Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Impresii si rezolvari
MesajScris: 22 Feb 2006, 03:35 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

Si am lasat la urma ce era mai important: mi-am luat rochita;)
Stiu ca e devreme, nu vroiam sa o iau asa devreme, dar nu am putut sa ma abtin. A fost a 5-a rochita pe care am probat-o si au fost foarte frumoase si celelalte dar la asta am simtit ca e a mea.
Si mai amuzant e ca am luat-o de la Buzau.:D
Mama se tinea de mine demult sa mergem la magazinul de rochii de pe Unirii, din capat, vis-a-vis de piata de acolo. Si nu am avut timp niciodata, dar ieri am fost, ca am avut o zi libera si am ramas la Buzau. Au mai multe rochite dragute dar si unele un picut cam prea incarcate cu diverse chestii.Nu am vazut nimic care sa-mi placa prea mult din ce aveau in magazin si cand am terminat cu toate rochitele, mi-au spus ca mai au rochii si in spate. Si ultima pe care am vazut-o acolo mi-a facut cu ochiul:D Si am probat si nu imi mai venea sa o dau jos. E clar ca mi-a fost sortita.
Costa 10 mil. Eu am dat 3 mil ca nu aveam bani la mine si a ramas sa dau restul peste 2 sapt cand ma mai duc acasa.;)
Nici nu-mi vine sa cred ca am luat o rochie atat de frumoasa si de bine lucrata cu banii astia. Nu ma asteptam;)Problema e ca are trena cam lunga si trebuie sa o tai ca nu am ce sa fac cu ea si daca o ridic in talie imi acopera broderia de pe spatele fustei si e pacat. Si mai trebuie luata un picut pe parti doar sus, la sani ca e un pic larga, dar mi-o modifica tot doamna de la magazin.

Asa ca..... iti dai seama ca n-am dormit, nu?;):p


Si eu am lasat la urma rochita pentru ca este cea mai importanta; am ramas foarte surprinsa pentru ca ti-ai gasit-o tocmai la Buzau. Mie nici nu imi trecea prin gand sa caut ceva prin Buzau, dar acum, avandu-te pe tine drept exemplu, m-ai convins.
Si eu am probat la targ 4 modele diferite, dar numai 2 m-au impresionat mai mult. Oricum eu mi-am ales modelul si deocamdata nimic nu mi-l mai poate scoate din gand iar eu sunt plecata pe ideea de a merge la o casa de moda si sa o fac la comanda.
Dar, bineinteles, daca am sa o gasesc undeva, intr-un magazin, asteptandu-ma ... nu am sa ezit sa o iau, convinsa fiind ca ma asteapta pe mine.
Acel magazin din Buzau este cel vis-a-vis de Lumea Copiilor, sau daca nu da-mi tu mai multe detalii (daca nu te deranjeaza).
Multumesc mult de tot; felicitari pentru toate cumparaturile facute (deja a inceput sa se umple cosuletele) si poate o sa ne arati si noua o poza cu cate ceva din ceea ce ai luat.
Felicitari!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Impresii si rezolvari
MesajScris: 24 Feb 2006, 02:41 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Mi-am adus amintecum se numeste piata de acolo Big. Deci magazinul e vis-a-vis de Big si se numeste JUST MARRY. Si are program sambata pana la 2.

Multumesc, chiar acolo stau eu ... si langa magazin este VS Impexul cu invitatii de nunta, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Impresii si rezolvari
MesajScris: 27 Feb 2006, 01:07 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Nu stiu de ce magazin cu invitatii zici. Eu am fost la unul de pe Dobrogeanu Gherea, spre Micro 5. Mai e vreunul cu invitatii?


Da si este chiar vis-a-vis de piata Big.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Impresii si rezolvari
MesajScris: 28 Feb 2006, 15:47 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
P-asta l-am ratat:D Inseamna ca e pe langa asta cu rochii:ok:

Acum nu mai conteaza daca ti-ai dat deja comanda.
Si noi ne-am luat deja invitatiile dar nu le-am scris si ma gandeam sa le duc la Buzau daca este asa ieftin scrisul (2.000 lei vechi); in Bucuresti cel mai ieftin am gasit cu 5.000 scris cu negru ca cele color sunt de la 9.000 in sus.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România