Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 17:05


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Hola
MesajScris: 19 Mar 2007, 20:16 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Buna tuturor! Eu sunt Carmen si am nunta pe 25 august la McPietroasa. In afara de locatie,dj si rochia de mireasa nu am nimic altceva pregatit. Sunt in cautare pe net toata ziua, mai ales ca doar la 1 aug ajung in tara, si totul trebuie aranjat dinainte. V-as ruga sa ma ajutati cu cateva informatii, daca sunteti buzoience si sunteti cuprinse de febra pregatirilor. 1. Pentru tortul de nunta am gasit cateva modele si nu stiu daca in Buzau sunt
laboratoare de cofetarie care fac la comanda.
2. Salon de coafura pentru mirese
3. Buchetul de mireasa, si aici am 2-3 modele. Oare doamna de la Casa Casatoriilor imi poate face cum vreau?
4. Aranjamentul salii, cam cat costa cu D-na Antohi, sotia patronului
5. Cameraman si fotograf, imi puteti recomanda pe cineva de incredere?
Imi este greu sa organizez totul de la 4000 km distanta, mai ales ca nu am frati sau surori, parintii sunt cu mine, iar urbea noastra natala s-a schimbat mult in cei 5 ani de cand am plecat. Sper sa ma descurc cu ajutorul vostru si va multumesc anticipat!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Hola
MesajScris: 21 Apr 2007, 17:45 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Buna Carmen,

Avsnd in vedere ca si noi ne-am facut nunta la restaurantul McPietroasa am considerat ca sunt cea mai in masura de a raspunde intrebarilor tale, ceea ce am facut deja dar ti-am trimis mesaj privat pentru ca am vrut sa iti dau cat mai multe detalii.

Felicitari inca o data pentru locatie - este cea mai minunata locatie pentru o nunta deosebita in judetul Buzau.
Hotelul asezat in mijlocul naturii iti va da senzatia ca traiesti o noapte de basm ... cel putin asa a fost la noi si acelasi lucru va doresc si voua.

Numai bine,
Gabriela


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: buna
MesajScris: 23 Apr 2007, 16:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Buna fetelor, am venit si eu in grupul vostru si eu sunt din Buzau am avut nunta anul trecut in octombrie dar pot ajuta si eu cu un sfat o sugestie ... viitoarele miresici!!! Pupici!!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: dragele mele buzoience
MesajScris: 23 Apr 2007, 19:22 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Va multumesc din suflet celor ce mi-ai raspuns pe privat. Tinem legatura. Va pup:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 24 Apr 2007, 02:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Buna fetelor. Eu sunt o viitoare miresica si astept sugestii din partea voastra. Vreau sa-mi fac nunta in buzau si cred ca primul lucru care ma intereseaza este sa stiu care vi se pare cel mai bun loc unde as putea sa organizez nunta. Restul intrebarilor vor veni pe parcurs. Oricum mai este destul timp pana atunci. Va pupic:-*


Acum depinde si cand ai nunta, noi am facut la Casa Diana langa Sala Sporturilor este o sala f draguta e ca un amfiteatru, invitatii nostri ne-au spus ca s-au simtit ca la spectacol asa ne-am simtit si noi ca 2 actori in rolurile principale merita vazuta!Am si o fotografie cu o parte a salii daca ai vrea sa vezi cum arata!Pupici, dc te mai pot ajutacu ceva, cu cea mai mare placere!!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: salutare
MesajScris: 02 Mai 2007, 15:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Ce mai fac viitoarele miresici? Cum mai stau cu pregatirile pentru nunta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 09 Mai 2007, 01:32 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Buna fetelor. Eu sunt o viitoare miresica si astept sugestii din partea voastra. Vreau sa-mi fac nunta in buzau si cred ca primul lucru care ma intereseaza este sa stiu care vi se pare cel mai bun loc unde as putea sa organizez nunta. Restul intrebarilor vor veni pe parcurs. Oricum mai este destul timp pana atunci. Va pupic:-*


Noi ne-am casatorit anul trecut in august si am ales ca locatie hotelul McPietroasa de la Poiana Pinului. Am trait o adevarata poveste de basm :) Locatia este absolut minunata ... un hotel in mijlocul naturii ... iar personalul adevarat profesionisti.
Isi merita din plin si laudele si banii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 18 Mai 2007, 02:49 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Citat:

Noi ne-am casatorit anul trecut in august si am ales ca locatie hotelul McPietroasa de la Poiana Pinului. Am trait o adevarata poveste de basm :) Locatia este absolut minunata ... un hotel in mijlocul naturii ... iar personalul adevarat profesionisti.
Isi merita din plin si laudele si banii.


Buna Gabriela. In sfarsit gasesc ceva impresii despre MC Pietrosu. Si eu tot acolo am rezervat pentru anul viitor. Ne-am dorit f mult o locatie deosebita, cu verdeata...dar nu stiu prea multe despre cei de acolo, si ma refer la servire, mancarea, seriozitatea angajatilor...Ce imi poti spune despre sotia patronului, pentru ca si noua ni s-a "sugerat" sa colaboram tot cu ea. Inca nu am luat legatura cu ea. Eu as vrea sa facem si un meniu un pic diferit, adica fara sarmale (ne gandim sa le inlocuim cu Cordon Bleu). Inca nu stiu daca cei de acolo vor fi decshisi la asemenea schimbari. Mai am multe intrebari...A, inca una pentru moment, daca nu cer prea mult...:nblink: Tu cum ai facut cu tortul? S-au ocupat cei de la restaurant sau tu? Merci mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 22 Mai 2007, 00:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
adyta:
Citat:
Buna tuturor,
Intrebarea mea este daca stie cineva despre un magazin cu rochii de mirese din Buzau. Din cate am auzit eu este pe langa McDonalds...Stie cineva adresa exacta???

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 22 Mai 2007, 05:34 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Hei, miresici buzoiene. Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Eu mai am 1 an pama la nunta...dar nu vreau sa las totul pe ultima suta de metri. Cine isi mai face nunta la Poiana Pinului? Ce DJ bun puteti recomanda? Eu am plecat de cativa ani din Buzau si nu prea am mai tinut pasul cu lumea de acolo. Mi-ar fi de mare ajutor sa va mai aud si pe voi cum gasiti oameni profesionisti, cameraman, fotograf, DJ.:npray: Va pup si toate cele bune.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 23 Mai 2007, 00:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
adyta:

Buna, da este magazin cu rochii de mireasa chiar vis-a-vis de McDonalds si au rochite frumoase, de la Mc se vede magazinul.Pupici sper sa gasesti o rochita frumoasa si asteptam fotografii!!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 23 Mai 2007, 19:04 
Nou Venit

Membru din: 21 Mai 2007, 19:16
Mesaje: 2
Citat:
Buna, da este magazin cu rochii de mireasa chiar vis-a-vis de McDonalds si au rochite frumoase, de la Mc se vede magazinul.Pupici sper sa gasesti o rochita frumoasa si asteptam fotografii!!



Multumesc. Sper sa am noroc si sa gasesc ceva. pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 23 Mai 2007, 19:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Hei, miresici buzoiene. Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Eu mai am 1 an pama la nunta...dar nu vreau sa las totul pe ultima suta de metri. Cine isi mai face nunta la Poiana Pinului? Ce DJ bun puteti recomanda? Eu am plecat de cativa ani din Buzau si nu prea am mai tinut pasul cu lumea de acolo. Mi-ar fi de mare ajutor sa va mai aud si pe voi cum gasiti oameni profesionisti, cameraman, fotograf, DJ.:npray: Va pup si toate cele bune.


Buna noi am avut nunta anul trecut in octombrie dar iti pot recomanda cu toata increderea sa mergi sa vorbesti ptr filmat si fotografii cu domnul care are sediu la stare civila, merita! Noi am fost foarte multumiti! Pupici!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 23 Mai 2007, 19:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:


Multumesc. Sper sa am noroc si sa gasesc ceva. pupici


Cu mare placere si spor la cumparaturi!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 24 Mai 2007, 01:16 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Citat:

Buna noi am avut nunta anul trecut in octombrie dar iti pot recomanda cu toata increderea sa mergi sa vorbesti ptr filmat si fotografii cu domnul care are sediu la stare civila, merita! Noi am fost foarte multumiti! Pupici!


Buna Simona. Multumesc pentru promptitudine. :-* Poti sa-mi spui cum il cheama pe acel domn si cel m important m-ar interesa sa vad ceva poze facute de el. Poti sa-mi trimiti ceva poze de la nunta ta? El lucreaza singur, adica el face si fotografiile si filmeaza sau este altcineva care filmeaza? Eu as vrea 2 persoane diferite sa se ocupe de filmat si de fotografii. Tu ai avut DJ sau formatie? Poti recomanda vreun DJ super bun? Casa de piatra %%-, sa fiti fericiti si sa va iubiti mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: DJ
MesajScris: 24 Mai 2007, 01:44 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Citat:
Buna tuturor! Eu sunt Carmen si am nunta pe 25 august la McPietroasa. In afara de locatie,dj si rochia de mireasa nu am nimic altceva pregatit. Sunt in cautare pe net toata ziua, mai ales ca doar la 1 aug ajung in tara, si totul trebuie aranjat dinainte. V-as ruga sa ma ajutati cu cateva informatii, daca sunteti buzoience si sunteti cuprinse de febra pregatirilor. 1. Pentru tortul de nunta am gasit cateva modele si nu stiu daca in Buzau sunt
laboratoare de cofetarie care fac la comanda.
2. Salon de coafura pentru mirese
3. Buchetul de mireasa, si aici am 2-3 modele. Oare doamna de la Casa Casatoriilor imi poate face cum vreau?
4. Aranjamentul salii, cam cat costa cu D-na Antohi, sotia patronului
5. Cameraman si fotograf, imi puteti recomanda pe cineva de incredere?
Imi este greu sa organizez totul de la 4000 km distanta, mai ales ca nu am frati sau surori, parintii sunt cu mine, iar urbea noastra natala s-a schimbat mult in cei 5 ani de cand am plecat. Sper sa ma descurc cu ajutorul vostru si va multumesc anticipat!


Buna Carmen. Si eu sunt cam in aceeasi situatie cu a ta...incerc sa rezolv problemele prin telefon si :nchat: Am totusi un avantaj-mai am 1 an. ;)Si eu voi avea nunta in aceeasi locatie ca si tine. Nici eu nu mai stiu prea multe despre Buzau...dar din ce am auzit Cofetaria Evelyn ar fi printre cele mai apreciate. Nu stiu insa daca fac tortul dupa modelul ales de tine sau fac doar dintre modelele lor. Dar mie cei de la MC Pietroasa mi-au zis ca se vor ocupa ei de tort...adica il vor lua de la cofetaria de care iti spuneam mai sus. Sper sa pot sa merg si sa-l aleg eu inainte de nunta. Tie ce ti-au zis cei de la Pietroasa? Ce DJ ai gasit? Poti sa mi-l recomanzi si mie? Poti sa-mi spui cam cat te costa meniul? Spor la pregatiri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DJ
MesajScris: 24 Mai 2007, 16:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Buna Carmen. Si eu sunt cam in aceeasi situatie cu a ta...incerc sa rezolv problemele prin telefon si :nchat: Am totusi un avantaj-mai am 1 an. ;)Si eu voi avea nunta in aceeasi locatie ca si tine. Nici eu nu mai stiu prea multe despre Buzau...dar din ce am auzit Cofetaria Evelyn ar fi printre cele mai apreciate. Nu stiu insa daca fac tortul dupa modelul ales de tine sau fac doar dintre modelele lor. Dar mie cei de la MC Pietroasa mi-au zis ca se vor ocupa ei de tort...adica il vor lua de la cofetaria de care iti spuneam mai sus. Sper sa pot sa merg si sa-l aleg eu inainte de nunta. Tie ce ti-au zis cei de la Pietroasa? Ce DJ ai gasit? Poti sa mi-l recomanzi si mie? Poti sa-mi spui cam cat te costa meniul? Spor la pregatiri.[/quote

Buna!Tot eu ... cu toata increderea la cofetarie la Evelyni si noi tot acolo am facut tortul au produse fff bune!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reload
MesajScris: 24 Mai 2007, 20:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:

Buna Simona. Multumesc pentru promptitudine. :-* Poti sa-mi spui cum il cheama pe acel domn si cel m important m-ar interesa sa vad ceva poze facute de el. Poti sa-mi trimiti ceva poze de la nunta ta? El lucreaza singur, adica el face si fotografiile si filmeaza sau este altcineva care filmeaza? Eu as vrea 2 persoane diferite sa se ocupe de filmat si de fotografii. Tu ai avut DJ sau formatie? Poti recomanda vreun DJ super bun? Casa de piatra %%-, sa fiti fericiti si sa va iubiti mult.


Ti-am raspuns pe privat!:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România