Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 10:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Se micsoreaza lista.
MesajScris: 27 Mai 2006, 17:07 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Noi facem maine invitatiile (comanda) si depunem actele pentru pasaport...
Am rezolvat luna de miere...Si in iunie trebuie neaparat sa luam costumul lui pentru ca altfel nu mai beneficiem de reducere...
Pantofi n-am gasit ca luam daca-i gaseam...
Am intrat intr-o stare mai proasta, nu stiu de ce, poate de la prea multa caldura...


Noi avem deja pasapoarte; le-am facut de anul trecut special ca sa nu ne mai batem capul acum ... ieri am dat si noi avansul pentru luna de miere.
Costumul lui presupun ca vreti sa il luati de la Dinasty (daca vb de reducerea pana la 30 iunie); de acolo o sa il luam si noi pana la urma.
Azi am fost si la Italian Gold Market pentru verighete; sunt frumoase dar si foarte scumpe pentru ca sunt aduse din afara. Noi vom cauta sa le luam de la Adori sau de la magazine care le fac in Romania ca sa nu mai platim si taxele pentru ele.
Pentru marturii am ales niste cutiute micute in care vom pune cateva bomboane, pe capac se lipeste un fel de abtibild cu numele noastre iar de cutiuta vom atasa o fundita la aceeasi culoare cu bomboanele (acestea sunt in ton cu nuanta aleasa pentru aranjamentele de la restaurant).
Pantofi am gasit ceva care mi-a placut tare mult un magazin din Cocor dar am sa imi cumpar abia dupa ce voi avea rochia ca sa fiu sigura ca se potriveste.
Mai imi dau bataie de cap accesoriile pentru cununia civila si mai ales cele pentru nunta. Dar am sa le las mai pentru atunci.

Spor la treaba si tie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se micsoreaza lista.
MesajScris: 27 Mai 2006, 17:27 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Nu uitati sa completati LA ZI lista de sarcini pe care o aveti la INSTRUMENTE (sus)!! In preajma nuntii ar trebui sa aveti TOTUL gata bifat....daca nu, e o problema mare!!

Apropos, multe dintre voi nu si-au trecut la datele personale DATA NUNTII. E bine sa o treceti pe cea reala, pentru ca LISA DE SARCINI sa va arate cu ROSU ceea ce trebuia sa faceti deja si nu ati facut.

:rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se micsoreaza lista.
MesajScris: 13 Iul 2006, 18:13 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Mady ... ce ai mai facut? A mai ramas ceva nerezolvat pentru nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se micsoreaza lista.
MesajScris: 20 Iul 2006, 20:11 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Mai avem cureaua, butonii si pantofii lui. In rest...bauturile si toate celelalte pentru restaurant....
Dar p-astea le luam atunci....
Voi?

El mai are nevoie de pantofi si curea, (butonii ii are) iar eu tiara si eventual o bratara.
FLori pentru invitati o sa luam dupa 1 august cand avem toate confirmarile si tot atunci o sa imprimam si meniurile in functie de numarul de invitati.
Marturiile nu le-am terminat de pregatit, am cumparat cutiutele, bomboanele si abtibildurile pe care vom scrie numele si probabil data nuntii si mai trebuie sa cumpar panglica din care sa fac fundite ...
... Deci mai sunt ceteva de facut ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Se micsoreaza lista.
MesajScris: 29 Aug 2006, 19:46 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Gata Mady, noi am scapat ... totul a fost minunat, a fost o nunta foarte reusita si laudata iar noua ne-a placut sa fim mireasa si mire.
Nunta a fost fara probleme, cei de la restaurant au fost de nota 10 plus.
Schimbari nu sunt doar ca avem verigheta pe deget dar ne simtim impliniti ... si foarte fericiti ... ceea ce va doresc si voua.

Petrecere frumoasa sambata!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Reload
MesajScris: 27 Sep 2006, 20:10 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Multumesc mult, Gabito. Am vazut pozele tale si ai fost o frumoasa:lips:
Si la noi a fost bine, ne-am distrat amandoi, ceea ce cred ca a fost cel mai important. Nici noi nu simtim nici o diferenta, dar ma asteptam sa fie asa.

Nu ne povestesti ceva??? Impresii ... opinii ... amintiri ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 29 Sep 2006, 03:16 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
La film am si eu la fel cu poze si cu toate cele, dar eu n-am decat 3 DVD-uri pt ca n-am vrut decat 4 ore de filmare... Si asa, cred ca mai bine-i spuneam sa faca 3 si 4 mi se par multe...:-`

Dar noi ca avem 10 dvd-uri :huh: ... s-a filmat cu 2 camere si s-au depasit 5 ore de filmat ... ne-au trebuit mai multe zile sa le vedem si daca stau bine si ma gandesc nu cred ca le-am vazut pe toate in intregime :blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 29 Sep 2006, 03:19 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Acum sunt in cautare de albume foto sa le pregatesc p-alea pentru nasi si parinti, ca de-al nostru ma ocup mai tarziu...Si nu stiu unde as putea sa ma duc...Poate poti sa-mi dai vreo idee:lips:

Noi am scapat de aceasta bataie de cap pentru ca l-am primit cadou la cununia civila de la nasi dar albumele care mi-au placut mie cel mai mult le poti gasi la fotograful care are biroul la Starea Civila.
Erau aduse pe comanda si nu semanau cu nici un alt album pe care il poti gasi la orice centru foto.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 03 Oct 2006, 23:42 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
:lips::lips::lips: Imi place de tine ca postezi informatii utile:D
O sa trec maine pe la el ca suntem in Buzau:lips:


Ai gasit ceva??? :nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România