapoi. Pe noi ne-ar fi ajuns la 1.400 euro si trebuia sa asiguram noi transportul.
Asta pentru ca este in afara oarasului, daca faceam in oras probabil ca nu mai trebuia sa ne intereseze asta. Si oricum era o carca de bani.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Poze
MesajScris: 31 Ian 2006, 21:01 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Voi cu el ati vorbit?
Si cat va costa?

Am vorbit cu el, tipul ne-a lasat o impresie foarte buna comparativ cu alte laboaratoare pe unde am mai fost noi.
El cerea 300 euro pentru fotografii si inregistrarea video; dar noi ne-am interesat doar de poze.
Acestea sunt 6,5 milioane din care 1 milion costa albumul acela dragut, sau 1,5 milioane (un alt album mai pretentios).
Dar, exista si un dar ... el face in jur de 500 poze din care scoate doar 100 (in medie) si le pune in album. Restul le pune pe un DVD sau CD (la alegere) care intra in cost dar nu poti scoate pozele de pe el ci sunt doar sub foarma de slides, adica le poti vedea doar la un calculator. Daca doresti si varianta printabila te mai costa 1 milion.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Baloane
MesajScris: 31 Ian 2006, 21:04 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
.. pt ca nu prea vreau multe baloane. Cred ca nici inimioarele alea mari de la masa mirilor nu le vreau. O sa pun numai o arcada la intrare si cateva baloane cu heliu pe mese si in rest flori.

Da ... si eu vreau sa renunt la inimioare, dar imi doresc balonul acela Jumbo iar daca nu as mai avea ceva aranjamente prin sala ar iesi prea mult in evidenta (este si destul de mare), deci o sa-mi trebuiasca cateva baloane pe ici pe colo.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Muzica
MesajScris: 31 Ian 2006, 21:10 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
In privinta muzicii eu va sfatuiesc sa alegeti pe cine credeti voi ca ar face cea mai frumoasa atmosfera. Trebuie sa tineti cont ca muzica este foarte importanta intr-o nunta si ca fara o muzica buna ... nu e nici o nunta reusita.
Ganditiva bine si sa luati o decizie pe care nu o veti regreta mai tarziu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Impresii si rezolvari
MesajScris: 09 Feb 2006, 01:07 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Te-am innebunit:p:lips:

Nicidecum ... sunt bucuroasa ca ai mai reusit sa va rezolvati una-alta; intr-adevar ti se mai ia o piatra de pe inima.
Legat de targ ... am plecat debusolati; am plecat de acasa cu ideea de a ne gasi verighete, invitatii, si sa ne orientam la modele care se poarta la costume si rochii de mireasa. Si orice altceva care ne-ar impresiona pe moment ... insa dezamagire.
In afara de cateva modele de invitatii si alea destul de scumpe nu ne-a placut mai nimic. Am luat si noi o gramada de pliante, printre ele se gaseste si voucher-ul de la Alb si Negru, mai mult pentru el decat pentru mine pentru ca mie nu imi place nici o rochie de la Agnes Toma iar costumele mi se par cam scumpe (600 euro)!!!

Am rezolvat si noi, in acest week-end, cu serviciile de filmare si fotografiere si am fixat ora pentru cununia religioasa.

Legat de biserica, sunt putin uimita de situatie pentru ca noua preotul nu ne-a cerut deloc avans si ne-a rugat sa mai revenim cu o luna inainte de eveniment sa stabilim toate detaliile (desi intre timp o sa ne vedem destul de des, la slujbe macar sau pot vorbi direct cu parintii mei pentru orice modificare ulterioara; stie unde stam). Sper sa nu apara nimic surprinzator.
Mi-ar place sa avem cor dar nu stiu de unde sa fac rost (nu stiu daca cel de la Sfintii Ingeri este mobil si oricum stiu sigur ca vor fi si acolo nunti in ziua respectiva).

Inca nu am rezolvat cu luna de miere; am primit cateva oferte dar nu reusim sa ne hotaram in privinta modului de transport. Vroiam sa mergem cu masina dar am aflat ca nu putem conduce amandoi (in afara) pentru ca unul dintre noi este incepator, cu avionul este mai scump si nici nu ajunge mai aproape de locul unde vrem noi sa stam iar autocar care sa faca curse in Croatia nu prea gasim. Cred ca pana la urma vom zbura :p.

Despre decoratiuni vorbim abia dupa targuri; va trebui sa o sun pe sotia patronului si sa stabilim o intalnire in care sa stabilim culorile nuntii si ce fel de decoruri voi folosi si bineinteles pretul.

Cam atat pentru moment ... asteptam cu nerabdare urmatoarele targuri si speram sa venim mai incantati de la ele si poate cu ceva cumparaturi. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Impresii si rezolvari
MesajScris: 20 Feb 2006, 21:26 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Mady ... a adormit Buzaul!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Impresii si rezolvari
MesajScris: 22 Feb 2006, 03:13 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

Am rezolvat cu dj, foto, video cu o singura firma, culmea, din Buzau!
Baiatul a fost dj la nunta unor prieteni si ne-am dus sa vorbim cu el despre asta ca ne placuse mult si a inceput sa ne arate filme, poze si ne-a placut mult si l-am tocmit si pentru astea. Foto+video+muzica=18 mil. Nu stiu daca am fi iesit mai ieftin cu altii, dar macar stiu ca vorbesc cu un singur om care ii coordoneaza si pe ceilalti si nu o sa stau eu cu gura cand pe fotograf, cand pe cameraman si tot asa. Mi se pare mai comod. Si daca stau sa ma gandesc bine, 6 mil pentru fiecare dintre serviciile astea e acceptabil;)Imi da filmul nuntii de 3 sau 4 ore, noi vroiam 3, dar el a zis ca asta hoataram atunci, ca s-ar putea sa vrem de 4, pe DVD, cu copete personalizate si tot, 150 de poze format 10/15 si 15/21 si un CD cu toate pozele de la nunta (el a zis ca o sa fie cam 600-700 poze) si la muzica nu imi fac probleme ca l-am vazut "in actiune"

;):p

Cred ca stiu despre cine este vorba ... sta cumva in apropiere de Hotel Crang?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Impresii si rezolvari
MesajScris: 22 Feb 2006, 03:21 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Am dat avansul la verighete. Am fost la atcom pt ca vazusem niste verighete pe net care mi-au placut si am vazut si la galerie o verigheta si pana la urma ne-am dus si noi sa vedem despre ce e vorba si dat si comanda.;) Ne costa in jur de 12 mil.

:p

Si noi avem un model preferat la Atcom, este vorba de Model Cod 10, numai ca ei lucreaza numai cu aur de 14 Kt iar noi ne dorim de 18 Kt.
Am gasit duminica la targ o pereche asemanatoare, superba, dar ne costa 16 milioane si ni s-a parut cam scump.
Noi le dorim simple, putin bombate pe margini, nici foarte late si nici subtiri si bineinteles gravate pe interior.
Luna viitoare urmeaza sa plec in Egipt si am auzit ca au bijuterii superbe din aur si la preturi foarte avatajoase pentru noi. Nu stiu sigur daca acolo voi gasi ceea ce ne dorim noi dar pot incerca; pana la urma mai este timp pana la nunta :).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Impresii si rezolvari
MesajScris: 22 Feb 2006, 03:27 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

Am fost sa ma uit si de invitatii, tot la Buzau, la DANI CRIS, pe Dobrogeanu Gherea si am vazut niste invitatii pe grena care mi-au placut mie aici si le gasisem cu 36800, la doar 18500. De fapt 20500 ca imi ia 2000 lei pt tiparit, separat. Iti recomand sa te duci acolo pt invitatii ca au exact aceleasi cataloage cu astia de pe aici si preturile nu se compara. :p


Si noi ne-am cumparat invitatiile, dar de la targ de la Marriot; am gasit o super oferta cu 30% reducere (pe perioada targului) si 10% (pentru plata integrala) ... asa ne-am scos invitatiile la 1,2 RON bucata + 0,5 RON tiparitul / buc.

Si ne-am cumparat si place card-uri, acelasi model cu invitatia, 1,45 RON buc. + 0,3 RON tiparitul pentru ca este mai putin de scris. Aceste place card-uri au in interior plicul pentru bani, deci pot fi folosite in 2 scopuri.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România